Sacramento 2023.03.23

Trasa koncertowa w 2024 roku (+aktualizacje)

Zacznijmy z dużego obrazka. depeche MODE mają do zagrania w przyszłym roku jeszcze 4-5 odsłon MEMENTO MORI WORLD TOUR. Ogólne założenia są takie:

  • Styczeń – Kwiecień – Europa (2x Berlin, 2x Praga O2 Arena, 2x Wiedeń, 3-5 marca Paryż na Accor Arena)
  • tba – Azja (Hong Kong i Singapur są na liście) (???)
  • tbc – Australia (???)
  • tbc – Ameryka Południowa (o koncertach w Ameryce Południowej jest najciszej. Krąży też inna wersja, że depeche mieliby pojawić się w Ameryce Południowej w kwietniu np. po to, aby obsłużyć festiwale takie, jak Lollapalooza, czy koncert w Buenos Aires na Estadio River Plate.)
  • tbc – Lipiec – Europa (festiwale) – ta część jest najmniej pewna, być może mokry sen wielu wyspiarzy pt. depeche MODE na Glastonbury w końcu się spełni. Czas, aby córka Andrew Fletchera w końcu stanęła na wysokości zadania 😉

Traktujcie to bardzo umownie bo, jak data jednego koncertu wejdzie na poprzedzający lub kolejny miesiąc to nie o tym jest tu mowa. Ma to Wam dać ogólne wrażenie tego, jak trasa będzie wyglądała w 2024 roku.

No dobrze, opowiadasz jak to będzie wyglądało ogólnie, ale konkrety, co z Polską? Sprawa wygląda tak. Parę tygodni temu depechemode.sk podawała, że pomysł na koncerty w Europie ma wyglądać następująco… Ze względów logistycznych i kosztowych zespół ma grać jedynie podwójne koncerty na europejskiej trasie z jednodniową przerwą pomiędzy. Dotyczy to również ewentualnych koncertów w Polsce.

W przyszłym tygodniu będzie gorąco. Gdzie nie przyłoży się ucha wychodzi, że 10 lipca mają być ogłoszone kolejne koncerty w Europie, a 13 lipca bilety mają trafić do szerokiej sprzedaży. Nie mam jasności, czy wcześniej będą organizowane jakieś przedsprzedaże na wyłączność np. dla posiadaczy kart, czy na Ticketmaster. W każdym razie strony Ticketmastera mają już zaktualizowane nagłówki stron na depeche MODE Tickets | 2023-24 Tour & Concert Dates. Dla managementu i promotora obecnie trwająca trasa w Europie właściwie jest już skończona. Został niewiele ponad miesiąc grania, a potem zasłużone wakacje. Jennifer będzie mogła w końcu puścić kurczowo trzymaną rękę Dave’a 😉

W Polsce przewija się jeden obiekt – Atlas Arena i nie słyszałem o innych lokalizacjach, co nie znaczy, że nie mogą się pojawić. Po prostu ja nie mam takiej wiedzy.

Tyle przecieków, plotek i newsów póki co. Pamiętajcie, że nic nie jest oficjalne dopóki jest oficjalne. Czekamy do 10 lipca na detale.

Jeden komentarz do “Trasa koncertowa w 2024 roku (+aktualizacje)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *