Martin Lee Gore

Specyfikacja nowej płyty Martina

Strona Martina została gruntownie odświeżona i przygotowana pod promocję nowej ep-ki.

Dziś również zostały ujawnione szczegóły nadchodzącego wydawnictwa. Płyta będzie dotępna w formatach CD oraz Vinyl, jak również do pobrania i w streamingu.

The Third Chimpanzee

CDMUTE629 (Compact Disc) / 12MUTE629 (niebieski winyl w odcieniu lazurowym + art print + download) / do pobrania / streaming.

  1. Howler
  2. Mandrill
  3. Capuchin
  4. Vervet
  5. Howler’s End

Płyta ujrzy światło dzienne 29 stycznia 2021. CD i Vinyl można już zamawiać.

Porozmawiajmy chwilę o samej płycie. Album został nagrany w studio Electric Ladyboy w Santa Barbara. Czyli w prywatnym studio Martina. EP-ka była nagrywana przez cały rok, więc raczej nieprawdą jest, że Martin w tym roku pracował nad demami na nową płytę depeche MODE, a tak była interpretowana wypowiedź Gordeno. Poniżej możecie zobaczyć fotki z wnętrza jego studia wykonane w 2015 i 2018 roku.

Skupmy się w takim razie przez chwilę na tytule i nazwach kawałków EPki:

„The first track I recorded had a sound that wasn’t human, it sounded primate-like. I decided to name it 'Howler’, after a monkey. Then, when it came time to name the EP, I remembered reading the book 'The Rise and Fall of the Third Chimpanzee’. It all made sense to call it that, as the EP was made by one of the third chimpanzees.

Zwierzał się Martin w informacji dla prasy.

Każdy tytuł kawałka, to inny gatunek małpy: Wyjec, Mandryl, Kapucyn, Kotawiec. Natomiast tytuł płyty pochodzi od tytułu książki autorstwa Jareda Diamonda, której polski tytuł brzmi: Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem. Książka zajmuje się ewolucją człowieka, jako przykładu trzeciej ewolucji małpy począwszy od szympansa zwyczajnego, bonobo, a na homo sapiens skończywszy. Autor przedstawia historię ewolucji oraz wpływ tej historii na przyszłość i zagrożenia dla naszego gatunku. Książka została wydana w 1991 roku. Muzka projektu MG jest dziękową interpretacją przemyśleń w tym temacie.

Pełną dyskografię (jak dotąd) możecie posłuchać w serwisach streamingowych, przykładowo Spotify.

Leave a Reply