no comments

Odwołany koncert w Mińsku – co dalej?

Co dalej z trasą? Wbrew pozorom nie odpowiemy na to pytanie i nie będziemy powielać plotek, które krążą po sieci. Czekamy na zaplanowany środowy koncert w Kijowie.

Środa będzie dość kluczowa jeśli chodzi o dalsze losy tej części trasy. W sieci widzimy mnóstwo spekulacji na temat tego,  co dalej z trasą, na co i czy w ogóle  Dave jest hospitalizowany, czy już wyszedł, co było przyczyną odwołania koncertu.

Naturalnym jest, że fani drżą w obawie, że podobny los spotka ich w Kijowie i kolejno w Warszawie i Cluj. Obawy są zrozumiałe, bo większość z nas pamięta, jak 12 maja 2009 roku niedługo przed rozpoczęciem koncertu w Atenach, publika dowiedziała się o jego odwołaniu. Co się stało później….. wiadomo.

Co wiemy na pewno?

Dziś zespół podzielił się bardzo krótką notką na temat choroby jednego z członków zespołu. Fakt jest jeden – odwołano tylko koncert w Mińsku. Nie ma żadnej informacji na temat innych koncertów, co pozwala sądzić, że pozostałe koncerty się odbędą. W środę depeche MODE ma wystąpić w Kijowie i na oficjalnej stronie zespołu, licznik przeskoczył do odliczania właśnie do tego wydarzenia. My jesteśmy zatem pozytywnej myśli i widzimy się w piątek w Warszawie.

Jak wyglądało odwołanie koncertu i co się potem działo?

Fani zostali normalnie wpuszczeni do hali i koncert miał się odbyć zgodnie z planem. 20 minut po otwarciu bram zgromadzeni już w hali fani zostali poinformowani, że koncert nie odbędzie się. Przekazano fanom, że powodem odwołania koncertu są problemy gastryczne Dave’a. I tylko tyle. Nie jest to jednak w żaden sposób potwierdzona wiadomość.

Zaraz po podaniu tej informacji została przeprowadzona konferencja prasowa organizatora, który potwierdził fakt odwołania koncertu oraz zapewnienie, że zarówno zespół, jak i organizatorzy mają wolę przeniesienia koncertu na inny, dogodny termin.

Bilety na koncert zachowają ważność, ale każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć w nowym terminie, będzie mógł ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Hala w Mińsku 2017.07.17
Hala w Mińsku 2017.07.17

Organizator zapewnił, że z ich strony wszystko było gotowe i zespół miał przygotowane wszystko, aby koncert się odbył. Odwołanie koncertu nie jest zależne od nich i będą się starali, aby koncert się odbył w innym terminie. Nie mniej ostateczna decyzja jest po stronie zespołu. Wszelkie informacje będą opublikowane na oficjalnej stronie zespołu.

Wg organizatora na koncert sprzedano tylko 7000 biletów i taka liczba sprzedanych biletów może nie pokryć wszystkich kosztów organizacji koncertu. Aby koncert był opłacalny musi być ok 10000 sprzedanych biletów. Koncert nie był ubezpieczony.

Na ten moment tyle informacji, jakie udało nam się zebrać. O dalszym rozwoju wypadków będziemy Was informować.

Leave a Reply