Archiwa tagu: książka

Książka Halo w sierpiniu

Można powiedzieć w końcu! Piątego sierpnia swoją premierę będzie miała książka poświęcona wszystkim możliwym detalom albumu Violator. Od dem aż po ostatnie dźwięki trasy koncertowej w Birmingham 1990-11-27.

Czytaj dalej Książka Halo w sierpiniu

„Dream” – 8 LAT na czele BONGA – wywiad z Michaelą Olexovą

Moja limitowana edycja książki jest w drodze, zapewne Wasza również (jeśli ją zamówiliście). Kiedy po raz pierwszy przeczytałem informację o wyjściu rocznicowego albumu pomyślałem sobie, że może warto zadać Michaeli kilka pytań i powrócić na chwilę do tamtych czasów. Książka to swoisty list miłosny do zespołu z lat 1993-2001, ale jest to jednocześnie pamiątka pracy Michaeli Olexovej dla zespołu. Zapraszam do lektury naszej rozmowy na 101dM.pl i do powrotu do czasów, gdy każdy nowy numer BONG zachwycał i był wyczekiwany przez fanów dzięki pracy Michaeli i redakcji.
Czytaj dalej „Dream” – 8 LAT na czele BONGA – wywiad z Michaelą Olexovą

„Dream” Book – 8 years heading the Bong Mag – the Interview with Michaela Olexova

My limited edition book is on its way, and probably yours as well (if you ordered it). When I read the information about the release of the anniversary album for the first time, I thought that maybe it was worth asking Michaela Olexova a few questions and returning to those times for a moment. This book is the loveletter to the band from 1993-2001 period. But it is also a retrospection of Michaela’s work for the band. I invite you to read our conversation on 101dM.pl and to return to the times when each new BONG number was delighted and was awaited by fans thanks to the work of Michael and the team.
Czytaj dalej „Dream” Book – 8 years heading the Bong Mag – the Interview with Michaela Olexova

Jeszcze o nowej książce Antona o depeche MODE

Wczoraj napisałem Wam, że tanio nie będzie. Dziś dowiecie się dlaczego.

Czytaj dalej Jeszcze o nowej książce Antona o depeche MODE

depeche MODE – The Photographs by Anton Corbijn

Zapowiadany jakiś czas temu przez Antona szum wokół depeche MODE na jesieni powoli zaczyna się wzmagać. W maju Anton tak pisał o swojej książce o zespole:

Meanwhile . . . trying to finish my book on Depeche Mode. It’s going to b epic and I’m enjoying my trip into our common past but sometimes I feel as overwhelmed as Dave looks on the photo above. Autumn 2020 publication I reckon. @depechemode @taschen #books #DM #AC

Anton Corbijn
Czytaj dalej depeche MODE – The Photographs by Anton Corbijn

Nowa książka Antona Corbijna w czerwcu.

Niedawno pisałem Wam, o planach wydawniczych Antona. Dziś wiemy coś zupełnie nowego.

Zapowiada się, że w tym roku ukażą się dwie książki Antona. Ta o której dziś mowa wyjdzie 30 czerwca nakładem Meta4Books. Książka będzie opowiadać między innymi o światach mody i aktorów, a zawierać będzie portrety Corbijna takich postaci jak Alexander McQueen, Tom Waits i Naomi Campbell, które osiągnęły teraz statusy ikony.

Czytaj dalej Nowa książka Antona Corbijna w czerwcu.

HALO w drodze

Parę lat temu brytyjski dziennikarz Kevin May zapowiedział na 2015 rok wydanie książki opisującej historię powstania albumu Violator. Miejska legenda głosiła, że dziennikarz dokopał się do rzeczy, o których nawet zespół nie wie.

HALO – THE STORY BEHIND DEPECHE MODE’S CLASSIC ALBUM VIOLATOR tak brzmi pełny tytuł książki, na którą niektórzy fani czekają już 5 lat. Dla ułatwienia umówmy się, że książka ma tytuł HALO.

Od ubiegłego roku do grona twórców książki dołączył blogger stojący za stroną Almost Predictable, AlmostDavid McElroy — szkocki fan, autor licznych projektów poświęconych depeche MODE. Możecie go kojarzyć z przedsięwzięcia Global Spirit Tour Project, w którego czasie fani relacjonowali każdy koncert, jaki odbył się na tej trasie. Ja miałem zaszczyt zrelacjonować koncert z Gdańska 2018.02.11.

Całkiem niedawno obaj autorzy ogłosili, że prace nad książką weszły już w taką fazę, że jednak wyrobią się na trzydziestolecie wydania Violator’a i termin 20.03.2020 zostanie dotrzymany. Z przecieków wiem, że materiał zapowiada się bardzo smakowicie.

W książce mają pojawić się wywiady udzielone przez zespół przy promocji albumu, historię powstania płyty, kompletne opracowanie wydawnictw płytowych, trasy koncertowej oraz znaczący wkład fanów.

książka Halo
książka HALO

Możecie być pewni, że na temat tej książki będzie sporo szumu na koniec zimy 2020.

Książka projektu „Spirit of Talk Talk” powraca w odświeżonej wersji

Pamiętacie projekt „Spirit of Talk Talk„? Książka poświęcona zespołowi Talk Talk i dwupłytowa składanka z coverami przy której m.in. udzielił się Alan Wilder jako muzyk i jako producent. Autorzy tego projektu upamiętniającego zespół Talk Talk przypominają o projekcie ponownie za sprawą odświeżonej edycji książki.

Nowe wydanie książki,i tylko książki,zyskało nową okładkę autorstwa Jamesa Marsha,nowe wywiady,kolejną porcję niepublikowanych zdjęć,przedmowę spod ręki samego członka zespołu Simona Brennera,który także wzbogaci część książek autografem oraz wprowadzenie autorstwa Phila Browna,który współpracował z Talk Talk przy albumie „Spirit of Eden”.

  • Książka kosztuje 30 funtów (173,13 zł przy obecnym kursie).
  • Premiera książki jest planowana na październik 2015,dokładna data jeszcze nie ustalona.
  • W formie przedsprzedaży składać zamówienia można za pośrednictwem sklepu Rockets88Books i na obecną chwilę tylko za pośrednictwem tego sklepu.
  • Strona sprzedażowa: http://rocket88books.com/products/spirit-of-talk-talk
  • Więcej informacji o książce można naleźć na stronie projektu: http://spiritoftalktalk.com/

HALO – The Violator story

Szykuje się kolejna nietuzinkowa i warta uwagi pozycja wydawnicza – książka „HALO – The Violator story„,która jak można wyczytać z jej nazwy dedykowana jest albumowi „Violator”. Książka trafi do sprzedaży w przyszłym roku kiedy to dokładnie w marcu albumowi Violator stuknie 25 lat istnienia. Za jej stworzenie odpowiada (doświadczony i nagrodzony) dziennikarz i fan Depeche Mode od czasu trasy World Violation Tour – Kevin May.

Jedno jest raczej pewne,nie będzie to kolejna obejmująca cały okres kariery Depeche Mode biografia poskładana z tego co już zostało opublikowane. A jeżeli Kevin przyłożył się do tego a nie rach ciach,jakoś to będzie i kaska wpłynie na konto,to szykuje się niezła lektura. Autor skupia się na albumie „Violator” i ówczesnym okresie kariery Depeche Mode,rozbebeszając album na czynniki pierwsze,badając zawarte na nim utwory i odpowiadając na pytanie co sprawiło,że ten album był tak dobry,co sprawiło,że ten album przykuł oko tych,którzy dotychczas nie zwracali uwagi na zespół Depeche Mode i jego fenomen i co sprawiło,że Depeche Mode stał się pożądanym towarem eksportowym Wielkiej Brytanii na cały świat.

Na obecną chwilę brak informacji co do dokładnej daty premiery,ceny,czy ilości stron. Jak tylko coś na ten temat będzie wiadomo lub autor książki wyjawi kolejne informacje co do zawartości czy choćby jak będzie wyglądać okładka to damy znać 🙂

Nie ma co – „Monumet” rządzi!

No to chyba przez najbliższe dni będzie zero newsów 

Właśnie dotarł do nas Monument (swoją drogą ciężka ta encyklopedia),folia ściągnięta,pierwsze sztachnięcie zapachem druku za nami,pierwsze strony Monumenta przejrzane,coś pięknego! Zarówno pod względem zawartości jak i wykonania (ale to akurat znak rozpoznawczy Anakondy).

Niepublikowane zdjęcia,opisy dyskografii,wywiady i innego rodzaju materiały do czytania i oglądania,temat subkultury również nie pominięty…… nie ma co Monument wymiata!

Autorom należą się gromkie brawa i głośne Dziękuję za tą encyklopedię Depeche Mode. Również gromkie brawa i dziękuję należą się Wydawnictwu Anakonda za przetłumaczenie i wydanie na naszym rynku tej zacnej lekturki!

OK,wracamy do zapoznania się z kolejnymi stronami Monumenta,do zobaczenia za tydzień,może dwa (trzy?) ;-))

depeche_mode_monument_02.jpg

Oto i dzień premiery nietuzinkowego arcydzieła – „Monument”

Po długim oczekiwaniu w końcu nastał dzień,na który większość z nas czekała – premiera Monumenta,czyli nietuzinkowego pięknie wydanego arcydzieła,które może i swoje kosztuje ale warte każdego grosza.

 

Monument | Cena: 119,90 zł

http://www.empik.com/depeche-mode-monument-burmeister-dennis-lange-sascha,p1081200510,ksiazka-p

——————————————————————

Monument | Cena: 199,90 zł

http://www.empik.com/depeche-mode-monument-wersja-kolekcjonerska-burmeister-dennis-lange-sascha,p1081200361,ksiazka-p

 

 

Ruszyła przedsprzedaż „Depeche Mode Monument”

Księga wiedzy o Depeche Mode – „Monument” trafi do sprzedaży na początku listopada,a tymczasem za pośrednictwem sklepu Empik.com ruszyła przedsprzedaż.

Monument będzie dostępny w dwóch wersjach – edycja normalna w cenie 119,90zł i edycja kolekcjonerska w cenie 199,90zł.

 

Na chwilę obecną za pośrednictwem Empika ruszyła przedsprzedaż edycji normalnej w promocyjnej cenie 104,49zł. 
Poniżej bezpośrednie odesłanie:

http://www.empik.com/depeche-mode-monument-burmeister-dennis-lange-sascha,p1081200510,ksiazka-p

 

Przedsprzedaż edycji kolekcjonerskiej ruszy niebawem. Jak tylko ruszy damy znać 😉

 

– AKTUALIZACJA –

Strona sprzedażowa edycji kolekcjonerskiej online: http://www.empik.com/depeche-mode-monument-wersja-kolekcjonerska-burmeister-dennis-lange-sascha,p1081200361,ksiazka-p – sama przedsprzedaż jeszcze nie uruchomiona ale zapewne ruszy niebawem.

Depeche Mode Monument – polska okładka

Wydawnictwo Anakonda zaprezentowało polską wersję okładki książki (a raczej księgi wiedzy) – Depeche Mode Monument.

Okładka praktycznie taka sama jak oryginał,jedynie co to zmienił się kolor obwódki z pomarańczowego na krwistą czerwień.

Kraftwerk – muzyczni prorocy [konkurs]

Jak informowaliśmy na naszym fan page’u na Facebooku tak też zrobiliśmy,czyli konkurs z nagrodami w postaci biografii grupy Kraftwerk – „Kraftwerk – muzyczni prorocy” został odpalony.

Pytanie: Ile razy Kraftwerk gościł w Polsce?

Termin: Na poprawne odpowiedzi czekamy do północy.

Odpowiedzi przesyłamy za pośrednictwem konkursowego formularza: https://101dm.pl/formularze/konkurs

Kraftwerk – muzyczni prorocy, którzy zainspirowali Depeche Mode

W czerwcu nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się pierwsza na polskim rynku biografia ojców chrzestnych muzyki elektronicznej – Kraftwerk – muzyczni prorocy”. Obowiązkowa lektórka dla fanów,warta przeczytania książka dla fanów muzyki elektronicznej,ogólnie godna polecenia książka.

Kraftwerk wywarł na nas największy wpływ,natchnął nas do kupienia syntezatorów i eksperymentowania.

Martin Gore (Depeche Mode)

KRAFTWERK – MUZYCZNI PROROCY

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się pierwsza na polskim rynku biografia grupy Kraftwerk. Jej znaczenie dla muzyki popularnej porównać można tylko z największymi – The Beatles,Elvisem Presleyem czy Bobem Dylanem. Istniejącą już cztery i pół dekady formację „muzycznych robotników”,uznaje się dziś za ojców niezliczonych gatunków: od synth-popu i nurtu New Romantic z lat 80. poprzez cały rozległy obszar muzyki elektronicznej,także współczesnej,tj. trance,techno,ambient; rytmy taneczne: house i dance,po ciężkie brzmienia industrialu.

Kraftwerk to rozsądek i struktura,apolliński ład w muzyce,z rzadka tylko brzmiącej tak,jakby w proces jej tworzenia w ogóle zaangażowany był czynnik organiczny. (…) Rytmy i melodie tak absolutnie doskonałe w swej prostocie,że dostrzec w nich można wręcz idee,platońskie formy,których nie stworzył człowiek,lecz coś mniej omylnego,mniej ludzkiego,wręcz nadludzkiego. Muzyka Kraftwerku w osobliwy sposób zdaje się egzystować wyłącznie w królestwie tego,co sztuczne,mechaniczne,cybernetyczne – w krainie cyborgów.(…) Produkt końcowy,dźwięk,który słyszymy,niezmiernie często zdaje się nie nosić żadnych znamion zaangażowania ludzkiego umysłu. (z przedmowy)

Napisana w 64-bitowym rytmie (8 rozdziałów po 8 podrozdziałów)  KRAFTWERK. PUBLIKATION  jest najpełniejszą biografią poświęconą „robotom” z Düsseldorfu. Wykonując żmudną pracę kronikarza,David Buckley wnikliwie opowiada całą,pełną blasków i cieni,niezwykłą historię najbardziej tajemniczej i „antymedialnej” kapeli w dziejach muzyki popularnej – od jej początków pod koniec lat 60.,jeszcze jako Organisation,po czasy współczesne.

Powstające w jej „muzycznym laboratorium” Kling Klang dźwięki,nieodłącznie związane są z innymi dziedzinami sztuki,szczególnie sztukami wizualnymi,czego najlepszy przykład stanowi dopracowana oprawa koncertów. Z tego też względu książka  KRAFTWERK. PUBLIKATION wydana będzie w twardej oprawie z obwolutą i tłoczeniami,w wysmakowanej,przygotowanej specjalnie dla niej przez Malcolma Garretta,formie graficznej,której wizytówką jest arcyciekawa okładka. 

Publikowana przez  Dom Wydawniczy REBIS biografia Kraftwerku to pierwsza w Polsce książka poświęcona tematowi i wykonawcy muzyki elektronicznej. To jednak nie tylko historia legendy,ale szeroka,retrospektywna wyprawa w głąb muzyki przyszłości. Elementarz dla chcących lepiej poznać niełatwą historię prekursorów,zrozumieć powab,sens i nowatorstwo takich kompozycji oraz płyt jak  Autobahn, Die Mensch-Maschine  czy Computerwelt. Okazało się przecież,że zawarta w ich futurystycznych brzmieniach i tekstach wizja rzeczywistości wypełnionej komputerami czy robotami,gdzie człowiek oraz maszyna są sobie nawzajem niezbędne,to w XXI wieku samospełniające się proroctwo. 

Kwartet z Düsseldorfu,wyprzedzając swoją epokę,przepowiedział po prostu,jak zmieni się świat. Nie tylko muzyki.

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.html?co=print&id=K5866


Moim zdaniem jest to pierwsza poważna książka o Kraftwerku napisana kogoś spoza zespołu,w którym grałem przez piętnaście lat.

Karl Bartos (Kraftwerk,1975–1991)

W Kraftwerku zafascynowała mnie indywidualistyczna determinacja,by trzymać się z dala od typowych amerykańskich sekwencji akordów,oraz pełne zaangażowania ujęcie europejskiej wrażliwości ukazywane przez muzykę.

David Bowie

Kraftwerk wywarł na nas największy wpływ,natchnął nas do kupienia syntezatorów i eksperymentowania.

Martin Gore (Depeche Mode)

Kraftwerk reprezentuje pewną trajektorię w historii dźwięku – od analogowych zakłóceń po cyfrową perfekcję.

John Foxx

Kraftwerk to niemiecka legenda; wywarł on wielki wpływ na muzykę elektroniczną na całym świecie. Naprawdę go uwielbiamy.

Christoph Schneider (Rammstein)

Dziś wszystko w muzyce elektronicznej zawiera jakąś cząsteczkę Kraftwerku.

Stephen Morris (New Order)

Solidna syntezatorowa melodia. To karta,którą wyrwaliśmy z księgi Kraftwerku.

Andy McCluskey (OMD)

Powiedziałbym,że otworzyliśmy warsztat w 1978 roku. Zadecydowaliśmy też,że kupimy syntezator,bo podobały nam się jego możliwości,a zwłaszcza rytmy syntezatorowego świata. Muszę przyznać,że działaliśmy pod wpływem Kraftwerku.

John Taylor (Duran Duran)

O Kraftwerku powiem tylko tyle,że usłyszałem tę grupę najpierw po niemiecku i od razu pokochałem.

Tony Visconti (producent)

W Kraftwerku najbardziej podziwiam to,że istniał już na samym początku,że w pewnym sensie bez reszty oddał się technice i że naprawdę wyprzedził swoje czasy.

Gary Numan

Wykonawcą,który zwalił mnie z nóg,był Kraftwerk. Niesamowity zespół.

Madonna


Recenzje:

Publikacja przez duże K

Bartek Chaciński,„Politykaˮ

To fascynująca lektura,nie tylko dla fanów niemieckiej supergrupy! To opowieść o zjawisku,o fenomenie,o niewątpliwym wpływie,jaki Kraftwerk wywarł na artystów tworzących w kolejnych dekadach.

PolskieRadio.pl

„W pierwszych miesiącach 2012 r. radio znowu brzmi jak Kraftwerk” – kończy swoją książkę Buckley i wymienia ówczesne sezonowe przeboje ewidentnie inspirowane tym stylem. W połowie roku 2013 niewiele się zmieniło. Ale szkoda,że tak mało ludzi zna pierwowzór,a tak wielu późne epigoństwo.

Wojciech Orliński,„Gazeta Wyborczaˮ

Historię zespołu próbowało już zgłębiać wielu dziennikarzy. David Buckley jest chyba najbardziej kompetentnym z nich.

KulturaOnline.pl

Wszyscy krytycy zgadzają się z opinią,że Kraftwerk to – obok The Beatles – najważniejszy zespół w historii muzyki popularnej.

DziennikPolski24.pl

Buckley wykazuje jasno,że my wszyscy,słuchający wszelakiej muzyki noszącej „elektroniczny śladˮ,jesteśmy po części „robotamiˮ. I robi to tak,że po lekturze jego książki,nawet zupełny laik poczuje się muzycznym koneserem

Muzyka.pl

KRAFTWERK. PUBLIKATION to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów zespołu,ale dla wszystkich miłośników muzyki alternatywnej.

DarkPlanet.pl


DAVID BUCKLEY (ur. 1965 r.) studiował historię oraz muzykę popularną,a także literaturę. W 1993 roku obronił pracę doktorską. Pracował jako wykładowca uniwersytecki,dziennikarz muzyczny,napisał szereg muzycznych biografii. „The Guardian” nazwał go „najlepszym z kilkunastu biografów Bowiego”. Pozostałe publikacje,również docenione przez czytelników i krytyków,poświęcił Eltonowi Johnowi,R.E.M. Roxy Music oraz The Stranglers.

Od 2002 roku Buckley mieszka w Monachium i współpracuje z miesięcznikiem muzycznym „Mojo”.

„Depeche Mode Monument” na początku listopada

6 listopada na naszym rodzimym rynku ukaże się istne arcydzieło – Depeche Mode Monument – będący pokaźnym kompendium wiedzy o Depeche Mode. Wydane zostaną dwie wersje książki – edycja zwykła oraz limitowana edycja kolekcjonerska.

Książka ukaże się na polskim rynku i w polskim przekładzie dzięki wydawnictwu Anakonda. 

Wczesne lata 1981-1993 dostępne w sklepiku Live Nation

Nową pozycję wydawniczą – Depeche Mode. Wczesne lata 1981-1993 – spod znaku drapieżnej anakondy można zamawiać również poprzez Live Nation Store w cenie 34,99zł.

http://livenationstore.pl/index.php?route=product/product&product_id=661

Depeche Mode. Wczesne lata 1981-1993 – można już zamawiać!

Za pośrednictwem sklepu Empik.com można zamawiać nową pozycję wydawniczą wydawnictwa Anakonda,której premiera będzie mieć miejsce w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

Depeche Mode. Wczesne lata 1981-1993

Autor: Baker Trevor
Wydawca: Anakonda Wydawnictwo
Data premiery: 2013-07-10
Cena: 43,49 zł

http://www.empik.com/depeche-mod…

„Gwiazdy Sceny: Martin Gore” w przedsprzedaży

Na łamach sklepu Empik.com ruszyła przedsprzedaż biografii Martina Gore’a „Gwiazdy Sceny: Martin Gore„,w cenie 42,99zł.

http://www.empik.com/martin-gore…

Gwiazdy Sceny: Dave Gahan – recenzja Students.pl

Na łamach Students.pl ukazała się popełniona przez Jurka Gibadło recenzja książki Gwiazdy Sceny: Dave Gahan,wydanej pod koniec ubiegłego roku pod skrzydłami wydawnictwa Anakonda.

Niejednokrotnie spotkałem się z opinią,że pisanie biografii artysty/kapeli w momencie,w którym ten/ta nadal nagrywa i koncertuje nie jest najlepszym pomysłem – w końcu po paru latach twór ów mocno się zdezaktualizuje.

http://www.students.pl/kultura/d…