2001-10-30, Istambuł, Turcja

< 2001-10-28 AtenyZagrzeb  2001-11-03 >

Easy Tiger / Dream On [instrumental acoustic]
The Dead Of Night
The Sweetest Condition
Halo
Walking In My Shoes
Dream On
When The Body Speaks
Waiting For The Night
Somebody
Breathe
Freelove
Enjoy The Silence
I Feel You
In Your Room
It’s No Good
Personal Jesus

Home
Clean
Black Celebration
Never Let Me Down Again


Some Great Reward – 1
Black Celebration – 1
Music For The Masses – 1
Violator – 5
Songs Of Faith And Devotion – 3
Ultra – 2
Exciter – 7
Razem: 20

LEG: 2 | Koncert nr: 086
Data: 2001.10.30 (wtorek)
Adres: Abdi Ipekci Arena, 10 Yıl Caddesi Zeytinburnu Kazlıçeşme, Istambuł, Turcja
Support: Technique Tectonics
Publiczność: nominalna: 10,000* / faktyczna: 10,000 (100%

Rozkład jazdy:

  • Drzwi – 18:00
  • Technique Tectonics – 20:00
  • Przekładka – 20:40
  • depeche MODE – 21:00

Bootlegi: tak / 1

Komentarz: Pierwszy koncert depeche MODE w Turcji, od początku istnienia zespołu. Pierwsze wykonanie Somebody [2] na tej trasie. Gdyby depeche MODE nie postanowiło zagrać jeszcze dwóch koncertów, to było by prawie jak na BLACK CELEBRATION TOUR.

Jeden z lepszych koncertów końca trasy, choć plotki mówiły o tym, że zespół jest już zmęczony trasą i chłopaki potrzebują wytchnienia. Głos Dave już nie ten, ale sam koncert bez zarzutów. Od początku słychać, że zespół ma w tym kraju sporą publiczność, która zna teksty i potrafi się bawić przy tej muzyce. Z relacji wiadomo, że Martin był trochę zaskoczony przyjęciem. Nie liczyli aż na taką popularność.

W miarę jak koncert rozwijał się było wiadomo, że chłopaki nie wyjdą stąd sucho. Posłuchajcie tylko Dream On [88], czy Halo [84], po prostu miód z głośników. Jakby tego było mało również Martin przygotował dla tureckiej publiczności niespodziankę. Zamiast zaśpiewać Surrender [21], czy Sister Of Night [25], on wyszedł i powiedział, że skoro są tu pierwszy raz, to mają coś co grają na prawie każdej trasie. Poleciało Somebody [2] – po raz pierwszy od 80 koncertów – choć słyszałem głosy, że wielu miało nadzieję nie usłyszeć tego kawałka już nigdy. Później miałem okazję usłyszeć ten kawałek i ja, w Mannheim 2001.11.05. Trzeba przyznać, że ta wersja była nieco inna od interpretacji Gordeno z 1998, ta wypadła korzystniej. Publika działała bezbłędnie i nawet przy Somebody [2] śpiewają od pierwszego strzału.

Zespół był zachwycony publicznością, szczególnie Dave, który pozwolił publiczności śpiewać więcej na koncercie, niż normalnie to ma miejsce. Natomiast Martin wychodząc do Somebody [2] powiedział, że ponieważ jest to nasz pierwszy koncert w tym kraju, to zaśpiewam coś specjalnie dla Was. Postanowił zaśpiewać coś czego nie śpiewał jeszcze na tej trasie. W pewnym momencie Dave zobaczył duży banner All I Ever Wanted All I Ever Needed, Is Here in Istanbul. Stał chwilkę i nagrodził trzymających dużym uśmiechem. Na koncercie było wiele bannerów z napisami. Podobno Dave zainteresował się również innym – Istanbul in my Footsteps. Ze zmian w sposobie grania wyłapałem kilka dodatkowych riffów w czasie Personal Jesus [84].

Dla przypomnienia w San Francisco 2001.08.04 któryś z fanów miał planszę z napisem See You in Istanbul. Być może to któryś z powyższych fanów.

* Dane o pojemności i/lub frekwencji pochodzą z Tour Itinerary: Exciter Tour September – October 2001.


Exciter Tour Diary

Przeczytaj tłumaczenie wpisu dotyczącego tego koncertu pochodzące z oficjalnego bloga trasy.


Exciter Tour In My Eyes

Przeczytaj wspomnienia z Exciter Tour z zespołem i za zespołem.EXCITER TOUR
MODEontheROAD
STATYSTYKI TRAS
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
%d bloggers like this: