Dave Gahan - Soulsavers (2019)

Zapowiedź nowego singla

Ruszyła promocja najnowszej odsłony współpracy pomiędzy Soulsavers i Davem Gahanem. Pojawia się co raz więcej szczegółów, w tym wieści o nowym singlu.

Na stronach NME.com ukazał się artykuł w którym ujawniono, że już w ten piątek usłyszymy głos Dave’a w kawałku promującym płytę Imposter. 8 października usłyszymy kawałek Metal Heart z repertuaru Cata Powersa.


Poniżej oryginalna wersja Metal Heart:

Wg artykułu materiał był nagrywany na setkę w pełnym koncertowym składzie:

‘Imposter’ was recorded live as a ten-member band at the famous Shangri-La Recording Studio in Malibu, California in November 2019.

NME / informacja prasowa Sony

W sesji nagraniowej brał udział tylko Rich Machin, bez drugiej połowy składu Iana Glovera. Co więcej, warto zerknąć jeszcze raz na tracklistę 'Oszusta’ – pośród wybranych utworów znajduje się kawałek Marka LaneganaStrange Religion.

W 2019 roku Mark Lanegan wspominał, że chciałby wymienić się z innymi wokalistami Soulsavers kawałkami śpiewanymi przez nich i Mark chciałby zaśpiewać Presence Of God, jako najważniejszy numer Soulsavers nagrany przez ten projekt.

Dla mnie (Dave) napisał TĘ piosenkę Soulsavers. Kawałek zatytułowana „Presence of God”. Chciałbym to zrobić. Mam nadzieję, że tak się stanie

Mark Lanegan

Ostatnia płyta wydana przez Soulsavers nosi tytuł Kubrick i pochodzi z 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.