Archiwa tagu: Soundedit

Pop. Wystawa Briana Griffina w Muzeum Miasta Gdyni

Od 28.06 na dachu Muzeum Miasta Gdyni będzie można podziwiać niezwykłą ekspozycje zdjęć Briana Griffina.

Brian Griffin to wybitny fotograf oraz twórca okładek płyt najważniejszych rockowych i popowych formacji lat 80. ubiegłego wieku. Twórca przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak Post Punk, New Wave, czy New Romantic. Materiał na wystawę został wyselekcjonowany z ponad 160 sesji zrealizowanych z ponad 100 muzykami. Jednym z elementów wystawy są alternatywne projekty okładek formacji depeche MODE, jednej z głównych gwiazd festiwalu Open’er 2018. Symbole zaprojektowane przez artystę zaistniały w przestrzeniach miejskich, w tym w Trójmieście, gdzie subkultura „Depeszowców” malowała je m.in. na miejskich murach. Oprócz fotografii z okładek płyt, ekspozycja obejmuje nieznane zdjęcia takich gwiazd jak Iggy Pop, Kate Bush czy R.E.M. Prace Briana Griffina są swoistym oknem na minione czasy i obowiązkową pozycją dla każdego fana muzyki pop, historii i fotografii. Wystawa jest przygotowana we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Producentów Muzycznych Soundedit. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Miasta Gdyni w dniach 28.06 – 07.07.

Na wernisażu wystawy (28.06, g. 18:00) pojawi się sam artysta, który podpisze prezentowane prace. Zostaną one przekazane na licytację, z której cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

Brian Griffin - POP
Brian Griffin – POP Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni od 28.06.2018

GODZINY OTWARCIA:
wtorki, środy, piątki \ 10:00–18:00
czwartki \ 12:00–20:00
soboty, niedziele, święta \ 10:00–17:00

ADRES:
Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1
81-374 Gdynia

W każdy piątek wstęp na wystawy stałe i czasowe Muzeum Miasta Gdyni jest nieodpłatny.

Patroni medialni: Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Biblioteka Gdynia, Kurier Gdyński

Czy kiedykolwiek zobaczymy na Soundedit kogoś z dM poza Alanem?

Nie, nie na najbliższej edycji, bo wtedy depeche MODE będą kończyć swoją trasę w Ameryce Północnej w Edmonton. Być może za rok na jubileuszowej odsłonie festiwalu…

Daniel Miller
Daniel Miller

W tym roku na festiwalu pojawi się Daniel Miller – producent, twórca Mute i ojciec chrzestny depeche MODE oraz wielu innych kapel ze swojej wytwórni. Daniel Miller, już laureat nagrody – Człowiek ze Złotym Uchem z roku 2011 – wystąpi tym razem 27 października z autorskim setem dj-skim.

A co z tym Martinem? No coż… był Alan, był Flood, był i będzie Daniel Miller. O możliwości przyjazdu Martina na przyszłoroczną edycję Soundedit Festival poinformował sam pomysłodawca i dyrektor festiwalu – Maciej Werk we wczorajszej audycji – Myśliwiecka 3/5/7.

Całą audycję możecie odsłuchać na trójkowych stronach. A interesujący fanów depeche MODE fragment rozmowy Piotra Stelmacha z Maciejem Werkiem pojawia się od 26:50 do końca audycji. W końcu będzie już po trasie i panowie będą wtedy na urlopach. Będzie to też doskonały moment na promocję wideo koncertowego z Global Spirit Tour… tak tylko podpowiadam 😉

Brian Griffin z nową książką 'POP'

Brian Griffin uruchomił zbiórkę w serwisie Kickstarter na wydanie albumu ze swoimi fotografiami z całego okresu artystycznej działalności.

Celem akcji jest sfinansowanie wydania albumu POP ze zdjęciami okładek, sesji fotograficznych zespołów na zlecenie których Brian pracował w od lat 70 do dziś. Na jego liście znajdują się tacy artyści jak: depeche MODE, OMD, Iggy POP, Kate Bush.

Brian planuje zebrać 30 tysięcy funtów. Stan na dziś, to już 25115 funtów. do końca akcji zostało jeszcze 11 dni. Akcja zakończy się 2 czerwca.

Kompleksowa retrospekcja wszystkich fotografii muzycznych autorstwa Briana Griffina, stworzonych na potrzeby okładek albumów, singli, plakatów i dla prasy.

Każdy donator otrzyma kopię albumu z autografem fotografa. Album będzie wydany w twardej okładce. Minimalny poziom wejścia to 10 funtów, ale dopiero 35 funtów uprawnia do otrzymania albumu.

Brian Griffin
Brian Griffin

Jako bonus można być zaproszonym na wydarzenie promocyjne powiązane z wydaniem POP podczas Soundedit Festival na jesieni tego roku.

Wyższe datki pozwalają otrzymać dodatkowe bonusy. Niektóre datki z przedziału 500 – 1000 funtów pozwalają na otrzymanie albumu z jakąś pamiątką powiązaną z depeche MODE.

Część paczek bonusowych interesujących dla fanów depeche MODE już nie jest dostępna. Datek na poziomie 125 funtów uprawniał do otrzymania albumu z autografami depeche MODE… i nie jest już dostępny. Datek 250 funtów uprawniał do otrzymania POP oraz podpisanej płyty przez członków zespołu z kolekcji Briana… i również nie jest już dostępny.

Strona Kickstarter

Boss na łamach Co Jest Grane

Na stronie Co Jest Grane do przeczytania krótki wywiad z Alanem Wilderem,który w weekend odwiedził Łódź za sprawą tegorocznej edycji festiwalu Soundedit 2012 oraz ekranizacji filmu „A Strange Hour In Budapest„.

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Lodz/1,116618,12756565,Alan_Wilder_w_kinie_Baltyk__Byly_czlonek_Depeche_Mode.html

Alan Wilder zaprasza na Soundedit 2012 [wideo]

Na tle zieleni i słonecznych promieni Alan Wilder zaprasza na tegoroczny festiwal Soundedit 2012,który odbędzie się w dniach 26-28 październik.

A 28 października w kinie Bałtyk w Łodzi zagości na wielkim ekranie „A Strange Hour In Budapest”,to tak w ramach przypomnienia,choć i o tym evencie Alan w poniższym filmie również słów kilka powiedział :]

Pod koniec października A Strange Hour In Budapest zawita do kina Bałtyk w Łodzi

Jak można się dowiedzieć ze strony Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, Alan Wilder i Paul Kendall zawitają 28 października do Łodzi z filmem wideo „A Strange Hour In Budapest„.

Dla przypomnienia na tegorocznej edycji Soundedit będzie także gościć producent albumu „Ultra” Tim Simenon.

Wracają do A Strange Hour In Budapest:

Pokaz filmu odbędzie się w niedzielę – 28 października 2012 r. Jest to jedna z wielu atrakcji,jakie przygotowano na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Projekcja odbędzie się w kinie Bałtyk o godzinie 15:00,miejsca będą nienumerowane,a cena biletu wynosi 30 zł.

A Strange Hour In Budapest
28.10.2012
Kino Bałtyk,Łódź
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 20
godz. 15:00
cena 30zł

Rezerwacji można dokonać online – http://www.helios.pl/15,Lodz/Aktualnosci/Szczegoly/id/35/Rezerwacja-on-line


– Aktualizacja –

Odesłanie do bileterii: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/911254-soundedit-2012-recoil-pokaz-filmu.html

Ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczny Soundedit Festival

Jak już wcześniej informowaliśmy,na tegorocznym festiwalu Soundedit będzie gościć Tim Simenon,gdzie odbierze statuetkę Człowieka ze Złotym Uchem. A teraz informuje,że ruszyła sprzedaż biletów za pośrednictwem Ticketpro.

Bezpośredniee odesłanie do bileterii: http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/904342-soundedit.html

Producent albumu Ultra – Tim Simenon – w Łodzi

Tim Simenon będzie gościć na tegorocznym festiwalu producentów muzycznych Soundedit w Łodzi,gdzie odbierze statuetkę Człowieka ze Złotym Uchem.

Poniżej „Milakia”,jeden z utworów (przy którym udzielił się Martin Gore) powstałych w ramach projektu muzycznego Tima – Bomb the Bass.

Powtórka z ubiegłorocznego festiwalu Soundedit

W opublikowanym wczoraj wideo przez Soundedit na YouTube, można obejrzeć podsumowanie festiwalu oraz moment wręczenia Danielowi Millerowi nagrody Człowiek ze Złotym Uchem.

Wręczenie nagrody od ~ 2:20.

Flood i Ben Hillier na Soundedit 2011

W nawiązaniu do newsa z ubiegłego miesiąca 'Flood zaprasza na tegoroczny Soundedit 2011',kolejnym gościem tego festiwalu,który również powinien być znany fanom Depeche Mode jest Ben Hillier.

Producent Ben Hillier współpracował z depeszami przy ostatnim albumie „Sounds of the Universe” oraz poprzednim „Playing the Angel„. Lista goście tegorocznej,trzeciej edycji festiwalu producentów muzycznych – Soundedit wygląda następująco:

/ Kid Congo Powers
/ KHAN
/ Flood
/ Julee Cruise
/ Ben Hillier

Festiwal odbędzie się w dniach 28-30 października w Teatrze Muzycznym w Łodzi. A dzisiaj w sali SILK Hotelu andel’s w Łodzi o godz. 13:00 rozpoczęła się konferencja prasowa zapowiadająca trzecią edycję Festiwalu Soundedit.

Więcej informacji na stronie http://soundedit.pl/2011.

 

 – Aktualizacja – 

Jak podaje Gazeta Łódź,na Soundedit 2011 gościć będzie Daniel Miller,który zagra jako didżej podczas festiwalowej imprezy w klubie Lizard King.

http://lodz.gazeta.pl/lodz

 – Aktualizacja #2 – 

Flood zaprasza na tegoroczny Soundedit 2011

flood-soundedit-2011.jpg

Producent albumu „Songs of Faith and Devotion” i „Violator” Depeche Mode,będzie gościem kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych.

Soundedit 2011 odbędzie się w dniach 28-30 październik w Teatrze Muzycznym w Łodzi.