Archiwa tagu: vinyl

The 12″ Singles Box Set – Violator i Songs Of Faith And Devotion w drodze.

W tym roku nie doczekamy się już kolejnych wydawnictw z serii – The 12″ Singles Box Set. W drodze są pozycje, na które czeka najwięcej fanów.

Single z Violator i z Songs Of Faith And Devotion są tymi najbardziej wyczekiwanymi w całej dyskografii. Krążyły plotki, że każdy z albumów ma zostać wydany w podwójnym boxie ze względu na bogactwo materiału ze swoim terminem wydania. Czy tak będzie tego nie wiem? Wiadomo, że box do Violator jest już skończony. Kończą się również testy boxa do Songs Of Faith and Devotion.

Wg naczelnego archiwizatora proces prac nad boxem do SOFAD właściwie już się zakończył. Kwestią otwartą pozostaje wydanie obu boxów. Jeszcze do niedawna obstawiałbym pierwszy kwartał. Jednak po wpadce z boxem MODE i zmianą terminu wydania na 24 stycznia 2020. Pierwszy kwartał wydawniczo może być bardzo napięty.

Going Backwards – na fizycznym nośniku

A jednak! od 15 września możemy spodziewać się wersji CD i Vinyl.

Do sprzedaży trafią oba nośniki w Europie. Single, które ukażą się w Polsce będą mieć taką samą numerację, jak niemieckie (to samo źródło).

Podobnie, jak to było w przypadku Where’s The Revolution, doczekamy się tylko jednego placka – Going Backwards (Remixes) – w wersji CD.

Powoli należy się przyzwyczajać do schematu, w którym najpierw wychodzi wersja cyfrowa i singiel trafia do radia, a dopiero po kilku tygodniach ukazuje się wersja na fizycznych nośnikach. Najprawdopodobniej jest to nowy sposób wytwórni na zwiększenie zainteresowania wydawnictwem, wywołanie ssania i określenie potencjalnego zainteresowania singlem.

Jednym z remixerów będzie Chris Leibing, który wykonał remix na zapowiadany singiel. Więcej o tym możecie przeczytać w wywiadzie, jaki ukazał się 31 lipca na stronie decodedmagazine.com.

Cały czas czekamy również na teledysk, który do tej pory się nie ukazał.

WYpowiedź Chris’a poniżej:

Spirit – pełna zawartość płyty [aktualizacja]

Singiel już hula, a my publikujemy pełną zawartość Spirit w wersji DeLuxe Edition, DeLuxe Edition Box i okładki (CD + LP)

Wersja CD:

CD 1: SPIRIT (Standard + Deluxe Edition)

 1. Going Backwards
 2. Where’s The Revolution
 3. The Worst Crime
 4. Scum
 5. You Move
 6. Cover Me
 7. Eternal
 8. Poison Heart
 9. So Much Love
 10. Poorman
 11. No More (This Is The Last Time)
 12. Fail

CD 2: JUNGLE SPIRIT MIXES (Deluxe Edition)

 1. Cover Me (Alt Out)
 2. Scum (Frenetic Mix)
 3. Poison Heart (Tripped Mix)
 4. Fail (Cinematic Mix)
 5. So Much Love (Machine Mix)

Autorami remixów są: depeche MODE, Kurt Uenala, Matrixxman. Do wersji Deluxe będzie dodawana przypinka.

Wersja Box Deluxe Edition:

Wersja Box Deluxe Edition różni się od Deluxe Edition tym, że dwupłytowe opakowanie jest w pudełku i dodatkowo jest również przypinka.

Box Deluxe Edition
Box Deluxe Edition

Box Deluxe Edition
Box Deluxe Edition

Co ciekawe w Niemczech Box Deluxe edition promowane jest przez sieć Media/Saturn. Powyższe 2 zdjęcia pochodzą z serwisów Media/Saturn w Niemczech.

Wersja BlueSpec:

Na rynku japońskim ukaże się płyta o podwyższonej jakości nagrania znana jako BlueSpec. Format pojawi się w 2 wersjach – Standard i Deluxe Edition. Cena ofertowa to: 2600 i 3600 yenów. Przykładowy Sklep.

Wersja Vinyl:

Strona A:

 1. Going Backwards
 2. Where’s The Revolution
 3. The Worst Crime
 4. Scum

Strona B:

 1. You Move
 2. Cover Me
 3. Eternal
 4. Poison Heart

Strona C:

 1. So Much Love
 2. Poorman
 3. No More (This Is The Last Time)
 4. Fail

Strona D:
Wyryte słowo „Spirit”

Wersja Vinylowa nie będzie zawierać dodatkowego krążka CD lub kodu do pobrania plików MP3.

_

Ceny:

Empik:
Spirit (1CD) – 40,49 PLN
Spirit (Deluxe Edition) (2CD) – 76,99 PLN
Spirit (Box Deluxe Edition) (2CD) – 76,99 PLN – wyłączność Empik
Spirit (Płyta Analogowa) (2LP) – 149,99 PLN

_

Zakupy:

EmpikWersje cyfrowe

101 na winylu

Odleżał się trochę ten news u nas, ale nie można go pominąć. 101 wychodzi na winylu.

W październiku ukaże się reedycja pod skrzydłami Sony Music, poprzednie reedycje ukazały się w 2014. Ci z Was, którzy zbierają tego typu wydawnictwa niech zanotują sobie datę 14 października i odłożą monetę na tę okazję. Myślę, że data reedycji nie jest przypadkowa. Gdzieś w tych okolicach będziemy wyczekiwać wieści o konferencji prasowej i daty wydania pierwszego singla z nowej płyty.

Obok Songs Of Faith & Devotion Live był to jeden z ostatnich albumów nie wydanych do tej pory na 180 gramowym winylu. W tej chwili czekamy już tylko na reedycję SoFaD Live aby dopełniło się dzieło.