2010-02-17, Londyn, UK

< 2010-02-14 ZagrzebLondyn 2010-02-20 >

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It’s No Good
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
One Caress
Home
Come Back
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Somebody
Stripped
Photographic
Personal Jesus


Speak & Spell – 1
Some Great Reward – 1
Black Celebration – 2
Music For The Masses – 1
Violator – 4
Songs Of Faith And Devotion – 4
Ultra – 2
Playing The Angel – 1
Sounds Of The Universe – 4
Razem: 20

LEG: 4 | Koncert nr: 099
Data: 2009.12.15 (wtorek)
Adres: Royal Albert Hall, Kensington Gore, South Kensington, Londyn SW7 2AP, UK
Support: The Horrors
Publiczność: nominalna: 15,959* / faktyczna: 15,959 (100%)

Rozkład jazdy:

  • dM Soundcheck – 16:00
  • Nitzer Ebb Soundcheck – 17:00
  • Drzwi – 18:30
  • The Horrors – 19:50
  • Przekładka – 20:30
  • depeche MODE – 21:00

Bootlegi: tak / 5
Live Here Now: DMLHNCD93

Komentarz: Tej nocy działa się historia, a piekło zamarzło… na chwilę. To był specjalny pokaz dla organizacji charytatywnej Teenage Cancer Trust. Działo się od samoego początku. Webmaster depeche MODE nagle wrzucił info, że leci do Londynu. No ok, może. Nikomu nie zaświeciła się lampka, choć celowo puszczał takie balony próbne w sieci.

Sam koncert ogłoszono niespodziewanie 15 grudnia 2009 roku i oczywiście miał status ’SOLD-OUT’.

Przetłumaczony tekst informacji prasowej brzmi następująco:

W środę, 17 lutego 2010, depeche MODE zagra specjalny koncert charytatywny dla Teenage Cancer Trust w londyńskim Royal Albert Hall. Cały dochód z koncertu zespołu zostanie przekazany TCT, brytyjskiej organizacji charytatywnej pomagającej nastolatkom w walce z rakiem. będzie to wyjątkowe wydarzenie i pierwszy raz w karierze, w którym depeche MODE wystąpi w Royal Albert Hall. To chyba jedyna w życiu okazja, aby zobaczyć, jak depeche MODE gra w tym historycznym miejscu i będzie to niezapomniany wieczór. Jako członek listy dystrybucyjnej, otrzymujesz z wyprzedzeniem powiadomienie o przedsprzedażach na to wydarzenie. Od 16 grudnia od godziny 9:00 (czasu londyńskiego) i kontynuując do 17 grudnia do godziny 17:00 (czasu londyńskiego), specjalny link do przedsprzedaży będzie dostępny na stronie z datami tras na depechemode.com (link do strony z trasami znajduje się powyżej). Po przedsprzedaży fani będą mieli dodatkową szansę na zakup biletów w ogólnej sprzedaży, począwszy od piątku rano (18 grudnia) o 9 rano (Londyn czas) .Nie przegap swojej szansy, aby zobaczyć depeche MODE w Royal Albert Hall.

Teenage Cancer Trust

Na stronach Recoil.co.uk, Alan tak wspomina zaproszenie na ten koncert:

Dave skontaktował się ze mną kilka tygodni temu i zapytał, czy zechciałbym dołączyć do nich na scenie. Zapewnił mnie, że wszyscy w zespole popierają ten pomysł. Byłem bardzo szczęśliwy, mogąc zaakceptować zaproszenie, zwłaszcza że wszystko zmierzało w dobrą stronę i od dawna oczekiwaliśmy na tego rodzaju ponowne spotkanie. Wspaniale było znów wszystkich zobaczyć i trochę nadrobić zaległości, a także pierwszy raz, kiedy „widziałem” występ depeche MODE!

Alan Wilder

Martin Gore powiedział, że to on zapytał Alana:

Nie byliśmy w kontakcie. Pod koniec ostatniej trasy spytałem Alana, czy wszedłby na scenę w londyńskiej Royal Albert Hall, a on się zgodził. Pytanie o to wydawało się naturalne.

Martin Gore

W 2012 Dave Gahan tak wspominał to wydarzenie roku:

Wspaniale było spędzać ze wszystkimi kilka dni i bawić się w Albert Hall. To była naprawdę świetna zabawa i swego rodzaju magiczna noc. To było wspaniałe. Zebraliśmy również dużo pieniędzy dla TCT, który Roger Daltrey zbiera co roku. To było naprawdę świetne, mieć Alana na scenie i obserwować go…

Dave Gahan

Podobno Dave Gahan spędził również kilka dni w czasie tego pobytu w UK odwiedzając stare śmiecie w Basildon wg relacji jednego z fanów, który widział go w Basildon w Starbucksie.

Oprócz występu Alana w czasie koncertu wydarzyło się o wiele więcej znakomitych spraw. Po raz pierwszy na TOURoftheUNIVERSE zespół wykonał Photographic [2]. Był to pierwszy wykon od czasu zakończenia TOURING THE ANGEL w 2006. Zespół próbował ten kawałek od koncertu w Zagrzebiu 2010.02.14. Fragment tekstu został zmieniony przez Gahana w kawałku.

Obok tego na koncercie swoje 15 minut miał kwartet smyczkowy, który wykonał One Caress [25], Home [88] i Come Back [37] – takie nawiązanie do wersji z kwartetem z 1993 roku. Somebody [19] nie było grane od listopada 2009. Numer wrócił właściwie już tylko na ten koncert. Potem na pożegnanie trasy w Dusseldorfie 2010.02.27. Tradycyjnie na tej trasie Dave ma problemy z Come Back [37]. Ciągle zaczyna za wcześnie.

Zebrane środki ze sprzedaży biletów oraz ze sprzedaży nagrania z koncertu przygotowanego przez firmę LHN zasiliły konto fundacji Teenage Cancer Trust, która pomaga młodym osobą w walce z rakiem.

* Dane o pojemności i/lub frekwencji pochodzą z Tour Itinerary: TOUR of the UNIVERSE 2010 European Arenas Part II.


Tour Of The Universe Diary

Przeczytaj wpis dotyczący tego występu zamieszczony na oficjalnym blogu trasy.


IMG_1364
IMG_2372
https://www.youtube.com/watch?v=Y5G2q8N2GzA
https://www.youtube.com/watch?v=sztiHlS35MU
https://www.youtube.com/watch?v=fhjWEpwap9U

TOURoftheUNIVERSE
MODEontheROAD
STATYSTYKI TRAS
BACKSTAGE / FANZONE
LIVE HERE NOW (2009-2010)
BOOTLEGS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
%d bloggers like this: