Archiwa tagu: Andrew Fletcher

Konferencja w Mediolanie – podsumowanie

Emocje związane z wczorajszym wydarzeniem trochę już opadły, a więc pora na małe podsumowanie. Wczorajszemu eventowi przyświecają słowa „Where’s the Revolution?„, a to za sprawą zajawki nowego singla, jaką mogliśmy usłyszeć. Jak twierdzą Panowie, dzięki zatrudnieniu nowego producenta ma być inaczej. Pytanie tylko – czy lepiej? Oto moje podsumowanie tego, czego mogliśmy się dowiedzieć na dzisiejszej konferencji w Mediolanie.

Nowy Singiel

O nim wiemy niestety niewiele. Nie znamy jego tytułu, nie wiemy kiedy dokładnie zostanie wydany, ani kto jest autorem tekstu. Niestety, żaden z obecnych w Mediolanie gości, nie pokusił się o zagadnięcie zespołu  na ten temat. Jedyne co dostaliśmy, to muzyczna i wizualna zapowiedź. Zespół nie powiedział kto jest twórcą video, ale styl i efekty w nim wykorzystane, przywołują na myśl nazwisko Saccenti. Dla przypomnienia – Timothy Saccenti to autor teledysku do „Heaven” i wizualizacji, wykorzystanych podczas występów promujących poprzednią płytę – Delta Machine – przed startem trasy. Na szczęście sam Timothy jest bardziej wylewny niż zespół. Parę godzin po konferencji zamieścił te oto zdjęcie na swoim instagramie:

„Spirit” i nowy producent

W tym przypadku zespół był bardziej szczodry. Nowa płyta będzie nosiła tytuł „Spirit” a jej premiera zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku. Jak wiadomo dotychczasowe nagrania odbyły się w Santa Barbara i Nowym jorku. „Dotychczasowe” bo album jest jeszcze nie skończony. Panowie oficjalnie ogłosili, że jej producentem był James Ford, który przyprowadził ze sobą nowy team. Jak przebiegała ich współpraca? Wg. Dave’a zupełnie inaczej, niż z Hillierem. Zespół potrzebował zmiany i bardzo szybko dotarł się nową ekipą. Ford był dla nich powiewem świeżości. Gahan mówi o nim nie tylko jako o świetnym producencie, ale i muzyku, który był w stanie ich odpowiednio poprowadzić w trakcie prac nad płytą. Nowy producent lubi szybko pracować i jest zwolennikiem szybkiego przepływu pomysłów.

Dave: He’s helped us to make what we feel is very incredible sounding record.

Dodatkowo Dave zdradził, że w studiu zawsze czuł się „excited” bo Martin ciągle przynosił swój sprzęt ze studia. Płyta ma podnosić na duchu i zmuszać do przemyśleń. Piosenki na płytę ponownie przygotowali obaj Panowie, ale od Playing The Angel to już standard. I to by było na tyle. Zespół nie chce więcej zdradzić bo jak twierdzi – jest na to za wcześnie. Ma jednak nadzieję, że ich nowe dziecko  będzie równie dobre, albo lepsze niż poprzednie. Dokładniejszą charakterystykę płyty mamy poznać w trakcie jej promocji.

„Global Spirit Tour”

Na razie poznaliśmy europejską część trasy „Global Spirit Tour„. W jej skład wchodzą 32 koncerty w 21 krajach. W większości odbywać się one będą na otwartych obiektach (czyt. stadionach). Trasa rozpocznie się 5 maja, w Sztokholmie a zakończy 23 lipca w Rumunii. Dodatkowo została potwierdzona Warszawa, w której odbędzie się przedostatni koncert na tym legu (21 lipca, PGE Narodowy). Dave potwierdził również trasę po Ameryce Północnej i Południowej  – „hopefully south too„. Kolejne daty podane zostaną wkrótce. Martin zapytany o możliwość zagrania na festiwalach odpowiedział, że „nie wie„. Jednak pewnie wprawne oko wielu z Was dopatrzyło się na podanej rozpisce, dwóch festiwali – w Hiszpanii (BBK Live Festival) i Portugalii (NOS Alive Festival). Ptaszki ćwierkają, że zespół może pojawić się również na niemieckim Rock Am Ring. Pełna rozpiska letniej części trasy: tutaj. Tour Managerem ponownie została Ginny Song (część fanów pewnie zna tę Panią bardzo dobrze ;)).

Setlista

Standardowo, dla zespołu, priorytetem są utwory z nowej płyty, i to one mają stanowić trzon przyszłej setlisty. Co z pozostałą jej częścią? Fletch zażartował, że urządzają „European Song Contest” i wybierają kolejne piosenki na zasadzie głosowania. Muszą one oczywiście współgrać z nowymi. Dave zapewnił, że zagrają wszystkie ulubione kawałki fanów a Martin dodał, że na pewno zawiodą wielu z nich. W trakcie konferencji została poruszona nurtująca wielu fanów sprawa braku zmian w setliście. Jeden z czeskich dziennikarzy, który sam jest fanem dM, zagadnął zespół – czy mamy szansę na usłyszenie utworów pokroju Blasphemous Rumours. Fletch wspomniał, że mają w swoim dorobku grubo ponad 200 utworów i niemożliwym jest aby grali koncerty po 6-7 godzin, chcąc wykorzystać każdy z nich. Z kolei Gahan zapewnił, że próbują wielu kawałków i czasami pozwalają sobie na małe zmiany w setliście. Dla zespołu występy na żywo są ich mocną stroną i muszą to udowodnić. Nie grają w małych klubach gdzie można zmieniać setlistę co wieczór. Tym oto sposobem, uśpiono nadzieje wielu fanów na powrót wielu zapomnianych przez zespół perełek.

Support

Zespół zapewnił, że zespoły, z którymi współpracują są tymi, które lubią, albo sami wybierają. Nikt nie podejmuje tych decyzji za nich.

 Aspekty wizualne

P_20161011_232320anowie mają już za sobą sesję zdjęciową (lipiec w Nowym Jorku), której autorem jest nie kto inny jak Anton. Przy okazji, wstępnie porozmawiali sobie o designie płyty i tym, jak przemycić jej elementy we wszystko co wizualnie. Oczywiście padły słowa, że Anton jest zarobionym człowiekiem, ale przy okazji zapewniono, że chce stworzyć dla zespołu coś innego nich dotychczas. Corbijn po raz kolejny będzie odpowiadał za wizualizacje na trasie, i jak napomknął Martin, za… teledysk. Ich ponowne spotkanie ma się odbyć w listopadzie. Wtedy też mają powstać wspomniane wizualizacje i nowe video.

Ponad to, na instagramie wspomnianego wcześniej Timothiego Saccenti, pojawiło się dzisiaj zdjęcie klapsa filmowego, na którym można zauważyć dwa kluczowe elementy: „Depeche Mode” i „visuals”. Czyżby oznaczało to, ponowną obecność wizualizacji tego artysty w czasie Promo Tour?

Hublot i Charity Water

dM poinformowało, że ponownie zgodziło się współpracować z Hublotem na rzecz Charity Water. Podobno na Delta Machine Tour, razem z fanami udało im się zebrać ponad 1,4 mln dolarów. Więcej informacji na temat ich współpracy i sposobie wsparcia akcji ma pojawić się później.

Alan

fb_img_1476219766039Panom nie udało się uniknąć pytań na jego temat. W zasadzie tylko jednego – czy jest szansa na powrót. Niestety, ku rozczarowaniu wielu, odpowiedź była krótka i dosadna – „No„.  Dave wspomniał, iż mają niesamowite szczęście, że Peter i Christian pracują z nimi od tylu lat. Wprawdzie tak wygląda rzeczywistość, ale pomarzyć zawsze można, prawda? 😉

Cała reszta

Oczywiście nie zabrakło pytań o chemię i nastrój w zespole i jak to się dzieje, że po tylu latach nadal tworzą razem muzykę. Dziennikarze próbowali pociągnąć DM za język jeśli chodzi o wojnę i uchodźców, ale Panowie sprawnie unikali odpowiedzi. Jedyne na co się zdobyli było zdawkowe zapewnienie, że trudno być całkowicie obojętnym na to co się dzieje.

Zapytano również:

  • O to czy rock umarł:

Dave:  Jesteśmy w doskonałej formie. Nadal tworzymy muzykę, z której jesteśmy dumni.Ciągle wierzę, że  muzyka  jest prawdopodobnie jedyną formą, która potrafi jednoczyć ludzi w jednym miejscu. Jest mnóstwo wspaniałej muzyki wokoło. Musicie jej po prostu poszukać.

  • Co ich irytuje w obecnym przemyśle muzycznym:

Andy:  Denerwuje mnie, że mniejsze zespoły mają trudności z wybiciem się. Sprzedaż płyt jest słaba, a radio nie muszą grać nowych rzeczy. To czyni nas szczęściarzami. Kiedy startowaliśmy było zupełnie inaczej.
Martin: Nadal jesteśmy!
Andy: Nadal jesteśmy.

  • Zabawne i wyjątkowe momenty w trakcie nagrywania albumu:

Dave: Dla mnie takie momenty to te, kiedy dzieją się niespodziewane rzeczy , kiedy dzieje się coś spontanicznego.

  • Czy Martin i Dave zapomnieli kiedyś tekstu w trakcie koncertu:

Dave: Bez okularów widzę tylko parę pierwszych rzędów, które i tak wszystko  śpiewają. Mogę więc się na nich wzorować

  • Swoje 5 minut miały nowe buty Gahana:

Dziennikarka: Dave, Twoje buty kradną show!
Dave: Wiem! Czyż nie? Mam przy okazji niezłe skarpetki.

tumblr_oewk9f96ip1r57mv0o1_500

Bardzo dobra wiadomość dla fanek pląsów Gahana! Dave zapowiedział, że nadal potrafi wykonywać charakterystyczne dla ruchy i cieszy się, że ktoś je zauważa. Zapewnił też, że pracuje nad tym, żeby wyglądać lepiej (młodziej) i jest w dobrej formie.

 

Swoje 5 minut miał również słynny ostatnimi czasy fryzjer:

Dave: Nie będziemy mieli fryzjera na nadchodzącej trasie!

I na sam koniec miły aspekt dla polskiej publiczności – Panowie po raz kolejny wspomnieli o pierwszym koncercie na naszej ziemi – Warszawie ’85.

I znowu przekonałam się, że po 45 min. wcale nie jestem mądrzejsza o nową wiedzę, a konferencja to tylko medialny zabieg pełen tych samych, co 4 lata temu infantylnych pytań. Wszystko miało na celu ponowne rozbudzenie zainteresowania zespołem i tym samym zachęcenie fanów do wydania jak największej ilości monet w trakcie nadchodzącej sprzedaży biletów, na koncerty. Wiecie co? Zrobię to z ogromną przyjemnością 😉

Ps. Jeszcze raz – ogromne dzięki dla Wszystkich, którzy obserwowali naszą relację na stronie! Nie było to ostatnie podejście tego typu na tej trasie.

Andrew Fletcher zagra w Katowicach

I oto rozpiska dj’skich eventów Andy’ego Fletchera powiększyła się o kolejny koncert, tym razem w Polsce, a dokładniej w katowickim MegaClub.

 

Megaclub Events ma zaszczyt zaprosić na jedyny występ Andrew Fletchera w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w ramach „ONE NIGHT IN KATOWICE” corocznego zlotu fanów Depeche Mode.

Andrew Fletcher jest członkiem i współzałożycielem zespołu Depeche Mode. W całej swojej karierze Depeche Mode sprzedali ponad 100 milionów płyt, co czyni jednym z najlepiej sprzedających się grup elektronicznych i alternatywnych wszech czasów. Oprócz swojej pracy z Depeche Mode, Andy koncertuje jako DJ, występując na festiwalach muzycznych, takich jak Creamfields, Pukkelpop, Sonar, jak i w klubach nocnych na całym świecie. Ostatni trasa przebiegała przez miasta w Europie Zachodniej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej, Australii i Azji.

Mówiąc o swojej nadchodzącej trasie Andy powiedział: „To zupełnie inne doświadczenie gdy gram w małych miejscach i gdy z Depeche Mode gram dla ponad 50.000 osób. Kiedy jestem w trasie jako DJ, bywam w miastach których nie mógłbym odwiedzić z zespołem i jest fantastyczna sprawa. Pracujemy nad nowym dynamiczny setem, który bardzo chcę zaprezentować.”

Występ w katowickim Mega Clubie będzie dla fanów niebywałą okazją do spotkania z Artystą w klubowej atmosferze – na wyciągnięcie ręki.

Razem z Andym na dwóch parkietach DM / Elektro zagrają:
Toms /Katowice
Kaznodzieja /Będzin
James /Warszawa
Yarecky /Kielce
Lady Painkiller /Poznań
Zielu /Łódź

MegaClub Katowice, Żelazna 15
12 Grudnia 2015 wejście od 20:00
www.megaclub.pl

 

Źródło notki: http://www.ticketpro.pl

Cena biletu: 80 zł

Strona sprzedażowa: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1467206-ogolnopolski-zlot-fanow-depeche-mode.html

629

DJ Fletch Live – kilka nagrań z eventów Andy’ego Fletchera

Trasa koncertowa Dave’a Gahana & Soulsavers skupiła na sobie całą uwagę czarnych duszyczek, a w tym samym czasie trwała też po Europie trasa Andy’ego Fletchera.

Przyznamy szerze, że naszej uwadze też ta trasa nieco umknęła 😉

 

22 październik 2015 – Austria, Wiedeń, Viennale International Film Festival

 

http://www.dailymotion.com/video/x3aqqd4

 

23 październik 2015 – Niemcy, Bielefeld, Ringlokschuppen

https://www.youtube.com/watch?v=OJ7b7rfVFhI

 

https://www.youtube.com/watch?v=l6sIli3m9GE

https://www.youtube.com/watch?v=ve2LLJ7R4pg

Andrzej też rusza w trasę

Nie tylko Dave Gahan ruszy w mini trasę koncertową, Andrew Fletcher również. Pamiętacie news o występie Andy’ego w październiku na Ukrainie? Wraz z tym eventem rozpocznie się trasa Fletcha. W ostatnim czasie pracował nad nowym dynamicznym setem, set gotowy, przyszedł czas na zaprezentowanie go.

Rozpiska obejmuje 6 eventów:

3 październik 2015 – Ukraina, Kijów, Stereo Plaza (bilety)

22 październik 2015 – Austria, Wiedeń, Viennale International Film Festival (bilety)

23 październik 2015 – Niemcy, Bielefeld, Ringlokschuppen (bilety)

31 październik 2015 – Włochy, Rzym, Warehouse Club (bilety)

7 listopad 2015 – Dania, Kopenhaga, KB3 Club (bilety)

27 listopad 2015 – Niemcy, Lipsk, Taubchenthal (bilety)

 

Na tym nie koniec. Kolejne terminy i miejsca eventów zostaną ujawnione niebawem.

DJ Fletch zagra na Ukrainie

W przyszłym miesiącu, dokładnie 3 października, Andrew Fletcher stanie za konsoletą dj’ską w Stereo Plaza w Kijowie. Razem z nim wystąpią O. Torvald, Fahot i Bahroma.

Event pod szyldem znanego na całym świecie trunku Jack Daniels i ukraińskiego oddziału tej marki, a sama impreza z okazji urodzin Jacka. A więc niecodzienna impreza.

Informacje odnośnie biletów na stronie klubu: http://stereoplaza.com.ua

Fletch miał zawitać do Łodzi

Jak informuje naszemiasto.pl (Łódź),Andrew Fletcher miał wystąpić w Łodzi na imprezie z okazji zamknięcia Dworca Łódź Fabryczna.

Miał,bo ostatecznie zamiast Fletcha wystąpi inna gwiazda. Dla przypomnienia,w marcu Fletch również miał wystąpić w Polsce,wówczas trwały rozmowy odnośnie występu w Gdańsku na festiwalu Global Gathering. A sięgając pamięcią do ubiegłego roku,całe trio z Basildonu miało wystąpić (ich występ był w początkowych planach) w czerwcu na otwarciu Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze. 

Wracają do Fletcha i zamknięcia Dworca Łódź Fabryczna,do przeczytania pod adresem – http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1094343,400-tys-zl-za-impreze-z-okazji-zamkniecia-dworca-lodz,id,t.html

Depeche Mode skowerował U2 ?

andrew-fletcher-04.jpg

Andrew Fletcher po raz kolejny podgrzał atmosferę w odpowiedzi na jedno z pytań zadanych podczas konferencji prasowej w Mińsku (gdzie grał wczoraj).

Zapytany o to dlaczego zespół nigdy nie przygotował żadnego covera,Andy w odpowiedzi powiedział,że dzięki dobrym tekściarzom nie było zapotrzebowania na covery,choć kilka zrobili i tu ciekawostka – jest to cover jednego z utworów U2,który… zostanie wydany w listopadzie.

 

– Aktualizacja 05/09/2011 –

Zespół U2 31 października wyda rocznicową wersję albumu „Achtung Baby” m.in. w postaci super deluxe (6CD/4DVD) i box (6CD/4DVD/2LP) i zapewne na tym wydawnictwie znajdzie się,wspomniany przez Fletcha,cover w wykonaniu Depeche Mode.

Więcej o rocznicowym „Achtung Baby” znaleźć można na poniższych linkach:
http://achtungbaby.u2.com/
http://www.slicingupeyeballs.com/2011/08/04/u2-achtung-baby-reissue-box-set-zooropa/ 

Rozpiska DJ Fletch Tour powiększa się o 4 pozycje

Na łamach oficjalnej strony depechemode.com,opublikowano kolejne przystanki na trasie Andy’ego Fletchera – Belfast, Aarau, Turyn i Viterbo.

Wedle wcześniejszej zapowiedzi,Fletch we wrześniu zagra w Belfaście (Irlandia Północna),niestety w kwestii daty tego występu powstała mała nieścisłość. Shine Productions na swojej stronie podaje 10 września,oficjalna strona Depeche Mode – 12 września.

Pozostałe nowe pozycje na rozpisce DJ Fletch Tour 2011:

24.09.2011 – Kettenbrucke,Aarau,Szwajcaria
07.10.2011 – Chalet Club,Turyn,Włochy
08.10.2011 – Theatro Club,Viterbo,Włochy

 

— Aktualizacja [11.08.2011] —

Data eventu w Belfaście została poprawiona na 10 września.