Archiwa tagu: oficjalna strona

Nowa strona już za niecałe dwa tygodnie. [Aktualizacja]

Oficjalna strona depeche MODE, po tygodniu bycia w stanie niewiadomo jakim wypuściła pierwszy pączek. Na razie jest to zajafka odliczająca czas do 11 października, kiedy coś się wydarzy…

Odliczanie może oznaczać wiele spraw, ale najbardziej prawdopodobne jest,  że doczekamy się nowej odsłony strony przygotowanej w klimacie nadchodzącej płyty.

Możemy również spodziewać się jakiegoś newsa, który uświetni start nowej odsłony oficjalnej strony. Wróble ćwierkają, że ma to być zapowiedź nowego singla.

Z technicznych spraw wynika, że czcionka użyta do powstania strony nazywa się Armata i jest to dosyć popularna darmowa czcionka z biblioteki Google. Raczej nie należy się spodziewać, że będzie to font, który pojawi się na okładkach płyty i singli. Okładkowy font jest albo już gotowy, albo w przygotowaniu. Być może objawi się nam za dwa tygodnie.

To co może być poszlaką, to ten czerwony maz, który jest tłem do zegara odliczającego czas. Przy poprzedniej płycie trójkąty były zapowiedzią tego, co zobaczyliśmy potem na pycie i na scenie.

paint

Maz przywodzi na myśl klimaty rodem z Songs Of Faith And Devotion (choć wtedy były fiolety).

[Aktualizacja]

Fani nie zawodzą! Okazuje się, że ów maz nie jest dziełem Antona, nie wiem, czy powinniśmy wiązać z nim jakieś nadzieje. Grafika jest do pobrania ze strony bloga od 2013 i każdy może wejść w posiadanie takowej… Grafika pochodzi z serwisu Spoongraphics.

Oby obecny zegar był oparty na czymś więcej niż darmówki z sieci i był zapowiedzią bardziej oryginalnych treści, niż to, co do tej pory widać z wierzchu i w kodzie strony.


Strona jest wykonana przez agencję Boss Sauce z Santa Monica. Podobnie, jak poprzednia wersja oficjalny serwis stoi na platformie WordPress.

Oficjalna przenosi swoje archiwum do serwisu Vimeo

Jak wiemy,filmy zamieszczone w archiwum depechemode.com nie grzeszą dobrą jakością,ale to ma się zmienić a właściwie już się zmienia: archiwum oficjalnej strony DepecheMode.com przenoszone jest do serwisu Vimeo,dzięki czemu nie tylko będą w lepszej jakości ale i będą działać u każdego bez instalowania dodatkowych pluginów do przeglądarki (za wyjątkiem użytkowników system Mac OS X).

http://vimeo.com/55472769]

http://vimeo.com/55428612

Więcej na http://vimeo.com/depechemode

Otrzepana z kurzu oficjalna strona Antona Corbijna

Informowaliśmy w maju,że oficjalna strona Antona Corbijna ma przejść „bliżej nieokreśloną modernizację„,wygląda na to,że prace przy stronie zostały właśnie zakończone.

I trochę,że tak powiemy – słabo to wygląda – kurz przetarty,dodana zakładka newsy i lekka zmiana w szkielecie strony i to by było na tyle. Spodziewaliśmy się jakościowego skoku oficjalnej strony Corbijna jak przy oficjalnej witrynie Depeche Mode czy Mute Records 🙁

Adres strony: http://www.antoncorbijn.com

Też spodziewaliście się czegoś lepszego?

Odświeżona strona Jennifer Sklias-Gahan

Oficjalna strona Jennifer Sklias-Gahan przybrała nowe odzienie czyniąc ją bardziej prostszą i schludniejszą stroną. Choć Daniel Barassi chyba jej zbytnio dużo czasu nie poświęcił – przy tak prostej stronie maleńki chaosik w kodzie + brak elastycznego szkieletu (przystosowania do urządzeń mobilnych) ;P.

Na stronie galeria,biografia oraz projekty wideo,w których Jennifer brała udział.

Link do strony: http://www.jenniferskliasgahan.com

Blog Recoil w nowych szatach

Oficjalny blog Recoil zyskał nowy wygląd,porzucając jaskrawą zieleń na rzecz szaro-białej kolorystyki z dodatkiem czerni,dzięki czemu blog jest teraz bardziej czytelny a dłuższe czytanie wpisów mniej męczy wzrok. Dodatkowo uruchomiono recoilowy newsletter.

Strona dostępna pod adresem:http://blog.recoil.co.uk/category/news-2/

Bezpośrednie odesłanie do newslettera: http://blog.recoil.co.uk/newsletter/

Vince Clarke i jego oficjalna strona

Były członek Depeche Mode Vince Clarke ma już „prywatną przestrzeń” w internecie. Uruchomiona została strona internetowa vinceclarkemusic.com,dopiero co powstała i nie zawiera jeszcze zbyt dużej ilości materiałów. Obecnie można wyczytać ostatnie dokonania Vince’a,a mianowicie remix utworu „If I Know You” na singiel australijskiej grupy The Presets oraz remix utworu „No You Girls” dla brytyjskiego zespołu z Glasgow – Franz Ferdinand. Co jeszcze znajdziemy na stronie?? Biografie,wydane albumy (głównie Erasure – Andy Bell i Vince Clarke),linki do oficjalnych stron oraz lista sprzętu jaki znajduje się w nowym studiu Vince’a Clarke’a.

Recoil zaktualizowane

Mowa o nowej wersji oficjalnej strony RecoilShunt Site. Strona została przebudowana, a mianowicie ponownie powracając do wersji html, zamiast jak dotychczas dostępna w całości w wersji flash (być może dzięki namowie fanów). Dzięki czemu zyskała na szybszym działaniu i łatwiejszym poruszaniu się po niej. Shunt w nowej wersji czyli 3.0 to nie tylko zmiany kosmetyczne, to także aktualizacje w zawartych materiałach na witrynie oraz nowe materiały. Z nowości m.in. artykuł opisujący prace nad albumem subHuman, film ukazujący wizytę Wildera w Pradze w zeszłym roku, nowy dział Press/Promo z recenzjami i wywiadami oraz nowe tapety w sam raz na pulpit. Na tym się nie kończy więc zapraszam do odwiedzenia strony i do samodzielnego zbadania jak bardzo zmieniła się strona.