Archiwa tagu: Tour Of The Universe

Do poczytania: Relacja z koncertów Depeche Mode 10/11.02.2010r.

Na łamach blogów użytkowników dobreprogramy.pl można przeczytać dość sporą fanowską relację z koncertów Depeche Mode w Łodzi w 2010.

 

Na luzie | Relacja z koncertów Depeche Mode | 10/11.02.2010r. – blogi użytkowników portalu dobreprogramy

Depeche Mode – Fragile Tension (multicam z Toronto)

W dalszej części newsa do obejrzenia wykonanie na żywo utworu „Fragile Tension” w Molson Amphitheater w Toronto (24.07.2009),w ramach trasy koncertowej Tour Of The Universe.

Depeche Mode – Fragile tension [24.07.2009]

Informacyjnie: Autor powyższego nagrania zamieścił w grudniu multicam całego koncertu Depeche Mode w Berlinie – „One Night In Berlin [09.01.2010„,do obejrzenia tutaj. A nie tak dawno multicam z drugiego koncertu Depeche Mode w Düsseldorfie,o którym pisaliśmy w newsie Ostatni przystanek trasy Tour Of The Universe.

Ostatni przystanek trasy Tour Of The Universe [multicam]

W dalszej części newsa do obejrzenia dwugodzinny multicam z drugiego koncertu w Düsseldorfie (27.02.2010) w ramach trasy koncertowej Tour Of The Universe.

5 godzin z Depeche Mode

Po trwającym prawie równe 2 godziny zapisie wideo z koncertu Depeche Mode we Frankfurcie podczas trasy Tour Of The Universe,czas na kolejne,tym razem nieco ponad 5 godzin materiału do obejrzenia!

[00:24:05] 03.12.1981 | Wielka Brytania,Chichester,TVS TV Show

[01:42:19] Touring The Angel: 04.06.2006 | Niemcy,Nürburgring,Rock am Ring

-dg6Dd1UTk]

[01:48:03] Tour of The Universe: 03.08.2009 | USA,Nowy Jork,Madison Square Garden

[01:18:25] Tour of The Universe: 08.02.2010 | Ukraina,Kijów,Palace of Sports

Koncert Depeche Mode we Frankfurcie w całości

Do wszechobecnej sieci przedostał się zapis wideo całego koncertu Depeche Mode we Frankfurcie (12/06/2009) podczas trasy Tour Of The Universe.

Trwające prawie 2 godziny wideo do obejrzenia poniżej.

 

-o5b-6RM

Plektron z TOTU za 325 dolarów

Plektron (kostka do gitary) użyty podczas trasy Tour Of The Universe został wystawiony na aukcję w serwisie eBay.

Za aukcję,z której dochód zostanie przekazany organizacji Life Beat,odpowiada Ben Sherman. Warto wspomnieć,że nie jest to pierwsza tego typu aukcja uruchomiona przez Bena,razem z Depeche Mode łącznie swoje kostki przekazało ponad 100 zespołów muzycznych i muzyków solowych. Cała lista jest dostępna na stronie http://www.benshermanvip.com/2011/the-plectrums/#vip,zaś sama aukcja,która kończy się za nieco ponad 4 dni dostępna jest pod tym adresem.

 

Nagrania które warto (można) obejrzeć

Wybrane nagrania z jednego z profili na YouTube,które powinny się spodobać,a przy okazji mogą być krótkimi wspominkami z TOTU.

 

 

 

 

-UFbuc]

Andy i Martin o SOTU i TOTU

O karierze,albumie „Sound Of The Universe” i trasie „Tour Of The Universe”,w jednym z wywiadów (2009) – być może jeszcze nie obejrzanym.

Wywiad przeprowadzono w dzień występu na festiwalu Lollapalooza.

 

 

Zobaczmy jak Antony King pracuje podczas TOTU

Nagranie pochodzi z koncertu Depeche Mode (trasa Tour Of The Universe) w Paryżu na Stade de France (27/06/2009).

