Archiwa tagu: zdjęcia

Konferencja w Mediolanie – podsumowanie

Emocje związane z wczorajszym wydarzeniem trochę już opadły, a więc pora na małe podsumowanie. Wczorajszemu eventowi przyświecają słowa „Where’s the Revolution?„, a to za sprawą zajawki nowego singla, jaką mogliśmy usłyszeć. Jak twierdzą Panowie, dzięki zatrudnieniu nowego producenta ma być inaczej. Pytanie tylko – czy lepiej? Oto moje podsumowanie tego, czego mogliśmy się dowiedzieć na dzisiejszej konferencji w Mediolanie.

Nowy Singiel

O nim wiemy niestety niewiele. Nie znamy jego tytułu, nie wiemy kiedy dokładnie zostanie wydany, ani kto jest autorem tekstu. Niestety, żaden z obecnych w Mediolanie gości, nie pokusił się o zagadnięcie zespołu  na ten temat. Jedyne co dostaliśmy, to muzyczna i wizualna zapowiedź. Zespół nie powiedział kto jest twórcą video, ale styl i efekty w nim wykorzystane, przywołują na myśl nazwisko Saccenti. Dla przypomnienia – Timothy Saccenti to autor teledysku do „Heaven” i wizualizacji, wykorzystanych podczas występów promujących poprzednią płytę – Delta Machine – przed startem trasy. Na szczęście sam Timothy jest bardziej wylewny niż zespół. Parę godzin po konferencji zamieścił te oto zdjęcie na swoim instagramie:

„Spirit” i nowy producent

W tym przypadku zespół był bardziej szczodry. Nowa płyta będzie nosiła tytuł „Spirit” a jej premiera zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku. Jak wiadomo dotychczasowe nagrania odbyły się w Santa Barbara i Nowym jorku. „Dotychczasowe” bo album jest jeszcze nie skończony. Panowie oficjalnie ogłosili, że jej producentem był James Ford, który przyprowadził ze sobą nowy team. Jak przebiegała ich współpraca? Wg. Dave’a zupełnie inaczej, niż z Hillierem. Zespół potrzebował zmiany i bardzo szybko dotarł się nową ekipą. Ford był dla nich powiewem świeżości. Gahan mówi o nim nie tylko jako o świetnym producencie, ale i muzyku, który był w stanie ich odpowiednio poprowadzić w trakcie prac nad płytą. Nowy producent lubi szybko pracować i jest zwolennikiem szybkiego przepływu pomysłów.

Dave: He’s helped us to make what we feel is very incredible sounding record.

Dodatkowo Dave zdradził, że w studiu zawsze czuł się „excited” bo Martin ciągle przynosił swój sprzęt ze studia. Płyta ma podnosić na duchu i zmuszać do przemyśleń. Piosenki na płytę ponownie przygotowali obaj Panowie, ale od Playing The Angel to już standard. I to by było na tyle. Zespół nie chce więcej zdradzić bo jak twierdzi – jest na to za wcześnie. Ma jednak nadzieję, że ich nowe dziecko  będzie równie dobre, albo lepsze niż poprzednie. Dokładniejszą charakterystykę płyty mamy poznać w trakcie jej promocji.

„Global Spirit Tour”

Na razie poznaliśmy europejską część trasy „Global Spirit Tour„. W jej skład wchodzą 32 koncerty w 21 krajach. W większości odbywać się one będą na otwartych obiektach (czyt. stadionach). Trasa rozpocznie się 5 maja, w Sztokholmie a zakończy 23 lipca w Rumunii. Dodatkowo została potwierdzona Warszawa, w której odbędzie się przedostatni koncert na tym legu (21 lipca, PGE Narodowy). Dave potwierdził również trasę po Ameryce Północnej i Południowej  – „hopefully south too„. Kolejne daty podane zostaną wkrótce. Martin zapytany o możliwość zagrania na festiwalach odpowiedział, że „nie wie„. Jednak pewnie wprawne oko wielu z Was dopatrzyło się na podanej rozpisce, dwóch festiwali – w Hiszpanii (BBK Live Festival) i Portugalii (NOS Alive Festival). Ptaszki ćwierkają, że zespół może pojawić się również na niemieckim Rock Am Ring. Pełna rozpiska letniej części trasy: tutaj. Tour Managerem ponownie została Ginny Song (część fanów pewnie zna tę Panią bardzo dobrze ;)).

Setlista

Standardowo, dla zespołu, priorytetem są utwory z nowej płyty, i to one mają stanowić trzon przyszłej setlisty. Co z pozostałą jej częścią? Fletch zażartował, że urządzają „European Song Contest” i wybierają kolejne piosenki na zasadzie głosowania. Muszą one oczywiście współgrać z nowymi. Dave zapewnił, że zagrają wszystkie ulubione kawałki fanów a Martin dodał, że na pewno zawiodą wielu z nich. W trakcie konferencji została poruszona nurtująca wielu fanów sprawa braku zmian w setliście. Jeden z czeskich dziennikarzy, który sam jest fanem dM, zagadnął zespół – czy mamy szansę na usłyszenie utworów pokroju Blasphemous Rumours. Fletch wspomniał, że mają w swoim dorobku grubo ponad 200 utworów i niemożliwym jest aby grali koncerty po 6-7 godzin, chcąc wykorzystać każdy z nich. Z kolei Gahan zapewnił, że próbują wielu kawałków i czasami pozwalają sobie na małe zmiany w setliście. Dla zespołu występy na żywo są ich mocną stroną i muszą to udowodnić. Nie grają w małych klubach gdzie można zmieniać setlistę co wieczór. Tym oto sposobem, uśpiono nadzieje wielu fanów na powrót wielu zapomnianych przez zespół perełek.

Support

Zespół zapewnił, że zespoły, z którymi współpracują są tymi, które lubią, albo sami wybierają. Nikt nie podejmuje tych decyzji za nich.

 Aspekty wizualne

P_20161011_232320anowie mają już za sobą sesję zdjęciową (lipiec w Nowym Jorku), której autorem jest nie kto inny jak Anton. Przy okazji, wstępnie porozmawiali sobie o designie płyty i tym, jak przemycić jej elementy we wszystko co wizualnie. Oczywiście padły słowa, że Anton jest zarobionym człowiekiem, ale przy okazji zapewniono, że chce stworzyć dla zespołu coś innego nich dotychczas. Corbijn po raz kolejny będzie odpowiadał za wizualizacje na trasie, i jak napomknął Martin, za… teledysk. Ich ponowne spotkanie ma się odbyć w listopadzie. Wtedy też mają powstać wspomniane wizualizacje i nowe video.

Ponad to, na instagramie wspomnianego wcześniej Timothiego Saccenti, pojawiło się dzisiaj zdjęcie klapsa filmowego, na którym można zauważyć dwa kluczowe elementy: „Depeche Mode” i „visuals”. Czyżby oznaczało to, ponowną obecność wizualizacji tego artysty w czasie Promo Tour?

Hublot i Charity Water

dM poinformowało, że ponownie zgodziło się współpracować z Hublotem na rzecz Charity Water. Podobno na Delta Machine Tour, razem z fanami udało im się zebrać ponad 1,4 mln dolarów. Więcej informacji na temat ich współpracy i sposobie wsparcia akcji ma pojawić się później.

Alan

fb_img_1476219766039Panom nie udało się uniknąć pytań na jego temat. W zasadzie tylko jednego – czy jest szansa na powrót. Niestety, ku rozczarowaniu wielu, odpowiedź była krótka i dosadna – „No„.  Dave wspomniał, iż mają niesamowite szczęście, że Peter i Christian pracują z nimi od tylu lat. Wprawdzie tak wygląda rzeczywistość, ale pomarzyć zawsze można, prawda? 😉

Cała reszta

Oczywiście nie zabrakło pytań o chemię i nastrój w zespole i jak to się dzieje, że po tylu latach nadal tworzą razem muzykę. Dziennikarze próbowali pociągnąć DM za język jeśli chodzi o wojnę i uchodźców, ale Panowie sprawnie unikali odpowiedzi. Jedyne na co się zdobyli było zdawkowe zapewnienie, że trudno być całkowicie obojętnym na to co się dzieje.

Zapytano również:

  • O to czy rock umarł:

Dave:  Jesteśmy w doskonałej formie. Nadal tworzymy muzykę, z której jesteśmy dumni.Ciągle wierzę, że  muzyka  jest prawdopodobnie jedyną formą, która potrafi jednoczyć ludzi w jednym miejscu. Jest mnóstwo wspaniałej muzyki wokoło. Musicie jej po prostu poszukać.

  • Co ich irytuje w obecnym przemyśle muzycznym:

Andy:  Denerwuje mnie, że mniejsze zespoły mają trudności z wybiciem się. Sprzedaż płyt jest słaba, a radio nie muszą grać nowych rzeczy. To czyni nas szczęściarzami. Kiedy startowaliśmy było zupełnie inaczej.
Martin: Nadal jesteśmy!
Andy: Nadal jesteśmy.

  • Zabawne i wyjątkowe momenty w trakcie nagrywania albumu:

Dave: Dla mnie takie momenty to te, kiedy dzieją się niespodziewane rzeczy , kiedy dzieje się coś spontanicznego.

  • Czy Martin i Dave zapomnieli kiedyś tekstu w trakcie koncertu:

Dave: Bez okularów widzę tylko parę pierwszych rzędów, które i tak wszystko  śpiewają. Mogę więc się na nich wzorować

  • Swoje 5 minut miały nowe buty Gahana:

Dziennikarka: Dave, Twoje buty kradną show!
Dave: Wiem! Czyż nie? Mam przy okazji niezłe skarpetki.

tumblr_oewk9f96ip1r57mv0o1_500

Bardzo dobra wiadomość dla fanek pląsów Gahana! Dave zapowiedział, że nadal potrafi wykonywać charakterystyczne dla ruchy i cieszy się, że ktoś je zauważa. Zapewnił też, że pracuje nad tym, żeby wyglądać lepiej (młodziej) i jest w dobrej formie.

 

Swoje 5 minut miał również słynny ostatnimi czasy fryzjer:

Dave: Nie będziemy mieli fryzjera na nadchodzącej trasie!

I na sam koniec miły aspekt dla polskiej publiczności – Panowie po raz kolejny wspomnieli o pierwszym koncercie na naszej ziemi – Warszawie ’85.

I znowu przekonałam się, że po 45 min. wcale nie jestem mądrzejsza o nową wiedzę, a konferencja to tylko medialny zabieg pełen tych samych, co 4 lata temu infantylnych pytań. Wszystko miało na celu ponowne rozbudzenie zainteresowania zespołem i tym samym zachęcenie fanów do wydania jak największej ilości monet w trakcie nadchodzącej sprzedaży biletów, na koncerty. Wiecie co? Zrobię to z ogromną przyjemnością 😉

Ps. Jeszcze raz – ogromne dzięki dla Wszystkich, którzy obserwowali naszą relację na stronie! Nie było to ostatnie podejście tego typu na tej trasie.

[Prasa] Koncert Dave’a Gahana i Soulsavers w Los Angeles według RockSubculture i SoCalMusicToday

Kolejne relacje wraz z porcją zdjęć z minionego koncertu Dave’a Gahana i Soulsavers w The Theatre at Ace Hotel w Los Angeles, który odbył się na początku tego tygodnia. Czytaj dalej [Prasa] Koncert Dave’a Gahana i Soulsavers w Los Angeles według RockSubculture i SoCalMusicToday

Koncertowy DM album od T-Mobile Music

Na łamach serwisu T-Mobile Music opublikowano koncertowy album,w którego skład wchodzą zdjęcia z koncertu Depeche Mode w Warszawie,depesze do Depeche Mode,kolekcje fanów i „Na Fali” – od takie promo fotki T-Mobile ;).

