2009-05-10, Tel-Aviv, Izrael

< 2009-05-06 LuksemburgAteny 2009-05-12 >

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It’s No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Jezebel
A Question Of Lust
Come Back
Peace
In Your Room
I Feel You
In Sympathy
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again
Happy Birthday Dave

Stripped
Master And Servant
Strangelove

Personal Jesus
Waiting For The Night


Some Great Reward – 1
Black Celebration – 4
Music For The Masses – 2
Violator – 3
Songs Of Faith And Devotion – 3
Ultra – 1
Playing The Angel – 1
Sounds Of The Universe – 7
Razem: 22

LEG: 1 | Koncert nr: 004
Data: 2009.05.10 (środa)
Lokalizacja: Abba Hillel Silver Rd 299, Ramat Gan Stadium, Tel-Aviv, Izrael
Support: DJ Guy Mar / Terry Poison / Yeah Yeah Yeahs
Publiczność: nominalna: 50,000 / faktyczna: 50,000 (100%)

Bootleg: tak / 2
Live Here Now: DMLHNCD49

Komentarz: Oficjalny początek trasy koncertowej. Koncert w Izraelu był jednocześnie swoistym zakończeniem Touring The Angel. W 2006 roku zespół miał zaplanowany koncert na zakończenie trasy, jednak ze względu na niepokoje w tym rejonie świata zdecydował się o skróceniu trasy i zakończył swojego turne w Atenach 2006.08.01. Plotki głosiły, że na tapecie miał być również koncert w Libanie. Skończyło się na Helladzie.

depeche MODE przyleciał do Izraela prywatnym samolotem, na lotnisku Ben-Gurion Airport przywitani przez czekających fanów udali się do hotelu Hilton w Tel Avivie. Dwa dni przed koncertem w Tel Avivie odbyła się konferencja prasowa (o 13:00 polskiego czasu).

Jednak ten koncert jest znany również z tego, że po krótkiej i burzliwej karierze wypada z koncertowej setlisty In Sympathy [2]. Utwór ten kontynuuje niechlubną tradycję takich numerów jak Here Is The House w 1986, Something To Do w 1993, czy Fragile Tension w 2009, a o Work Hard w 1983 roku nie wspomnę.

Szerzej historię wywalenia tego numeru opisałem w sekcji TOURoftheUNIVERSE na tej stronie.

Po przybyciu do Izraela zespół w wieczór przed koncertem zrobił pełną próbę. Na próbie wykonano m.in. Walking In My Shoes [102].

W czasie koncertu zespół spaprał końcówkę do Peace [20]. Również w środku numeru coś popsuło się z synchronizacją utworu i klawisze zaczęły grać po swojemu. Dave próbował ratować numer, ale publika nie podchwyciła zamysłu zespołu.

Przed rozpoczęciem pierwszego bisu zespół Martin poprosił publikę o zaśpiewanie Happy Birthday dla Dave’a. Po czym obaj padli sobie w objęcia.

Na tym koncercie pojawiła się po raz pierwszy cenzura wizualizacji do Strangelove [30], była to jedyna w swoim rodzaju cenzura z napisem ’Wrong’ na ekranie. Potem zamiast tego pojawiało się wyczerwienienie ekranu, w najbardziej drastycznych momentach. Brak napisu ’Wrong’ mógł być spowodowany obawą o posądzenie o bycie nietolerancyjnym i homofobicznym, a z drugiej strony zespół nie chciał pokazywać tego filmu w pełnej krasie, bo jak tłumaczył Andyon też ma dzieci.

Na koniec mała ciekawostka. Zespół musiał przyjechać do Izraela w maksymalnie ograniczonej formie i większość osprzętu była dostarczona lokalnie. Jedną z różnic są stojaki pod klawisze, ten model był używany na poprzednich trasach przez zespół, oraz jest bardzo popularny wśród muzyków na świecie. Nasi klawiszowcy używali stojaków firmy Ultimate model Apex Plus Silver. Potem przesiedli się na wykonane na potrzeby trasy autorskie podstawy.

Część hydrauliki sceny została również w Europie. Taki był plan, aż do powrotu zespołu na kontynent po koncercie w Istambule 2009.05.14, którego jak wiemy nie było. Było trochę inaczej….

Powitanie zespołu na lotnisku.

Relacja w lokalnym języku z tego koncertu.


Tour Of The Universe Diary

Przeczytaj wpis dotyczący tego występu zamieszczony na oficjalnym blogu trasy.


Próba do Walking In My Shoes przed koncertem.
Pierwsza cenzura na trasie.

https://www.youtube.com/watch?v=ubBBRn6rbyQ

TOURoftheUNIVERSE
MODEontheROAD
BACKSTAGE / FANZONE
LIVE HERE NOW (2009-2010)
BOOTLEGS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
%d bloggers like this: