Archiwa tagu: Gareth Jones

Daniel Miller i Gareth Jones debiutantami… Projekt Sunroof

Projekt Sunroof powinien być znany choć kilku osobom. Pod tą nazwą kryją się Daniel Miller i Gareth Jones. Do tej pory byli znani jako twórcy remixów, choć dla fanów dM przede wszystkim jako twórcy dekonstrukcji albumu Construction Time Again.

Czytaj dalej Daniel Miller i Gareth Jones debiutantami… Projekt Sunroof

Dokument o Hansa Studio

depeche MODE obok Davida Bowie, Iggy Popa, U2 zostawili swój ślad w historii Hansa Studio. Hansa Studio odcisnęła swój ślad w twórczości i historii artystów.

Martin Gore: Mogłeś wyjrzeć przez okno i zobaczyć fryzjera (…) przy pracy pod drugiej stronie (muru)

SkyArts przygotowało dokument o legendarnym studio Hansa w dawnym Berlinie Zachodnim.  Spora część dokumentu powstała z zapisów pracy depeche MODE w tym studio, wypowiedzi Martina oraz członków ekipy produkującej ten album zespołu – Daniel Miller, Gareth Jones.

https://youtu.be/ln1Ms_9IZDo

Powyżej zajafka dokumentu – Hansa Studios: By The Wall 1976-90 – który zostanie wyemitowany 10 stycznia na SkyArts. Będzie to 2 rocznica śmierci Davida Bowie, który nagrał w tym studio albumy Low i Heros.

Warsztaty z Garethem Jonesem w Legacy Studio

18 marca w ramach serii „The Producers: seminars for studio professionals” Gareth Jones opowie o swojej  pracy,podzieli się z uczestnikami dotychczasowymi doświadczeniami jak i technikami pracy. Event jest kierowany do producentów,inżynierów i muzyków.

Organizatorami są Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów Muzycznych oraz holenderskie studio Legacy Studio. Poprzednie warsztaty odbyły się w grudniu 2012 roku i poprowadził je Tony Platt.

Warsztaty zostały podzielone na dwie części,pierwsza poranna będzie swego rodzaju wprowadzeniem do świata producentów,natomiast druga część,która odbędzie się po przerwie na lunch i wspólny obiad,będzie bardziej treściwa. Gareth Jones wyjawi swoje metody i techniki pracy,dodatkowo podczas tej części warsztatów początkujący producenci będą mogli zaprezentować materiał nad którym obecnie pracują i zasięgnąć pomocy i porady od doświadczonego producenta.

Warsztaty są płatne,koszt to 20 euro (od osoby) za poranną część lub 140 euro (od osoby) za obie części,w cenę wliczony jest lunch i obiad. Więcej informacji można uzyskać od Jorama Pinxterena drogą telefoniczną 06 26 432 766 lub mailową [email protected].

Gareth Jones w dokumencie „Producenci”

W drugim epizodzie tej serii,wystąpił Gareth Jones oraz Emmy the Great z którą wspólpracował.

„Producenci” to najnowszy 6-cio częściowy dokument stacji VBS,kręcony w londyńskim studiu Red Bul. W każdym z epizodów,jest uchwycony dany producent podczas współpracy z wybranym artystą. Zwiastun tego dokumentu oraz wideo ze współpracy Emmy z Garethem,do obejrzenia na pod stronie.

 

Aktualizacja newsa:

Zdjęcie zamieszczone na stronie/blogu Garetha (~ 2h temu): Emmy & Gareth

Duet Jones & Miller powraca

dj gareth jones daniel millerNa berlińskim evencie Recoil,za konsoletę djską wskoczył duet: Daniel Miller i Gareth Jones,podczas którego fani mogli wsłuchiwać się w dźwiękowo wzbogaconą wersję albumu Depeche Mode „Construction Time Again”. Wedle informacji ze strony Recoil,djski duet powraca a raczej powróci na jednym z kwietniowych przystanków Alana Wildera i Paula Kendalla – dokładnie 10 kwietnia w Circolo degli Artisti w Rzymie. Szczegóły eventu na stronie klubu pod tym adresem,a tutaj TicketOne i bilety na rzymski event w cenie 20,70 euro. 

Jaki tym razem dj set zaserwują nam panowie,przekonamy się ~ 18 dni,poniżej jeszcze raz powtórka z Berlina.

 

 

 

 

 

Intro + Live In Itself + More Than Party

 

Pipeline + Everything Counts

 

Two Minutes Warning + Shame

 

The Landscape Is Changing + Told You So + And Then

 

And Then …

Zmaganie się z rakiem przez Gareth’a Jones’a

Producent muzyczny – Gareth Jones, wieloletni współpracownik depeche MODE walczy z rakiem skóry, który umiejscowił się na języku. Współpracował z Depeszami przy albumach Construction Time Again, Some Great Reward, Black Celebration i Exciter. Na swoim prywatnym blogu Gareth opisuje przebieg dotychczasowego leczenia. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a was zachęcam do pozostawienia na stronie kilku słów od siebie.