Antony King to inżynier dźwiękowy,współpracujący z zespołem Depeche Mode. Dwa inne nagrania z Antony’m w których zdradza „dźwiękowe” szczegóły,znajdziecie na podstronie Techniczne aspekty TOTU.

 

 

http://vimeo.com/11766994

Zabawne nagranie z udziałem Depeche Mode

Zespół w żartobliwy sposób, pogratulował osobie współpracującej podczas trasy Tour Of The Universe.

Owym współpracownikiem, była Helen 'Hels Bells' Smith koordynator produkcji, która w lutym tego roku otrzymała nagrodę TPi 2010 (Total Production International 2010), w kategorii „Koordynator produkcji roku”.
 
Dajcie znać, jak natraficie na wideo lepszej jakości.

Kolejne wieści (plotki) z koncertowym DVD

Argentyński Depeche Mode fansite,informuje o przesunięciu premiery DVD na listopad,ponadto o dwóch wersjach tego krążka.

Pierwsza wersja Standard Edition z płytą DVD i dwoma krążkami CD,druga Deluxe Edition wzbogacona o drugą płytę DVD.

 

Standard Edition: 1 DVD + 2 CD
Deluxe Edition: 2 DVD + 2 CD

A najnowszy format,mogący pomieścić wysokorozdzielczościowe nagranie – Blu-Ray ? Może ukaże się wersja Ultra Deluxe ?

Oczywiście pamiętajmy że informacja nie potwierdzona !

Czy 7 wrzesień to data wydania Tour Of The Universe na DVD ?

Nic potwierdzonego,nic pewnego,jedynie pogłoski krążyły w tym temacie ostatnio… dość często,lecz nagle w sieci gości dość ciekawe zdjęcie.

Czyżby DVD z koncertu w Barcelonie,zarejestrowanego podczas trasy Tour Of The Universe,miało się ukazać 7 września ? Któż wie.

 

 

1006068s.jpg

A może powtórka drugiej nocy w Łodzi ?

Przeszło cztery miesiące minęły od dwóch koncertów w Łodzi,przypomnijmy sobie drugą noc z pomocą nowo dodanych nagrań.

Dwa wersy „Strangelove” odśpiewane przez tłum fanów,licznie fruwające w powietrzu „baloons” na „Policy Of Truth”,przez które polski koncert stał się tematem numer jeden na zagranicznych forach i wszechobecna ekscytacja….czyli to co pamiętamy najbardziej. Poniżej najnowsze nagrania (brakuje tylko „Never Let Me Down Again”),natomiast dla tych którzy chcieliby jeszcze bardziej powspominać,w dziale „Występy Depeche Mode 2009/2010” oraz na stronie koncertowych akcji (która nadal jest dostępna),znajdziecie pozostałe nagrania,odnośniki i pozostałe informacje.

 

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It’s No Good
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
Judas (Gore/Gordeno)
Home
-pbt9Q]
Come Back
Policy Of Truth
In Your Room
-ss]
I Feel You
Enjoy The Silence
BIS
One Caress
Stripped

-bnJ8]

Behind The Wheel
Personal Jesus

 

http://www.youtube.com/user/DepecheModeTV

Multicamy występu Depeche Mode z Frankfurtu

Już tyle razy wracaliśmy wspomnieniami do ubiegłorocznej trasy Depeche Mode,że kolejna „powtórka z historii” to już standard comiesięcznych newsów.

Dziś przypomnienie koncertu we Frankfurcie – 12 czerwiec 2009,za pomocą siedmiu multicamów.

