Memento Mori World Tour 2023 Key Visual

Tytuły nieznanych utworów.

Zanim tytuły utworów zostaną finalnie potwierdzone, są miejsca gdzie rejestrowane są utwory w celu ochrony praw autorskich twórców. W tego typu bazach są zarówno utwory, które zostały już wydane, takie które jeszcze nie zostały wydane oraz takie, które nigdy nie zostaną wydane.

Są też informacje o utworach wykonywanych przez jednego artystę, ale prawa autorskie należą do innego twórcy. W tym przypadku mam na myśli tzw. covery.

Ponieważ nowa płyta zbliża się wielkimi krokami naturalną sprawą jest, że tego typu działania wykonywane są wobec utworów, które potencjalnie szykowane są na nowy album. Poniżej lista tytułów utworów, które są nowe w dyskografii depeche MODE:

Autor: Gore Martin Lee

  • Image And Likeness

Autor: Gahan David / Eigner Christian / Peter Gordeno

  • Other Side
  • Before We Drown

Czy powyższe 3 tytuły, to tytuły utworów na nowej płycie tego nie wiem, ale… no właśnie 🙂 Zastanawia natomiast kwestia czemu są tylko trzy, a nie ma liczby odpowiadającej całemu albumowi i ewentualnym b-side’om.


A teraz lista nienznanych utowrów skomponowanych przez kogoś innego, ale wyonanych przez depeche MODE. Do tej kategorii zalicza się np. Route 66, albo Dirt. Nie mają one za wiele wspólnego z ew. nową płytą, ale myślę, że lista będzie interesująca:

  • Oliver’s Army (Elvis Costello)
  • Revolution (The Beatles)
  • I Saw Her Standing (The Beatles)
  • Heaven Help Me (George Michael)

Na koniec jeszcze dwie ciekawostki. Chyba pierwotna wersja Cover Me miała tytuł Cover Me Lights. Do tego Nothing’s Impossible jest co prawda w bazie, ale nie ma przypisanego wykonawstwa depeche MODE.


Źródło: BMI Songview

3 komentarze do “Tytuły nieznanych utworów.”

  1. Jeśli już mieliby faktycznie wykonywać „Oliver’s Army”, niech konsekwentnie ściągną na scenę ekipę z autobusu i kierowcę Dave’a Charesta … 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *