Archiwa tagu: recenzja

Exciter – 20 lat później

Wiem, że ten tekst powinien ukazać się 14 maja 2021, ale jakoś wtedy nie było możliwości i czasu. Pomyślałem sobie, że zbliżająca się rocznica koncertu w Warszawie będzie bardzo dobrym momentem na ponowne krytyczne przyjrzenie się albumowi Exciter po 20 latach od wydania.

Czytaj dalej Exciter – 20 lat później

[Prasa] Kolejna recenzja Black Celebration z okazji 30-lecia

Już jutro depesze będą świętować 30-lecie wydania albumu Black CelebrationKilka dni temu na łamach The Quietus ukazała się ponowna recenzja albumu Black Celebration, serwis Albumism również postanowił po latach, dekadach, przyglądnąć się albumowi Black Celebration choć bardziej w formie felietonu. Czytaj dalej [Prasa] Kolejna recenzja Black Celebration z okazji 30-lecia

[Prasa] Gahan po swojemu – recenzja Angels & Ghosts na łamach Newsweeka

Jeśli czegoś może brakować na tej płycie, to zaskoczenia, bo barwa głosu i ekspresja wokalna Gahana niczym nie różnią się od tej znanej z nagrań Depeche Mode. Choć ciekawe, że na starość ujawnia się u niego kompleks Nicka Cave’a.

http://www.newsweek.pl/-angels-ghosts-recenzja-plyty-dave-a-gahana-soulsavers,artykuly,373270,1,z.html

!! Do przeczytania recenzji wymaga subskrypcja

[Prasa] Dwie relacje z londyńskiego koncertu, galeria zdjęć, recenzja Angels & Ghosts i wywiad

Dave Gahan and Soulsavers, Shepherd’s Bush Empire, review: Further proof that Gahan can thrive away from the day job

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/music-magazine/live-music/live-reviews/dave-gahan-and-soulsavers-shepherds-bush-empire-review-further-proof-he-can-thrive-away-from-the-day-a6710641.html

 

Dave Gahan & Soulsavers review – Depeche Mode reframed as widescreen rock

http://www.theguardian.com/music/2015/oct/27/dave-gahan-soulsavers-review-depeche-mode-reframed-as-widescreen-rock

 

Dave Gahan On Soulsavers LP ‘Angels & Ghosts,’ Gaining Perspective & The Depeche Mode Riot: Idolator Interview

http://www.idolator.com/7612883/dave-gahan-interview-angels-ghosts-soulsavers-depeche-mode-riot

 

Galeria zdjęć z koncertu w Nowym Jorku

http://www.gettyimages.ie/detail/news-photo/dave-gahan-soulsavers-performs-their-second-collaborations-news-photo/493893106/gallery

Songs Of Faith And Devotion – 22 lata od wydania – recenzja

Cierpienie jest najlepszą weną twórczą. Potwierdzeniem tego jest płyta Depeche Mode ,,Songs Of Faith And Devotion” z 1993 roku. Pomimo nieprzyjaznej atmosfery podczas nagrań,powstał świetny album. Muzycy oddalali się od siebie,Dave Gahan uzależnił się od heroiny,Martin Gore coraz częściej zaglądał do butelki,a Andy Fletcher popadł w depresję. To spowodowało,że mrówczą pracę przy płycie wykonał Alan Wilder oraz producent Flood.

Recenzja do przeczytania pod poniższym adresem:
http://allyouneedismusic.blog.pl/2014/01/10/depech…

Delta Machine rozłożony na łopatki

Na łamach High Fidelity ukazała się pokaźna recenzja najnowszego albumu Depeche Mode – Delta Machine. Autor tej recenzji nie tylko ocenił sam album i zawarte na nim utwory,ale i podzielił się swoją opinią co do jakości dźwięku.

Trzynasta w dyskografii płyta długogrająca Depeche Mode jest jedną z najlepszych w ich dorobku. Może nie NAJlepszą,bo do tego miana pretendują takie płyty jak Black Celebration,Music For The Masses,Violator czy Songs Of Faith And Devotion,nie będzie jednak błędem,jeśli Delta Machine postawimy obok nich,na tej samej półce. Nowy krążek tria z Basildon brzmi tak,jakby w formę wypracowaną przy Sounds of… wlano treść wyrosłą z poprzednich dokonań grupy. 

http://www.highfidelity.pl/@muzyka-1654&lang

Dzięki Tomasz za info!

Giganci wciąż tańczą

Na łamach muzycznego serwisu sieci T-Mobile ukazał się kolejny artykuł dedykowany Depeche Mode – Giganci wciąż tańczą,bedący recenzją albumu Delta Machine.

Można się zacząć przyzwyczajać do myśli,że Depeche Mode nie nagra już wybitnej płyty. Należy jednak pokłonić się przed zespołem,który wchodzi w czwartą dekadę swojej działalności z taką klasą.

http://www.t-mobile-music.pl/depechemode/recenzja-giganci-wciaz-tancza,12440.html

Dwie recenzje albumu „Delta Machine” do przeczytania

Dwie najnowsze recenzje albumu „Delta Machine„,pierwsza popełniona na łamach Interia Muzyka a druga na łamach Stacja Kultura. Linki do recenzji w rozwinięciu newsa.

„To album dobry,ale dostateczny”
Zacznijmy najbanalniej jak się tylko da – tytuł płyty wiele mówi o jej zawartości i brzmieniu Depeche Mode w ogóle.

http://muzyka.interia.pl/plyty/r…

„Delta…” jest jak dobrze wychowana,szanująca siebie i swego adoratora kobieta. Nie odkrywa wszystkich kart od razu. Nie zmienia to jednak faktu,że od pierwszego kontaktu,intryguje i zachęca do rozwijania znajomości,żeby potem dać… niebo.

http://stacjakultura.pl/7,38,309…

Gwiazdy Sceny: Martin Gore – recenzja

Na łamach serwisu Kreatywa.net można przeczytać recenzję książki Gwiazdy Sceny: Martin Gore,która już niebawem (6 marzec) ujrzy światło dzienne pod skrzydłami wydawnictwa Anakonda.

Ale tym,co naprawdę mnie w niej oczarowało (oprócz samego głównego bohatera,rzecz jasna),są dwa rozdziały – Małe podłości oraz Wchodząc nieufnie do mainstreamu,stanowiące analizę piosenek zespołu. Analizy tej podjął się dr Michael Ahlers z Uniwersytetu w Paderborn,który z zachwycającą dogłębnością wyciągnął z wybranych przez siebie kawałków (m.in. Wrong czy Everything Counts) to,co dla przeciętnego śmiertelnika jest niedostrzegalne. I nawet jeśli przytacza kilka niezrozumiałych pojęć muzycznych,to cały jego wywód jest zabójczo interesujący. Na tyle wręcz,że dzięki niemu mój odbiór piosenek Depeche Mode zmienił się całkowicie.

http://www.kreatywa.net/2013/02/…

Gwiazdy Sceny: Dave Gahan – recenzja Students.pl

Na łamach Students.pl ukazała się popełniona przez Jurka Gibadło recenzja książki Gwiazdy Sceny: Dave Gahan,wydanej pod koniec ubiegłego roku pod skrzydłami wydawnictwa Anakonda.

Niejednokrotnie spotkałem się z opinią,że pisanie biografii artysty/kapeli w momencie,w którym ten/ta nadal nagrywa i koncertuje nie jest najlepszym pomysłem – w końcu po paru latach twór ów mocno się zdezaktualizuje.

http://www.students.pl/kultura/d…

Recenzja nowego Soulsavers na łamach Wirtualnej Polski

Album „The Light The Dead See” Soulsavers zbiera dobre recenzje,kolejną zachwalającą ten krążek recenzję można przeczytać na łamach działu Muzyka portalu Wirtualna Polska.

Jeśli chcielibyście posłuchać płyty,która po prostu jest piękna,polecam The Light the Dead See.” – WP Muzyka – http://muzyka.wp.pl/rvid,659399,title,Piekna-harmonia,recenzja.html?ticaid=1e9e5&_ticrsn=3

Recenzja „The Light The Dead See” Soulsavers w Przekroju

Rozpoczęta wstępem „Dave Gahan odzyskał głos i nagrał najlepszą płytę od ponad dekady. Lepszą od swoich solowych dokonań i ostatnich albumów Depeche Mode. A wszystko dzięki Soulsavers” recenzja jest dostępna na łamach witryny Przekroju,niestety jedynie fragment jest „odkryty”,dalsza część recenzji dostępna odpłatnie.

http://www.przekroj.pl/artykul/815915,889405-Ocalona-dusza-wokalisty-Depeche-Mode.html