Archiwa tagu: Selected Events Tour

’A Strange Hour’ w Budapeszcie na Blu-ray’u

Wkrótce światełko dzienne ujrzy krążek Blu-ray z zarejestrowanym eventem Recoil w  klubie Szikra w Budapeszcie, który odbył się 4 grudnia 2010 roku.

Kilka dni przed eventem w Budapeszcie,na łamach oficjalnego bloga Recoil ukazał się wpis o planach nagrywania tego eventu,choć później o realizacji tych planów ucichło. Aż do dzisiaj bo z opublikowanego przed chwilę wpisu na blogu Recoil można się dowiedzieć,że niebawem będziemy mogli obejrzeć wspomniany event Recoil na naszych telewizorach.

Informacje o dokładnej dacie wydania oraz odnośnie zakupu tego wydawnictwa zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Produkcja/reżyseria/montaż: Attila Herkó – Umatik Entertainment 
Zawartość: nagranie z eventu (~ 84 minuty materiału) / projekcje live / promocyjne materiały wideo
Dźwięk (do wyboru): Dolby Digital 5.1 i Stereo 2.0
Jakość wideo: FullHD,16:9
Format: Blu-ray (w związku z lepszą jakością w wyższej rozdzielczości nie będzie DVD)

A jednak będzie DVD z trasy Recoil!

W grudniu ubiegłego roku Recoil wystąpił w Budapeszcie,był to dość niezwykły event,nie tylko ze względu na nowoczesne pod względem technicznym miejsce (klub Szikra) ale fakt,że cały występ był nagrywany.

Podczas wczorajszego pobytu Recoil w Oslo,magazyn Side-Line przeprowadził wywiad z Alanem Wilderem,z którego można się dowiedzieć,że:

 • jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem,nagrany w jakości HD materiał wideo z eventu w Budapeszcie zostanie wydany na początku przyszłego roku.
 • Alan przygotował dwa covery Talk Talk na poświęcony im „krążek tribute”,są to utwory: „Dum Dum Girl” i „Inheritance” – ten ostatni nagrany wspólnie z brytyjskim poetą i wokalistą Lintonem Kwesi Johnsonem. Sam krążek ukaże się jednak nie w tym roku,a wiosną 2012.

 • i na koniec jeszcze jedna informacyjna ciekawostka,Alan nagrał remiks dla muzyka – Alessandro Cortini.

Poniżej nagranie z wywiadu oraz nagranie z samego występu.

Recoil na festiwalu Sinner’s Day

Kolejnym festiwalem w październiku,na którym pojawi się Recoil to Sinner’s Day Festival 2011 w Hasselt w Belgii.

Festiwal odbędzie się 30 października w Ethias Arena,więcej informacji na oficjalnej stronie http://www.sinnersday.com,odnośnie biletów tutaj.

A tak prezentuje się obecnie ujawniony line-up:

Recoil
Patti Smith & Band
The Mission
Diamanda Galás
Visage
Karl Bartos
The Cult
The Psychedelic Furs
John Foxx
The Exploited
Blancmange
KMFDM

Nowy przystanek Recoil Selected Events 2011

W dniach 29,30 i 31 lipca odbędzie się Vintage Festival w Londynie,Recoil wystąpi w pierwszy dzień.

Alan Wilder i Paul Kendall zagrają ten sam set (choć nieco skrócony) co na Short Circuit,który został dobrze przyjęty przez publikę.

 

Strona festiwalu > http://www.vintagebyhemingway.co.uk

Bilety > http://ticketing.southbankcentre.co.uk

 

Pełna rozpiska Recoil Selected Events 2011.

Selected Events 2011 powiększa się o trzeci kraj bałtycki

Po ogłoszonym przedwczoraj występie we Francji,kolejny został rozpisany dla Estonii.

Recoil zagra w tym kraju 8-ego maja,za miejsce wybrano miasto Tallinn i klub Rock Cafe. Bilety będzie można nabyć za pośrednictwem www.piletilevi.ee. Przy okazji oficjalnej notki od Recoil,można się dowiedzieć,że gościem występów w Estonii,Litwie i Łotwie będzie Architect.

