Nie będzie kabaretu, będzie chór!

Im dużej się zastanawiam nad tematem singli z tej płyty na nośnikach fizycznych, tym co raz częściej dochodzę do wniosku, że niestety, ale nie zobaczymy singlowego materiały w żadnej postaci… a przynajmniej na razie.

Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że nie mam żadnych informacji z wnętrza, z zewnętrza, ani z boku. To są jedynie moje przemyślenia w poniższych kwestiach.


Załóżmy na chwilę, że wytwórnia jednak zdecydowała się wydać na fizycznych nośnikach wszystkie planowane single z Memento Mori. Równolegle wydawana jest seria 12-Inch Singles Box Sets. W ciągu 2-3 lat dojdziemy do punktu, gdy projekt wydawniczo zakończy się.

 1. 1H 2023 – Sounds Of The Universe
 2. 2H 2023 – Delta Machine
 3. 1H 2024 – Spirit
 4. 2H 2024 – ??Memento Mori??

Oczywiście można opóźnić cały projekt do jednego boxa na rok, ale decyzje pewnie są już podjęte i proces idzie…

Przypomnę tylko, że technicznie w 2024 roku będzie nadal trwać trasa, a co za tym idzie promocja Memento Mori. I tak po prawdzie, to z biznesowego punktu widzenia wydawanie dwa razy tego samego zestawu singli, w bardzo krótkim odstępie mija się z celem. Fani nie zdążą zużyć tego co nabędą. Już dyskusyjna jest kwestia zakupu boxa z singlami ze Spirit, a co dopiero dwa razy w ciągu roku singli z Memento Mori.

Gdybym ja był na miejscu ludzi podejmujących decyzje o promocji Memento Mori i projekcie 12-Inch Singles Box Set, to skłaniał bym się do niewydania teraz żadnego singla z nowej płyty na plackach, a cały wysiłek przekierowałbym na wydanie boxa, który też musi się sprzedać.

Oczywiście pozostaje jeszcze niewielka liczba ludzi, którzy będą cierpieć z powodu braku singli na nośnikach CD, ale jest to poświecenie które wytwórnia jest zapewne w stanie ponieść.


Drugie przemyślenie, które mam, to kwestia kolejnego odliczania. Jeszcze raz zanzaczę, że nie wiem co za tym się kryje. Nie mniej odliczanie ma się skończyć 24.03. Pierwsza myśl, że jest to zapewne odliczanie zwiastujące premierę płyty. Tyle, że jaki jest sens odliczać do czegoś, co już doskonale znamy i wiemy co będzie, w jakiej formie i za ile. Odliczania są do rzeczy o których nie wiemy lub tym, co ustawiają odliczanie wydaje się, że nie wiemy.

Dlatego ja bym był skłonny przypuszczać, że to odliczanie jest do zupełnie czegoś innego. Ogłoszenie zimowej trasy po Ameryce Południowej? Po Europie? Może coś zupełnie innego…. singiel na fizycznych nośnikach 😜

Ja osobiście na single na fizycznym nośniku już nie liczę, choć uważam to za zachowanie niskich lotów, bo wersja CD powinna być teraz, a na winylach w boxie za 2-3 lata. My fani depeche MODE kupujemy single na fizycznych nośnikach i nie jesteśmy z tego przedziału wiekowego, co ma na to wywalone.

Także parafrazując cytat z pewnego serialu: Singla nie będze, Będzie Box… za rok… z całą pewnością, a nawet być może!

8 komentarzy do “Nie będzie kabaretu, będzie chór!”

 1. Osobiście nie sądzę, żeby w czasie promocji Memento Mori ktokolwiek pakował się w wydawanie dalszego ciągu 12″ singli. Zapewne z tym decydenci poczekają do czasu, kiedy szum wokół płyty i trasy ucichnie. Zakładając, że będzie też wideo z trasy MM to nie oczekiwałbym boxa SotU przed 2025. Reszta jeszcze później, opóźnione o jakieś dwa lata w stosunku do Twojego kalendarza.

  1. Oczywiście taki scenariusz tez jest możliwy. Moje wnioski wynikają z tego ze webmaster oficjalnej chwalił się testpressami boxa SoTu pare miesięcy temu.

   1. Może i Brat ma test pressy, pewnie tak. Ale sądzę, że z tym poczekają. Tu czas działa na korzyść 🙂

 2. Rozumiem co Martini powyżej przemyślał i opisał. Myślę podobnie o spowolnionych wydawniczo 12-stkach… Ale będę zbulwersowany okrutnie jak nie będzie remiksów GA (ani późniejszych singli promujących album ) na CD ani na winylu… Toż to będzie nienormalne! Noo,,, Chyba że wymyślą remix album: ”Memento Mori Remixes”. To bym łyknął i zaakceptował po opłakaniu nie wydanych aktualnych singli…

 3. Zapomniałeś kolego przy swojej rozpisce boxów wspomnieć o reedycjach 12-calówek do singli spoza albumów. Nie wyobrażam sobie tego przedsięwzięcia bez Shake The Disease, Everything Counts (Live), Martyr czy Only When I Lose Myself

  1. Racje masz kolego tez na to czekam ale to jest najmniej jasna sprawa w tym projekcie. Dlatego ograniczyłem się do albumowych boxow. Do tego jeżeli już to box z MM będzie wcześniej ew boxy z poza albumowych singli.

 4. Też bym tak chciał… żeby wszystko wyszło jak należy. Ale.. w zasadzie wcale bym się nie ździwił gdyby pominięto (pomininięte) single. Bo nie zawsze wydawcy, producenci (czy kto tam za to nie odpowiada) przejmują się marzeniam czy 'widzi mi się że powinno wyjść’ fanów zbieraczy…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *