Archiwa tagu: dvd

SPIRITS in the Forest

Czekaliście, czekaliście i doczekaliście się… w końcu wiadomo więcej, co gdzie i kiedy z premierą wideo koncertowego z dwóch nocy w Berlinie na Waldbuhne Arena 23-25.07.2018.

Są specjaliści, którzy wyliczyli nawet, że jest to wideo na jakie najdłuższej czekaliśmy w historii. Oczywiście mam na myśli te opublikowane, bo niektórzy nadal czekają na wideo z World Violation Tour, a o koncercie z Laguna Hills 1986 i Londynu 1982 już nie wspomnę.

W każdym razie listopad to będzie ten czas i to miejsce. Tydzień temu opublikowałem na FB taki wpis… no to pora doprecyzować więcej szczegółów.

Tradycją staje się, że koncerty zanim pojawią się na plackach lub dystrybucji cyfrowej najpierw pojawiają się w kinach. Tak robi w październiku Metallica z S&M2, tak też uczyni depeche MODE w listopadzie. 21 listopada idziemy do kina na dokument – SPIRITS in the Forest. Powstała nawet specjalna strona dedykowana premierze nowego wideo. Póki co pustki…

Dokument będzie miał 95 minut i opowiada o 6. fanów podróżujących za zespołem, którzy spotykają się na koncercie. Dokument będzie przeplatany wstawkami z koncertu.

Spirits in the Forest captures not only that live show, but also focuses on six special fans in the crowd that night.

W dalszej części wideo trafi do subskrybentów platformy Netflix, a na końcu każdy, kto chce będzie mógł zakupić wersję cyfrową w ulubionym serwisie online lub w dobrych sklepach muzycznych.

Nie jest do końca jasne czy tytuł SPIRITS in the Forest odnosi się do dokumentu, czy do koncertu. Nie ma również żadnych informacji jak wiele numerów z 31 kawałków zagranych na Waldbuhne Arena uchowa się w finalnym montażu oraz czy będzie wersja audio… czy jako się to teraz mówi „Ścieżka dźwiękowa”. No i najważniejsze na jakich nośnikach dostaniemy koncert…

Nowa kompilacja teledysków – THE VIDEO SINGLES COLLECTION

Pewna instytucja w brytyjskim rozrywkowym przemyśle muzycznym (British Board of Film Classification) sklasyfikowała, a przez to wyciekła/zapowiedziała, że depeche MODE wyda na jesieni nową kompilację teledysków – THE VIDEO SINGLES COLLECTION – która będzie zawierać prawie… prawie wszystkie wideoklipy z historii zespołu.

Kompilacja ma się ukazać 4 listopada, czyli w piątek. Nie będzie to klasyczna kompilacja wideo, jaką mieliśmy okazję doświadczyć w latach 80. i 90. na VHS i DVD, gdzie klipy leciały ciurkiem. Prawie każdy z teledysków otrzymał komentarz jednego, a nawet trzech członków zespołu.

Część teledysków z lat 2001-2013 nie otrzymała komentarza (albo nie zostało to zaznaczone na stronie BBFC.

Co cieszy będzie można zobaczyć również inne wersje klasycznych teledysków. Niestety widać kilka braków. Np. nie ma teledysku do Leave in Silnce, Everything Counts, Love In Itself, Somebody, A Question Of Lust, Policy Of Truth, World In My Eyes, Halo, Clean, 2x Condemantion, Home, Useless, Dream On, I Feel Loved, oraz nie będzie pokazany oryginalny teledysk do Martyr, który powstał w 2006, ale zespół odrzucił ten klip i polecił zrobić miks starych teledysków (jako gaszenie pożaru) w taki sposób, aby było widać, że Dave „śpiewa” ten kawałek. Razem brak 16 clipów… czyli 4 płyta.

Should Be Higher w wersji na żywo – wideo z oficjalnego kanału na YouTube

Nie będzie też zapewne pierwotnej wersji A Pain That I’m Used To tworzonej przez tą samą ekipę, która zrobiła Precious. Ekipa Uwe Flade, po zrobieniu dwóch klipów – ETS04 i Precious dostała również zamówienie na A Pain That I’m Used To. Teledysk miał powstać, jednak wyciek nieskończonego klipu do Precious zniweczył ten kontrakt. Prace nad teledyskiem przerwano na bardzo wczesnym etapie.

Jak pewnie zauważyliście po Alanie nie ma śladu. Alan i Vince zostali wygumkowani z wideografii zespołu. Kto z Was czytał tekst o Alanie ze stycznia br na blogu MODE2Joy, ten wie czemu.

Nie znamy jeszcze technicznej specyfikacji wydawnictwa, ale jeżeli kompilacja wyjdzie z klipami w formacie 4:3, bez poprawy jakości obrazu co najmniej do FullHD i jedynie z dźwiękiem 2.0 lub 2.1, to wielu fanów na świecie zje Sony Music i „wypluje” za jednym posiedzeniem. Nie mamy również podanego nośnika. Mam nadzieję, że Sony Music nie popełni już takiego błędu, jak 2014 roku.

Radziłbym się jeszcze wstrzymać z nagonką, bo jak napisał webmaster depeche MODE:

Chyba dam sobie to jako motto 101dM. 🙂

Aż prosi się zapytać, a co z wizualizacjami koncertowymi, które są właściwie samodzielnymi i alternatywnymi teledyskami. Jak widać wytwórnia ma materiału na kolejne 2-3 kompilacje wideo spod szyldu depeche MODE.

_
Nie jest to pierwsza reedycja zapowiedziana na ten rok. W październiku planowana jest reedycja 101 na winylu. No cóż wchodzimy w okres przedświąteczny i tego typu wydawnictwa idealnie się nadają na dojenie fanów prezenty. Trzymajcie się portfeli bo będzie na co wydać ciężko zarobione jednostki.

„Live In Berlin” – jest już większy konkret ;)

Jest oficjalne info odnośnie nowego wydawnictwa jakim jest materiał wideo upamiętniający trasę koncertową promującą album Delta Machine. Poniżej zawartość wersji deluxe,na którą składa się 2DVD/Blu-ray+2CD+Bluray audio, i o której mowa w oficjalnym newsie. Jeżeli chodzi o datę sprzedaży to tak jak wcześniej informowaliśmy – 17 listopad 2014.

 

– DVD/Blu-ray –

 1. Intro
 2. Welcome To My World
 3. Angel
 4. Walking In My Shoes
 5. Precious
 6. Black Celebration
 7. Should Be Higher
 8. Policy Of Truth
 9. The Child Inside
 10. But Not Tonight
 11. Heaven
 12. Soothe My Soul
 13. A Pain That I’m Used To
 14. A Question Of Time
 15. Enjoy The Silence
 16. Personal Jesus
 17. Shake The Disease
 18. Halo
 19. Just Can’t Get Enough
 20. I Feel You
 21. Never Let Me Down Again
 22. Goodbye
 23. Credits

– wyreżyserowany przez Antona dokument „A live In Berlin”
– wywiady
– akustyczne wersje „Condemnation” i „Judas” nagrane w Salon Bel Ami

 

– CD –

CD1
1. Welcome To My World
2. Angel
3. Walking In My Shoes
4. Precious
5. Black Celebration
6. Should Be Higher
7. Policy Of Truth
8. The Child Inside
9. But Not Tonight
10. Heaven
11. Soothe My Soul

CD2
1. A Pain That I’m Used To
2. Question Of Time
3. Enjoy The Silence
4. Personal Jesus
5. Shake The Disease
6. Halo
7. Just Can’t Get Enough
8. I Feel You
9. Never Let Me Down Again
10. Goodbye

 

– Delta Machine (Blu-ray audio 5.1) –

1. Welcome To My World
2. Angel
3. Heaven
4. Secret To The End
5. My Little Universe
6. Slow
7. Broken
8. The Child Inside
9. Soft Touch/Raw Nerve
10. Should Be Higher
11. Alone
12. Soothe My Soul
13. Goodbye
14. Long Time Lie
15. Happens All The Time
16. Always
17. All That’s Mine

„Live In Berlin” 17 listopada

Oficjalnie jeszcze tego nie potwierdzono (chyba każdy wie,że na depechemode.com news zawsze na końcu i „w ostatniej chwili”) ale organizacje jak brytyjska BBFC informuje,że „Live In Berlin”,czyli materiał wideo z ostatniej trasy koncertowej Depeche Mode,ukaże się w przyszłym miesiącu,17 listopada. Także pozostaje jeszcze „trochę” poczekać,o ile nic po drodze się nie zmieni.

Przy okazji tego newsa,po sieci krąży info,że na krążku znajdą się 4 godziny dodatkowych nagrań wyreżyserowanych przez Antona.

Zapis występu Dave’a Gahana z Soulsavers na DVD

Długo oczekiwany zapis wideo występu Soulsavers wraz z Davem Gahanem w Capitol Studios & Mastering w Hollywood ma zostać udostępniony pod koniec tego tygodnia na łamach magazynu RollingStone a na początku 2013 roku na nośniku DVD.

Tak informuje Soulsavers na łamach swojego społecznościowego profilu.

Co prawa magazyn RollingStone już wczoraj udostępnił ten materiał,ale dość szybko usunął i wideo i sam artykuł,w którym to wideo zostało umieszczone. Ale przynajmniej wiadomo,że wideo ma 😉

 – AKTUALIZACJA – 

Collected+ i kalendarz w oficjalnym sklepiku Recoil

Rozszerzona wersja filmu Collected w reżyserii Martina Vladara,o której była mowa w jednym z newsów trafi w limitowanej ilościowo wersji (1000 sztuk) do sprzedaży 1 listopada.

Wzbogacony m.in. o galerię zdjęć film Collected będzie można nabyć tylko i wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego sklepu Recoil pod adresem http://store.recoil.co.uk,w formie przedsprzedaży można zamawiać już teraz, dokonywanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal.

ALAN WILDER COLLECTED +

 1. Collected (running time : 36.10)
  02. Collected + : 4 additional scenes (18 mins)
          a) Overview
          b) Fanatics
          c) Emax 2
          d) Auction day
  03. Auction gallery : 67 photographs (8 mins)

All regions : PAL 16:9 : PCM Stereo : Subtitles: English
(Note: ‘All region’ discs will play in any DVD player)

Oprócz filmu Collected,w formie przedsprzedaży można zamówić także kalendarz na rok 2012 złożony z 13 wybranych przez Alana Wildera fotografii autorstwa Steve’a Gullicka. Kalendarz jest formatu A3,do produkcji użyto wodoodpornego,pokrytego żywicą papieru fotograficznego z wysokim połyskiem.

W niedalekiej przyszłości należy się spodziewać kolejnych pozycji w sklepie Recoil,w planach ekipy The Shunt są m.in. nowe t-shirty. Na adres mailowy [email protected] można wysyłać własne pomysły na produkty do oficjalnego sklepu Recoil.

A jednak będzie DVD z trasy Recoil!

W grudniu ubiegłego roku Recoil wystąpił w Budapeszcie,był to dość niezwykły event,nie tylko ze względu na nowoczesne pod względem technicznym miejsce (klub Szikra) ale fakt,że cały występ był nagrywany.

Podczas wczorajszego pobytu Recoil w Oslo,magazyn Side-Line przeprowadził wywiad z Alanem Wilderem,z którego można się dowiedzieć,że:

 • jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem,nagrany w jakości HD materiał wideo z eventu w Budapeszcie zostanie wydany na początku przyszłego roku.
 • Alan przygotował dwa covery Talk Talk na poświęcony im „krążek tribute”,są to utwory: „Dum Dum Girl” i „Inheritance” – ten ostatni nagrany wspólnie z brytyjskim poetą i wokalistą Lintonem Kwesi Johnsonem. Sam krążek ukaże się jednak nie w tym roku,a wiosną 2012.

 • i na koniec jeszcze jedna informacyjna ciekawostka,Alan nagrał remiks dla muzyka – Alessandro Cortini.

Poniżej nagranie z wywiadu oraz nagranie z samego występu.

Kolejne wieści (plotki) z koncertowym DVD

Argentyński Depeche Mode fansite,informuje o przesunięciu premiery DVD na listopad,ponadto o dwóch wersjach tego krążka.

Pierwsza wersja Standard Edition z płytą DVD i dwoma krążkami CD,druga Deluxe Edition wzbogacona o drugą płytę DVD.

 

Standard Edition: 1 DVD + 2 CD
Deluxe Edition: 2 DVD + 2 CD

A najnowszy format,mogący pomieścić wysokorozdzielczościowe nagranie – Blu-Ray ? Może ukaże się wersja Ultra Deluxe ?

Oczywiście pamiętajmy że informacja nie potwierdzona !

Kto odpowiada za reżyserię obrazu z Barcelony ?

Russell Thomas wedle najnowszych doniesień,odpowiadać będzie za reżyserię nagrania z koncertu Depeche Mode w Barcelonie.

Simply Red,Kylie Minogue,U2,George Michael,Jay Z,Placebo,Maroon 5,Will Smith,Moby,Robbie Williams,Dido czy znane marki jak  Victoria’s Secrets oraz Giorgio Armani,to tylko część filmowego dorobku Russella,które znajdziecie w jego CV. Pełen spis jest dostępny na jego domowej stronie.

Ponadto reżyserem obrazu będzie Simon Hawken,zaś producentem JA Digital.

I to tyle w temacie najnowszych doniesień,oficjalnie wciąż nie podano żadnych informacji,nawet w kwestii formatu,choć bardziej niż oczywiste – DVD & Blu-Ray. Ten ostatni aż się prosi o „dopakowanie” dodatkami.

 

Co z koncertowym DVD ??

totu_dvdfCi którzy czyhają na informacje w sprawie DVD lub też Blu-ray z trasy „Tour Of The Universe” muszą zadowolić się jedynie zwiastunem,za sprawą tego samego serwisu w którym mogliśmy obejrzeć przedpremierowo teledysk „Fragile Tension”. Patrząc na urywki w zwiastunie,nagranie ponownie zostało wzbogacone o dodatkowe „efekty specjalne”,które nie zbyt pochlebnie zostały przyjęte na poprzednim krążku „Live In Milan”.

 

 

 

 

 

Niestety w kwestii koncertowego DVD i jego wydania oprócz szczątkowych informacji (plotek) z których wynika że DVD trafi do sprzedaży we wrześniu,nic więcej nie wiadomo. Powyższy news w temacie dostępnego zwiastuna to Prima Aprilis drodzy odwiedzający,a poniższy film to kultowe „Final Countdown” zespołu Europe w wykonaniu przez Dave’a i Martina 🙂

Przesunięcie koncertowego DVD

Z informacji spod znaku MUTE dotyczących wydania krążka DVD z Tour Of The Universe,wynika że płyta ukaże się ze sporym poślizgiem,przewidzianym na koniec września. Jeżeli taka informacja się utrzyma i potwierdzi,utrwaloną Barcelonę na płycie ujrzymy na sklepowych półkach jesienią,pamiętajmy że dokładnej daty jeszcze nie ujawniono więc termin może znacznie ulec zmianie. Przy okazji warto wspomnieć o szykowanym nowym krążku tria z Basildonu,który także jest planowany na jesień. Będzie to remixowa wersja albumu „Sounds Of The Universe”,czyli podobnie jak miało to miejsce z solowym albumem Dave’a Gahan’a „Hourglass” i późniejszym „Hourglass Remixes”.

DVD depeche MODE w Barcelonie

Mogę sobie pogratulować, tak nieśmiało, bo jednak wyszło, w tym przypadku na moje. Dobrze przewidywałem, że nagranie dvd będzie w Hiszpanii, tym razem doczeka się Barcelona na swoje 5 minut.

Oczywiście pytaniem otwartym pozostaje sprawa, co zagrają. Czy usłyszymy przekładkę setu amerykańskiego, czy też usłyszymy coś nowego. Powszechne oczekiwanie jest, aby depeche MODE zagrało coś nowego, bo Wszyscy pokazują tu jako analogię zmianę setu na wiosnę 2006. Ja też uważałem, że set powinien być zmieniony, ale powinien być zmieniony już przed Ameryką Południową. A jeżeli nie został zmieniony, to uważam, że również tej zmiany nie doczekamy się przed Europą, z racji o wiele krótszego czasu między 3 i 4 nogą.

Uważam, też, że jeżeli depeche MODE ma coś zmienić to wiedzą o tym już od kwietnia, kiedy robione były próby i decydowali jak ułożyć set. Nie chce być złym prorokiem, ale na prawdę może się okazać, że zmiana setu już była i było to w czasie trasy po USA.