2009-11-07, Mannheim, Niemcy

< 2009-11-03 HannoverStuttgart 2009-11-08 >

In Chains
Wrong
Hole To Feed
World In My Eyes
Walking In My Shoes
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Sister Of Night
Home
Miles Away/The Truth Is
Policy Of Truth
It’s No Good
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Dressed In Black
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus


Black Celebration – 4
Music For The Masses – 2
Violator – 4
Songs Of Faith And Devotion – 3
Ultra – 3
Playing The Angel – 1
Sounds Of The Universe – 4
Razem: 21

LEG: 4 | Koncert nr: 057
Data: 2009.11.07 (sobota)
Adres: SAP Arena, An der Arena 1, 68163 Mannheim, Niemcy
Support: Soulsavers
Publiczność: nominalna: 15.000 / faktyczna: 15.000 (100%)

Bootlegi: tak / 6

Komentarz: Dziwny był początek kolejnej części trasy koncertowej. Zespół po 3. koncertach z 20 numerami w setliście, nagle ponownie wydłużył set. Po koncercie w Hannoverze 2009.11.03 zespół zaszył się na parę dni we Frankfurcie, gdzie rozpoczął próby z nowymi numerami, które miały wejść do setlisty. Z przecieków mówiło się o Condemnation, Only When I Lose Myself, zespół próbował też World In My Eyes [47] i Sister Of Night [7], ale te numery nie wypłynęły w przeciekach. Faktycznie, to właśnie te utwory na jakiś czas stały się podstawą setu koncertowego. Właściwie można przyjąć, że próby i dalsze koncerty, aż do występów w Barcelonie 2009.11.20-21 były ciągłym szlifowaniem setu przed nagraniem koncertowego wideo.

Pierwsza niespodzianka, a właściwie dwie, pojawiły się po Hole To Feed [102]. Dave zamiast ’Goodevening Mannheim’ zakrzyknął ’Goodevening Stuttgart’, gdzie mieli grać następnej nocy. Chwilę potem popłynęły pierwsze dźwięki World In My Eyes [47]. Później poszły kolejne numery tyle, że w śród nich brakowało It’s No Good [102], który to, jak się okazało pojawił się w drugiej części setu po Policy Of Truth [100].

Następną niespodziankę Martin objawił, gdy okazało się, że w jego solowej części został cały zespół na scenie bez Dave’a. Gdy popłynęły pierwsze dźwięki Sister Of Night [7], było już wszystko jasne. Tej nocy po raz pierwszy usłyszeliśmy koncertowe wykonanie tego numeru z pełną elektroniką. Brakowało już tylko Dave’a na wokalu. Jako, że było to pierwsze wykonanie to i pojawiły się drobne błędy. Peter zaczął za wolno ten numer w stosunku do Martina. Pamiętam jak patrzyliśmy na siebie z rozbawieniem oglądając to. Z resztą sami możecie to usłyszeć poniżej w załączonym klipie.

Tymczasem Dressed In Black [23] powędrowało na bis, a Waiting For The Night [44] odeszło właściwie już w zapomnienie… no prawie.

Tour Of The Universe Diary

Przeczytaj wpis dotyczący tego występu zamieszczony na oficjalnym blogu trasy.TOURoftheUNIVERSE
MODEontheROAD
STATYSTYKI TRAS
BACKSTAGE / FANZONE
LIVE HERE NOW (2009-2010)
BOOTLEGS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
%d bloggers like this: