Archiwa tagu: fani

Akcja koncertowa na koncerty w Łodzi

Pamiętacie dosyć spontaniczną akcję w czasie koncertu w Warszawie? Krótko przed koncertem pojawił się pomysł na stworzenie napisu Fletch na górnych trybunach stadionu. Jak na pierwsze podejście akcja właściwie się udała, jakkolwiek widać było, że fani podchodzili do tematu z jakąś taką nieśmiałością. Stąd głosy, że akcja słabo wypadła. Nie mniej była zauważona przez Dave’a i przez Grannie Fletcher po koncercie.

Czytaj dalej Akcja koncertowa na koncerty w Łodzi

Forum wersja 2.0.

Trochę nam to zajęło, ale startujemy ponownie z nowym forum. Zapraszamy do wersji 2.0. naszego forum.

Po przenosinach na polski serwer oraz postawieniu całkowicie nowej odsłony zapraszamy do nowego domu. Stworzyliśmy nowe miejsce dla fanów depeche MODE i klimatów zbliżonych do…

https://instagram.com/p/BnezQzuliVa/

Niestety nie przenosiliśmy zawartości starego forum na nowe śmieci. Trzeba albo samemu przekleić, albo na nowo opisać swoje przemyślenia. Link do starego forum został również podpięty.

Zapraszamy
Więcor & Martini

Przedpremierowo…

Projekt „Global Spirit in Warsaw” ma się dobrze i jest coraz bliżej prawdy końca. Jest tak blisko końca, że autor całego projektu postanowił podzielić się z Wami dwoma wycinkami koncertu, jako przedsmak…

Mam okazję komentować, recenzować, oceniać i co tam jeszcze pracę osoby ukrywającej się za Projektem Global Spirit In Warsaw od miesięcy. Mając tylko udostępnione przez Was materiały próbuje czasem ukrecić coś z niczego, choć częściej nadmiar materiału również powoduje ból głowy.

Myślę, że przed wakacjami, a na pewno na pierwszą rocznicę koncertu zobaczycie skończony projekt. W planach jest książeczka z okolicznościowymi tekstami poświeconymi koncertowi z 2017, wszystko ilustrowane zdjęciami udostępnionymi przez fanów. Być może będzie coś jeszcze, ale o tym w kolejnym wpisie. Wszystko będzie do samodzielnego wydruku do pobrania w sieci. Co ważne za darmo!

Zapraszam do obejrzenia dwóch kawałków – World In My Eyes i Never Let Me Down Again. Materiał jest jeszcze surowy i przed finalną postprodukcją, ale jak ma być przedpremioerowo i prawie zza kulis… to proszę…

Zaprojektuj okładkę do koncertu w Warszawy

Prace nad finalną wersją wideo (multicam) z ostatniego koncertu depeche MODE w Warszawie idą pełną parą, choć nadal brakuje sporo materiału do stworzenia finalnej wersji.

Ekipa po publikacji pierwszej wersji (szkicu) koncertu zbiera teraz oryginalne, nie z YouTube, nagrania wideo z lipcowej wizyty zespołu w Warszawie. Jeżeli posiadacie nagrania z koncertu, przed koncertem, po koncercie, spod hotelu, lotniska itp nagrania wideo to autorzy wideo zapraszają do kontaktu na swój fanpage – dM Live In Warsaw 2017 oraz przez emila – [email protected].

Przejrzyjcie swoje dyski, pamięci, telefony. Może zalegają tam pamiątkowe filmiki z pobytu depeche MODE w Warszawie. Wasze przeżycia z drogi, z koncertu….

Cały też czas przypominamy, że czekamy na zdjęcia wysokiej jakości z koncertu w Warszawie, które potem można wykorzystać w druku. Minimalne wymiary, to 35 wys, 30 szer.

Wspólnie z chłopakami ogłaszamy konkurs dla wszystkich fanek i fanów mających zacięcie graficzne.

Weź zdjęcia z koncertu w Warszawie i zaprojektuj okładkę do wersji wideo. Na okładce muszą się znaleźć następujące informacje:

  • Tytuł wydawnictwa
  • Data koncertu
  • Spis utworów
  • Nazwa trasy, lokalizacja.

Zostawcie też miejsce na ewentualne dodatkowe dopiski, które mogą się pojawić finalnie na życzenie produkcji.

Wszelkie zgłoszenia prosimy wysyłać na fanpage – dM Live In Warsaw 2017 oraz emilem – [email protected].

_

Strony 101dM.pl / MODE2Joy.pl objęły patronat nad projektem depeche MODE Live In Warsaw 2017.

Opowiedzcie o tym!

Byłaś na koncercie? Zdarzyło Ci się coś ciekawego? Spotkałeś depeche MODE pod hotelem. Opisz nam swoją historię i prześlij relację na 101dM.pl.

Zapraszamy wszystkich fanów depeche MODE do opisania swoich przeżyć koncertowych. Chcemy Wam oddać trochę miejsca na stronach przez nas prowadzonych.

Depeche Mode - Welcome To My World (Warszawa 2013)
Depeche Mode – Welcome To My World (Warszawa 2013)

Chcemy udokumentować jak najlepiej pobyt depeche MODE w Warszawie podczas tej trasy, oraz kolejne wizyty zespołu w lutym przyszłego roku. Być może uda się zrobić z tego ciekawą pamiątkę potem.

Przyślijcie swoje przeżycia i zdjęcia, linki do filmów, albo same filmy. Wystarczą 3-4 najlepsze zdjęcia. Nie musicie przesyłać całej zawartości dysków swoich telefonów i aparatów ;-). Teksty i zdjęcia prosimy przesyłać poprzez Kontakt, albo podsyłać linki do opublikowanych tekstów na serwisach społecznościowych wraz z wyrażeniem zgody na publikację tekstu i zdjęć na naszych stronach. Teksty bez takiej zgody nie będą publikowane.

Przeczytajcie dwie relacje:

Konferencja w Mediolanie – podsumowanie

Emocje związane z wczorajszym wydarzeniem trochę już opadły, a więc pora na małe podsumowanie. Wczorajszemu eventowi przyświecają słowa „Where’s the Revolution?„, a to za sprawą zajawki nowego singla, jaką mogliśmy usłyszeć. Jak twierdzą Panowie, dzięki zatrudnieniu nowego producenta ma być inaczej. Pytanie tylko – czy lepiej? Oto moje podsumowanie tego, czego mogliśmy się dowiedzieć na dzisiejszej konferencji w Mediolanie.

Nowy Singiel

O nim wiemy niestety niewiele. Nie znamy jego tytułu, nie wiemy kiedy dokładnie zostanie wydany, ani kto jest autorem tekstu. Niestety, żaden z obecnych w Mediolanie gości, nie pokusił się o zagadnięcie zespołu  na ten temat. Jedyne co dostaliśmy, to muzyczna i wizualna zapowiedź. Zespół nie powiedział kto jest twórcą video, ale styl i efekty w nim wykorzystane, przywołują na myśl nazwisko Saccenti. Dla przypomnienia – Timothy Saccenti to autor teledysku do „Heaven” i wizualizacji, wykorzystanych podczas występów promujących poprzednią płytę – Delta Machine – przed startem trasy. Na szczęście sam Timothy jest bardziej wylewny niż zespół. Parę godzin po konferencji zamieścił te oto zdjęcie na swoim instagramie:

„Spirit” i nowy producent

W tym przypadku zespół był bardziej szczodry. Nowa płyta będzie nosiła tytuł „Spirit” a jej premiera zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku. Jak wiadomo dotychczasowe nagrania odbyły się w Santa Barbara i Nowym jorku. „Dotychczasowe” bo album jest jeszcze nie skończony. Panowie oficjalnie ogłosili, że jej producentem był James Ford, który przyprowadził ze sobą nowy team. Jak przebiegała ich współpraca? Wg. Dave’a zupełnie inaczej, niż z Hillierem. Zespół potrzebował zmiany i bardzo szybko dotarł się nową ekipą. Ford był dla nich powiewem świeżości. Gahan mówi o nim nie tylko jako o świetnym producencie, ale i muzyku, który był w stanie ich odpowiednio poprowadzić w trakcie prac nad płytą. Nowy producent lubi szybko pracować i jest zwolennikiem szybkiego przepływu pomysłów.

Dave: He’s helped us to make what we feel is very incredible sounding record.

Dodatkowo Dave zdradził, że w studiu zawsze czuł się „excited” bo Martin ciągle przynosił swój sprzęt ze studia. Płyta ma podnosić na duchu i zmuszać do przemyśleń. Piosenki na płytę ponownie przygotowali obaj Panowie, ale od Playing The Angel to już standard. I to by było na tyle. Zespół nie chce więcej zdradzić bo jak twierdzi – jest na to za wcześnie. Ma jednak nadzieję, że ich nowe dziecko  będzie równie dobre, albo lepsze niż poprzednie. Dokładniejszą charakterystykę płyty mamy poznać w trakcie jej promocji.

„Global Spirit Tour”

Na razie poznaliśmy europejską część trasy „Global Spirit Tour„. W jej skład wchodzą 32 koncerty w 21 krajach. W większości odbywać się one będą na otwartych obiektach (czyt. stadionach). Trasa rozpocznie się 5 maja, w Sztokholmie a zakończy 23 lipca w Rumunii. Dodatkowo została potwierdzona Warszawa, w której odbędzie się przedostatni koncert na tym legu (21 lipca, PGE Narodowy). Dave potwierdził również trasę po Ameryce Północnej i Południowej  – „hopefully south too„. Kolejne daty podane zostaną wkrótce. Martin zapytany o możliwość zagrania na festiwalach odpowiedział, że „nie wie„. Jednak pewnie wprawne oko wielu z Was dopatrzyło się na podanej rozpisce, dwóch festiwali – w Hiszpanii (BBK Live Festival) i Portugalii (NOS Alive Festival). Ptaszki ćwierkają, że zespół może pojawić się również na niemieckim Rock Am Ring. Pełna rozpiska letniej części trasy: tutaj. Tour Managerem ponownie została Ginny Song (część fanów pewnie zna tę Panią bardzo dobrze ;)).

Setlista

Standardowo, dla zespołu, priorytetem są utwory z nowej płyty, i to one mają stanowić trzon przyszłej setlisty. Co z pozostałą jej częścią? Fletch zażartował, że urządzają „European Song Contest” i wybierają kolejne piosenki na zasadzie głosowania. Muszą one oczywiście współgrać z nowymi. Dave zapewnił, że zagrają wszystkie ulubione kawałki fanów a Martin dodał, że na pewno zawiodą wielu z nich. W trakcie konferencji została poruszona nurtująca wielu fanów sprawa braku zmian w setliście. Jeden z czeskich dziennikarzy, który sam jest fanem dM, zagadnął zespół – czy mamy szansę na usłyszenie utworów pokroju Blasphemous Rumours. Fletch wspomniał, że mają w swoim dorobku grubo ponad 200 utworów i niemożliwym jest aby grali koncerty po 6-7 godzin, chcąc wykorzystać każdy z nich. Z kolei Gahan zapewnił, że próbują wielu kawałków i czasami pozwalają sobie na małe zmiany w setliście. Dla zespołu występy na żywo są ich mocną stroną i muszą to udowodnić. Nie grają w małych klubach gdzie można zmieniać setlistę co wieczór. Tym oto sposobem, uśpiono nadzieje wielu fanów na powrót wielu zapomnianych przez zespół perełek.

Support

Zespół zapewnił, że zespoły, z którymi współpracują są tymi, które lubią, albo sami wybierają. Nikt nie podejmuje tych decyzji za nich.

 Aspekty wizualne

P_20161011_232320anowie mają już za sobą sesję zdjęciową (lipiec w Nowym Jorku), której autorem jest nie kto inny jak Anton. Przy okazji, wstępnie porozmawiali sobie o designie płyty i tym, jak przemycić jej elementy we wszystko co wizualnie. Oczywiście padły słowa, że Anton jest zarobionym człowiekiem, ale przy okazji zapewniono, że chce stworzyć dla zespołu coś innego nich dotychczas. Corbijn po raz kolejny będzie odpowiadał za wizualizacje na trasie, i jak napomknął Martin, za… teledysk. Ich ponowne spotkanie ma się odbyć w listopadzie. Wtedy też mają powstać wspomniane wizualizacje i nowe video.

Ponad to, na instagramie wspomnianego wcześniej Timothiego Saccenti, pojawiło się dzisiaj zdjęcie klapsa filmowego, na którym można zauważyć dwa kluczowe elementy: „Depeche Mode” i „visuals”. Czyżby oznaczało to, ponowną obecność wizualizacji tego artysty w czasie Promo Tour?

Hublot i Charity Water

dM poinformowało, że ponownie zgodziło się współpracować z Hublotem na rzecz Charity Water. Podobno na Delta Machine Tour, razem z fanami udało im się zebrać ponad 1,4 mln dolarów. Więcej informacji na temat ich współpracy i sposobie wsparcia akcji ma pojawić się później.

Alan

fb_img_1476219766039Panom nie udało się uniknąć pytań na jego temat. W zasadzie tylko jednego – czy jest szansa na powrót. Niestety, ku rozczarowaniu wielu, odpowiedź była krótka i dosadna – „No„.  Dave wspomniał, iż mają niesamowite szczęście, że Peter i Christian pracują z nimi od tylu lat. Wprawdzie tak wygląda rzeczywistość, ale pomarzyć zawsze można, prawda? 😉

Cała reszta

Oczywiście nie zabrakło pytań o chemię i nastrój w zespole i jak to się dzieje, że po tylu latach nadal tworzą razem muzykę. Dziennikarze próbowali pociągnąć DM za język jeśli chodzi o wojnę i uchodźców, ale Panowie sprawnie unikali odpowiedzi. Jedyne na co się zdobyli było zdawkowe zapewnienie, że trudno być całkowicie obojętnym na to co się dzieje.

Zapytano również:

  • O to czy rock umarł:

Dave:  Jesteśmy w doskonałej formie. Nadal tworzymy muzykę, z której jesteśmy dumni.Ciągle wierzę, że  muzyka  jest prawdopodobnie jedyną formą, która potrafi jednoczyć ludzi w jednym miejscu. Jest mnóstwo wspaniałej muzyki wokoło. Musicie jej po prostu poszukać.

  • Co ich irytuje w obecnym przemyśle muzycznym:

Andy:  Denerwuje mnie, że mniejsze zespoły mają trudności z wybiciem się. Sprzedaż płyt jest słaba, a radio nie muszą grać nowych rzeczy. To czyni nas szczęściarzami. Kiedy startowaliśmy było zupełnie inaczej.
Martin: Nadal jesteśmy!
Andy: Nadal jesteśmy.

  • Zabawne i wyjątkowe momenty w trakcie nagrywania albumu:

Dave: Dla mnie takie momenty to te, kiedy dzieją się niespodziewane rzeczy , kiedy dzieje się coś spontanicznego.

  • Czy Martin i Dave zapomnieli kiedyś tekstu w trakcie koncertu:

Dave: Bez okularów widzę tylko parę pierwszych rzędów, które i tak wszystko  śpiewają. Mogę więc się na nich wzorować

  • Swoje 5 minut miały nowe buty Gahana:

Dziennikarka: Dave, Twoje buty kradną show!
Dave: Wiem! Czyż nie? Mam przy okazji niezłe skarpetki.

tumblr_oewk9f96ip1r57mv0o1_500

Bardzo dobra wiadomość dla fanek pląsów Gahana! Dave zapowiedział, że nadal potrafi wykonywać charakterystyczne dla ruchy i cieszy się, że ktoś je zauważa. Zapewnił też, że pracuje nad tym, żeby wyglądać lepiej (młodziej) i jest w dobrej formie.

 

Swoje 5 minut miał również słynny ostatnimi czasy fryzjer:

Dave: Nie będziemy mieli fryzjera na nadchodzącej trasie!

I na sam koniec miły aspekt dla polskiej publiczności – Panowie po raz kolejny wspomnieli o pierwszym koncercie na naszej ziemi – Warszawie ’85.

I znowu przekonałam się, że po 45 min. wcale nie jestem mądrzejsza o nową wiedzę, a konferencja to tylko medialny zabieg pełen tych samych, co 4 lata temu infantylnych pytań. Wszystko miało na celu ponowne rozbudzenie zainteresowania zespołem i tym samym zachęcenie fanów do wydania jak największej ilości monet w trakcie nadchodzącej sprzedaży biletów, na koncerty. Wiecie co? Zrobię to z ogromną przyjemnością 😉

Ps. Jeszcze raz – ogromne dzięki dla Wszystkich, którzy obserwowali naszą relację na stronie! Nie było to ostatnie podejście tego typu na tej trasie.

Wiara depeszów – wiernych fanów Depeche Mode

Weekendowa lekturka na Newsweek.pl – „Wiara depeszów – wiernych fanów Depeche Mode” – autorstwa Aleksandry Krzyżaniak-Gumowskiej.

 

Chodzi nie tylko o to,żeby założyć czarną kurtkę i odpowiednio przystrzyc włosy. Chodzi też o to,że życie jest trudne,a miłość bolesna. Polscy fani Depeche Mode wciąż pozostają wierni swym idolom.

http://muzyka.newsweek.pl/wiara-depeszow—wiernych-fanow-depeche-mode,106599,1,1.html

Wystawa dla fanów Depeche Mode

„Letniej trasie koncertowej będzie towarzyszyła wyjątkowa wystawa wspierana przez międzynarodowy program muzyczny Electronic Beats.”

Do tej pory zaplanowano trzy prezentacje w wybranych miastach w Europie,które umożliwią fanom obejrzenie 250 unikatowych przedmiotów i pamiątek pochodzących z największej na świecie prywatnej kolekcji poświęconej grupie Depeche Mode — kolekcji Burmeistera. Prezentowane eksponaty to pochodzące z wczesnych lat działalności zespołu taśmy demo,syntezatory,plakaty koncertowe oraz fotografie,autografy,gadżety,rzadkie płyty winylowe,nagrody,płyty CD,a także teledyski. Wystawę podzielono na trzy działy tematyczne.

Zobaczyć będzie można m.in. pierwszą taśmę demo zespołu,płyty „matki” (ang. master plates) z nagraniami wydanymi przez legendarną enerdowską wytwórnię płytową Amiga,sampler EMU-2 używany przez zespół oraz oficjalne tajne dokumenty policji dotyczące inwigilacji fanklubów Depeche Mode w Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Przez cały kwiecień fani ze wszystkich krajów Europy — za pomocą nowego portalu internetowego www.fan4fan.com — będą mogli zgłosić swoje własne fanziny,pamiątki i własnoręcznie wykonane przedmioty do zaprezentowania na tych wyjątkowych wystawach.

Na każdej letniej wystawie wydzielono także odpowiednie miejsce,w którym zostanie umieszczonych pięć przedmiotów dostarczonych przez fanów. Pod koniec kwietnia zespół opiekunów wystawy obejrzy wszystkie propozycje i wybierze pięciu zwycięzców,którzy nie tylko zobaczą swoje eksponaty na wystawach,ale także otrzymają zaproszenia na koncert Depeche Mode 

z opłaconymi wszelkimi kosztami podróży,a przed koncertem będą mogli spotkać się z zespołem.

Źródło: Onet.pl – http://muzyka.onet.pl/newsy/alternatywa/wystawa-dla-fanow-depeche-mode,1,5463622,wiadomosc.html

Daty i miejsca wspomnianych wystaw przedmiotów:

Budapeszt: 11–23.05.13,Design Terminal
Zagrzeb: 09–23.05.13,Galeria Klovicevi Dvori
Berlin: 6–20.06.13,Warenhaus Jandorf

Masz pytanie do Depeche Mode? Zadaj je w formie wideo!

Na łamach oficjalnego fan page’a Depeche Mode na Facebooku ogłoszono wideo akcję dla wszystkich,którzy chcieliby zadać prawie bezpośrednio pytanie Depeche Mode 😉

Wystarczy nagrać krótkie wideo,w którym zadajemy interesujące nas pytanie,następnie udostępnić taki materiał wideo na łamach serwisu YouTube i otagować tagiem AskDepecheMode.

A być może to właśnie nasze wideo-pytanie zostanie wybrane przez Depeche Mode i odtworzone w trakcie konferencji prasowej w Paryżu,po czym zostanie udzielona odpowiedź.

Zatańcz jak Dave Gahan

W związku z 50. urodzinami Dave’a Gahana powstał projekt,który będzie się składał z dziesiątek filmów wideo,w którym fani tańczą jak Dave Gahan.

Opcjonalnie Ci,którzy nie czują się na siłach mogą nagrać najzwyklejsze „Happy Birthday” lub w inny kreatywny sposób złożyć życzenia.

Następnie nagrania wideo należy przesłać do 1 maja (urodziny Dave’a – 9 maj) na adres mailowy Blackcelebration50[at]gmail.com,niestety kwestie techniczne jak pojemność skrzynek,format pliku wideo czy jego wielkość zostały tutaj pominięte.

Strona projektu – http://depeche-info.tumblr.com

Podobne nagrania zostały już popełnione. Poniżej nagranie z 2010 z życzeniami dla Alana Wildera i z 2006 dla Dave’a Gahana:

Happy Birthday Dave Gahan

Happy Birthday,Mr.Wilder! Russia Loves You!

Duch obejrzany przeszło 62000 razy

Niezwykle miło poinformować,że finalny efekt projektu Shadows for the Masses – nieoficjalny teledysk do utworu „Ghost” autorstwa Anny Klimaszewskiej i Sylwii Wigierskiej, (w chwili pisania tego newsa) obejrzany został 62 285 razy.

Do tego można dodać 7192 udostępnienia tego klipu wśród społeczności serwisu Facebook. Mówiąc najogólniej, nieoficjalny teledysk do utworu „Ghost” w wykonaniu polskich fanów Depeche Mode wzbudził podziw i entuzjazm,a licznik obejrzeń wciąż się powiększa!

 

https://www.facebook.com/ShadowsForTheMasses

FAN,film który trzeba obejrzeć !

Jako przedsmak zbliżającej się premiery filmu FAN – autorstwa Grzegorza Radziejewskiego,zapraszamy do obejrzenia zwiastunu filmu.

Pokrótce o filmie od autora: Pomysł na film przyszedł mi do głowy po przeczytaniu informacji o planowanych koncertach Depeche Mode w Łodzi.
Jeszcze tego samego dnia skontaktowałem się z szefem łódzkiego fanclubu Depeche Mode „FC FAITH”,Robertem „Serkiem” Serafiniakiem. Moim głównym zamysłem było sportretowanie polskich fanów DM,oraz próba analizy fenomenu zespołu. Zespołu,który stworzył własną,jedyną w swoim rodzaju subkulturę i ma tysiące oddanych fanów na całym świecie. 
Pierwsze zdjęcia do filmu FAN powstały w sierpniu 2009 roku. Prawie 101% materiału pochodzi z Łodzi.

Zwiastun można obejrzeć poniżej oraz bezpośrednio w serwisie YouTube. Zapraszamy również na fan page filmu na Facebooku,gdzie można zobaczyć kadry z filmu. Kolejne informacje,w tym data premiery wkrótce.