1982-02-27, Canning Town, UK

< 1982-02-26 OxfordLondyn 1982-02-28 >

I Sometimes Wish I Was Dead
Boys Say Go!
Puppets
See You
Big Muff
Now, This Is Fun
Ice Machine
New Life
Tora! Tora! Tora!
The Meaning Of Love
Just Can’t Get Enough
What’s Your Name?
Photographic

Dreaming Of Me
I Like It
Television Set


Early Songs – 2
Speak & Spell – 12
A Broken Frame – 3
Razem: 17

LEG: 1 | Koncert nr: 015
Data: 1982.02.12 (piątek)
Lokalizacja: The Bridgehouse Club, Bidder Street, Canning Town, E16 4ST, UK
Support: –
Publiczność: nominalna ok. 1000 / faktyczna: przeszło 1000+

Bootlegtak / 1

Komentarz: Zespół będąc w trasie zostaje poproszony o pomoc w ratowaniu przyjaciela, któremu w dużej części zawdzięcza pozycję jaką osiągnęli w lutym 1982. Pada pomysł, aby koncert odbył się bez nagłaśniania tego faktu publicznie. Zespół chciał zagrać koncert tylko dla tych, co faktycznie do klubu przychodzili bez względu na koniunkturę. Zapada decyzja o zmianie nazwy na MODEPECHE i wraz supportem Thin Men zespół miał dać biletowany koncert w klubie. Na oficjalnej stronie The Bridgehouse było napisane, że zespół nazywał się MODEPECHE THIN MEN, ale później Terry potwierdził, że było to dM i support. Warto zauważyć też, jako ciekawostkę, że był to również pierwszy i ostatni występ Alana w tym klubie.

Koncert MODEPECHE był planowany na godzinę 24, jednak gdy zespół zjawił się w klubie ok 17.00 na próbę wieść rozniosła się błyskawicznie i okolica klubu zapełniła się doszczętnie. Po zakończeniu próby wszyscy przybyli musieli wyjść z klubu i ponownie wejść i zapłacić za bilet. Finał był taki, że Terry sprzedał wszystkie bilety i nie mogąc wpuścić do klubu więcej chętnych zdecydował o otwarciu wszystkich okien i wejść, aby ci co zostali na zewnątrz też mogli usłyszeć występ. Koncert okazał się ogromnym sukcesem, obroty na barze biły życiowe rekordy. Kiedy Terry przyszedł do garderoby, aby dać chłopakom ich dolę zespół zdecydował, że nie przyjmie gaży.

Pełny tekst ukazał się w dwóch częściach na blogu MODE2Joy w dniu 2013.01.06. Natomiast 2013.01.07 druga część dotyczy bezpośrednio omawianego koncertu.SEE YOU TOUR
MODEontheROAD
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGS

Leave a Reply

Translate »
%d bloggers like this: