Archiwa tagu: Global Spirit Tour

Będzie Premiera – Live Spirits – zaczęły się przecieki

Data 26 czerwca 2020 jest już pewnikiem i raczej nie ma co się spodziewać kolejnego przesunięcia wydania koncertówki zamykającej Spirit Era.

Czytaj dalej Będzie Premiera – Live Spirits – zaczęły się przecieki

Tytuł najnowszego wideo koncertowego dM to „Live…”

Czas odlicza dni do premiery ostatniego akordu „Global Spirit Tour” czyli upragnionego wideo koncertowego z Berlina.

Czytaj dalej Tytuł najnowszego wideo koncertowego dM to „Live…”

SPIRITS in the Forest

Czekaliście, czekaliście i doczekaliście się… w końcu wiadomo więcej, co gdzie i kiedy z premierą wideo koncertowego z dwóch nocy w Berlinie na Waldbuhne Arena 23-25.07.2018.

Są specjaliści, którzy wyliczyli nawet, że jest to wideo na jakie najdłuższej czekaliśmy w historii. Oczywiście mam na myśli te opublikowane, bo niektórzy nadal czekają na wideo z World Violation Tour, a o koncercie z Laguna Hills 1986 i Londynu 1982 już nie wspomnę.

W każdym razie listopad to będzie ten czas i to miejsce. Tydzień temu opublikowałem na FB taki wpis… no to pora doprecyzować więcej szczegółów.

Tradycją staje się, że koncerty zanim pojawią się na plackach lub dystrybucji cyfrowej najpierw pojawiają się w kinach. Tak robi w październiku Metallica z S&M2, tak też uczyni depeche MODE w listopadzie. 21 listopada idziemy do kina na dokument – SPIRITS in the Forest. Powstała nawet specjalna strona dedykowana premierze nowego wideo. Póki co pustki…

Dokument będzie miał 95 minut i opowiada o 6. fanów podróżujących za zespołem, którzy spotykają się na koncercie. Dokument będzie przeplatany wstawkami z koncertu.

Spirits in the Forest captures not only that live show, but also focuses on six special fans in the crowd that night.

W dalszej części wideo trafi do subskrybentów platformy Netflix, a na końcu każdy, kto chce będzie mógł zakupić wersję cyfrową w ulubionym serwisie online lub w dobrych sklepach muzycznych.

Nie jest do końca jasne czy tytuł SPIRITS in the Forest odnosi się do dokumentu, czy do koncertu. Nie ma również żadnych informacji jak wiele numerów z 31 kawałków zagranych na Waldbuhne Arena uchowa się w finalnym montażu oraz czy będzie wersja audio… czy jako się to teraz mówi „Ścieżka dźwiękowa”. No i najważniejsze na jakich nośnikach dostaniemy koncert…

To będzie dokument nie koncert…???

No właśnie, to będzie film dokumentalny, a nie zapis koncertu z Berlina. Wszyscy czekamy na video koncertowe, zamykające Spirit Era, tymczasem możemy się nie doczekać. A przynajmniej nie w formie, jaką byśmy oczekiwali.

Kilka osób nie trzyma ciśnienia i od jakiegoś czasu wiadomo, że Anton Corbijn w czasie lipcowych dni w Berlinie kręcił znowu film dokumentalny poprzetykany koncertowymi wstawkami z dwóch nocy. To może tłumaczyć, dlaczego nie było dublowania materiału dwoma identycznymi nocami. Po prostu nie było to potrzebne.

W czasie drugiej nocy — 25 lipca — pewne poruszenie na widowni zrobiło wejście rodzinnego zespołu DMK w otoczeniu kamer już w czasie trwającego koncertu. Miałem okazję to zobaczyć… niestety.

Jak się okazuje, był to celowy zabieg, który był zwieńczeniem pewnego dokumentalnego projektu realizowanego przez Antona. Zarówno Dicken Schareder z dzieciakami, jak i wybrana grupa fanów byli częścią większego projektu. Jeżeli przychodzi Wam na myśl reboot pewnego dokumentu sprzed 30 lat, to… nie dam sobie niczego obciąć, że pokręcone myśli Antona wpadły na tak mało kreatywne i odtwórcze tereny. Im bliżej daty wydania, tym szczegółów będzie więcej.

Co ciekawe DMK zagrali mini koncert na koronie Walbuhne filmowany przez Antona i jego firmę producencką.

Wg mojej oceny główną bazą dla wydawnictwa będzie zapis z drugiej nocy. Pierwszej kręcono głównie zbliżenia, a Anton często pojawiał się na scenie z kamęrą. Drugiej nocy były szerokie plany, zbliżenia zostaną wmontowane w materiał kręcony z szerszej perspektywy.

Wydawnictwo, ze względu na późną rejestrację, długi proces produkcyjny, nie ukaże się w tym roku, ale wiosną 2019. Reszta w toku…

Global Spirit Tour w oczach Re-TROS

Zespół Re-Tros rozgrzewał publiczność przybyłą na koncerty depeche MODE pomiędzy Dublinem, a Barceloną. Na dwa miesiące ich losy sprzęgły się z depeche MODE. O swoim przeżyciach opowiedzieli w dokumencie.

Spora część dokumentu pokazuje czas na trasie i przyjęcie przez fanów chińskiego zespołu. W czasie tego dokumentu mamy okazję usłyszeć linię bassową nieodżałowanego Halo w czasie prób w Dublinie 2017.11.15.

Re-Tros - Global Spirit Tour 2017
Re-Tros – Global Spirit Tour 2017

W dokumencie pojawiają się członkowie depeche MODE oraz znane twarze z ekipy technicznej obsługującej Global Spirit Tour. Niestety dokument jakiś czas temu został usunięty z pf

Zespół porównywany jest do Bauhaus, Joy Division, Gang Of Four, Souxie & The Banshees.

Koncert z Warszawy już jest.

Z dumą, ale i srogim zmęczeniem oddajemy w Wasze ręce efekt naszej pracy (ale też i Waszej). Poniżej pełna instrukcja jak pobrać koncert i móc się cieszyć pamiątką z warszawskiego koncertu depeche MODE w lipcu 2017.

Zanim do szczegółów najpierw bardzo ważna informacja. Czytaj dalej Koncert z Warszawy już jest.

The Things You Said w Anaheim

Zaiste ten rok zwiastuje wielkie wydarzenia. Oto po latach próśb i modłów Martin się ugiął i przywrócił do repertuaru The Things You Said.

Czytaj dalej The Things You Said w Anaheim

Koncerty festiwalu Isle of Wight transmitowane na żywo

Telewizja Sky będzie transmitować koncerty wszystkich zespołów podczas festiwalu Isle of Wight w standardzie obrazu 4K i Dolby Atmos w przypadku jakości dźwięku.

19 godzin nagrań będzie transmitowana na 2 kanałałach Sky – Sky One i Sky Arts. Dolby Atmos stworzy całkowicie przestrzenne doznania dźwiękowe 3D, a dzięki dodatkowemu wymiarowi wysokości pozwoli umieścić widza w samym środku tłumu i samym sercu festiwalu

Festiwal Isle of Wight odbędzie się w dniach 21-24 czerwca 2018 r. W składzie: Depeche Mode, The Killers, Kasabian, Liam Gallagher, Manic Street Preachers i Van Morrison. Wszystkie nagrania na żywo na Sky będą w UHD, podczas gdy dźwięk Dolby Atmos będzie dostępny podczas wielu występów na żywo w festiwalowy weekend.

Support na Europę ogłoszony.

Po ogłoszeniu amerykańskich supportów przyszła pora na europejskie koncerty depeche MODE. Zespół ogłosił ze supportem w Europie na dwóch ostatnich koncertach w Berlinie będzie DAF.

Legenda alternatywnej sceny elektronicznej znana również jako Deutsch Amerikanische Freundschaft z Dusseldorfu będzie miała swój występ na Waldbuhne przed depeche MODE w dniach 23-25.07.2018.

Szykuje się piękne zakończenie Global Spirit  Tour.

Przedpremierowo…

Projekt „Global Spirit in Warsaw” ma się dobrze i jest coraz bliżej prawdy końca. Jest tak blisko końca, że autor całego projektu postanowił podzielić się z Wami dwoma wycinkami koncertu, jako przedsmak…

Mam okazję komentować, recenzować, oceniać i co tam jeszcze pracę osoby ukrywającej się za Projektem Global Spirit In Warsaw od miesięcy. Mając tylko udostępnione przez Was materiały próbuje czasem ukrecić coś z niczego, choć częściej nadmiar materiału również powoduje ból głowy.

Myślę, że przed wakacjami, a na pewno na pierwszą rocznicę koncertu zobaczycie skończony projekt. W planach jest książeczka z okolicznościowymi tekstami poświeconymi koncertowi z 2017, wszystko ilustrowane zdjęciami udostępnionymi przez fanów. Być może będzie coś jeszcze, ale o tym w kolejnym wpisie. Wszystko będzie do samodzielnego wydruku do pobrania w sieci. Co ważne za darmo!

Zapraszam do obejrzenia dwóch kawałków – World In My Eyes i Never Let Me Down Again. Materiał jest jeszcze surowy i przed finalną postprodukcją, ale jak ma być przedpremioerowo i prawie zza kulis… to proszę…

Honorowi Obywatele

depeche MODE na sam koniec (no prawie, bo przed koncertem) pobytu w Argentynie zostali uhonorowani tytułem Honorowych Obywateli Buenos Aires.

Rada miasta nadała to wyróżnienie jako uznanie 35-letniej kariery i jednego z najbardziej wypływowych i inspirujących zespołów wszech czasów. Dyplomy oraz medale honorowe wręczyła radna Carolina Estebarena.

Uroczystość odbyła się na Stadionie w Buenos Aires, gdzie zespół wystąpił 24 marca.

źródło

depeche MODE na Festiwalu Paleo

Zespół, a raczej managenet wydłuża festiwalową część trasy. Dziś został ogłoszony występ na festywialu w Nyon.

17 lipcaa 2018 zespół wystąpi w Szwajcarii na Paleo Festival w Nyon. Bilety trafią do sprzedaży 28 marca 2018 od godziny 12:00.

Więcej szczegółów występu depeche MODE na paleo.ch, a pełna rozpiska trasy na MODE2Joy.pl.

Amerykańska trasa ogłoszona… w końcu

Zespół kazał amerykańskim fanom długo czekać na podanie kolejnych dat koncertów w Ameryce Północnej. Częściowo da to kres spekulacjom i rozważaniom na temat kiedy, gdzie i jak.

Trasa nie będzie tak liczna. Jak do tej pory ogłoszono jedynie 9 koncertów. Trasa wystartuje tym razem na Zachodnim Wybrzeżu, by zakończyć jedynym koncertem w Kanadzie, w Toronto Air Canada Centre (na razie). Poniżej lista ogłoszonych koncertów.

 1. 2018.05.22 – Anaheim, CA, USA – Honda Center
 2. 2018.05.24 – Sacramento, CA, USA – Golden 1 Center
 3. 2018.05.27 – San Antonio, TX, USA – AT&T Center
 4. 2018.05.29 – Tulsa, OK, USA – BOK Center
 5. 2018.06.01 – Chicago, IL, USA – United Center
 6. 2018.06.03 – Philadelphia, PA, USA – Wells Fargo Center
 7. 2018.06.06 – Brooklyn, NY, USA – Barclays Center
 8. 2018.06.09 – Boston, MA, USA – TD Garden
 9. 2018.06.11 – Toronto, ON, Canada – Air Canada Centre

Oczywiście, jeżeli przyjrzeć się bliżej, to widać jeszcze przestrzeń do zwiększenia liczby koncertów. Wciąż mamy dwumiesięczną dziurę po zakończeniu koncertów w Ameryce Południowej.  Czyżbyśmy mieli spodziewać się siódmej części trasy?

Pełna rozpiska trasy koncertowej znajduje się w tym miejscu.

Kilka pożytecznych informacji przed koncertem w Łodzi

Drugi koncert podczas polskiej trasy depeche MODE odbędzie się w Łodzi. Czy zespół poczyni jakieś zmiany w secie na tę okazję, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że nadchodzący tydzień będzie zimny. Warto się ciepło ubrać jeżeli macie zamiar koczować przed halą.

Przygotuj się do koncertu.

Co zrobić z tonami ciuchów po wejściu do hali? Sposobów jest kilka. Dla tych, co się zimna nie boją, a mają zamiar atakować barierki dobrze mieć kogoś zaprzyjaźnionego, kto odbierze kurtki przed otwarciem bramek. Te kilkadziesiąt minut jest do zniesienia.

Można też wejść w kurtkach a potem spakować wszystkie kuerki, plecaki, torby do 100l worka, a worek po zabezpieczeniu na ziemię między nogi. Worek z ciuchami może doskonale robić za podgłówek, siedzisko przed koncertem. Po koncercie macie gwarancje, że nie ciuchy będziecie mieć w czystości.

Warto również zaopatrzyć się we wkładki terminczne, które będą izolować Wasze stopy od zmarzniętego gruntu. W sklepach sportowych warto też nabyć żele rozgrzewające i żele energetyczne. Pomagają w czuwaniu pod halą. 😉

O pozostałych przykazaniach dla koczujących pod halą pisaliśmy na starcie obecnej stracy.

Godziny wejścia

17:30 – wejście Early Entrance
18:00 – Wejście
19:30 – Black Line
20:45 – depeche MODE

Organizator informuje, że bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert. Wobec czego wymogiem jest, aby każdy uczestnik koncertu miał ze sobą dowód osobisy lub inny dokument ze zdjęciem tak, aby można było porównać presonalia z biletu z tymi z dokumentu tożsamości. W przypadku niezgodności danych, służby zabezpieczające koncert zastrzegają sobie prawo odmowy wstępu posiadaczowi biletu. Zalecamy zapoznanie się ze szczegowymi zasadami biletów imiennych.

Plan obiektu

Sugerujemy również zapoznać się z planem obiektu na który jedziemy. Organizator przydzielił konkretne wejścia różnym typom biletów. Ważne jest to szczególnie dla tych, którzy przyjeżdżają autem. Warto upenić się gdzie stawiamy auto i jak daleka droga jest do naszego wejścia.

Dla każdego typu biletu przewidziano inne wejście. I tak:

 • Brama 1: Pakiet VIP
 • Brama 1: Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach
 • Brama 25, 3, 16, 14, 12: wejście dla osób posiadających bilety na trybuny / płytę 1 / GA1, płytę 2 / GA 2.
 • Brama 14: bilety Early Entrance.

Możesz zostać niewpuszczony, jeżeli będziesz próbował wejść innym wejściem. Po co ganiać potem dookoła i tracić zbędny czas. Szkoda masy.

After Show Party

O After Show Party w łodźkiej pialiśmy juz na dMUniverse.

Klub muzyczny Broadway18
Ul. Stefanowskiego 17
Start od: 21:00
Bilety: 26 PLN

Powrót po 24 latach

Po w sumie, rozczarowyjącym setlistowo występie w Berlinie, zespół zawitał do Norymbergi na ostatni występ na niemieckiej ziemi tej zimy. Pożegnanie nie mogło wypaść lepiej…

Koncert w Norymberdze należał do tych mniejszych na trasie. Jedyne 11 tysięcy fanów przybyło pobawić się i pożegnać zespół w Niemczech na 6 miesięcy do lipcowych koncertów w Berlinie.

Do bisów koncert przebiegał szablonowo i zanosiło się na kolejną powtórkę z setu granego przez całą jesień i zimę w Europie. Tymczasem pierwsze takty solowego bisu Martina wprawiły fanów w lekką konsternację. Tylko pojedyncze głosy trafiały bezbłędnie. Pozostali czekali do pierwszych linijek zwrotki.

Po raz pierwszy od 24 lat na scenie koncertu depeche MODE Martin w końcu zaśpiewał I Want You Now. Co prawda występ był pianinkowy, niemniej zaskoczenie było ogromne. Fani potem jeszcze długo śpiewali nową wokalizę i nie pozwalali Dave’owi zacząć Walking In My Shoes.

Pełna setlista z koncertu w Norymberdze 2018.01.21.

Z innego ujęcia:

Poprzednio I Want You Now po raz ostatni zostało zagrane w Indianapolis 1994.07.08. Był to jednocześnie ostatni koncert z Alanem Wilderem, jako członkiem depeche MODE.

Skoro Martin przypomniał sobie o I Want You Now z Music For The Masses po 24, to może sięgnie głebiej pamięcią i przypomni sobie po 30 latach The Things You Said również z tej samej płyty…

depeche MODE w Top 10 największych tras koncertowych.

Wg branżowego serwisu Pollstar, po podliczeniu wszystkich danych na temat obywających się w 2017 roku tras koncertowych depeche MODE odcisnęli znaczący ślad na koncertowej mapie świata i pojawili się w Top 10.

Zespołem numer 1. byli niezawodni mistrzowie w tłuczeniu monety czyli U2 którzy zebrali z rynku 316 mln dolarów. W dalszej kolejności byli Guns’n’Roses, Coldplay. Bruno Mars i Metallica na piątym miejscu.

Szóste miejsce w stawce zajęli panowie z depeche MODE przytulając 141.1 mln dollarów. W kilku dodatkowych szeczegółach wygląda to następująco:

 • średnia cena biletu – 78.06
 • średnia liczba biletów na koncert – 27,388.00
 • liczba wszystkich sprzwdanych biletów – 1,807,573.00
 • śrdeni przychód na koncert – 2,137,879.00 USD
 • dane były zliczane z 66 miast i 73 koncertów.

Dane pochodzą za okres 01.01.2017 – 31.12.2017. Jako, że większość zespołów i artystów ma juz wolne, stąd takie daty. Pełne zestawienie można przejrzeć na stronach Pollstar.com.

Po zakończeniu każdej z części publikujemy opracowanie dotyczące sprzedaży biletów i wyników finansowych podawanych do publicznej wiadomości. Są to dane uwzględniające jedynie przychody z biletów i nie uwzględniają przychodów wynikających z występów TV, sprzedaży gadżetów koncertowych i innych pochodnych trasy. Częściowo te dane będą znane po opublikowaniu zeznania rocznego spółki powołanej do obsługi obecnej trasy.

Po Waszemu – podsumowanie 2017

W poprzednich latach pojawiały się z naszej strony autorskie podsumowania. Zarówno podsumowanie za 2015 oraz za 2016 były zbitką przemyśleń piszącego z tzw. depeche MODE Universe. Tym razem chcielibyśmy inaczej…

Stwierdziliśmy w redakcji, że pora posłuchać głosu ludu i oddać głos Wam. Zadanie jest następujące:

Każdy kto chce się pobawić w tę zabawę, w komentarzach poniżej, na Facebooku, Google+, Instagramie, Twitterze pisze 3 najważniejsze dla niej/niego wydarzenia depeche’owe 2017 roku.


Przerwa reklamowa… śledźcie nas na Instagramie, tam zapowiadamy różne projekty i ładujemy sporo zdjęć z trasy, których nie ma gdzie indziej…


Mogą to być wydarzenia wielkie… strzelam – wydanie płyty, albo trasa. Może to też być coś małego, jak gnat na Never Let Me Down Again, nowe parówkowe logo, „Will yaaa!” na Cover Me, buty Dave’a na Walking In My Shoes… to już jest Wasza decyzja.

Najważniejsze! Krótko uzasadnijcie Wasze odpowiedzi, bo będziemy chcieli je cytować w podsumowaniu.

Do Kiedy?

Na odpowiedzi czekamy do 6 stycznia. Świąteczny czas sprzyja podsumowaniom, może też uda się czytelnikom 101dMpl dokonać osobistego podsumowania depeche MODE Universe. W jednym z pierwszych wpisów w 2018 zrobimy zestawienie grupujące Wasze odpowiedzi, oraz dołożymy swoje i takie tam…

Pośród tych, którzy napiszą swoje odpowiedzi rozlosujemy zestaw Early Entrance, oraz … (coś jeszcze?)

bidon i otwieracz EarlyEntrance bidon i otwieracz EarlyEntrance

Plakat EarlyEntrance Global Spirit Tour 2017. Plakat EarlyEntrance Global Spirit Tour 2017.

Dwa nowe festiwale dodane

Summer Festival Tour rozrasta się o kolejne lokalizacje. Tym razem przybyły dwa kolejne miejsca na na europejskiej mapie.

 • 2 lipca 2018 – Collisioni Festival – Barolo, IT
 • 22 lipca 2018 – Lollapalooza Paris – Paris, FR

Pełną listę koncertów prezentujemy na MODE2JOY.

depeche MODE zajęli 2 miejsce po Coldplay

Dosyć specyficzny konkurs został ostatnio rostrzygnięty przez TicketMaster. Wybrano najlepszy bilet 2017 w ujęciu Globalnym i krajowym.

Ten przedziwny plebiscyt został zorganizowany przez dystrybutora biletów – firmę TicketMaster. Ranking wyflądał następująco:

 1. Coldplay – PGE Narodowy
 2. depeche MODE – PGE Narodowy
 3. R5 – Progresja
 4. Nick Cave – Torwar

W kategorii Global Ticket Of The Year 2017 depeche MODE już nie pojawiło się.

Według klientów firmy biletowej depeche MODE znajduje się również w czołowej piątce najbardziej oczekiwanych koncertów 2018.

 1. R5
 2. U2
 3. Metallica
 4. depeche MODE
 5. Little Mix

Co ciekawe w momencie ogłoszenia występu depeche MODE na Openerze natychmiast pojawiły się reklamy w radio promujące 3 koncerty w lutym. Żaden z tych koncertów nie ma jeszcze statusu wyprzedany.

Żródło tekstu: TicketMasterMailling i TicketMaster

depeche MODE gwiazdą Isle Of Wight Festival

depeche MODE będzie główną gwiazdą trzeciego dnia festiwalu Isle Of Wight Festival.

Festiwal odbywać się będzie w dniach 21-24 czerwca, a zespół uświetni swoim występem trzecią noc festiwalu.

Bilety są już w sprzedaży. Szczegóły pod tym adresem.