2001-09-21, Sztokholm, Szwecja

< 2001-09-19 HelsinkiOslo 2001-09-22 >

Easy Tiger / Dream On [instrumental acoustic]
The Dead Of Night
The Sweetest Condition
Halo
Walking In My Shoes
Dream On
When The Body Speaks
Waiting For The Night
Sister Of Night
Breathe
Freelove
Enjoy The Silence
I Feel You
In Your Room
It’s No Good
Personal Jesus

Home
Clean
Black Celebration
Never Let Me Down Again


Black Celebration – 1
Music For The Masses – 1
Violator – 5
Songs Of Faith And Devotion – 3
Ultra – 3
Exciter – 7
Razem: 20

LEG: 2 | Koncert nr: 064
Data: 2001.09.21 (piątek)
Adres: Globen Arena, Arenaslingan 7, 121 26 Sztokholm, Szwecja
Support: Fad Gadget
Publiczność: nominalna 16000 / faktyczna: 16000

Rozkład jazdy:

 • Otwarcie bram – 18:15
 • Fad Gadget – 19:30
 • Przekładka – 20:15
 • depeche MODE – 20:45
 • Cisza nocna – 23:00

Bootleg: tak / ???

Komentarz: Jeden ze słabszych koncertów na trasie. Naoczny świadek opowiadał mi, że do Dream On [85] publiczność prawie stała. Był tylko mały wyjątek na Halo. I trudno się nie dziwić, skoro w Skandynawii Songs Of Faith And Devotion uznawany jest często za najgorszą płytę zespołu, a prawdziwe depeche MODE skończyło się na Black Celebration, bo później zaczęli używać gitar. Widocznie dla szwedzkich fanów ten zestaw był niewypałem. W końcu tu gra się inaczej, o wiele ciężej, a depeche MODE to co prawda w części prekursorzy, których drogi rozeszły się z oczekiwaniami fanów [ze Szwecji]. To są tylko opinie, ale jednak.

People stood on the floor playing with their mobile phones. It Pissed me off. – To jedna z relacji jakie przewinęły się po sieci po tym koncercie. Do tego Dave pomieszał słowa na początku The Dead Of Night. W czasie Freelove na scenę wbiegł fan i Dave chciał dac mu końcówkę do śpiewania. Niestetynie wyszło i skończyło się na wokalizach z końca numeru razem z chórkami.

Publiczność ożywia się dopiero w czasie tzw. hitów jak Enjoy The Silence [84], czy Personal Jesus [84]. No dobra nie bądźmy tacy okrutni, druga część koncertu wypada zdecydowanie lepiej na korzyść publiki, ale przecież tak jest na każdym koncercie, w końcu na rozpisce obsługi technicznej fragment od Enjoy The Silence [84] nazywał się Rock On Stage.

Dla zobrazowania tego koncertu wybrałem kilka opinii:

 • Moim najgorszym przeżyciem był Sztokholm 2001 – publiczność była okropna. Kiedy depeche MODE gra w Sztokholmie zwykle publika szalała, tańczyła do granic możliwości i śpiewała każdą zwrotkę, ale tej nocy… Po prostu nie było atmosfery. I kiedy jacyś idioci zaczęli się ruszać po raz pierwszy gdy usłyszeli Enjoy The Silence [84] chciałam powiedzieć im, coby sobie poszli do domu. Jest wielka różnica między „fanami”, a „Fanami”. Na marginesie oczywiście nie można napisać, że ten koncert był najgorszym koncertem dM, po prostu był to najgorszy na jakim byłam.
 • Co do Sztokholmu 2001.09.21, to słyszałem plotkę, że spora część biletów została wykupiona przez firmy dla swoich pracowników (…). Szkoda, bo przy tym koncercie nawet Goeteborg 1998.09.12 wypada o niebo lepiej.
 • Po za płytą wyglądało to tak, jakby wyższe rejony hali w ogóle nie były zainteresowane koncertem. Naprawdę bardzo duża liczba ludzi była w czasie koncertu na zewnątrz na piwie. Wyglądało, to tak, jakby ludzie w ogóle nie byli zainteresowani dM.
 • Brzmi to, jakbym był na jakimś koncercie w Anglii ;-).
 • Mogę się tylko zgodzić z opiniami powyżej. Szczęśliwie byłem w pierwszych rzędach, ale to, że coś jest nie tak, było już czuć w holu przed koncertem. To było bardzo dziwne być w Sztokholmie przeżyć coś takiego, a potem jechać do Istambułu 2001.10.30 i widzieć jak ludzie wychodzą z siebie i szaleją jak nigdzie indziej.
 • Sztokholm był najgorszym z 16 koncertów na których byłem. Stałem, jak zwykle, w pierwszym rzędzie i tylko zobaczyłem jak Dave mówi do Mart’aa bit quiet aren’t they?
 • Koncert bez emocji. To była tragedia taka sama, jak w Sztokholmie w 1998 roku, w Goeteborgu w 1998 publika była lepsza, ale nie tak dobra, jak dawniejsze koncerty w Szwecji.

Exciter Tour Diary

Przeczytaj tłumaczenie wpisu dotyczącego tego koncertu pochodzące z oficjalnego bloga trasy.


Exciter Tour In My Eyes

Przeczytaj wspomnienia z Exciter Tour z zespołem i za zespołem.


EXCITER TOUR
MODEontheROAD
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGI

Leave a Reply

Translate »
%d bloggers like this: