Archiwa tagu: film

Matilda gotowa

Pierwsza rodzinna produkcja klanu Gahanów jest już gotowa. Postprodukcja zakończona, udźwiekowienie zakończone, muzyka nagrana.

Film od lipca rozsyłany jest po festiwalach filmowych, więc może się tak zdarzyć, że niespodziewanie pojawi się również na którymś z naszych festiwali. Wszystko zależy od akceptacji ludzi odpowiedzialnych za selekcję i siły perswazji producentów filmu.

W skrócie fabuła opowiada o pewnej miejskiej legendzie, akcja osadzona jest w Nowym Jorku pewnego letniego wieczoru, kiedy zrywa się zasłona między światami, a Matilda, w tej roli Jennifer Sklias-Gahan, zostaje skonfrontowana ze wspomnieniami o stracie rodziny i konieczności zmierzenia się z prawdą.

Nas najbardziej interesuje, czy będzie można usłyszeć ścieżkę dźwiękowo do filmu solo. W ubiegłym roku pisałem, że autorem ścieżki będzie Dave Gahan. Oczywiście byłoby to za piękne. Za ścieżkę odpowiada duet GahanUenala, czyli koncept podobny do tego, jak wyglądały kompozycje firmowane przez Dave’a na ostatnich płytach depeche MODE. Tekst i pomysł na kawałek Dave, aranżacja i produkcja Kurt.

FAN,film który trzeba obejrzeć !

Jako przedsmak zbliżającej się premiery filmu FAN – autorstwa Grzegorza Radziejewskiego,zapraszamy do obejrzenia zwiastunu filmu.

Pokrótce o filmie od autora: Pomysł na film przyszedł mi do głowy po przeczytaniu informacji o planowanych koncertach Depeche Mode w Łodzi.
Jeszcze tego samego dnia skontaktowałem się z szefem łódzkiego fanclubu Depeche Mode „FC FAITH”,Robertem „Serkiem” Serafiniakiem. Moim głównym zamysłem było sportretowanie polskich fanów DM,oraz próba analizy fenomenu zespołu. Zespołu,który stworzył własną,jedyną w swoim rodzaju subkulturę i ma tysiące oddanych fanów na całym świecie. 
Pierwsze zdjęcia do filmu FAN powstały w sierpniu 2009 roku. Prawie 101% materiału pochodzi z Łodzi.

Zwiastun można obejrzeć poniżej oraz bezpośrednio w serwisie YouTube. Zapraszamy również na fan page filmu na Facebooku,gdzie można zobaczyć kadry z filmu. Kolejne informacje,w tym data premiery wkrótce.

 

 

Are you in Depeche Mode ?

Pamiętacie zwiastun do filmu „The Sorcerer’s Apprentice” ? Ostatnio w sieci pojawiła się nowa reklamówka filmu z ciekawą kwestią prawie pod koniec.

Po pierwszych czterech wersjach zwiastuna filmu,w którym wykorzystano utwór „A Pain That I’m Used To”,przygotowano reklamówkę prezentującą w nieco ponad dwie minuty postacie występujące w filmie. I w niej gości krótka scenka,w której uczeń Dave (zbieg okoliczności ?) pyta „Are you in Depeche Mode ?”. Niby nic wielkiego ale warto i o tym wiedzieć 😉

Przewinąć do czasu 1:32

Poprzednie zwiastuny do obejrzenia w dziale ZWIASTUNY,SPOTY.

Muzyka depeszy nadal w towarzystwie wampirów

„Zmierzch” i „Czysta Krew” to nie jedyne filmy o wampirach,w których jest obecna muzyka Depeche Mode.

Poniższe nagranie (które należy przewinąć do czasu 00:39:34) pochodzi z serialu „Pod osłoną nocy”,a lecący w tle utwór,trudno nie rozpoznać,”Kingdom” Dave’a Gahana. Nagranie z filmu „Zmierzch” z utworem „Saw Something” oraz „Czysta Krew” z utworem „Corrupt”,można obejrzeć w dziale Media -> Zwiastuny,Spoty. A jak cofniemy się pamięcią jeszcze wcześniej,niektórzy powinni pamiętać zapowiedź gry „Left 4 Dead 2”,w której jedna z postaci Zoey,nosi koszulkę z podobizną zespołu DM,a ścieżka dźwiękowa do gry zawiera muzykę grupy.

„Posters Came From The Walls” w końcu na DVD

Film o subkulturze fanów Depeche Mode „Posters Came From The Walls”,który nie tak dawno gościł w londyńskich kinach,wczoraj ponownie zawitał do jednego z nich,a dokładnie do „Clapham Picture House”. Duża liczba fanów która przybyła na pokaz to zasługa nie tylko samego filmu,czy obecności samych twórców na pokazie ale przede wszystkim gościa specjalnego – Alana Wildera,który rozdał wczoraj niemałą ilość autografów. Wracając do filmu,po seansach w brytyjskich kinach,kolejne promocje filmu przeniosą się do naszych niemieckich sąsiadów,a w przyszłym roku,choć nie podano jeszcze dokładnej daty,z dodatkowymi bonusami zostanie wydany na DVD. Przez co stanie się dostępny dla większej liczby odbiorców,fanów…

Recenzja z wczorajszego pokazu: theartsdesk.com

DM na soundtracku

15 marca odbyła się premiera filmu „The Age of Stupid” w reżyserii Fanny Armstrong. Głównym tematem filmu są skutki globalnego ocieplenia naszej planety. Film rozgrywa się w 2055 roku,główny bohater grany przez Pete’a Postlethwaite’a sięga w przeszłość chcąc dowiedzieć się co zrobiła ludzkość w celu ochrony Ziemi. Wśród zespołów które znajdą się na soundtracku filmu „The Age of Stupid” jest m.in Radiohead,Dragnerve,The Band of Holy Joy oraz oczywiście Depeche Mode.