 

Album do obejrzenia pod adresem http://www.t-mobile-music.pl/depechemode/album_koncertowy.html.

Dwa nietuzinkowe zdjęcia Dave’a Gahana

W rozwinięciu dwa świetne zdjęcia Dave’a Gahana autorstwa Tino’a Pohlmanna,wykonane dla francuskiego magazynu L’Officiel Hommes.

Zdjęcie
Zdjęcie

Martin Gore, Andrew Fletcher, Peter Gordeno i Christian Eigner – 7 marca, NY

W rozwinięciu newsa Martin Gore,Andrew Fletcher,Peter Gordeno i Christian Eigner uwiecznieni na zdjęciach w miniony czwartek w Nowym Jorku,jedynie Dave Gahan gdzieś czmychnął fotografowi,paparazzi.

Kolejne zdjęcie z planu klipu „Heaven”

Na oficjalnym fan page’u Depeche Mode zagościło kolejne zdjęcie z planu teledysku „Heaven” w reżyserii Timothy’ego Saccenti.

Poniżej najnowsze oraz poprzednie również zamieszczone na FB Depeche Mode jak i na naszym fan page’u 101DM 🙂

3 nowe promo zdjęcia Depeche Mode

Do sieci „wypłynęły” kolejna zdjęcia z nowej sesji zdjęciowej Depeche Mode. Zdjęcia do oglądnięcie w dalszej części newsa oraz na naszym fan page’u.

  • Aktualizacja – 

Dodane jeszcze jedno nowe foto 😉

Teledysk „Heaven” – kolejne zdjęcia + kilka sampli

Coraz bliżej do premiery „Heaven” i teledysku do tego utworu,która odbędzie się już w najbliższy piątek. Mamy poniedziałek i do sieci wypłynęły kolejne zdjęcia z klipu,video stanowiące przedsmak pełnej wersji utworu oraz odpalona została specjalna strona dedykowana „Heaven”.

Zacznijmy od końca. Wspomniana strona strona dostępna jest pod adresem: http://heaven.depechemode.com.

Przedsmak „Heaven” w postaci krótkie audio:

Oraz najnowsze zdjęcia z klipu:

Pierwsze zdjęcia z planu do nowego teledysku Depeche Mode

Pamiętacie zdjęcie klapsu zamieszczone na naszym fan page’u? To teraz coś więcej,za pośrednictwem serwisu Instagram do sieci trafiły zdjęcia z planu.

Miejsce wykonania zdjęć: Nowy Orlean (USA)

Pokaźna galeria z eventu „Holiday Sound Check Feat. Martin Gore”

Na łamach serwisu Redfield Pictures zamieszczono galerię zdjęć z minionego charytatywnego eventu w Santa Barbara – Holiday Sound Check Feat. Martin Gore,łącznie do oglądnięcia 132 zdjęcia.

Adres galerii: http://redfieldpictures.com/p603063937/h4fad9114#h…

4 zdjęcia z Depeche Mode w dużym formacie

W rozwinięciu newsa do pobrania cztery nowe zdjęcia z Depeche Mode w rozmiarze większym niż 4700 pikseli szerokości,które zaczęły latać po sieci w okolicach konferencji prasowej.

