Archiwa tagu: U2

Z depeche MODE po Berlinie

Festiwalowa trasa jeszcze trwa, ale tak na prawdę, to powoli oczy fanów kierują się w stronę finałowych koncertów Global Spirit Tour na Waldbuhne.

Trwają zażarte dyskusje ile to kawałków zagrają, czy występy będą skrócone z powodu ciszy nocnej i czy w końcu będzie nagrywane wideo z koncertów w Berlinie.

Kto wybiera się na oba koncerty musi zaplanować sobie jakoś czas przed, po, a przede wszystkim w pomiędzy koncertami. Na czas występów zespołu w Berlinie szykowanych jest wiele towarzyszących atrakcji. A to fani organizują wspólny rejs po Szprewie, a to szykowana jest impreza depechowa w Hansa Studio (niestety bilety są już wyprzedane). Bardzo ciekawą propozycję podesłała stał czytelniczka strony – Wycieczka śladami depeche MODE po Berlinie.

Każdy z Was może wykupić tematyczne wycieczki śladami Dawida Bowie, , po Hansa Studio i oczywiście o depeche MODE i ich czasie w Berlinie.

Wycieczka trwa ok 2h, zaczyna się i kończy pod Hansa Studio. Rezerwacje można składać na dni od 20.07 do 27.07. Koszt Ok 20-30 Euro w zależności od liczby zwiedzających w danej grupie. Płatne gotówką przed rozpoczęciem zwiedzania.

depeche MODE w Top 10 największych tras koncertowych.

Wg branżowego serwisu Pollstar, po podliczeniu wszystkich danych na temat obywających się w 2017 roku tras koncertowych depeche MODE odcisnęli znaczący ślad na koncertowej mapie świata i pojawili się w Top 10.

Zespołem numer 1. byli niezawodni mistrzowie w tłuczeniu monety czyli U2 którzy zebrali z rynku 316 mln dolarów. W dalszej kolejności byli Guns’n’Roses, Coldplay. Bruno Mars i Metallica na piątym miejscu.

Szóste miejsce w stawce zajęli panowie z depeche MODE przytulając 141.1 mln dollarów. W kilku dodatkowych szeczegółach wygląda to następująco:

  • średnia cena biletu – 78.06
  • średnia liczba biletów na koncert – 27,388.00
  • liczba wszystkich sprzwdanych biletów – 1,807,573.00
  • śrdeni przychód na koncert – 2,137,879.00 USD
  • dane były zliczane z 66 miast i 73 koncertów.

Dane pochodzą za okres 01.01.2017 – 31.12.2017. Jako, że większość zespołów i artystów ma juz wolne, stąd takie daty. Pełne zestawienie można przejrzeć na stronach Pollstar.com.

Po zakończeniu każdej z części publikujemy opracowanie dotyczące sprzedaży biletów i wyników finansowych podawanych do publicznej wiadomości. Są to dane uwzględniające jedynie przychody z biletów i nie uwzględniają przychodów wynikających z występów TV, sprzedaży gadżetów koncertowych i innych pochodnych trasy. Częściowo te dane będą znane po opublikowaniu zeznania rocznego spółki powołanej do obsługi obecnej trasy.

Dokument o Hansa Studio

depeche MODE obok Davida Bowie, Iggy Popa, U2 zostawili swój ślad w historii Hansa Studio. Hansa Studio odcisnęła swój ślad w twórczości i historii artystów.

Martin Gore: Mogłeś wyjrzeć przez okno i zobaczyć fryzjera (…) przy pracy pod drugiej stronie (muru)

SkyArts przygotowało dokument o legendarnym studio Hansa w dawnym Berlinie Zachodnim.  Spora część dokumentu powstała z zapisów pracy depeche MODE w tym studio, wypowiedzi Martina oraz członków ekipy produkującej ten album zespołu – Daniel Miller, Gareth Jones.

https://youtu.be/ln1Ms_9IZDo

Powyżej zajafka dokumentu – Hansa Studios: By The Wall 1976-90 – który zostanie wyemitowany 10 stycznia na SkyArts. Będzie to 2 rocznica śmierci Davida Bowie, który nagrał w tym studio albumy Low i Heros.

Singiel już w tym miesiącu?

Co raz częściej na stronach fanowskich pojawia się data 27.01, jako ta, kiedy miałby się pojawić singiel – Revolution w sklepach.

Inna z wersji mówi, że 27.01 ma się pojawić teledysk, a singiel tydzień później już w lutym. W co wierzyć nie wiadomo. Póki co pewne jest co innego – Anton Corbijn zaprojektował okładkę Spirit. Zostało to potwierdzone przez fotografa i reżysera w wywiadzie radiowym z austriacką stacją Ö1 ORF.

W przypadku albumu w społeczności fanów pojawia się data 17 marca, jako ta odpowiadająca rozkładowi jazdy pt. 1 singiel styczeń/luty, a album 6 tygodni później. Ciekawe, czy polski oddział Sony Music stanie na wysokości zadania i ściągnie płytę do Polski, czy też będzie trzeba uprawiać prywatny import.

Co ciekawe kolejnym projektem w który zaangażowany jest fotograf, to nowa płyta U2Songs of Expirience, do której projektuje okładkę. Album ma wyjść na jesieni 2017.

Przeszło 1770 osób zagłosowało na cover „So Cruel” autorstwa Depeche Mode

Na oficjalnej stronie U2 uruchomiono ankietę,w której można oddać głos na ulubiony cover składanki „AHK-toong BAY-bi Covered„. Głosujemy!

W chwili pisania newsa,cover autorstwa Depeche Mode zyskał najwięcej głosów,pozostałe covery w ankiecie to The Killers – UltravioletNine Inch Nails – Zoo StationGarbage – Who’s Gonna Ride Your Wild HorsesPatti Smith – Until The End Of The World.

Aby zagłosować należy udać się na stronę U2: http://www.u2.com/index/home#home_poll
Lub
Bezpośrednio na stronę ankiety: http://polldaddy.com/poll/5629788

Bezpośredni link do wyników ankiety: http://polldaddy.com/poll/5629788/?view=results

-oHrA

Składanka z coverami U2 – tracklista

Na oficjalnej stronie brytyjskiego magazynu Q można zapoznać się z tracklistą zapowiadanej składanki z coverami U2,na której m.in. Depeche Mode z coverem „So Cruel„.

Ten wyjątkowy numer magazynu Q,zawierający powyższą składankę jako darmowy dodatek,trafi do sprzedaży 25 października. Tytuł składanki to „AHK-toong BAY-bi Covered” a tracklista wygląda następująco:

Nine Inch Nails – Zoo Station
U2 (Jacques Lu Cont Mix) – Even Better Than The Real Thing
Damien Rice – One
Patti Smith – Until The End Of The World
Garbage – Who’s Gonna Ride Your Wild Horses
Depeche Mode – So Cruel
Snow Patrol – Mysterious Ways
The Fray – Trying To Throw Your Arms Around The World
Gavin Friday – The Fly
The Killers – Ultraviolet (Light My Way)
Glasvegas – Acrobat
Jack White – Love Is Blindness

  –  Aktualizacja  –  

Do kompletu z okładką składanki dodana okładka samego magazynu.

Info: TomDM

Na składance z coverami U2 m.in. Jack White, Depeche Mode, Patti Smith i Damian Rice

W miniony czwartek na Toronto International Film Festival,Bono podczas konferencji prasowej odnośnie dokumentu o U2 i albumie „Achtung Baby” – „From the Sky Down„,wspomniał o szykowanej specjalnej reedycji albumu „Achtung Baby„,która zwierać będzie m.in. składankę z coverami.

Ponadto wymienił kilku artystów odpowiedzialnych za covery,w tym Depeche Mode:

Jack White – „Love Is Blindness”
Depeche Mode – „So Cruel”
Patti Smith – „Until the End of the World”
Damian Rice – „One”

Co ciekawe za składankę z coverami odpowiedzialny jest brytyjski magazyn Q. Rocznicowe „Achtung Baby” w aż 5 wersjach trafi do sprzedaży 31 października.

 

– Aktualizacja –

U2 | TIFF Press Conference – Part 1

U2 | TIFF Press Conference – Part 2 (od 2:35 w temacie DM)

U2 | TIFF Press Conference – Part 3

Depesze skowerowali „So Cruel” U2

W nawiązaniu do newsa z niedzieli odnośnie covera U2 w wykonaniu Depeche Mode,dzisiaj już wiadomo dokładnie jakim utworem zainteresowali się depesze.

Wybrany utwór to „So Cruel„, nagrywanie miało miejsce w Santa Barbara i Nowym Jorku,produkcją zajął się nie kto inny jak Martin Gore,a za wokal odpowiada oczywiście Dave Gahan. Rolę inżyniera/miksera objął natomiast Sie Medway Smith.

Tak więc pozostaje poczekać do 31 października,kiedy to do sprzedaży trafi rocznicowa wersja albumu U2 – „Achtung Baby” z m.in. coverem „So Cruel” autorstwa Depeche Mode.

 

Depeche Mode skowerował U2 ?

andrew-fletcher-04.jpg

Andrew Fletcher po raz kolejny podgrzał atmosferę w odpowiedzi na jedno z pytań zadanych podczas konferencji prasowej w Mińsku (gdzie grał wczoraj).

Zapytany o to dlaczego zespół nigdy nie przygotował żadnego covera,Andy w odpowiedzi powiedział,że dzięki dobrym tekściarzom nie było zapotrzebowania na covery,choć kilka zrobili i tu ciekawostka – jest to cover jednego z utworów U2,który… zostanie wydany w listopadzie.

 

– Aktualizacja 05/09/2011 –

Zespół U2 31 października wyda rocznicową wersję albumu „Achtung Baby” m.in. w postaci super deluxe (6CD/4DVD) i box (6CD/4DVD/2LP) i zapewne na tym wydawnictwie znajdzie się,wspomniany przez Fletcha,cover w wykonaniu Depeche Mode.

Więcej o rocznicowym „Achtung Baby” znaleźć można na poniższych linkach:
http://achtungbaby.u2.com/
http://www.slicingupeyeballs.com/2011/08/04/u2-achtung-baby-reissue-box-set-zooropa/