2021.11.26 Soulsavers

O zespole grającym z Davem słów kilka

Do końca nie wiadomo, czy koncertem w Berlinie mini trasa promująca album Imposter się zakończy, czy też z początkiem 2022 zostanie wznowiona. Czas przyniesie odpowiedź. Ja chciałbym się dziś zająć takim drobiazgiem, jak skład zespołu.

Tak wiem, dla wielu fanów, to jedynie tło dla Dave’a, bo przecież Soulsavers nie wydawali płyt przed podjęciem współpracy z Davem, a pozostali muzycy to jedynie scenografia kocich ruchów frontmana depeche MODE. Widać to szczególnie, gdy kurz po złorzeczeniu na ekipę za zmasakrowanie John The Revelator i Personal Jesus opadł i gdzie nie gdzie pada pytanie co to za numer ten Revival.

No dobra dosyć tego utyskiwania, pora skupić się na innych członkach zespołu, niż Dave.

  1. Rich Machin – gitara. 1/2 składu producenckiego Soulsavers, razem z Ianem Gloverem tworzą faktycznie trzon tego projektu muzycznego.
  2. Martyn LeNoble – bass. Przez wiele lat w Porno For Pyros oraz wiele wspólnych solowych projektów Dave’a oraz własnych.
  3. James Walbourne – gitara. Obecnie gitarzysta i wokalista The Pretenders, a poprzednio uczestnik mega wielu projektów muzycznych na przestrzeni lat. Warto odwiedzić jego stronę, bo człowiek instytucja. Do tego Pana jeszcze wrócimy.
  4. Sean Read – klawisze. Na co dzień Dexys.
  5. Kevin Bales – perkusja. Od 1999 perkusista w Spiritualized – zespół legenda.
  6. Tony 'Doggen’ Foster – gitara. Również Spiritualized.
  7. Wendi Rose – chórki
  8. Travis ‘TJ’ Cole – chórki
  9. Janet Ramus – chórki. Ta Pani powinna być bardzo dobrze znana fanom depeche MODE. Kiedyś bardziej znana jako Janet Cooke. W 1998 roku stanowiła 1/2 składu chórków towarzyszących zespołowi na trasie. Janet występowała z Soulsevers na trasie w 2015 roku.

Teraz na chwilę warto wrócić do Pana Jamesa Walbourne’a. Przed koncertami Impostera występuje duet gitarowy zwany The Rails – tworzą go właśnie James Walbourne oraz jego prywatna, osobista żona – Kami Thompson.

W stosunku do poprzedniej trasy skład zmienił się nieznacznie. Tym razem w trasie nie wzięli udziału Richard Warren – gitara, Duke Garwood – gitara, róg.

Więcej o trasie promującej album Imposter poniżej:

Leave a Reply