Archiwa tagu: Mute

MG2 we wtorek

Już wiem, co zapowiedział MUTE na 17 listopada. W najbliższy wtorek Martin wyda swój drugi solowy album pod szyldem MG.

Czytaj dalej MG2 we wtorek

Długo wyczekiwany nowy kawałek depeche MODE w październiku.

Wstępnie zapowiadano wydawnictwo na maj. Planowe opóźnienie sprawiło, że najnowsza produkcja, a właściwie cover autorstwa depeche MODE ukaże się 4 października. Utwór ukaże się na składance STUMM433 o takim samym numerze katalogowym. Podobno opóźnienie było spowodowane rozbieżnościami pomiędzy artystami o finałowy mix utworów i problemy z masteringiem…

No dobra dosyć żartów. 🙂 W styczniu informowałem, że wielu artystów z wytwórni MUTE, w tym depeche MODE postanowili nagrać swoją wersję… ciszy, czyli utwór zatytułowany 4:33 autorstwa Johna Cage’a znany również jako Tacet 4:33. W styczniowym wpisie wyjaśniam również czym są Tacety w muzyce.

W projekcie wzięło udział 58 artystów. Nagrania zostaną wydane jako box z pięcioma przeźroczystymi, 180 gramowymi winylami. 36 stronicową książeczką i świecami. Wszystko w szczytnym celu. Dochód z wydawnictwa będzie podzielony pomiędzy British Tinnitus Association i Music Minds Matter. Powodem charytatywnego przedsięwzięcia jest uhonorowanie założyciela Inspiral Carpets – Craig Gill’a, który cierpiał na ciężką depresję aż do śmierci.

Box będzie kosztował w przedsprzedaży 220 funty. Limitowany box można już zamawiać, wysyłka jesienią. Z racji na unikatowość wydawnictwa przyjmowane są jedynie zamówienia na jedną sztukę na adres dostawy. Wszystkie większe zamówienia będą anulowane.

Mute kuratorem na Apple Music

Jak podaje oficjalny fanpage MUTE Records. Wytwórnia została jednym z kuratorów muzycznych w serwisie Apple Music.

Jeżeli jesteś sympatykiem twórczości spod znaku MUTE Records i jednocześnie subskrybujesz ten serwis muzyczny, to kierunek jest dla Ciebie oczywisty. Na początku pojawiły się jedynie klasyczne playlisty, klasycznych gwiazd wytwórni – Goldfrapp, depeche MODE, Nick Cave.

Wytwórnia jednak zapewnia, że wkrótce pojawią się również rarytasy z pawlaczy i piwnic wytwórni Daniela Millera.

Daniel Miller & John Richards prezentują nową zabawkę Mute Records

Mowa o Mute Synth – małym dotykowym syntezatorze analogowym,który prezentują Daniel Miller & John Richards na zamieszczonym w dalszej części newsa krótkim materiale wideo.

Sygnowany logo Mute syntezator powstał na majowy Mute’s Short Circuit, zbudował i zaprojektował go John Richards (założyciel Dirty Electronics) przy współpracy z grafikiem Adrianem Shaughnessym i wytwórnią Mute. Więcej informacji znajdziecie na stronie Mute Bank.

Kilka nowych zdjęć z festiwalu Mute

mute-festival-martin-gore.jpg

Wracają do majowego festiwalu artystów ze stajni Mute Records,kilka nowych zdjęć autorstwa Roba Daviesa do oglądnięcia pod tym adresem.

Sklep Mute promocyjnie

Mute Bank przygotowała promocje na niektóre pozycje ze swojej wideoteki. Wśród pozycji innych wykonawców jak Nick Cave and The Bad Seeds, Moby, Erasure oraz Goldfrapp widnieją DVD depeszy:
One Night In Paris, Videos 86>98+, Devotional, 101, Touring The Angel: Live In Milan, oraz The Best Of Videos – Volume One do nabycia w cenie 6,99 funta za każdy egzemplarz lub w cenie 45 funtów za cały zestaw depeszy. Dostępny jest także Live Monster Dave’a za 5,99 funta. Więcej informacji i szczegóły kupna na pod stronie Mute Bank.