Archiwa tagu: Daniel Miller

Daniel Miller i Gareth Jones debiutantami… Projekt Sunroof

Projekt Sunroof powinien być znany choć kilku osobom. Pod tą nazwą kryją się Daniel Miller i Gareth Jones. Do tej pory byli znani jako twórcy remixów, choć dla fanów dM przede wszystkim jako twórcy dekonstrukcji albumu Construction Time Again.

Czytaj dalej Daniel Miller i Gareth Jones debiutantami… Projekt Sunroof

Nowy kawałek już w maju… to będzie cover

Tego się chyba nikt nie spodziewał, ale zespół pracuje nad własną wersją jednego z najbardziej kontrowersyjnych utworów w historii muzyki rozrywkowej…

Utwór z repertuaru John’a Cage’a – będzie miał 4:33 i taki też będzie nosić tytuł.

Nie to nie jest głupi żart. To prawda! Jeżeli wydajecie się zagubieni, albo nie wiecie o co chodzi to już po kolei wyjaśniam…

Kawałek 4’33” został skomponowany przez awangardowego muzyka John’a Cage’a w latach 50. i składał się z samych pauz, które również określane są mianem Tacetów. Stąd możecie też znaleźć tytuł tego utworu jako Tacet 4’33”. Utwór na orkiestrę lub dowolny instrument został wykonany po raz pierwszy 29 sierpnia 1952.

W 2010 fani chcieli, aby numer ten stał się Bożonarodzeniowym utworem roku. Zmusiłoby to radio BBC do emisji 4 i pół minuty ciszy. Jak wiadomo radiuo i cisza to przeciwstawne pojęcia. Takie zwycięstwo sprawiłoby wiele problemów radiu ze względu na systemy zabezpieczające przed ciszą w eterze.

No dobrze, a co z tym wszystkim ma wspólnego depeche MODE? Już wyjaśniam…

Od jakiegoś czasu Daniel Miller rozwija swój retrospektywny projekt MUTE 4.0 from 1978 -> Tomorrow. Przykładem niech będzie książka o tym samym tytule wydana późną jesienią 2017. Wpływowi dorobku Johna Cage’a na twórcę Silicon Teens przypisuje się podobno wybór nazwy wytwórni -> MUTE.

Wydawnictwo będzie mieć nazwę kodową STUMM433, jako nawiązanie do tytułu utworu.

Ostatni cover w wykonaniu depeche MODE, jaki znamy, to Heroes z 2017, ciekawe jak bardzo tym razem wersja chłopaków będzie różnić się od oryginału. 😉

Zaproszenie do projektu przyjęło przeszło 50 artystów i zespołów, w tym takie znakomitości jak: depeche MODE, Nitzer Ebb, MOBY, Silicon Teens, The Normal, New Order, Miranda Sex Garden, Goldfrapp, Einstürzende Neubauten, Erasure i Laibach. Pełna lista wykonawców TUTAJ.

A skoro już o Laibach mowa, to poniżej możecie zobaczyć teledysk do ich przeróbki kawałka 4:33.

Projekt ma charakter charytatywny, a zyski z wydawnictwa zostaną przekazane m.in. na The British Tinnitus Association, Help Musicians UK.

Wherever we are, what we hear is mostly noise.
Gdziekolwiek jesteśmy, to, co słyszymy, to głównie hałas.

John Cage

Spotkanie na Gibraltarze

Członkowie depeche MODE spotkali się w miniony weekend na Giblartarze, aby wspólnie celebrować ślub swojego mentora.

W ostatni weekend Daniel Miller i jego wybranka zmienili stan posiadania i zawarli związek małżeński. Uroczystość miała charakter prywatny, co nie zmienia faktu, że kilku fanom udało się uchwycić zespół w okolicach lotniska i hotelu.

Publikuję za hiszpańskojęzycznymi stronami zdjęcia z lotniska i okolic.

Dokument o Hansa Studio

depeche MODE obok Davida Bowie, Iggy Popa, U2 zostawili swój ślad w historii Hansa Studio. Hansa Studio odcisnęła swój ślad w twórczości i historii artystów.

Martin Gore: Mogłeś wyjrzeć przez okno i zobaczyć fryzjera (…) przy pracy pod drugiej stronie (muru)

SkyArts przygotowało dokument o legendarnym studio Hansa w dawnym Berlinie Zachodnim.  Spora część dokumentu powstała z zapisów pracy depeche MODE w tym studio, wypowiedzi Martina oraz członków ekipy produkującej ten album zespołu – Daniel Miller, Gareth Jones.

Powyżej zajafka dokumentu – Hansa Studios: By The Wall 1976-90 – który zostanie wyemitowany 10 stycznia na SkyArts. Będzie to 2 rocznica śmierci Davida Bowie, który nagrał w tym studio albumy Low i Heros.

Czy kiedykolwiek zobaczymy na Soundedit kogoś z dM poza Alanem?

Nie, nie na najbliższej edycji, bo wtedy depeche MODE będą kończyć swoją trasę w Ameryce Północnej w Edmonton. Być może za rok na jubileuszowej odsłonie festiwalu…

Daniel Miller
Daniel Miller

W tym roku na festiwalu pojawi się Daniel Miller – producent, twórca Mute i ojciec chrzestny depeche MODE oraz wielu innych kapel ze swojej wytwórni. Daniel Miller, już laureat nagrody – Człowiek ze Złotym Uchem z roku 2011 – wystąpi tym razem 27 października z autorskim setem dj-skim.

A co z tym Martinem? No coż… był Alan, był Flood, był i będzie Daniel Miller. O możliwości przyjazdu Martina na przyszłoroczną edycję Soundedit Festival poinformował sam pomysłodawca i dyrektor festiwalu – Maciej Werk we wczorajszej audycji – Myśliwiecka 3/5/7.

Całą audycję możecie odsłuchać na trójkowych stronach. A interesujący fanów depeche MODE fragment rozmowy Piotra Stelmacha z Maciejem Werkiem pojawia się od 26:50 do końca audycji. W końcu będzie już po trasie i panowie będą wtedy na urlopach. Będzie to też doskonały moment na promocję wideo koncertowego z Global Spirit Tour… tak tylko podpowiadam 😉

Mute kuratorem na Apple Music

Jak podaje oficjalny fanpage MUTE Records. Wytwórnia została jednym z kuratorów muzycznych w serwisie Apple Music.

Jeżeli jesteś sympatykiem twórczości spod znaku MUTE Records i jednocześnie subskrybujesz ten serwis muzyczny, to kierunek jest dla Ciebie oczywisty. Na początku pojawiły się jedynie klasyczne playlisty, klasycznych gwiazd wytwórni – Goldfrapp, depeche MODE, Nick Cave.

Wytwórnia jednak zapewnia, że wkrótce pojawią się również rarytasy z pawlaczy i piwnic wytwórni Daniela Millera.

„Spirit” – co wiadomo o nowej płycie

Po wtorkowej konferencji wielu fanów czuło niedosyt. Wszystko za sprawą dM, które nabrało wody w usta. Zespół starał się uniknąć zdradzenia jakichkolwiek informacji na temat nowego albumu, poza jego tytułem, nazwiskiem producenta i terminem wydania. Na szczęście, w trakcie wywiadów z mediami, Panowie zdradzili kilka szczegółów…

 • To Martin wpadł na pomysł, aby najnowszy album nazwać Spirit;
 • Tytuł, jak i sporo utworów na albumie zainspirowane są tym, co obecnie dzieje się na świecie;
 • Znamy sześć tytułów utworów:
  • Scum
  • Worst Crime
  • Crime
  • Revolution
  • Backwards
  • Move
 • Poza nowym producentem do zespołu trafili także – nowy programista klawiszy i nowy inżynier dźwięku;
 • Nazwisko nowego producenta zostało zarekomendowane zespołowi przez samego Daniela Millera. Co więcej, James Ford znajdował się na szczycie listy producentów, z którymi chciałby pracować Dave (w głównej mierze dzięki jego córce, która namiętnie słuchała ostatniej płyty Florence + The Machine);

14717160_10155192980840329_1045451823173244717_n

 • Album będzie składał się z 12 utworów. Początkowo Ford chciał, aby było ich 9-10, ale po licznych protestach ze strony zespołu, zgodził się ustąpić. Sesje nagraniowe zaowocowały 18 utworami;
 • Dave, wraz z Eignerem i Gordeno, nagrali 3 utwory: Scum, Revolution, Backwards, Worst Crime. Dwa pierwsze z nich mogliśmy usłyszeć na konferencji;
 • Kawałek Move to kolaboracja między Gahanem i Gorem. Jest to 3 wspólna kolaboracja obu panów na płycie depeche MODE.
 • Revolution podaje się jako kandydata na pierwszy singiel promujący nową płytę.
 • Na konferencji puszczono mix 4 kawałków, w tym Scum, Revolution.


DEPECHE MODE – NEW ALBUM 2017 GLOBAL SPIRIT… przez generationdm

 • Autorem teledysku do Revolution będzie Anton C. Zdjęcia odbędą się na początku listopada w MiamiCorbijn zafascynowany jest miejscami w Miami, które nie cieszą się zbytnią popularnością wśród mieszkańców i turystów, a także tymi, które zostały uszkodzone przez huragan. Zespół natomiast głosował za bardziej oczywistymi miejscami, np. N.Y. i L.A.;
 • Pamiętacie wersje „bare” sfilmowane na potrzeby promocji Delty i wcześniejszych albumów? Zespół w składzie: „święta trójca” + automat perkusyjny, zarejestrował 5 utworów w nowojorskim studiu nagraniowym. 4 z nich pochodzą, z najnowszego albumu i posłużą do jego promocji. Natomiast ostatni z nich to cover Heroes Davida Bowiego. Dave wspomniał, że to właśnie ten utwór, od ponad 30 lat, towarzyszy im w trakcie nagrań i prób przed trasą. Wersja depeche MODE może zostać wydana jako b-side jednego z singli. Ostatni tego typu b-side pochodzi z 2001, kiedy to na stronie b singla I Feel Loved wydany został kawałek Dirt z repertuaru Iggiego Popa/The Stooges.

tumblr_oew57jq9z11r57mv0o2_1280

Czekamy na dalsze wieści z obozu. Będziemy aktualizować informacje na stronie, jak tylko wypłyną kolejne przecieki w mediach na temat nowej płyty.

Daniel Miller o pracy, wytwórni, narzędziach twórcy…

Daniel Miller opowiedział o swojej drodze życiowej, jako artysty, jako producenta, jako właściciela i managera wytwórni Mute.

Wywiad ukazał się w ramach cyklu Loop stworzonego pod patronatem firmy Ableton. Godzinny materiał opowiada również o początkach depeche MODE, trudnych relacjach i artystycznej wolności jaką Daniel Miller dawał swoim artystom.

Film ma 50+ min, ale można go obejrzeć z polskimi napisami. Wystarczy kliknąc zębatkę na filmie. Następnie Napisy >> Przetłumacz automatycznie >> z listy polski. Napisy powinny pojawić się od początku. Tekst na stronie albleton.com.

_

depeche MODE wykorzystują Albleton Live w czasie koncertów co najmniej od 2005 roku. Dzięki niemu zespół brzmi na koncertach tak, jak brzmi. Bez nie tego oprogramowania zespół nie mógłby na żywo nakładać i zmieniać barw instrumentów, które właśnie grają.

Osobą nadzorującą Ableton Live na trasach jest Kerry Hopwood – Dyrektor Muzyczny trasy. Zobaczcie film z 2010, w którym Kerry opowiada o swojej pracy z depeche MODE.

Wywiad dla TV5 (1987)

W przerwie trasy Music For The Masses depeche MODE udzieliło francuskiej stacji TV5 wywiadu na temat nagrywania płyty Music For The Masses, oraz relacji z Danielem Millerem. Wywiad przepleciony demonstracją gry na samplerze Emulator Emax II przez Alana z 1986 roku.

Czytaj dalej Wywiad dla TV5 (1987)

Andrew Fletcher i Daniel Miller dla Audi-o-Rama

Niemiecki producent samochodów, Audi, zorganizował pod koniec marca w Alpach Szwajcarskich kilkudniowe sympozjum pod nazwą Audi-o-Rama. Zaproszonych zostało 15 osobistości z branży muzycznej, a tematem dyskusji była przyszłość muzyki. Czytaj dalej Andrew Fletcher i Daniel Miller dla Audi-o-Rama

Daniel Miller DJ Tour 2015/2016

Na eventowej rozpisce DJ’skich występów Daniela Millera pojawiły się nowe daty. Poniżej rozpiska wraz z odesłaniami do stron, gdzie można zamówić bilety (w chwili pisania newsa na kilku stronach nie jest jeszcze prowadzona sprzedaż).

 

05.12 → Wielka Brytania, Manchester, The Warehouse Project (bilety)
12.12 → Austria, Lech, —- (bilety)
16.01 → Dania, Kopenhaga, Culture Box (bilety)
24.01 → Niemcy, Stuttgart, Kowalski Club (bilety)
20.02 → USA, Los Angeles, Monty Bar (bilety)
11.03 → Wielka Brytania, Minehead, Butlins (bilety)

 

DM_DJ_Dates

 

ENTER Ibiza 2015 z udziałem Daniela Millera

23 lipca Daniel Miller stanie za konsoletę DJ’ską w klubie Space Ibiza w Hiszpanii w ramach cyklu imprez ENTER Ibiza 2015,na które składa się łącznie 12 imprez w przedziale 2 lipiec – 17 wrzesień.

Pełen line-up oraz pozostałe informacje na temat tego cyklu imprez dostępne pod poniższym adresem:

http://enterexperience.com/enter-ibiza-2015-lineup/

Daniel Miller,Mute Festival (Londyn 13-05-2011)

Daniel Miller, studio, wywiad

Daniel Miller obchodzi w dniu dzisiejszym 62 urodziny!

Założyciel Mute Records,Daniel Miller,kończy dzisiaj 62 lata. Z tej okazji życzymy i życzmy mu Wszystkiego Najlepszego!!

Zdjęcie

Zdjęcie

Londyński Cable zaprasza na wieczór z DJ’ami: Speedy J, Regis, James Ruskin i Daniel Miller

Kolejna edycja eventu z cyklu We Fear Silence present Blueprint Records odbędzie się 16 lutego w londyńskim klubie Cable, za konsolą Dj-ską tego wieczoru staną Speedy J,Regis,James Ruskin i Daniel Miller.

Event rozpocznie się o 22:00 i potrwa do 6:00 rano (czasu lokalnego).

Bilety: https://cable-london.databeats.com/event/516


Jako przedsmak,poniżej trwający nieco ponad godzinę specjalnie przygotowany mix przez Daniela Millera:

Daniel Miller uhonorowany przez AIM Independent Music Awards 2012 [zdjęcia + audio]

Jak już informowaliśmy w sierpniu, AIM Independent Music Awards w tegorocznej edycji postanowiło uhonorować Daniela Millera nagrodą The Pioneer Award.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 9 listopada w The Brewery w Londynie. Poniżej kilka zdjęć z Danielem Millerem (źródło: https://www.facebook.com/AIMInde…) oraz nagranie przemowy,udostępnione przez Garetha Jonesa na SoundCloud.

[soundcloud:http://soundcloud.com/gareth-jon…

Depeche Mode w nowym numerze MOJO

Wracają do lipcowego newsa Składanka od Daniela Millera w nowym numerze MOJO,na jednej ze stron w sieci można zobaczyć skany z tego wydania MOJO.

Skany poniżej oraz bezpośrednio na BlogBelieve.com.

Daniel Miller uhonorowany przez AIM Independent Music Awards 2012

W tegorocznym AIM Independent Music Awards, The Pioneer Award 2012 trafia w ręce założyciela Mute Records,Daniela Millera,który został uznany za jedną z najbardziej wpływowych figur w historii muzyki elektronicznej.

Serdecznie gratulujemy!

Składanka od Daniela Millera w nowym numerze MOJO

Wrześniowe wydanie magazynu MOJO wzbogacono o składankę „ELECTRICITY: A Brief History Of The Future Of Sound” przygotowaną przez Daniela Millera.

Na składance m.in. Can,Moby,Throbbing Gristle,LCD Soundsystem,Daft Punk i Caberet Voltaire. O Depeche Mode również jest wzmianka,na okładce pod tytułem zestawienia 50 najlepszych nagrań elektronicznych wszech czasów.

Pokrótce zawartość nowego numeru – http://cover.mojo4music.com/Item.aspx?pageNo=1839&year=2012