Dave Gahan Paper Monsters

Rok pod szyldem SOLO

Wygląda na to, że jesień czeka nas na-bogato pod względem solowych dokonań Dave’a Gahana. Poniżej krótki raport tego, czego możemy się spodziewać tej jesieni z obozu depeche MODE.

O ile pierwsza połowa roku była pod szyldem solowej produkcji Martina. Otrzymaliśmy instrumentalny album THE THIRD CHIMPANZEE ep., obecnie czekamy na opóźniony ze względu na problemy z tłoczeniem winyli album z remixami z solowej ep-ki.

EPka z remixami ukaże się jeszcze w tym miesiącu – 20 sierpnia nakładem MUTE Records.

Pod szyldem depeche MODE, również doczekamy się jeszcze tego lata kolejnego boxu vinylowego z serii The 12″ Singles Box set, tym razem będą to single z albumu Ultra.

Ponownie docierają do nas informacje, że box miał być wcześniej, pierwsze zapowiedzi mówiły o czerwcu. Podobnie ze względu na problemy z dostępnością polichlorku winylu możemy nie doczekać się w tym roku kolejnych reedycji. Naczelny Archiwista dał do zrozumienia, że remastery singli z Exciter są już gotowe, a prace nad singlami z Playing The Angel są również mocno zaawansowane. Wszystko w rękach wytwórni i dostępności mocy przerobowych tłoczni.

Na koniec bardzo zainteresuje Was, co porabia Dave Gahan… otóż Dave ma się bardzo dobrze. Spędza czas z rodziną, nagrywa, żyje spokojnym i dostatnim życiem nowojorczyka. No i to byłoby na tyle…

No nie, oczywiście, że nie. 😉 1 października ukaże się rocznicowe wydawnictwo poświęcone czarnemu albumowi Metallicy na którym Dave nagrał swoją wersję kawałka Nothing Else Matters.

No i teraz najciekawsze. Nieoficjalnie wiadomo, że Legacy Recordings – wytwórnia, która w imieniu Columbia Rec. / Sony Music zarządza starszym katalogiem artystów nagrywających dla Columbii Rec. wyda tej jesieni reedycję debiutanckiej płyty Dave’aPaper Monsters. Szczegóły wkrótce…

…ale to jeszcze nie koniec. Pamiętacie jak w 2019 krążyły informacje, że nadchodzi rocznica istnienia Soulsavers?

A nawet, że Panowie nagrywają wspólnie nowy materiał. Działo się to wszystko na jesieni 2019 roku, a album był zapowiadany na 2020 razem z serią koncertów rocznicowych.

Rocznica minęła nieświętowana z wiadomych względów, ale podobno temat nie został zapomniany. O koncertach nic nie wiadomo, jedynie pojawiają się skromne przecieki, że późną jesienią doczekamy się kolejnego solowego wydawnictwa sygnowanego nazwiskiem Dave’a Gahana.

Leave a Reply