1984-06-02, Ludwigshafen, Niemcy

< 1984-03-30 NewcastleCONSTRUCTION TOUR >

Intro [Everything Counts (reprise)]
Everything Counts
Now, This Is Fun
Two Minute Warning
Shame
Get The Balance Right!
People Are People
And Then…
Photographic
Told You So
New Life
More Than A Party

See You


Speak & Spell – 2
A Broken Frame – 2
Construction Time Again – 6
Some Great Reward – 1
The Singles 81-85 – 1
Razem: 12

LEG: 3 | Koncert nr: 049
Data: 1984.06.02 (sobota)
Lokalizacja: SWF 3 Open Air ’84, Südwest Stadion, Erich-Reimann-Straße 38, 67061 Ludwigshafen am Rhein, Niemcy
Support przed: Eltonem Johnem
Publiczność: nominalna: – / faktyczna: –

Rozkład Jazdy:

  • Start – 16:00
  • Cisza nocna – 24:00

Bootlegtak / 2

Komentarz: Koncert należy do tych szczególnych, które wyłamują się z ogólnych ram tras promocyjnych do jakich przyzwyczaili nas Panowie z depeche MODE. 1984.03.10 zespół zakończył trasę promującą ich trzecią płytę Construction Time Again, a dwa dni później wyszedł singiel People Are People [2] zapowiadający nową płytę. Nie mniej ten singiel był obecny na kończącej się trasie właściwie od początku roku.

Ten koncert był również, o tyle szczególny, że zespół wystąpił tej nocy po raz ostatni w swojej historii, w roli supportu. Od następnej trasy depeche MODE przypadnie już zaszczytne miano wiecznego headlinera.

Koncert odbył się w Ludwigshafen 1984.06.02, choć ważniejsze jest to, że było to w Niemczech. depeche MODE w tym czasie nagrywało najnowszą płytę w zachodnioberlińskim studio Hansa, więc zagranie koncertu nie stanowiło problemu. Chłopaki zagrali na rozgrzewkę przed Elton’em John’em. Na ten koncert namówił depeche MODE sam Elton John, przy okazji bardzo komplementując Martin’a i pisane przez niego utwory. Line-up festiwalu wyglądał jak poniżej:

Joan Baez
Howard Jones
Gianni Nannini
depeche MODE
Elton John

„I shared the stage with depeche MODE.
I remember giving a concert in Ludwigshafen (Germany) in a football stadium for 40,000 people on a very sunny day, and there were three names on the poster. Joan Baez with an acoustic guitar, depeche MODE in their prime and me and it was a success, I loved them all so much I’ll never forget it, it was my first time seeing depeche MODE live and they were amazing „.

Elton John
Martin Gore i Elton John w Ludwigshafen przed koncertem.
Martin Gore i Elton John w Ludwigshafen przed koncertem.

Koncert, mimo że odbył się długo po zakończeniu trasy, jest uznawany za część CONSTRUCTION TOUR ze względu na to, że został oparty na setliście z tej trasy. Bootleg z tego występu jest wysokiej jakości, a świetne przyjęte People Are People [2] świadczy o wysokiej pozycji, jaką kawałek ten zajmował już na listach. Sam zespół w wyśmienitej formie. Dave ma małą wpadkę przy More Than A Party [48] i wystartował za szybko z tekstem kawałka, natomiast w czasie Told You So [49] Dave zgubił kilka linijek tekstu.



CONSTRUCTION TOUR
MODEontheROAD
STATYSTYKI TRAS
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »
%d bloggers like this: