Archiwa tagu: Black Celebration Tour

Kalendarium

Kiedy startowały prace nad kalendarium, Kumpel zasugerował stworzenie odpowiednio ułożonego Excela, aby w przyszłości móc w dogodny sposób korzystać z darów i wartości dodanej tego typu dokumentów. Tak Jack na Ciebie patrzę…

Czytaj dalej Kalendarium

Black Celebration: depeche MODE 1986

Szkockie wydawnictwo – Hanging Around Books – wydawca niszowych publikacji przygotował pozycję bardzo limitowaną i bardzo unikatową dla fanów depeche MODE.

Na rynku ukazała sie pozycja ze zdjęciami depeche MODE z trasy Black Celebration autorstwa Andre Csillag. Zdjęcia zostały zrobione na koncertach i w drodze między koncertami w Birmingham i Londynie.

Na początku 1986 r. Wydawca zwrócił się do mnie z prośbą o zrobienie zdjęć depeche MODE z zamiarem zrobienia książki o zespole. W kwietniu tego roku dołączyłem do ich trasy „Black Celebration”, spotkałem się z zespołem w New York Theatre, a następnie w Brighton Center, a później dołączyłem do nich w autobusie trasowym do Birmingham NEC i London Wembley Empire Pool, gdzie dowiedziałem się, że wydawca zbankrutował, w wyniku czego projekt książki został anulowany.

Wydawnictwo zostało wydane w nakładzie jedynie 250 sztuk i ze względu na cenę sprzedaje się świetnie. 36 stron w formacie A5. Zdjęcia są tylko czarnobiałe. Fotograf pokazuje zespół w sytuacjach koncertowych oraz w sytuacjach dziś już niespotykanych – wspólne kolacje z ekipą koncertową, wspólne podróże autokarem na koncerty. Dzięki tym zdjęciom wracamy do czasów, gdy depeche MODE równało się 4, a koncert oznaczał, że zobaczymy 3 parapety i wokalistę bez perkusji i gitar.

Biorąc pod uwagę jak depeche MODE strzegą swojej prywatności, po krótkim czasie spędzonym z nimi byli bardzo gościnni i przyjaźni i dziękuję im za umożliwienie mi dostępu do nich, dlatego szkoda i żal, że ten projekt nigdy nie doszedł do skutku. Te obrazy od ponad 30 lat są leżały w moich archiwach, ponieważ nie miałem żadnego powodu, by je wykorzystywać. Cieszę się, że mogę je teraz publicznie udostępnić dzięki – i we współpracy z – Hanging Around Books.

Tyle autor zdjęć. Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa drogą pocztową. Do wczoraj rozeszła się już przeszło połowa nakładu.