Zdjęcie nr1 (5616×3744)

Zdjęcie

Zdjęcie nr2 (5616×3744)

Zdjęcie

Zdjęcie nr3 (4724×4776)

Zdjęcie

Zdjęcie nr4 (7998×9000)

Zdjęcie

Relacja i zdjęcia z eventu „A Strange Hour In Budapest” w Amsterdamie

Pod koniec listopada Alan Wilder gościł w Pathé Tuschinski w Amsterdamie,gdzie wyświetlono film „A Strange Hour In Budapest” w rozwinięciu newsa wideo z Q&A oraz odesłania do relacji i galerii zdjęć.

29.11.2012 – Holandia, Amsterdam, Pathé Tuschinski

Relacja: http://sparklingphotos.de/concert-reviews-mainmenu…
Zdjęcia: http://oypo.nl/pixxer.asp?id=4C7B7D7256DB98E8

Dwa nowe zdjęcia opublikowane przez Timothy’ego Saccenti

Reżyser teledysku „Man Made Machine” Timothy Saccenti na swoim profilu zamieścił dwa zdjęcia,jedno z Davem Gahanem a drugie z Martinem Gorem.

Powyższe zdjęcia zostały zamieszczone w ramach zapowiedzi tego nad czym Timothy Saccenti oraz Dayn Williams pracują – krótkie filmy ze studia promujące nowy album. Podobnie jak w przy albumie „Sounds Of The Universe” ale tym razem filmy będą bardziej profesjonalne.

Daniel Miller uhonorowany przez AIM Independent Music Awards 2012 [zdjęcia + audio]

Jak już informowaliśmy w sierpniu, AIM Independent Music Awards w tegorocznej edycji postanowiło uhonorować Daniela Millera nagrodą The Pioneer Award.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 9 listopada w The Brewery w Londynie. Poniżej kilka zdjęć z Danielem Millerem (źródło: https://www.facebook.com/AIMInde…) oraz nagranie przemowy,udostępnione przez Garetha Jonesa na SoundCloud.

[soundcloud:http://soundcloud.com/gareth-jon…

DMK w stylu nowego DM

Na pewno kojarzycie trio Dicken feat. Milah & Korben (w skrócie DMK) z nietuzinkowego wykonania kilku utworów Depeche Mode,tym razem postanowili pstryknąć sobie sesję zdjęciową w takim stylu jak obecne główne zdjęcie Depeche Mode na oficjalnym fan page’u.


Jeżeli nie kojarzycie DMK to poniżej jednen z ich filmów,który obejrzało już ponad 1.5 miliona osób.


DMK – https://www.facebook.com/DMKband

Depeche Mode 2013,czyli porcja nowych zdjęć

W rozwinięciu newsa galeria licząca 24 zdjęcia z wczorajszej konferencji Depeche Mode w Paryżu.

Zaglądajcie na nasz fan page na Facebooku – https://www.facebook.com/101DMpl – jak wyszukamy jeszcze inne zdjęcia to na pewno tam zamieścimy 😉

Dave Gahan w paryskim Colette Store

Po promocyjnym zdjęciu Depeche Mode (o tutaj) poniedziałkowe popołudnie dostarczyło kolejne zdjęcie,tym razem sam Dave Gahan uwieczniony w paryskim Colette Store.

Dzięki TomDM za info!

Nowe promo zdjęcie Depeche Mode

Najnowsze promocyjne zdjęcie Depeche Mode,zamieszczone na niemieckiej witrynie Dirk Becker Entertainment.

Druga porcja najnowszych zdjęć Depeche Mode

Nowych zdjęć nigdy za wiele 😉 Poprzednie zdjęcia do oglądnięcia w newsie „Depeszowa machineria powoli się rozgrzewa” a kolejna galeria licząca 25 zdjęć w dalszej części tego newsa.

Depeche Mode 2013 – jedno z promocyjnych zdjęć w większym formacie

W rozwinięciu newsa jedna z najnowszych promo fotek Depeche Mode,w rozmiarze 960×971 pikseli.

 – AKTUALIZACJA – 

Zdjęcie o wymiarach większych niż 1000 × 1000 pikseli do pobrania tutaj.