Nowa płyta/nowa trasa, raport z prac

Produkcja płyty przybiera zawrotne tempo. Nie minęły jeszcze wakacje, a podobno zespół jest już na etapie miksownia materiału. Trzecia sesja nagraniowa zakończyła się w okolicach 10 sierpnia w Nowym Jorku. Miksowanie to już jest przeważnie krótki epizod, około miesiąca. Kolejny etap, który czeka zespół to mastering, czyli nadanie płycie dynamiki i czyszczenie z brudów procesu produkcji.

Nie ma wieści, czy tradycyjnie jest to Londyn, czy inna lokalizacja.

Producenci nowej płyty depeche MODE
Producenci nowej płyty depeche MODE

Jeżeli uznanie zyskają projekty okładek i całej koncepcji promocyjnej, to możemy się spodziewać, ze machina promocyjna ruszy niebawem. Termin konferencji w październiku wcale nie jest taki nierealny. Przypomnijmy, że ostatnia konferencja prasowa odbyła się 23 października 2012.

Inna informacja, która krąży po sieci, to jakoby producentami płyty mieli być członkowie formacji Simian Mobile Disco –  James Ford and Jas Shaw. O tym pierwszym donosiłem już Wam przy okazji poprzednich raportów z frontu robót. Jeżeli to prawda to muzyka tych Panów brzmi tak:

Nowa Trasa Koncertowa

W temacie trasy koncertowej również dzieją się sprawy, choć nie przeciekają jeszcze z taką intensywnością. Pierwszy przeciek mówił o tym, że ludzie znani ze współpracy z depeche MODE na trasach koncertowych rezerwują swój czas od maja.

Druga plotka głosi, że podobno już od czerwca pierwsze obiekty koncertowe rezerwowane były na przyszłoroczną trasę.

Trzecia plotka mówi, że rozpoczęła się już praca nad podkładami na potrzeby trasy. Jest to o tyle szybko, że przypadku poprzedniej trasy donosiłem Wam o tym w grudniu 2012. Czyżby to oznaczało, że również kształt setlisty jest już znany? Nie jest to bardzo trudne do zgadnięcia ale i tak daje do myślenia. Dzieje się…

6 myśli w temacie “Nowa płyta/nowa trasa, raport z prac”

  1. ciekawe kiedy coś – jak to się mówi – „wycieknie” do sieci przed premierą, bo to że nie uda im się do tego NIE dopuścić jest chyba oczywiste…. 🙂

Leave a Reply