Archiwa tagu: Memento Mori World Tour

CZYM DEPECHE MODE ŚMIGA PO NIEBIE?

Od wielu tras depeche MODE używa różnych samolotów do szybkiego przemieszczania się między koncertowymi lokalizacjami. Nie posiadają własnego jak Elvis, ani też nie pracują jako piloci w liniach lotniczych jak Bruce Dickinson. Po prostu wypożyczają. Dziś kilka słów o samolocie, jakim porusza się zespół podczas obecnej trasy koncertowej.

Czytaj dalej CZYM DEPECHE MODE ŚMIGA PO NIEBIE?

2023-03-21, Oakland, USA

< 2023-03-16 Los AngelesSacramento 2023-03-23 >

Intro [excerpt from Speak To Me]
My Cosmos Is Mine
Wagging Tongue
Walking In My Shoes
It’s No Good
Sister Of Night
In Your Room
Everything Counts
Precious
Speak To Me
A Question Of Lust
Soul With Me
Ghosts Again
I Feel You
A Pain That I’m Used To
World In My Eyes
Wrong
Stripped
John The Revelator
Enjoy The Silence

Waiting For The Night
Just Can’t Get Enough
Never Let Me Down Again
Personal Jesus


Speak & Spell – 1
Construction Time Again – 1
Black Celebration – 2
Music For The Masses – 1
Violator – 4
Songs Of Faith & Devotion – 3
Ultra – 2
Playing The Angel – 3
Sounds Of The Universe – 1
Memento Mori – 6
Razem: 24

LEG: 1 | Koncert: 000
Data: 2023.03.21 (wtorek)
Adres: Oakland Arena, 7000 S Coliseum Wy, Oakland, CA 94621, USA
Support: –
Publiczność nominalna: – / faktyczna: – (100%)

Bootlegi: nie / 0

Komentarz: Zespół przed startem trasy odbył generalną próbę z pełną setlistą koncertową, światłami i wizualizacjami (minus publiczność) w Oakland. Takie próby generalnie odbywa się w miejscu, gdzie będzie mieć miejsce pierwszy koncert. Tak było w Esch-sur-Alzette w 2009, w Nicei w 2013. Choć z drugiej strony próby sceniczne w Jackonville w 2005 były na obiekcie innym niż miejsce premierowego koncertu w Tampie 2005.11.03. Tam była inna sytuacja, odsyłam do historii z tamtego czasu. W 2023 powodem organizacji prób w innym miejscu niż miasto premierowego koncertu było obłożenie obiektu meczami NBA, które odbywały się w dniach poprzedzających koncert. Wielce prawdopodobne, że to z tej próby pochodzą zdjęcia zrobiona przez Antona, które potem zamieścił na swoim Instagramie. Zauważcie, że Dave jest w T-shircie, a nie ciuchach scenicznych.

Po koncercie w San Antonio 2023.04.02, Grainne Fletcher napisała o 11 nocach w USA, 4 koncertach i jednej przegapionej próbie produkcyjnej. To właśnie nieobecność na próbie w Oakland wspomina poniżej Grainne.


MEMENTO MORI WORLD TOUR
MODEontheROAD
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGS

Supporty na Europę.

Druga odsłona trasy zbliża się wielkimi krokami. Jesteśmy na miesiąc z plusem przed startem MEMENTO MORI EUROPEAN TOUR 😉 w Amsterdamie 2023.05.16, wobec tego przyszedł czas, aby poznać supporty otwierające koncerty po naszej stronie Atlantyku. Oczywiście nas najbardziej interesuje Warszawa i Kraków… ale po kolei.

Czytaj dalej Supporty na Europę.

Początek Memento Mori World Tour – nasza relacja.

Witajcie, kilka słów ode mnie. Opowiem Wam jak wyglądały pierwsze koncerty na trasie w których miałam okazję uczestniczyć. Zacznijmy od Sacramento 2023.03.23 – towarzyszyła mi magia nowości i wielkie wyczekiwanie. Można sobie dopowiadać historie kto, gdzie się jak bawi, dla mnie to był mega koncert, na którym wokół czułam niesamowitą atmosferę. Wg mnie widać to było również na płycie, ludzie się bawili, a że mieli miejscówki „siedzące” tzn. numerowane, bo nikt nie siedział, to ich szczęście (oprócz dolarów na koncie trzeba było mieć szczęście, żeby taki bilet zdobyć z przodu). Ogólnie – super hala – niewielka (może to moje wrażenie) w porównaniu do tych europejskich. Bardzo fajna akustyka, a trybuny niskie z fajnym widokiem. Mała płyta, a akustycy zespołu byli na końcu płyty.

Czytaj dalej Początek Memento Mori World Tour – nasza relacja.

Wszystko jest dla nas pierwsze!

Są takie rozmowy, które oglądam i słucham nie ze względu na osoby, z którymi prowadzone są wywiady, ale przede wszystkim, dlatego, kto prowadzi te wywiady. Niewiele jest takich osobowości w świecie mediów. Ale są. Wywiad z depeche MODE przeprowadzony przez Zane Lowe, a właściwie Alexander Zane Reid Lowe nowozelandzkiego dziennikarza i dj’a radiowego. Jedynie 19-minutowy fragmentu został opublikowany w otwartym Internecie, na kanale YouTube serwisu muzycznego Apple Music. Natomiast cały wywiad został udostępniony dla subskrybentów ma prawie 60 minut.

Czytaj dalej Wszystko jest dla nas pierwsze!

Prawdopodobny set wyjściowy na Memento Mori World Tour.

Uwaga, będą spojlery, więc jeżeli nie chcesz spalić sobie przyjemności odkrywania koncertów w Ameryce, albo czekasz w nieświadomości do koncertu w Warszawie, to sugeruję nie czytać dalej. W przeciwnym wypadku właśnie zostaliście ostrzeżeni i dalej czytacie na własne ryzyko.

Czytaj dalej Prawdopodobny set wyjściowy na Memento Mori World Tour.

2023-02-13, Paryż, Francja

< 2023-02-11 San RemoParyż 2023-02-14 >

Ghosts Again


Memento Mori – 1
Razem: 1

LEG: 0 | Koncert nr: 002
Data: 2023.02.13 (poniedziałek)
Lokalizacja: Quotidien MCM-TF1, Paryż, Francja
Support:
Publiczność: nominalna: – / faktyczna: –

Rozkład Jazdy:

  • depeche MODE – 19:25

Bootleg: tak / 1

Komentarz: depeche MODE zawitali do Paryża. Zespół kontynuował promocję najnowszego albumu. Rozmowa z gospodarzem programu poprzedzała występ. Dave lekko przejęzyczył się na początku Ghosts Again.MEMENTO MORI WORLD TOUR
MODEontheROAD
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGS

2023-02-11, San Remo, Włochy

< MEMENTO MORI WORLD TOURParyż 2023-02-13 >

Ghosts Again
Personal Jesus


Violator – 1
Memento Mori – 1
Razem: 2

LEG: 0 | Koncert nr: 001
Data: 2023.02.11 (sobota)
Lokalizacja: Teatro Ariston, Via Giacomo Matteotti, 212, 18038 Sanremo IM, Włochy
Support:
Publiczność: nominalna: 2,000 / faktyczna: 2,000

Rozkład Jazdy:

  • Start transmisji – 20:35
  • depeche MODE – 21:59

Bootleg: tak / 1

Komentarz: Pierwszy występ od koncertu w Berlinie 2018.07.25. Premiera sceniczna Ghosts Again. Zgodnie z tym, co poniżej wklejam występ był z półplaybacku. Dlatego zamieszczam go na stronie warunkowo 😉 O 22:01 występ depeche MODE oglądało 15,7 mln widzów na całym świecie. Zestawiając to w kontekście tego, że finał festiwalu podczas którego ogłoszono zwycięzcę konkursu oglądało 6,9 mln widzów oznacza, że prawie 9 mln widzów postanowiło obejrzeć tylko występ zespołu.

Występ można ponownie obejrzeć klikając na ten LINK.


MEMENTO MORI WORLD TOUR
MODEontheROAD
BACKSTAGE / FANZONE
BOOTLEGS