 

01/04/2011 Wielka Bryatnia,Manchester,Academy 1
08/05/2011 Estonia,Tallinn,Rock Cafe
10/05/2011 Litwa,Wilno,Forum Palace
11/05/2011 Łotwa,Windawa,Centre for Performing Arts
13/05/2011 Wielka Bryatnia,Londyn,The Roundhouse
11/06/2011 Francja,Paryź,Le Zénith

dmuniverse.pl/recoil-selected-events-2011

Recoil Selected Events 2011

Oprócz występu w Manchesterze Recoil w tym roku wystąpi także w innych zakątkach Europy.

Z opublikowanej nieco ponad godzinę temu oficjalnej notki,Alan Wilder i Paul Kendall zagrają dodatkowo w Wilnie,Windawie i Londynie. Kolejni goście i kolejna możliwość wzięcia udziału w evencie oraz spotkania Bossa po jego zakończeniu. Ponadto w samej prezentacji audiowizualnej planowane są drobne zmiany. Poniżej ogłoszone terminy eventów,a kolejne w przeciągu najbliższych tygodni (taką ma nadzieję Sunt Staff).

 

01/04/2011 Wielka Bryatnia,Manchester,Academy 1
10/05/2011 Litwa,Wilno,Forum Palace
11/05/2011 Łotwa,Windawa,Centre for Performing Arts
13/05/2011 Wielka Bryatnia,Londyn,The Roundhouse

A Strange Hour w Budapeszcie – zdjęcia

Podobnie jak w poprzednim newsie w temacie eventu w Szikra w Budapeszcie,lecz zamiast nagrań – zdjęcia,a dokładnie adresy do kilku galerii.

 

 

 

 

http://www.facebook.com/album.php?fbid=466599706929

http://galeria.index.hu/kult/2010/12/06/recoil_szikra_20101205


http://picasaweb.google.com/dmhalacska/Recoil02#


http://www.partyzoo.hu/inner.php?page=4&id=6769


http://dm.artyphotos.hu/content/

Recoil Selected Events Tour zakończone

Po 49-ciu występach na terenie Europy,Ameryki Północnej i Południowej,audiowizualne prezentacje Alana Wildera i Paula Kendalla dobiegły końca.

Wraz z zakończeniem wczorajszego eventu w Budapeszcie (który był nagrywany),zakończona została tegoroczna eventowa trasa. Łącznie rozpisane było 51 występów,niestety dwa występy – Meksyk,GuadalajaraKanada,Montreal zostały odwołane. Event w Meksyku odpadł ze względu na wycofanie się organizatora,drugi z powodu słabej promocji i reklamy eventu co przełożyło się na wręcz rozczarowującą sprzedaż biletów. Odwołany został również występ na festiwalu Back To The Phuture w Academy 1 w Manchesterze,ale występ jak i festiwal został przeniesiony na przyszły rok. Ze „smakowitych kąsków” można niewątpliwie zaliczyć gościnny występ Daniela Millera & Garetha Jonesa jako Sunroof, Massice Attack, De/Vision, Martina Gore’a czy Garego Numana. Pozostałych gości eventów również nie można pominąć,wśród których m.in. osoby współpracujące z Recoil podczas produkcji albumów: Douglas McCarthy (Nitzer Ebb), Joe Richardson i Nicole Blackman. Listę gości poszczególnych eventów można znaleźć na tej pod stronie. Warto także wspomnieć o prowadzonym w pierwszej części wideo blogu,o późniejszych wideo zapowiedziach kolejnych eventów,opublikowanej cyfrowej paczce z remiksami utworu „Want” i teledyskiem do jednego z remiksów czy spotkaniach z fanami podczas drugiej części. A na koniec nie tyle warto co należy wspomnieć o dwukrotnej wizycie duetu Wilder & Kendall w Polsce,w Łodzi w klubie Wytwórnia 20 kwietnia i w Warszawie w klubie Progresja 29 listopada,na obydwóch polskich eventach Recoil supportował Daniel Myer (Architect).

Kendall & Wilder gościnnie w Pradze

Recoil w następnym dniu po zakończeniu „A Strange Hour” będzie gościć na imprezie Lakeside X w klubie Phenomen w Pradze.

Dokładnie w tą niedzielę (5 grudnia) praski projekt muzyczny Lakeside X będzie świętował nowo wydany album „City Of Red Lights” (29.11.2010),przy którym rolę inżyniera dźwięku sprawował Paul Kendall. Oprócz Recoil kolejnym zapowiedzianym gościem tego wieczoru będzie Olivia Louvel. 

Lakeside X gościł na kwietniowym evencie Recoil w Czechach, Olivia bodajże trzy razy: Niemcy,Belgia i Francja,również w pierwszej części „A Strange Hour”.

