Prawdopodobny set wyjściowy na Memento Mori World Tour.

Uwaga, będą spojlery, więc jeżeli nie chcesz spalić sobie przyjemności odkrywania koncertów w Ameryce, albo czekasz w nieświadomości do koncertu w Warszawie, to sugeruję nie czytać dalej. W przeciwnym wypadku właśnie zostaliście ostrzeżeni i dalej czytacie na własne ryzyko.

Od miesięcy docierały do mnie różne wieści na temat planowanego setu koncertowego. Informacje o tarciach i braku porozumienia w temacie tego, co zespół ma grać na trasie. To, co docierało wcale nie było miłe i nie nastrajało optymistycznie. Może o tym na końcu więcej.

Z przecieków wynikało, że set ma być mocno zachowawczy, choć ma być kilka perełek.

16 marca zespół zaprosił wybranych fanów do SIR Rehearsal Studio w Los Angeles. W studio fani usłyszeli następujące numery:

1. Ghosts Again
2. I Feel You
3. Pain That I’m Used To 
4. World In My Eyes 
5. Wrong 
6. Stripped
7. John The Revelator
8. Enjoy The Silence

Do tego dodajmy jeszcze kawałki, które przewinęły się przez okres promocji:

9. Personal Jesus
10. Walking In My Shoes
11. Precious
12. Wagging Tongue
13. My Favourite Stranger
14. Sundown

Jeżeli doliczymy do tego jeszcze kilka numerów z nowej płyty, to właściwie mamy gotowy przepis na setlistę wyjściową w Sacramento 2023.03.23. Tyle tylko, że zespół wcale nie trenował tego setu jako podstawowego. Z informacji jakie docierają część z tego to są numery szykowane jako zamienniki. Faktyczna setlista wyjściowa ma podobno wyglądać inaczej:

1. Intro/My Cosmos Is Mine
2. Wagging Tongue
3. It’s No Good
4. World In My Eyes
5. A Question of Time
6. Behind The Wheel
7. Precious
8. Soul With Me
9. Home
10. My Favorite Stranger
11. Ghosts Again
12. I Feel You
13. Everything Counts
14. In Your Room
15. Walking In My Shoes
16. Enjoy The Silence
17. Never Let Me Down Again

18. Shake The Disease
19. Stripped
20. Policy of Truth
21. Personal Jesus

Między książki należy włożyć historie o starociach typu Leave In Silence czy The Sun & The Rainfall, choć oczywiście możemy dać się zaskoczyć 😉 Choć takie historie jak Fly On The Windscreen, czy Strangelove już brzmiały bardziej realistycznie. Póki co jedyny numer jaki potwierdza się, to Behind The Wheel, który ostatni raz był grany podczas drugiej części THE DELTA MACHINE TOUR. A Pain That I’m Used To ma być nadal w wersji granej przez Petera na basie i ma to być zamiennik do, również nowego numeru granego na basie, z nowej płyty. Wybaczcie, że nie wiem, ale poza Ghosts Again nie słyszałem jeszcze nic i trzymam się tego do 24.03.

Powyższa setlista została jakoby udostępniona przez kogoś z ekipy technicznej jednej z fanek w SIR Studios. Set pojawił się w nocy (nad ranem naszego czasu). Oczywiście każdy może wierzyć lub nie, czekać lub nie…

W jakimś tam zakresie wpisuje się to w informacje o permanentnym odrzucaniu wszelkich prób wyjścia poza schematy znane z poprzednich tras. Głównym powodem jest potrzeba zapamiętania nowych (starych) tekstów i wyjścia poza strefę komfortu. Niezależnie, które numery będą faktycznie w setliscie, to nie zmienia to faktu, że jest to pula numerów (no może z wyjątkiem Everything Counts i Wrong), która jest do ustrzelenia w każdym trasowym bingo depeche MODE… Także tego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *