Archiwa tagu: rozpiska

Konferencja w Mediolanie – podsumowanie

Emocje związane z wczorajszym wydarzeniem trochę już opadły, a więc pora na małe podsumowanie. Wczorajszemu eventowi przyświecają słowa „Where’s the Revolution?„, a to za sprawą zajawki nowego singla, jaką mogliśmy usłyszeć. Jak twierdzą Panowie, dzięki zatrudnieniu nowego producenta ma być inaczej. Pytanie tylko – czy lepiej? Oto moje podsumowanie tego, czego mogliśmy się dowiedzieć na dzisiejszej konferencji w Mediolanie.

Nowy Singiel

O nim wiemy niestety niewiele. Nie znamy jego tytułu, nie wiemy kiedy dokładnie zostanie wydany, ani kto jest autorem tekstu. Niestety, żaden z obecnych w Mediolanie gości, nie pokusił się o zagadnięcie zespołu  na ten temat. Jedyne co dostaliśmy, to muzyczna i wizualna zapowiedź. Zespół nie powiedział kto jest twórcą video, ale styl i efekty w nim wykorzystane, przywołują na myśl nazwisko Saccenti. Dla przypomnienia – Timothy Saccenti to autor teledysku do „Heaven” i wizualizacji, wykorzystanych podczas występów promujących poprzednią płytę – Delta Machine – przed startem trasy. Na szczęście sam Timothy jest bardziej wylewny niż zespół. Parę godzin po konferencji zamieścił te oto zdjęcie na swoim instagramie:

„Spirit” i nowy producent

W tym przypadku zespół był bardziej szczodry. Nowa płyta będzie nosiła tytuł „Spirit” a jej premiera zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku. Jak wiadomo dotychczasowe nagrania odbyły się w Santa Barbara i Nowym jorku. „Dotychczasowe” bo album jest jeszcze nie skończony. Panowie oficjalnie ogłosili, że jej producentem był James Ford, który przyprowadził ze sobą nowy team. Jak przebiegała ich współpraca? Wg. Dave’a zupełnie inaczej, niż z Hillierem. Zespół potrzebował zmiany i bardzo szybko dotarł się nową ekipą. Ford był dla nich powiewem świeżości. Gahan mówi o nim nie tylko jako o świetnym producencie, ale i muzyku, który był w stanie ich odpowiednio poprowadzić w trakcie prac nad płytą. Nowy producent lubi szybko pracować i jest zwolennikiem szybkiego przepływu pomysłów.

Dave: He’s helped us to make what we feel is very incredible sounding record.

Dodatkowo Dave zdradził, że w studiu zawsze czuł się „excited” bo Martin ciągle przynosił swój sprzęt ze studia. Płyta ma podnosić na duchu i zmuszać do przemyśleń. Piosenki na płytę ponownie przygotowali obaj Panowie, ale od Playing The Angel to już standard. I to by było na tyle. Zespół nie chce więcej zdradzić bo jak twierdzi – jest na to za wcześnie. Ma jednak nadzieję, że ich nowe dziecko  będzie równie dobre, albo lepsze niż poprzednie. Dokładniejszą charakterystykę płyty mamy poznać w trakcie jej promocji.

„Global Spirit Tour”

Na razie poznaliśmy europejską część trasy „Global Spirit Tour„. W jej skład wchodzą 32 koncerty w 21 krajach. W większości odbywać się one będą na otwartych obiektach (czyt. stadionach). Trasa rozpocznie się 5 maja, w Sztokholmie a zakończy 23 lipca w Rumunii. Dodatkowo została potwierdzona Warszawa, w której odbędzie się przedostatni koncert na tym legu (21 lipca, PGE Narodowy). Dave potwierdził również trasę po Ameryce Północnej i Południowej  – „hopefully south too„. Kolejne daty podane zostaną wkrótce. Martin zapytany o możliwość zagrania na festiwalach odpowiedział, że „nie wie„. Jednak pewnie wprawne oko wielu z Was dopatrzyło się na podanej rozpisce, dwóch festiwali – w Hiszpanii (BBK Live Festival) i Portugalii (NOS Alive Festival). Ptaszki ćwierkają, że zespół może pojawić się również na niemieckim Rock Am Ring. Pełna rozpiska letniej części trasy: tutaj. Tour Managerem ponownie została Ginny Song (część fanów pewnie zna tę Panią bardzo dobrze ;)).

Setlista

Standardowo, dla zespołu, priorytetem są utwory z nowej płyty, i to one mają stanowić trzon przyszłej setlisty. Co z pozostałą jej częścią? Fletch zażartował, że urządzają „European Song Contest” i wybierają kolejne piosenki na zasadzie głosowania. Muszą one oczywiście współgrać z nowymi. Dave zapewnił, że zagrają wszystkie ulubione kawałki fanów a Martin dodał, że na pewno zawiodą wielu z nich. W trakcie konferencji została poruszona nurtująca wielu fanów sprawa braku zmian w setliście. Jeden z czeskich dziennikarzy, który sam jest fanem dM, zagadnął zespół – czy mamy szansę na usłyszenie utworów pokroju Blasphemous Rumours. Fletch wspomniał, że mają w swoim dorobku grubo ponad 200 utworów i niemożliwym jest aby grali koncerty po 6-7 godzin, chcąc wykorzystać każdy z nich. Z kolei Gahan zapewnił, że próbują wielu kawałków i czasami pozwalają sobie na małe zmiany w setliście. Dla zespołu występy na żywo są ich mocną stroną i muszą to udowodnić. Nie grają w małych klubach gdzie można zmieniać setlistę co wieczór. Tym oto sposobem, uśpiono nadzieje wielu fanów na powrót wielu zapomnianych przez zespół perełek.

Support

Zespół zapewnił, że zespoły, z którymi współpracują są tymi, które lubią, albo sami wybierają. Nikt nie podejmuje tych decyzji za nich.

 Aspekty wizualne

P_20161011_232320anowie mają już za sobą sesję zdjęciową (lipiec w Nowym Jorku), której autorem jest nie kto inny jak Anton. Przy okazji, wstępnie porozmawiali sobie o designie płyty i tym, jak przemycić jej elementy we wszystko co wizualnie. Oczywiście padły słowa, że Anton jest zarobionym człowiekiem, ale przy okazji zapewniono, że chce stworzyć dla zespołu coś innego nich dotychczas. Corbijn po raz kolejny będzie odpowiadał za wizualizacje na trasie, i jak napomknął Martin, za… teledysk. Ich ponowne spotkanie ma się odbyć w listopadzie. Wtedy też mają powstać wspomniane wizualizacje i nowe video.

Ponad to, na instagramie wspomnianego wcześniej Timothiego Saccenti, pojawiło się dzisiaj zdjęcie klapsa filmowego, na którym można zauważyć dwa kluczowe elementy: „Depeche Mode” i „visuals”. Czyżby oznaczało to, ponowną obecność wizualizacji tego artysty w czasie Promo Tour?

Hublot i Charity Water

dM poinformowało, że ponownie zgodziło się współpracować z Hublotem na rzecz Charity Water. Podobno na Delta Machine Tour, razem z fanami udało im się zebrać ponad 1,4 mln dolarów. Więcej informacji na temat ich współpracy i sposobie wsparcia akcji ma pojawić się później.

Alan

fb_img_1476219766039Panom nie udało się uniknąć pytań na jego temat. W zasadzie tylko jednego – czy jest szansa na powrót. Niestety, ku rozczarowaniu wielu, odpowiedź była krótka i dosadna – „No„.  Dave wspomniał, iż mają niesamowite szczęście, że Peter i Christian pracują z nimi od tylu lat. Wprawdzie tak wygląda rzeczywistość, ale pomarzyć zawsze można, prawda? 😉

Cała reszta

Oczywiście nie zabrakło pytań o chemię i nastrój w zespole i jak to się dzieje, że po tylu latach nadal tworzą razem muzykę. Dziennikarze próbowali pociągnąć DM za język jeśli chodzi o wojnę i uchodźców, ale Panowie sprawnie unikali odpowiedzi. Jedyne na co się zdobyli było zdawkowe zapewnienie, że trudno być całkowicie obojętnym na to co się dzieje.

Zapytano również:

  • O to czy rock umarł:

Dave:  Jesteśmy w doskonałej formie. Nadal tworzymy muzykę, z której jesteśmy dumni.Ciągle wierzę, że  muzyka  jest prawdopodobnie jedyną formą, która potrafi jednoczyć ludzi w jednym miejscu. Jest mnóstwo wspaniałej muzyki wokoło. Musicie jej po prostu poszukać.

  • Co ich irytuje w obecnym przemyśle muzycznym:

Andy:  Denerwuje mnie, że mniejsze zespoły mają trudności z wybiciem się. Sprzedaż płyt jest słaba, a radio nie muszą grać nowych rzeczy. To czyni nas szczęściarzami. Kiedy startowaliśmy było zupełnie inaczej.
Martin: Nadal jesteśmy!
Andy: Nadal jesteśmy.

  • Zabawne i wyjątkowe momenty w trakcie nagrywania albumu:

Dave: Dla mnie takie momenty to te, kiedy dzieją się niespodziewane rzeczy , kiedy dzieje się coś spontanicznego.

  • Czy Martin i Dave zapomnieli kiedyś tekstu w trakcie koncertu:

Dave: Bez okularów widzę tylko parę pierwszych rzędów, które i tak wszystko  śpiewają. Mogę więc się na nich wzorować

  • Swoje 5 minut miały nowe buty Gahana:

Dziennikarka: Dave, Twoje buty kradną show!
Dave: Wiem! Czyż nie? Mam przy okazji niezłe skarpetki.

tumblr_oewk9f96ip1r57mv0o1_500

Bardzo dobra wiadomość dla fanek pląsów Gahana! Dave zapowiedział, że nadal potrafi wykonywać charakterystyczne dla ruchy i cieszy się, że ktoś je zauważa. Zapewnił też, że pracuje nad tym, żeby wyglądać lepiej (młodziej) i jest w dobrej formie.

 

Swoje 5 minut miał również słynny ostatnimi czasy fryzjer:

Dave: Nie będziemy mieli fryzjera na nadchodzącej trasie!

I na sam koniec miły aspekt dla polskiej publiczności – Panowie po raz kolejny wspomnieli o pierwszym koncercie na naszej ziemi – Warszawie ’85.

I znowu przekonałam się, że po 45 min. wcale nie jestem mądrzejsza o nową wiedzę, a konferencja to tylko medialny zabieg pełen tych samych, co 4 lata temu infantylnych pytań. Wszystko miało na celu ponowne rozbudzenie zainteresowania zespołem i tym samym zachęcenie fanów do wydania jak największej ilości monet w trakcie nadchodzącej sprzedaży biletów, na koncerty. Wiecie co? Zrobię to z ogromną przyjemnością 😉

Ps. Jeszcze raz – ogromne dzięki dla Wszystkich, którzy obserwowali naszą relację na stronie! Nie było to ostatnie podejście tego typu na tej trasie.

Delta Machine Tour: Dodane 3 koncerty we Włoszech

Koncertowa rozpiska powiększa się o aż 3 koncerty we Włoszech zaplanowane na przyszły rok – Turyn (18 luty),Mediolan (20 luty) i Bolonia (22 luty).

18.02.2014 – Włochy,Turyn,Palaolimpico

20.02.2014 – Włochy,Mediolan,Mediolanum Forum

22.02.2014 – Włochy,Bolonia,Arena

Bilety: http://www.livenation.it (sprzedaż rusza 5 lipca o 10 rano lokalnego czasu)

Delta Machine Tour: Dodane dwa koncerty w Rosji

Koncertowa rozpiska powiększa się o koncert w SKK Arena w Sankt Petersburgu zaplanowany na 4 marca przyszłego roku oraz w kompleksie sportowym w Moskwie zaplanowany na 7 marca 2014.

04.03.2014 – Rosja,Sankt Petersburg,SKK Arena

Bilety: http://www.kassir.ru  (sprzedaż rusza 26 czerwca o 11 rano lokalnego czasu)

07.03.2014 – Rosja,Moskwa, Olimpiski

Bilety: http://www.kassir.ru (sprzedaż rusza…. brak danych)

Delta Machine Tour: Dodany koncert w Paryżu i Herningu

Koncertowa rozpiska powiększa się o dwa koncerty,pierwszy zaplanowany na 29 listopada w Jyske Bank Boxen w Herningu,drugi natomiast na 31 stycznia 2014 w Bercy w Paryżu.

29.11.2013 – Jyske Bank Boxen,Herning,Dania

Bilety: http://www.billetnet.dk (sprzedaż rusza 2 września o 10 rano lokalnego czasu)

31.01.2014 – Bercy,Paryż,Francja

Bilety: http://www.livenation.fr (sprzedaż rusza 21 czerwca o 10 rano lokalnego czasu)

Swoją drogą niezła różnica w dacie sprzedaży biletów,bilety na listopadowy koncert są sprzedawane we wrześniu a na styczniowy w czerwcu. LiveNation tradycję podtrzymuje 😉

Delta Machine Tour: Dodany koncert we Francji,nowe miejsce koncertu w Szwecji

Koncertowa rozpiska powiększa się o koncert w Bercy w Paryżu,zaplanowany na 29 stycznia 2014. Natomiast w miejsce odwołanego koncertu w Borlange wskakuje koncert w Ericsson Globe w Sztokholmie,data pozostaje ta sama.

Posiadacze biletów na odwołany koncert w Sztokholmie mogą starać się o 50% obniżkę biletu na Ericsson Globe – http://www.depechemode.com/deltamachinestockholm/.

27/06/13 Szwecja, Sztokholm, Ericsson Globe


29/01/14 Francja, Paryż, Bercy

Bilety: http://www.livenation.fr/ (w sprzedaży od 14 czerwca)

Delta Machine Tour: dodane kolejne koncerty w Wielkiej Brytanii

Po porcji koncertów w Niemczech,tym razem koncertowa rozpiska powiększa się o 5 koncertów na Wyspach Brytyjskich.

11.11.2013 – Wielka Brytania,Glasgow,The Hydro

13.11.2013 – Wielka Brytania,Leeds,Leeds Arena

15.11.2013 – Wielka Brytania,Manchester,MEN Arena

19.11.2013 – Wielka Brytania,London,O2 Arena

27.01.2014 – Wielka Brytania,Birmingham,LG Arena

Przedsprzedaż: 11 kwiecieć,10:00

Sprzedaż: 12 kwiecieć,10:00

http://www.livenation.co.uk/arti…

Delta Machine Tour: rozpiska powiększa się o aż 9 koncertów

Lista kolejnych koncertów Depeche Mode w ramach trasy koncertowej Delta Machine Tour wygląda następująco:

  • listopad 2013 –

23.11.2013 – Niemcy, Hanower,TUI-Arena
25.11.2013 – Niemcy, Berlin,O2 World
27.11.2013 – Niemcy, Berlin,O2 World

  • grudzień 2013 –

01.12.2013 – Niemcy, Erfurt,Messehalle
03.12.2013 – Niemcy, Brema,ÖVB-Arena (Stadthalle)
05.12.2013 – Niemcy, Oberhausen,König-Pilsener-Arena

  • luty 2014 –

04.02.2014 – Niemcy, Mannheim,SAP Arena
08.02.2014 – Austria,Wiedeń,Wiener Stadthalle
12.02.2014 – Niemcy, Drezno,Messehalle

Pierwsze wideo reklamujące nową trasę Depeche Mode, pierwsze daty prawie oficjalnie potwierdzone

Krótkie 30-sekundowe wideo zapowiadające nową trasę koncertową Depeche Mode a na nim przwijające się pierwsze daty koncertów,głównie w Niemczech.

– Depeche Mode Tour 2013 –

07.05. – Tel Aviv
25.05. – Bratislava
01.06. – München
03.06. – Stuttgart
05.06. – Frankfurt
09.06. – Berlin
11.06. – Leipzig
17.06. – Hamburg
01.07. – Prague
03.07. – Düsseldorf

Potrójnie dla Szwecji

Wspaniała informacja dla fanów zamieszkujących Szwecję,do wszechświatowej rozpiski dopisano trzy koncerty na zimową część trasy,datowane na styczeń. Tym samym zespół Depeche Mode wystąpi 25 stycznia w Malmö w Arena,26 styczenia w Göteborgu w Scandinavium oraz 31 styczenia w Sztokholmie w Globe. Sprzedaż biletów rusza już 24 sierpnia za pośrednictwem strony livenation.se. Pełna rozpiska w dziale „Trasy koncertowe”.

Helsinki dodane do rozpiski

Tegoroczna trasa koncertowa jest naprawdę nie przewidywalna,raz koncert zostaje odwołany,a innym razem w koncertowej rozpisce gości nowy koncert. Tym razem pozytywna informacja w sprawie koncertu,mimo informacji o napiętym harmonogramie trasy koncertowej,do rozpiski został dodany koncert w Finlandii. Który rozpocznie lutową części trasy,dokładny termin to 2 luty 2010. Miejscem koncertu będzie Hartwall Arena w Helsinkach,sprzedaż biletów rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia – 24 sierpnia za pośrednictwem strony lippu.fi.