 

„City Of Red Lights” – tracklista:

 1. Bloodflies
  02. Starlover
  03. In The Night Lies The Dawn
  04. Mystic Highway
  05. Accused
  06. Wonder
  07. Rain That Won’t Ever Stop
  08. Afterlife
  09. Farewell
  10.Last Day Of The World

 

Dodatkowe informacje w temacie Lakeside X i niedzielnej imprezy,można znaleźć na stronie lakesidex.com.

Kinowy pokaz A Strange Hour

Ostatni event „A Strange Hour” który odbędzie się w najbliższą sobotę,będzie wyjątkowy m.in. pod względem technicznym.

Wideo projekcje będą wyświetlane przez profesjonalny projektor oraz kinowy ekran o wymiarach 8 na 5 metrów. Z dźwiękiem również nie powinno być zastrzeżeń,miejsce eventu Szikra zostało niedawno wyremontowane. W planach jest także nagrywanie całego występu przez kilka kamer z zastosowaniem zapisu w wysokiej rozdzielczości. Zapis będący zwieńczeniem rocznej pracy,trafiłby w formacie DVD i/lub Blu-ray być może jako część dokumentu lub w tradycyjnej formie jak to ma się w przypadku zapisu wideo z koncertu. 

Występ Alana Wildera i Paula Kendalla poprzedzi set Mátyása Milkovicsa z węgierskiej grupy Neo.

Jak informuje Recoil team,na eventim.hu jest jeszcze kilka biletów do nabycia na finałowe „A Strange Hour”.

 

04.12.2010
Miasto: Budapest
Miejsce eventu: Szikra (ex Metro Mozi)
Adres: 1066 Budapest,Teréz krt 62.
Telefon: +36 1 7065127

„A Strange Hour” dobiega końca

Po evencie w Warszawie,Recoil wystąpi jeszcze w Bratysławie w Majestic Music Club oraz w Budapeszcie w Szikra.

Co prawda w przyszłym roku duet Wilder & Kendall wystąpi jeszcze w Manchesterze,ale to już jedynie gościnny występ podczas Back To The Phuture.

A póki co fani z Polski wspominają wczorajszy event w Warszawie w klubie Progresja,którego rozpoczęcie przesunęło się o dwie godziny. Ci którzy przedarli się przez skrytą śniegiem Polskę a tym samym dotarli do klubu,dane było zobaczyć i posłuchać nowej prezentacji audio-wizualnej.

A Strange Hour w Europie – nagrania z Berlina

Dwa niemieckie eventy – Berlin (26.11) i Drezno (27.11) zostały zakończone,zobaczmy kilka nagrań z tego pierwszego.

Gośćmi eventu w Berlinie w Postbahnhof byli: Gary Numan & Ade Fenton, Architect i Northern Kind. Goście afterparty: DE/VISION (DJ Set) i DJane Biff. Podczas setu Gary Numan & Ade Fenton w głośnikach rozbrzmiał Rammstein i cover DM – „Stripped”.

 

 

Gary Numan & Ade Fenton 

Architect

Alan Wilder & Paul Kendall

Festiwal Back to the Phuture nie odbędzie się w tym roku

A wraz z nim,występ Recoil który miał się odbyć 2 grudnia w Manchesterze.

W jednym z czwartkowych newsów mogliście obejrzeć wideo zapowiedź Recoil w Europie,a tym samym dowiedzieć się z filmu że występ 2 grudnia został odwołany. Festiwal Back to the Phuture (2 grudnia Manchester,3 grudnia Londyn) został odwołany z powodu napotkanych problemów w produkcji i choroby kluczowych osób. Posiadacze biletów mogą zwrócić bilety lub poczekać do 1 i 2 kwietnia 2011 roku,na kiedy to festiwal został przeniesiony. Recoil tak jak było to ustalone obecnie,wystąpi w pierwszy dzień,zaś line-up tego dnia jak i miejsce pozostaje bez zmian. Dodatkowe informacje w temacie Back to the Phuture znajdziecie na oficjalnej stronie backtothephuture.net. Dodatkowo na tej stronie,można posłuchać kilku utworów,uczestników festiwalu. 

 

Data: piątek 01/04/2011
Miejsce: Academy 1,Manchester

Gary Numan
Recoil
Motor
——-
Richard H Kirk DJ set
Mark Jones DJ set