STATYSTYKI TRAS

PIERWSZY / OSTATNI | SONG INDEX | TOP INDEX

Dział w trakcie budowy.


Każdą trasę można opisać słowami na wielu różnych poziomach. Organizacji, zespołu, koncertu i fana. Są emocje i są suche fakty. Warto język emocji i opisowy podeprzeć kilkoma liczbami. Aby opisy i wspomnienia zyskały więcej precyzji oddaję do Waszej dyspozycji opracowanie statystyczne tras depeche MODE. Warstwa statystyczna jest jedynie uzupełnieniem i poszerzeniem, a nigdy nie powinna zastępować naszych wspomnień. Traktujcie to opracowanie jedynie jako kolejną warstwę wiedzy dopełniającą całość obrazu. Nigdy dane statystyczne nie powinny zastępować własnego doświadczenia, a jedynie poszerzać, to co sami doświadczamy obsując z muzyką depeche MODE.

Zespół ma swoje koncertowe preferencje, co widać, gdy analizuje się trasy i setlisty na przestrzeni lat. Poniżej prezentuję zestawienia i topki tras, setlist, utworów, miast, krajów. Zapraszam.

Dział podzielony jest na 3 części:

  1. PIERWSZY / OSTATNI – to proste zestawienie wszystkich numerów zagranych od początku historii koncertowej zawierającej pierwsze i ostatnie znane wykonanie danego utworu na żywo. Playbacki są pomijane.
  2. SONG INDEX – to zestawienie Top 55 wszystkich kawałków zagranych przez depeche MODE od najczęściej granych, do tych trochę rzadziej. Zestawienie jest aktualizowane po zakończeniu każdej trasy koncertowej i telewizyjnego występu na żywo. Playbacki są pomijane
  3. TOP INDEX – trasy koncertowe w liczbach. Najczęściej, najrzadziej, najwięcej, najmniej. Topki tras, lat, utworów z każdej możliwej strony.

Włożyłem wiele wysiłku, aby ta część serwisu była jak najbardziej wiarygodna. Niemniej jednak poniższe opracowanie należy traktować jako szacunkowe w przypadku niektórych kawałków niż pełną i ostateczną listę wszystkich wykonań danego utworów. Oczywiście dokładność tego zestawienia jest różna w przypadku różnych tras i utworów. Właściwie od THE SINGLES TOUR 86>98 zawartość większości koncertów, dat i setlist jest znana, i potwierdzona. Jednak im bliżej początku lat 80., tym więcej jest niezgodności co do faktycznych wykonań niektórych utworów, dat i występów. Opracowanie nie liczą występów telewizyjnych z playbacku oraz niepublicznych.


MODEontheROAD
STATYSTYKI TRAS
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGS
Translate »
%d bloggers like this: