Archiwa tagu: It’s No Good

Debiut Insight i It’s No Good

Trzeci koncert w Los Angeles przyniósł zaskakująco dużo zmian. Zaczęło się już na początku koncertu, potem było tylko ciekawiej.

Serię zmian rozpoczął Dave zastępując So Much LoveIt’s No Good. Był to debiut na tej trasie i pierwszy wykon od koncertu w Dusseldorfie 2010.02.27. O It’s No Good pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, że jest szykowany do grania na tej trasie. Do kolejnej zmiany musieliśmy czekać do setu Martina. Zamiast tradycyjnego już w tym miejscu A Question Of Lust Martin zaserwował fanom – Insight – numer ostatni raz zagrany podczas Tour Of The Universe w Dusseldorfie 2010.02.26.

Trzecią zmianą tej nocy był akustyczny wykon Shake The Disease – jest to powrót do setu koncertowego na tej trasie. Po raz pierwszy od koncertu w Hannoverze 2017.06.12.

Kiedy wydawało się już, że tej nocy reszta bisów pozostanie bez zmian, zespół zamiast zagrać Heroes pojechał z Black Celebration. Był to drugi wykon na tej trasie tego kawałka. Poprzednim razem usłyszała go publiczność podczas 2 nocy w Nowym Jorku 2017.09.11.

Był to kolejny (drugi) koncert z najmniejszą liczbą wykonań kawałków z aktualnie promowanego albumu – jedynie 5 kawałków. Można ten koncert odczytywać jako hołd dla Ultra, który w tym roku obchodzi 20 lat wydania.

Pełna setlista oraz statystyki koncertu na MODE2Joy.

„Global Spirit Tour” – podsumowanie statusów o trasie.

Oficjalnie Global Spirit Tour wystartuje 5 maja 2017 w Sztokholmie, zanim jednak do tego momentu dojdzie bardzo dużo jeszcze się wydarzy, łącznie z tym, że dowiemy się kiedy po raz drugi przyjadą do Polski.

Zanim jednak o tym kiedy po raz drugi przyjadą do Polski, najpierw podsumujmy to, co wiemy obecnie. Część z tego, co wiadomo, to szablony i patenty znane u naszych Panów od bardziej lub niej dawna, reszta to smaczki wywiadów pokonferencyjnych.

Setlista

Tu wiadomo najmniej… jeszcze. Na razie wiadomo tyle, że aranżacje już powstały do numerów z katalogu. W lipcu i wrześniu fani donosili, że ten punkt jest już zamknięty.

Jedynym pewniakiem jaki pojawił się w wywiadach, to to że zespół pracuje nad nową wersją Everything Counts, która ma drugą część koncertu. Oprócz tego w wywiadach pojawiały się takie tytuły.

Wg zespołu znacząca część albumu pojawi się na trasie. Które z 12 zapowiadanych numerów pojawią się na żywo nie wiemy w zasadzie nic. Jedynym znanym pewniakiem jest Revolution (tytuł taki chodzi po sieci), który będzie pierwszym singlem i kawałkiem najbardziej promowanym przed startem trasy.

Oczywiście nie zabraknie hiciorów, więc na dobrą sprawę połowę setu można już teraz wytypować.

Scena i wizualizacje.

Ten punkt również mamy częściowo odhaczony. Zespół(?) spędził znaczącą część listopada na kręceniu 4 wizualizacji na nadchodzącą trasę. Reżyserem był Anton. Wizualizacje kręcono w USA. Na pewno wiadomo, że do wizualizacji był wykorzystywany Dave, a przy produkcji użyto zespół kaskaderów.

I can tell you this, the lead singer was an absolute professional and delight to work with. – TMStunts

Mogę powiedzieć tyle, że główny wokalista był absolutnym profesjonalistą i praca z nim to czysta przyjemność. – TMStunts.

Nie oznacza to, że nie powstanie (powstało) więcej wizuali. Po prostu przy 4 wykorzystywano zespół lub pojedynczych członków.

Nie można oczywiście zapominać o trasie promo, na którą swoje wizualizacje przygotował Timothy Saccenti.

Podczas konferencji zobaczyliśmy jedynie próbki kilku z nich. Wizualizacje uświetnią planowaną serię mini koncertów.

Promo Tour

A skoro już mówimy o trasie promocyjnej, to po Nowym Roku zaczną się próby przed startem tejże. Zespół planuje ruszyć w Promo Tour po świecie po wydaniu singla. Możemy się spodziewać dwa miesiące promocji w Europie i w USA.

Póki co skalę Promo koncertów i występów w TV ciężko określić. Jeżeli ktoś z Was śledził trasę promocyjną Metallica pod stacjach TV, to może sobie swobodnie wyrobić ogląd, które są godne odwiedzenia. Pewne patenty są wspólne dla wielu wielkich graczy.

Global Spirit Tour

Właściwa trasa będzie miała 33 koncerty (+1 w stosunku do ogłoszonej w Mediolanie). Największą niewiadomą jest jednak nadal tzw WarmUp, czyli koncert rozgrzewkowy, albo po naszemu – „próba generalna z udziałem publiczności”.

Są pewne poszlaki, które mówią, że będzie to Szwecja, tylko być może mniejsza hala. No właśnie… O wszystkim powinniśmy się dowiedzieć gdzieś w okolicach lutego. A przynajmniej tak było poprzednim razem.

Dalszy przebieg trasy

Nie wiem, jak wielu z Was się zastanawia jak będzie wyglądała trasa po 23.07.2017? Bardzo dziwne jest, że do tej pory nie ma dat na Ameryki. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że trasa będzie po drugiej stronie Atlantyku, i że na pewno będą min. 4 daty w Ameryce Południowej.

Kto pamięta moje analizy po zakończeniu trasy po Ameryce w 2013, ten wie, że nie jestem optymistą co do Północnego kontynentu i sukcesu depeche MODE upatrywałbym raczej w Południowej Ameryce. Tak jak w Europie największy fanbase jest od Niemiec na wschód, tak w Amerykach od Kalifornii w dół. Pytanie, czy fani będą w stanie sfinansować organizację całej trasy po Ameryce Południowej, a nie tylko 4 koncerty na krzyż.

Marzec może być również ważnym miesiącem ale z innego powodu. Przy okazji promocji poprzedniej płyty, to właśnie w marcu dowiedzieliśmy się o kolejnym koncercie w Polsce. Co prawda plotki krążyły już od lutego, ale słowo ciałem się stało 22.03.

Tym razem zespół jest oszczędny w podgrzewanie atmosfery i nie mami długim setem, koncertowością płyty, czy obiecywaniem niewiadomo jak długiej trasy. Wystarczy, jak zagrają na 3 kontynentach i późną zimą lub wczesną wiosną 2018 Global Spirit Tour przejdzie do historii.

Ten koń kuleje?

Dave ostatnio był widziany jak spacerował o lasce. Może to nowy look (obok ramoneski), a może coś poważnego się stało?

Jedna z wersji mówi, że Dave poddał się operacji prewencyjnej przed trasą, aby potem na trasie nie było historii, jakie znamy z odwołanych koncertów bo gardło, albo nogi odmawiały posłuszeństwa. Tak było np. w 2009 w USA. Jakoby firma ubezpieczeniowa miała się o tego typu zabezpieczenie upominać.

Druga wersja mówi, że Dave po prostu nadwyrężył sobie nogę podczas „obowiązków domowych”. Jak by nie było, taki obrazek krew mrozi.

The Roadless – It’s No Good

Cover „It’s No Good” w wykonaniu rodzimego zespołu NEuron

Założony w 2002 roku w Rzeszowie zespół NEuron wykonał cover jednego z utworów Depeche Mode – „It’s No Good”. Jak brzmi cover depeszy w wykonaniu zespołu NEuron możecie posłuchać w rozwinięciu newsa.

Więcej informacji o samym zespole NEuron na MySpace oraz na Facebooku:

Nowy singiel zespołu Conflict z coverem „It’s No Good”

Na najnowszym singlu rosyjskiego zespołu Conflict grającego muzykę z gatunku industrial metal,zatytułowanym „Echoes of Forgotten Places„,zagościł cover jednego z utworów Depeche Mode – „It’s No Good”.

Conflict – Echoes of Forgotten Places (2013)

1. Spybot (7:12)
2. Echoes of Forgotten Places (Эхо забытых мест) (6:57)
3. It’s No Good (Depeche Mode cover) (5:49)

Depeche Mode – It’s No Good (Jeremy Olander Edit)

eric-prydz-dm-its-no-good-live-creamfields-uk-2011.jpg

Na festiwalu Creamfields (26-28.08.2011) w Cheshire w Wielkiej Brytanii,Eric Prydz zagrał It’s No Good (Jeremy Olander Edit),do posłuchania w dalszej części newsa.


Akustycznie ING,PJ i ETS

dm-01.jpg

Trzy covery,pierwszy „It’s No Good” autorstwa Захар Май,dwa kolejne „Personal Jesus” i „Enjoy The Silence” autorstwa Arisa.

 

Arisa – Enjoy The Silence (28.07.2011,teatr Vascello,Rzym,Włochy)

Arisa – Personal Jesus (28.07.2011,teatr Vascello,Rzym,Włochy)

Захар Май – It’s No Good (30.07.2011,kawiarnia Bilingua,Moskwa,Rosja)

Dark Wings Syndrome kręci klip do covera „It’s No Good”

Cover trafił na ich debiutancki album „Arcane”,wydany 16 sierpnia 2010 roku. Teraz w reżyserii Rui Correia powstaje do niego teledysk.

Kawałek „It’s No Good” w wykonaniu Dark Wings Syndrome,można posłuchać na stronie profilu zespołu w MySpace.

 

 

Dark Wings Syndrome – „Arcane”

01 :: Free-flowing
02 :: Hatred/Ódio
03 :: Spiritual Emotions
04 :: It’s No Good
05 :: My Silence
06 :: … in Hades (Pt. 1)
07 :: In My Crystal Cage
08 :: Your Hidden Treasure
09 :: The Prey
10 :: Unknown Pleasures

The Gracious Few z coverem „It’s No Good”

Grupa zagrała cover utworu Depeche Mode na jednym ze swoich występów na żywo,pod koniec ubiegłego miesiąca.

Występ był częścią trasy,w jaką The Gracious Few ruszyli 24 września 2010.

 

 

Bułgarski muzyk z coverem „It’s No Good”

Artysta z Bułgarii ukrywający się pod pseudonimem MO.,zabrał się za przygotowanie „nowych wersji” utworu Depeche Mode – „It’s No Good”.
Czego efektem jest jego najnowsza zapowiedziana w 3 wersjach – EP’ka. Pod skrzydłami Invitro Independent Music trafi do sprzedaży 13 maja w wersji cyfrowej – „do ściągnięcia”,za pośrednictwem iTUNES,Amazon,7 Digital,Emusic,Beatport,Juno Download,DJ Download,Track It Down,DJ Tunes i Master Beat And All The Best Online Digital Music Stores.

Cover „It’s No Good” w 15 różnych wersjach i remixach rozdzielono na dwie części stanowiące pierwsze dwie wersje – It’s No Good (A Tribute To Depeche Mode) Part 1 – 7 pozycji i It’s No Good (A Tribute To Depeche Mode) Part 2 – 8 pozycji. Trzecia i ostatnia wersja EP’ki – Special Club Edition to mieszanka 10 wybranych pozycji do zastosowań typowo klubowych.

Pozostałe informacje znajdziecie na profilu MO. w MySpace,gdzie w profilowym playerze do odsłuchu „It’s No Good” w wersji Acoustic Reinterpretation,
Pixszels Ambiant Of Time Mix,Monophonique Rework i Paul Legend Lovin' Club Remix,a także zdjęcia z występu MO. na New Wave Revival Part 1 (2007) jako głównego supportu przed gwiazdą wieczoru – DJ’em Andrew „Fletch” Fletcherem.

 

Part 1

tracklista:
01 :: It’s No Good (Acoustic Reinterpretation)
02 :: It’s No Good (Pixszels Ambiant Of Time Mix)
03 :: It’s No Good (Ghostwheel Mix)
04 :: It’s No Good (Pixszels Remix)
05 :: It’s No Good (Dope Buzz Virus Infected xiM)
06 :: It’s No Good (Pixszels Instrument All)
07 :: It’s No Good (Acoustic Instrument All)

Part 2

tracklista:
01 :: It’s No Good (Monophonique Rework)
02 :: It’s No Good (Paul Legend Lovin' Club Remix)
03 :: It’s No Good (Dr. Scissors It Is Rhythm Club Mix)
04 :: It’s No Good (DJ Smooke RemiXXL)
05 :: It’s No Good (Dope Buzz ElectRock Mix)
06 :: It’s No Good (Monophonique Instrument All)
07 :: It’s No Good (Paul Legend Lovin' Club Instrument All)
08 :: It’s No Good (Dr. Scissors It Is Rhythm Instrument All)

Special Club Edition

tracklista:
01 :: It’s No Good (Monophonique Rework)
02 :: It’s No Good (Paul Legend Lovin' Club Remix)
03 :: It’s No Good (Dr. Scissors It Is Rhythm Club Mix)
04 :: It’s No Good (DJ Smooke RemiXXL)
05 :: It’s No Good (Dope Buzz Virus Infected xiM)
06 :: It’s No Good (Pixszels Remix)
07 :: It’s No Good (Monophonique Instrument All)
08 :: It’s No Good (Paul Legend Lovin' Club Instrument All)
09 :: It’s No Good (Dr. Scissors It Is Rhythm Instrument All)
010 :: It’s No Good (Pixszels Instrument All)

Rorschach, nie jest dobrze

Ukazując w zmontowanym nagraniu jedną z postaci ubiegłorocznego filmu Watchmen (Strażnicy),wykorzystano utwór „It’s No Good” Depeche Mode.
Ukazana w fragmentach nagrania postać to Rorschach,bezwzględny,brutalny,zmierzający do celu bez względu na napotkane przeszkody,a jednocześnie oddany kompan który za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się prawdy: Kto zabił jego przyjaciela ?. W rolę Rorschacha wcielił się Jackie Earle Haley.