 

 

Come Back

 

Peace

 

It’s No Good

 

Walking In My ShoesMulticam

-sK_PaZc8]

 

Hole To Feed

 

Wrong

-fTd5EUIA]

 

A Question Of Time

Multicam z „Enjoy The Silence”

Powróćmy wspomnieniami do koncertu we Francji z nagraniem „Enjoy The Silence”.
Mamy dziś 28 kwietnia, tego samego dnia ale w czerwcu, czyli równe 10 miesięcy temu, Depeche Mode wystąpili na francuskim Zenith Amphitheatre (Nancy).

Technicznie o wszechświatowej trasie

W trakcie trwania ostatniej trasy koncertowej Depeche Mode,mieliśmy możliwość obejrzenia kilku nagrań w których omawiano techniczne aspekty,pora na kolejne szczegóły dotyczące trasy Tour Of The Universe.

W najnowszym wywiadzie opracowanym przez portal Music Radar,odpowiedzialny za klawisze Paul Eastman i Jez Webb od którego zależy dobra kondycja gitar Martina Gore’a,w odpowiedziach na kolejne pytania dostarczyli sporą porcję informacji związanej z ich pracą. Aż 6-ścio stronicowy wywiad wciągnie na dłużej niejednego melomana oraz pozostałe zainteresowane osoby.

Wspomniane na początku nagrania można ponownie obejrzeć na tej podstronie.

Co z koncertowym DVD ??

totu_dvdfCi którzy czyhają na informacje w sprawie DVD lub też Blu-ray z trasy „Tour Of The Universe” muszą zadowolić się jedynie zwiastunem,za sprawą tego samego serwisu w którym mogliśmy obejrzeć przedpremierowo teledysk „Fragile Tension”. Patrząc na urywki w zwiastunie,nagranie ponownie zostało wzbogacone o dodatkowe „efekty specjalne”,które nie zbyt pochlebnie zostały przyjęte na poprzednim krążku „Live In Milan”.

 

 

 

 

 

Niestety w kwestii koncertowego DVD i jego wydania oprócz szczątkowych informacji (plotek) z których wynika że DVD trafi do sprzedaży we wrześniu,nic więcej nie wiadomo. Powyższy news w temacie dostępnego zwiastuna to Prima Aprilis drodzy odwiedzający,a poniższy film to kultowe „Final Countdown” zespołu Europe w wykonaniu przez Dave’a i Martina 🙂

Następny techniczny ujawnia szczegóły

Po poprzednich nagraniach oraz ostatnim „Webb i wszechświatowe struny„,następna osoba która pracowała u boku Depeche Mode podczas „Tour Of The Universe” ujawnia szczegóły. Dźwiękowiec Antony King – FOH (Front-of-House) inżynier omawia sprzęt m.in. System 6000,PowerCore 6000,Studio Konnekt 48 którym się posługuje podczas koncertu.

 

 

 

 

-HM5W3LZvY

Webb i wszechświatowe struny

Technik gitarowy Jezz Web już raz zdradził kilka szczegółów na temat technicznych aspektów dzięki którym dźwięki wydobywające się z gitary Martina Gore’a „przeszywają nas na wylot”,na początku tego tygodnia w sieci ukazała się druga wersja tego typu nagrania w którym Jezz Web ponownie wyjaśnia nieco technicznych zagadnień.

 

 

 

 

 

 

-LpzNB0

Kurtis Ming odzyska Twoje pieniądze

Kto by pomyślał że tematem wiadomości będzie nie Depeche Mode a zwrot biletów z odwołanych koncertów. „Masz problem ze zwrotem pieniędzy,dzwoń do Kurtisa”,tak też zrobiła fanka zespołu Depeche Mode,która boryka się z problemem zwrotu pieniędzy za bilety na Shoreline Amphitheatre (Mountain View USA – 12 sierpień 2009),który został odwołany z powodu nadwyrężenia strun głosowych przez Dave’a Gahana. Trzy minutowy fragment programu w którym Kurtis Ming prowadzący program „Call Kurtis” w amerykańskiej stacji CBS przedstawia wspomniany problem fanki można obejrzeć pod tym adresem.