Archiwa tagu: D.A. Pennebaker

101 w 4K w ITunes

Jeszcze nie opadły emocje i dyskusje wokół wydania 101 na fizycznych nośnikach, a już niedługo dostaniemy dokument w postaci cyfrowej w seriach online.

Czytaj dalej 101 w 4K w ITunes

101 4K na Blu-Ray – specyfikacja

Aktualizacja mojego wpisu sprzed paru chwil, poniżej specyfikacja poszczególnych formatów reedycji.

Czytaj dalej 101 4K na Blu-Ray – specyfikacja

101 w 4K?

Jak wiecie niedawno ukazał się specjalny numer Classic Pop poświęcony depeche MODE. Jeszcze przed śmiercią D.A. Pennebakera on i Chris Hegedus udzielili wywiadu na potrzeby tego wydawnictwa.

Niedawna śmierć D.A. Pennebakera była wstrząsem dla wielu fanów, pojawiły się nawet spekulacje, że to oznacza koniec marzeń o reedycji dostosowanej do współczesnych standardów obrazu i dźwięku. Tak na szczęście może się nie stać.

Wg Classic Pop Magazine D.A. Pennebaker i Chris Hegedus złożyli zespołowi i wytwórni propozycję ponownego wydania 101 w wersji 4K.

depeche MODE Special Edition Classic Pop
depeche MODE Special Edition Classic Pop

Co więcej, Chris zapewnia, że dokumentaliści odnaleźli kilka nieopublikowanych nigdy fragmentów koncertu, dzięki czemu nowe wydawnictwo może być bogatsze o kolejne fragmenty z Pasadeny. Niestety nie wiadomo czy dotyczy to wszystkich brakujących utworów. W 2003 na DVD wydany został koncert z bonusową płytą, na której były (nie w kolejności) – Master & Servant, Pimpf, Behind The Wheel, Strangelove, Blasphemous Rumours, Stripped, Somebody, Black Celebration, Pleasure, Little Treasure, Just Can’t Get Enough, Everything Counts i Never Let Me Down Again. Pozostałe kawałki były jedynie obecne we fragmentach w dokumencie.

Póki co nie ma, podanych żadnych terminów i raczej należy nastawiać się na 2020 lub 2021. W tej chwili plan wydawniczy zakłada wydanie wszystkich singli na winylach. W tym roku miałyby się ukazać jeszcze single z Violator’a i Songs Of Saith And Devotion (nie ma żadnego potwierdzenia w tym temacie), a w kolejnym roku latach resztę singlowej dyskografii. Cały czas czeka w kolejce na wydanie Dokument / Koncert z Berlina 2018. Choć w pierwszej kolejności należy się spodziewać premiery na Netflix.

Główny archiwista zespołu — Daniel Barassi — prowadzi prace nad odświeżeniem wszystkich teledysków zespołu, czego efekty co jakiś czas widzimy na You Tube.

Rajd sprzed kilku lat na archiwa Mute/EMI sprawił, że kolejka clipów, filmów, dokumentów znanych i nieznanych jest długa.

D.A. Pennebaker [*]

1 sierpnia, w wieku 94 lat zmarł z przyczyn naturalnych – Donn Alan ” Penny” Pennebaker — mistrz dokumentu.

D.A. Pennebaker — dokumentalista i filmowiec. Sławę przyniósł mu dokument z 1973 roku opowiadający o jednym z wcieleń Davida BowieZiggy Stardust and the Spiders From Mars oraz Down From the Mountain z 2000 roku. Ponadto zasłynął takimi dokumentami, jak Monterrey Pop z 1967 — zapis występu na festiwalu Jennis Joplin i Jimi Hendrixa z tzw. Lata Miłości ’67 i Don’t Look Back z 1968 opowiadający o Bobie Dylanie.

D.A. Pennebaker / Bob Dylan - 1967 - Don't Look Back
D.A. Pennebaker / Bob Dylan – 1967 – Don’t Look Back

Dla nas fanów depeche MODE będzie znany przede wszystkim jako współautor filmu drogi, dokumentu o grupce fanów jadących za zespołem i na finałowy koncert depeche MODE w Pasadenie – 101.

D.A. Pennebaker i depeche MODE w 1988 podczas kręcenia dokumentu 101.
D.A. Pennebaker i depeche MODE w 1988 podczas kręcenia dokumentu 101.

Artysta otrzymał w 2013 nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za Całokształt Twórczości. W 1994 D.A. Pennebaker był nominowany do statuetki Oskara za dokument War Room — dokument polityczny o kampanii wyborczej Billy’ego Clintona z 1992 roku.

Honorowy Oscar dla reżysera 101-ki [wideo]

Na tegorocznej gali Governors Awards 2012 reżyser dokumentu „101” D. A. Pennebaker otrzymał honorowego Oscara,nagrodę wręczył inny równie znany reżyser Michael Moore.

Gala odbyła się w Grand Ballroom w Hollywood w minioną sobotę. Poniżej wideo z przemowy D. A. Pennebakera po otrzymaniu Oscara.

Maraton muzyczny w kinie Alamo

Mieszczące się w stolicy stanu Teksas,kino Alamo Drafthouse Cinema wybrało do wyświetlenia 9 filmów dokumentalnych,w tym Depeche Mode.

Od 26 kwietnia do 28 czerwca na każdy z poniedziałków,amerykańskie kino przygotowało po jednym filmie. Dokładna rozpiska poniżej,w przypadku Depeche Mode będzie to 101-ka autorstwa Pennebakera,która zostanie wyświetlona jako jedyna dwukrotnie – 7 czerwca i 14 czerwca.

TEXAS TENOR
poniedziałek,26 kwiecień 2010

SECONDHAND SURESHOTS with Daedelus LIVE!
poniedziałek,03 maj 2010

THE SLOG MOVIE
poniedziałek,10 maj 2010

TENDER MERCIES
poniedziałek,17 maj 2010

THE DOORS: WHEN YOU’RE STRANGE
poniedziałek,24 maj 2010

NASHVILLE GIRL
poniedziałek,31 maj 2010

DEPECHE MODE 101
poniedziałek,07 czerwiec 2010
poniedziałek,14 czerwiec 2010

MINGUS: CHARLIE MINGUS 1968
poniedziałek,21 czerwiec 2010

X: THE UNHEARD MUSIC
poniedziałek,28 czerwiec 2010