Jeszcze o nowej książce Antona o depeche MODE

Wczoraj napisałem Wam, że tanio nie będzie. Dziś dowiecie się dlaczego.

Na początek o wydawnictwie, które wydaje książkę. Wydawnictwo TASCHEN specjalizuje się w niskonakładowych, luksusowych, których raczej nie spotkacie w sieciowych księgarniach.

Wydawnictwa spod skrzydeł TASCHEN Verlag nie traktuje się użytkowo, a inwestycyjnie ze względu na wysoką jakość reprodukcji, niski nakład i brak wznowień. Zanim przejdę do cen kilka szczegółów o książce spod znaku dM AC.

depeche MODE The Photographs by Anton Corbijn
depeche MODE The Photographs by Anton Corbijn

Książka będzie mieć 512 stron, a w wydawnictwie znajdzie się ponad 500 fotografii. Okres jaki obejmuje, to 1986 – czasy współczesne. Ciekawe czy będzie zawierać również zdjęcia z sesji dla NME z 1981 roku.

Książka będzie ważyć około 6kg i będzie wydana w 3. wariantach:

  • 2 wersje jako artystyczne – The Art Collection – z oprawioną i podpisaną litografią. Edycja jest ograniczona do 100 sztuk każdej wersji. Przewidywana cena to 1500 Euro/szt.
  • Trzecia wersja, w przystępnej cenie 750 euro/szt. nazwana – Collectors Edition będzie również limitowana, ale nakład będzie o wiele większy.

Książkę w każdej wersji można już rezerwować przez stronę wydawnictwa. Najlepiej kontaktować się z Barbarą Bauer – [email protected]


Spodziewam się szybkiego wzrostu wartości książki, coś jak kiedyś boxy X1 i X2. Ze względu na nakład książka wyprzeda się na pniu. Informacja za depeche MODE Europe jest jeszcze póki co nieoficjalna. Na dniach należy spodziewać się oficjalnej informacji z potwierdzeniem cen i wydawanych wersji.

Leave a Reply