„Spirit” podsumowanie informacji o płycie na zakończenie roku.

Na koniec roku zapraszamy na podsumowanie tego co wiadomo, albo się spekuluje w temacie płyty. Prawie wszystko w jednym miejscu.

Album już dawno wyszedł ze wszelkich etapów produkcji, o których przez ostatni rok Was informowaliśmy. Zespół mocno teraz przygotowuje się do promocji, która ma wystartować z końcem stycznia. Co wiadomo o płycie:

Tytuł albumu: Spirit

Premiera w marcu. Najpewniej gdzieś w drugiej połowie (prawdopodobnie trzeci tydzień). Marzec jest ulubionym miesiącem dla depeche MODE do wydawania płyt, a szczególnie okres równonocy wiosennej. Pewne jest jedno płyta wyjdzie w piątek.

Znane utwory:

Scum
Worst Crime
Revolution
Backwards
Move
Cover Me
Poison Heart
Fail
Eternity
No More
Glow

Docelowo na płycie ma się znaleźć 12 kawałków. Dave napisał na potrzeby albumu 4 utwory. Dwa w kooprodukcji z duetem Eigner/Gordeno, 1 z Kuertem Uenala, a 1 w duecie z Martinem GoremMove.

Pierwszy singiel: Revolution

Pierwszy singiel pojawi się 6 tygodni przed wydaniem płyty. Licząc od prawdopodobnej daty wydania płyty będzie to 2. tydzień lutego lub coś w tych okolicach.

Zespół już nakręcił wideo do tego kawałka

We’ve just been out in L.A. for a few days working on a video with Anton Corbijn for a song called 'Revolution' – which is very apt at this point in time. – Dave Gahan

Spędziliśmy kilka dni w L.A. pracując z Antonem Corbijnem nad wideo do singla „Revolution” – który jest bardzo na czasie – Dave Gahan.

Dodatkowo na stronie B zostanie wydany cover z repertuaru Davida Bowie – Heroes. Myślę, że nie trzeba wyjaśniać co takiego oznacza ten numer i twórczość zmarłego w tym roku artysty dla depeche MODE, a w szczególności dla Dave’a Gahana.

Inna wersja mówi, że kawałek ma być wydany na bonusowej płycie dodawanej do wersji de Luxe. Być może, ale to oznaczałoby złamanie tradycji zespołu, że covery nagrywane i wydawane są jedynie jako strony B singli.

Do promocji płyty w sieci, oraz (być może) jako dodatki do bonusowej płyty zespół nagrał 5 kawałków w ramach tzw „studio sessions”. Jednym z 5 numerów jest wspomniane już Heroes.

Depeche Mode’s new album 'Spirit' may well be something that surprises both fans and detractors.

Nowa płyta depeche MODE „Spirit” zadziwi zarówno fanów, jak i krytyków.

Sesja nagraniowa tych numerów odbyła się w Nowy Jorku.

Czego nie wiemy?

Nic nie wiadomo o okładce oprócz kilku elementów składowych, czyli nowego logo w kształcie grubej parówkowej i typografii samego tytułu.

Nie znamy pełnej tracklisty, formatów w jakich będzie wydana płyta (CD, vinyl…) oraz wersji albumu (standard, limit, de Luxe, uber de luxe, box…).

A przede wszystkim nie znamy najważniejszego daty premiery pierwszego singla i albumu.

O czymś zapomnieliśmy?

Leave a Reply