Archiwa tagu: Touring In General

Everything Counts, czyli statystyki tras koncertowych depeche MODE

Tak, jak rok temu wrzuciłem na sieć dział koncertowy… bo nikt nie prosił i nikt nie czekał na niego. No to teraz wrzucam znowu coś. Ponownie nikt nie prosił, no to jest. Ostatni rok poświęciłem na porządkowanie i opracowywanie wykonań każdego z kawałków granych na żywo oraz innych potencjalnie interesujących mnie danych analitycznych. Cały projekt przerodził się w samodzielny dział, który nazwałem STATYSTYKI TRAS.

Czytaj dalej Everything Counts, czyli statystyki tras koncertowych depeche MODE

Dlaczego na amerykańskich koncertach są krzesełka na płycie?

Od początku MEMENTO MORI WORLD TOUR padają pytania zaskoczenia, niezrozumienia, zdziwienia, ale że jak to? To przecież bez sensu, jak oni tak mogą?

Powyższy tekst nie ma na celu porównania obu sposobów koncertowania. Jest raczej próbą wyjaśnienia amerykańskiego sposobu uczestniczenia w koncertach. Każde podejście ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Dlatego nie chciałem w tym tekście porównywać i w taki sam sposób opisywać europejskiego sposobu uczestnictwa, bo dla nas jest on oczywisty i zrozumiały. Moją intencją było przybliżenie tego mniej zrozumiałego podejścia z Ameryki.

Czytaj dalej Dlaczego na amerykańskich koncertach są krzesełka na płycie?