Archiwa tagu: Live Nation

Przedsprzedaż biletów na Warszawę już jutro…, a tu niemiła niespodzianka [PILNE]

Jutro, czyli 19.10 o godzinie 10.00 rusza przedsprzedaż biletów na warszawski koncert depeche MODE 21.07.2017. Większość z nas już poprzestawiała sobie jutrzejszą agendę tak, by bez opóźnień zalogować się na livenation.pl i zakupić w przedsprzedaży wybrany wcześniej bilet, za zapowiadaną wcześniej kasę.

I tu właśnie tkwi problem. Okazuje się, że z dnia na dzień kategorie biletów i ich ceny zostały podwyższone! Obecnie kształtuje się to następująco:

  • Płyta (General Admission) – 249 zł
  • Płyta Early Entrance (GAEE) – 399 zł
  • Trybuny G Nienumerowane – 179 zł
  • Trybuny D – 279 zł
  • Trybuny Premium – 349 zł

Aktualne ceny można już podejrzeć na stronie ticketmaster.pl,

zrzut-ekranu-2016-10-18-o-18-56-13

stadionZ oferty zniknęła kategoria Golden Circle, a ceny na płytę podrożały. Poniżej dla przypomnienia zapowiadane wcześniej ceny:

  • GCEE – 399 zł
  • GC- 249 zł
  • Płyta (GA)- 209 zł

Ponieważ nie ma jeszcze nigdzie aktualnej mapki stadionu z zaznaczonymi kategoriami biletów, może pomocna będzie ta z 2013 roku, na której zaznaczone są Trybuna górna – G, Trybuna Dolna – D, pozostałe zapewne Premium. Opisy płyty się zmieniły. Zamiast GC/GCEE jest GAEE. Porównajcie sobie ceny wtedy i dziś.

I jeszcze jedna ważna wiadomość:

Na to wydarzenie obowiązuje limit 4 biletów na klienta co oznacza, że jedna osoba może kupić wyłącznie nie więcej niż 4 bilety (w jednym zamówieniu lub w większej ilości zamówień).
W przypadku zakupu przez jedną osobę ilości przekraczającej ustanowiony limit, Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania wszystkich zakupionych biletów na podstawie

W tym kontekście nasuwa się tylko jedna myśl:

„…the grabbing hands, grab all they can…”

Tak będzie można zaśpiewać z osobistą dedykacją dla organizatora koncertu.

Dzięki David za podesłanie namiarów.

Dwuminutowa reklama Delta Machine Tour od One Nation

Na łamach serwisu Live Nation – One Nation można obejrzeć trwającą dwie minuty reklamówkę trasy Depeche Mode – Delta Machine Tour.
 

 

NIE dla biletów GC EE

Wspólnie z innymi serwisami o tematyce Depeche Mode sprzeciwiamy się biletowej polityce Live Nation,której efektem są wprowadzone do sprzedaży bilety Golden Circle Early Entrance.

Drodzy Fani Depeche Mode,

Live Nation Polska,organizator koncertów Depeche Mode w Polsce,po 5 miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży biletów na koncert w Warszawie (25 lipca 2013 r.),rozpoczyna kolejną sprzedaż,tym razem na koncert w Łodzi,24 lutego 2014 roku.

Oczywiście,cieszymy się tym,że Depeche Mode gra w naszym kraju coraz więcej koncertów. Niestety,wraz z kolejnymi występami Brytyjczyków nad Wisłą z niepokojem obserwujemy galopujące ceny biletów. Szczególnie bolesna polityka cenowa Live Nation Polska dotyczy biletów w najdroższej wersji tzw. Golden Circle Early Entrance (GC EE,tzn. z wcześniejszym wejściem,gwarantującym miejsce w pierwszych rzędach). Bilet na ten sektor kosztuje 385 zł. (ok. 90 euro). Tym samym wejściówki na łódzki koncert stają się jednymi z najdroższych w całej Europie na obecnej trasie Delta Machine Tour.

Zdecydowanie nie zgadzamy się z taką polityką cenową Live Nation Polska.

Pod mało rozsądnym hasłem reklamowym: „tylko dla prawdziwych fanów” (Czy fani z biletami na inne kategorie miejsc nie są prawdziwymi fanami? Albo czym osoby niepełnosprawne przebywające w odrębnym sektorze zasłużyły sobie na taką dyskryminację?) organizator próbuje za 385 zł./szt. sprzedawać bilety „z wcześniejszym wejściem”,które są droższe o 110 zł. od biletów na płytę w II. kategorii (Golden Circle) i o 165 zł. od biletów na płytę w III. kategorii. Z kolei bilet na trybuny kosztuje 330 złotych,podczas gdy w 2010 r. w Łodzi,w tej samej hali,ceny wynosiły odpowiednio 187 zł. (płyta) i 176 zł. (trybuny). Prawie dwukrotny wzrost cen w tak krótkim czasie jest głęboko niezrozumiały. Ponadto niepokojąca jest praktyka „śrubowania” cen biletów na kategorię GC EE,która nie jest znana na innych europejskich obiektach – wszędzie indziej na sektor pod sceną obowiązuje tylko jedna cena. W tym kontekście zwracamy uwagę,że przy cenie 385 zł. za bilet sektor tuż przed sceną wcale nie zapełni się „prawdziwymi” fanami,jak usiłuje to sugerować organizator,lecz raczej mniej zainteresowanymi osobami z zasobnymi portfelami.

Absurdalny jest także termin rozpoczęcia sprzedaży biletów – prawie rok przed koncertem,mimo,iż jest to hala na blisko 18 tysięcy osób. W 2010 r. dwa koncerty Depeche Mode na tym obiekcie sprzedały się w kilka tygodni,a mimo to sprzedaż rozpoczęto pół roku przed koncertami. Z kolei sprzedaż biletów na lipcowy koncert w Warszawie (stadion na ponad 40 tysięcy osób) ruszyła 9 miesięcy przed wydarzeniem. To dosyć osobliwa praktyka,biorąc pod uwagę tak znaczne odległości czasowe.

Ze względu na przytoczone okoliczności apelujemy do wszystkich osób wybierających się na koncert w Łodzi,aby zbojkotowały najdroższą wersję biletów (GC EE za 385 zł/szt.). Jesteśmy przekonani,że również w dalszej części płyty,jak i na trybunach,polscy fani są w stanie stworzyć kolejny raz niepowtarzalną atmosferę święta. Taką,jaką udało się zapewnić podczas poprzednich występów Depeche Mode w Polsce. Jednocześnie,wbrew krzywdzącym hasłom reklamowym Live Nation Polska,jesteśmy jednomyślni w ocenie,że prawdziwi fani zespołu zajmują miejsce nie tylko pod barierkami,w pierwszych rzędach,ale także na innych miejscach,np. w dalszej części płyty,na trybunach czy na miejscach dla niepełnosprawnych,a wykładnikiem bycia prawdziwym fanem nie była,nie jest i być nie może zasobność portfela!

Drodzy Fani Depeche Mode,informując o tej akcji znajomych i przekazując ją dalej,wyślemy wspólnie organizatorowi koncertu Live Nation Polska sygnał,że w wyjątkowo kiepski sposób próbuje wyciągnąć od fanów dodatkowe pieniądze. Fakt,że jesteśmy oddanymi fanami nie może być pretekstem do ustalania absurdalnie wysokich cen biletów,szczególnie w porównaniu do innych koncertów w Europie,w odniesieniu do sytuacji gospodarczej naszego kraju,a przede wszystkim zamożności polskich fanów. Pokażmy że stanowimy grupę,z która należy się liczyć.

Stay Devoted!

https://101dm.pl/nie-dla-biletow-gc-ee

https://www.facebook.com/NieDlaBiletowGCEE

Dzisiaj rusza sprzedaż biletów na koncert rozgrzewkowy

Za pośrednictwem witryny francuskiego oddziału Live Nation rusza dzisiaj sprzedaż biletów na koncert Depeche Mode 4 maja w Palais Nikaia w Nicei (Francja),będący rozgrzewką przed Machine Tour 2013/2014.

http://www.livenation.fr/artist/…

Potwierdzone koncerty

Styczniowe koncerty we Francji ogłoszone przez sieć LiveNation zostały potwierdzone przez oficjalną stronę. Dla przypomnienia są to następujące terminy: 17 stycznia na Stade Couvert w Lieven oraz 19 stycznia Bercy w Paryżu. Dodany został także koncert również w styczniu dla Czech który odbędzie się 14 stycznia na O2 Arena w Pradze. Na tym jednak nie koniec kolejna nowa potwierdzona pozycja w koncertowej rozpisce to Holandia 30 listopada w Ahoy (sportowej hali) w Rotterdamie. Sprzedaż biletów na styczniowe koncerty we Francji już ruszyła,natomiast na koncert w Czechach sprzedaż biletów rozpocznie się 10 czerwca (czyli już jutro),a na koncert w Holandii 13 czerwca.

Warszawa odwołana…

Nerwowe oczekiwanie na jakiekolwiek wieści związane z sobotnim koncertem zostały potwierdzone przez sieć sprzedaży biletów,zarówno przez sieć Eventim jak i sieć LiveNation. Podobnie jak w przypadku poprzednich odwołanych koncertów,powodem jest stan zdrowia Dave’a Gahan’a,według opinii lekarzy Dave potrzebuje więcej czasu aby odzyskać pełnię sił. I tego mu życzymy !!! Zdrowie jest najważniejsze.

[..]Depeche Mode z przykrością informuje,że odwołuje kolejny koncert na trasie “Tour of the Universe”,który planowany był na 23 maja w Warszawie,na Stadionie Gwardii. Zgodnie z opinią lekarzy potrzeba więcej czasu,aby David Gahan w pelni wyzdrowiał i aby można było wkrótce wznowić trasę koncertową. Depeche Mode przeprasza fanów za niedogodności i życzy David’owi Gahan’owi szybkiego powrotu do zdrowia. Prosimy posiadaczy biletów na warszawski koncert o zatrzymanie biletów do momentu,kiedy podana zostanie informacja o zmianie daty koncertu lub ostatecznym odwołaniu koncertu w Polsce.[..] źródło: LiveNation.pl

Podobna wiadomość powinna się pojawić także dzisiaj na oficjalnej stronie – depechemode.com,czy tak się stanie?? Przekonamy się zapewne wieczorem.

Depeszowe dodatki

Koncert w Izraelu już za nami,jutro zespół zagra w Grecji na Terra Vibe Park,a tymczasem fani w sklepiku firmy Live Nation mogą się zaopatrzyć w depeszowskie t-shirty i inne dodatki. Na stronie sklepu oprócz t-shirtów zarówno damskich jak i męskich dostępne są kubki,przypinki,czapki czy breloki. Ceny wahają się w przedziale od 4,95$ do 49,95$. Wszystko oczywiście związane w z najnowszym albumem oraz rozpoczętą trasą koncertową.