Archiwa tagu: Kurt Uenala

O pracy na remixem Where I Wait

Pamiętacie jeszcze, że Dave wokalnie udzielił się na singlu projektu Null+Void – Where I Wait?

Jedną z wersji kawałka był remix – Aristokrasia Version autorstwa Islandzkiego muzyka – Ulfur Eldjarn.

Kilka dni temu muzyk na swojej stronie opisał przebieg prac nad remixem, jego fascynację do depeche MODE i znajomość z Kurtem Uenalą, który kryje się za projektem Null+Void.

Artysta opisuje zaskoczenie, kiedy zorientował się, że będzie pracował nad głosem Dave’a Gahana – idola od nastoletnich lat. Na blogu możecie posłuchać przetworzonego głosu Dave’a bez podkładu muzycznego oraz proces nagrania sekcji muzycznej przez kwartet smyczkowy.

Dla władających językiem angielskim polecam lekturę w oryginale na stronie www.ulfureldjarn.com.

Null + Void & Úlfur Eldjárn: Where I Wait feat. Dave Gahan (Aristokrasia Version)

Odrzut z Delta Machine singlem promującym Null+Void

Niedawno informowaliśmy, że Dave pojawi się gościnnie na płycie Kurta Uenali w kawałku Where I Wait.

Płyta wyjdzie 3 listopada, a pierwsze utwory są już dostępne do odsłuchania – Paragon i Asphalt Kiss.

Jak się okazuje numer z Davem na wokalu jest odrzutem z tych samych sesji przednagraniowych, na których powstały Secret To The End, Broken, Should Be Higher. Premiera singla 27 września.

Do singla z Dave’em powstał teledysk, którego autorem jest Timothy Saccenti. Poniżej pełna tracklista albumu Null+Void Kurta Uenali.

  1. Falling Down (feat. Black Rebel Motorcycle Club)
  2. Into The Void
  3. Asphalt Kiss
  4. Where I Wait (feat. Dave Gahan) – composed by Kurt Uenala, lyrics by Dave Gahan
  5. Come To Me
  6. Take It Easy (feat. The Big Pink)
  7. Foreverness
  8. Paragon
  9. Hands Bound (feat. Shannon Funchess)
  10. Lost And Blind

Nowa płyta, raport z prac w studio.

depeche MODE kończą przerwę w sesji nagraniowej i w czerwcu wracają do studia. Zanim zjawią się ponownie w studio warto podsumować co wiadomo o postępach nad nową płytą.

martin gore studio santa barbaraPierwsza sesja nagraniowa zaczęła się 12 kwietnia w Santa Barbara i trwała do 7/8 maja. W czasie sesji nagraniowej obecni byli Daniel Miller i Kurt Uenala aka Kap10Kurt. Wciąż nie znamy jeszcze charakteru pracy obu Panów, jaki jest ich status i kto faktycznie jest producentem albumu. Spekulacje trwają. W czasie nagrywania poprzedniej płyty Kurt był odpowiedzialny, za programowanie instrumentów (obok Christoffera Berga) i nagrania wokali na płytę. A skoro już o Christofferze Bergu mowa, to mówiło się, że jego praca nad poprzednim albumem, była rodzajem nauki stylu pracy zespołu, by na kolejnym albumie przejąć bardziej odpowiedzialne zadania.

W wywiadzie dla magazynu 'MOJO’ (luty tego roku), Dave wspomniał, że Martin był szalenie poruszony śmiercią Davida Bowiego. Prawdopodobnie jednym z efektów tego poruszenia jest utwór jaki powstał spod pióra i strun Martina.

Martin was really shaken up [about Bowie’s death]. He doesn’t show a lot of emotion that way but he told me he didn’t sleep all night. So I told him we need to just write something, we need to express that, and he was like ‘You’re right’. Its that English thing, you hold back your emotions but when someone opens the door and says ‘we should say something’ you go Yeah, of course we should (Mojo Mag.)

Dave Gahan i Martin Gore w studioNie jest jasne, czy również Dave dał upust swoim emocjom w postaci nowego utworu, ale nie można tego wykluczyć, z racji fascynacji Dave’a do Bowiego.

Nadal nie jest jasne, jaką rolę w czasie sesji pełnić będą Peter Gordeno i Chritian Eigner. Czy będą jedynie muzykami sesyjnymi zaproszonymi do odegrania konkretnych partii, czy też powierzona im zostanie bardziej kreatywna rola.

Kolejna sesja powinna wystartować niebawem i zgodnie z rutyną zespołu nowym miejscem powinien być Nowy Jork, a na końcu Londyn, gdzie nastąpi finalny miks i mastering. Póki co czekamy na kolejne przecieki i „szpiegowskie zdjęcia” z kolejnych lokalizacji.

11th Floor Studios dostał matrixa

W studiu Dave’a Gahana 11th Floor Studios w Nowym Jorku,gdzie powstał solowy album „Hourglass„,zainstalowano mikser SSL Matrix. Jego instalacji podjął się inżynier Kurt Uenala,który udzielał się przy demach „Playing the Angel„,drugim solowym albumie Gahana,”Sounds of the Universe” i przy najnowszym albumie Depeche Mode będącym w produkcji.

Taki sam mikser znajduje się również w studiu Martina Gore’a w Santa Barbara.

Kurt Uenala zapowiada krążek z wokalem Gahana

Inżynier dźwięku na swojej stronie w krótkiej notce zapowiedział na wiosnę 2011 album „i spit on your rave” z wokalem m.in. Yelle i Dave’a Gahana.

Tytuł (jeżeli nim jest) niektórym może się kojarzyć z krwawym horrorem pod takim samym tytułem z 1978 roku (w tym roku był jego remake) lub z tym. Kurt Uenala używający pseudonimu artystycznego Kap10kurt,pracował przy utworze „Oh Well” (wokal) Depeche Mode oraz „Oh Well” Black Light Odyssey Remix. Miksował przy singlu „Kingdom” i „Down” z albumu „Hourglass” Gahana jak i przy wersji „Hourglass Remixes”. Ostatnio swój wkład wniósł do nowej wersji „A Little Respect” Erasure w postaci inżyniera dźwięku i autora miksu. Więc można przypuszczać że zapowiedziany krążek będzie kompilacją z miksami utworów które wyszły spod jego ręki.