Archiwa tagu: A Broken Frame

Brian Griffin – Works & other stories

W dniach 7 czerwca – 3 sierpnia Brian Griffin otwiera swoją kolejną wystawę w MMX Gallery.

Wystawa będzie obejmować prace artysty z lat 70. i 80. Legendarny fotograf i autor okładek depeche MODE otworzy swoją wystawę 6 czerwca. W godzina 6-9 będzie podpisywał swoje prace w czasie. Więcej na temat wystawy możecie poczytać na stronie galerii MMX.

MMX GALLERY
448 New Cross Road
London, SE14 6TY

Jeżeli jesteście w Londynie i okolicach w czasie wakacji wpadnijcie na wystawę.

Kolejne reedycje singli 12″ na vinylach.

Premiera pierwszych boxów 12″ już za dwa tygodnie. Zanim otworzymy pierwsze pozycje z reedycji singli na vinylu zapraszam na kilka ciekawostek i parę statusów o pozycjach zapowiedzianych na kolejne lata.

Od kilku dni pojawiają się zdjęcia i filmy w social media zdradzające kolejne szczegóły nadchodzących reedycji. Więcej na www.depechemodeboxsets.com

Pojawiły się też koszulki promujące wydanie boxów.

Daniel Barassi (webmaster oficjalnej strony i producent) jest w tej chwili na etapie testpressów singli z Some Great Reward.

Wiadomo, że zostaniemy uraczeni reedycjami na fizycznych nośnikach, jak również każdy, kto zakupi box otrzyma kod do pobrania wersji cyfrowych tych nagrań. Wielu z nas przyjęło do wiadomości ten fakt i przeszło do porządku dziennego. Ja chciałbym się właśnie zatrzymać chwilę nad cyfrowymi wersjami. O ile w przypadku pierwszych boxów zawartość fizycznych nośników będzie praktycznie równa wersjom cyfrowym, to w przypadku kolejnych reedycji wcale tak nie będzie. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to właśnie wersje cyfrowe będą tym, dlaczego warto będzie wejść w posiadanie reedycji. Wersje fizyczne mają ograniczoną zawartość jedynie do tego, co było wydane 20-30 lat temu. Oprócz tego w zbiorach wytwórni jest bardzo wiele materiału poupychanego gdzieś po magazynach. Jak już powiedziałem pierwsze reedycje raczej niewiele będą odbiegać od oryginału, to kolejne wydania mogą przynieść wysyp rarytasów. Szczególnie box Violatorowy miałyby zapowiadać się smakowicie. Tylko, że to będzie dopiero gdzieś w 2021 roku, jeżeli tempo 2 boxy na rok zostanie utrzymane.

Wersje cyfrowe będą wydawane w formacie wav.

Jest jeszcze jedna sprawa, która do tej pory nie jest do końca jasna. Uczestniczyłem ostatnio w ciekawej dyskusji z osobami zaangażowanymi w cały proces. W toku rozmowy wyszło, że jest problem z dwoma płytami – Construction Time Again i The Singles 81>85, a w szczególności chodzi o singiel Get The Balance Right. Ujawniły się dwie szkoły – falenicka i otwocka.

Jak wiemy z Construction Time Again zostały wydane tylko dwa single Everything Counts i Love In Itself. Wydawanie boxa tylko z dwoma singlami trochę mija się z celem. Dlatego jedna z opcji to wydanie boxa razem z singlem Get The Balance Right. W końcu czas powstania nagrań obejmuje rok 1983. Single łączą wspólne projekty – np. trojaczki z obszernymi fragmentami koncertu z Londynu 1982.10.25. Po tym, jak nie wydano tego koncertu na wideo trojaczki te stały się podstawowymi źródłami londyńskiego koncertu.

Inna sprawa, że tylko subiektywna decyzja zespołu sprawiła, iż kawałek Get The Balance Right nie znalazł się na Construction Time Again.

Jeżeli podjęta zostanie decyzja o powyższym połączeniu, to sprawy komplikują się gdzie indziej. Album składankowy The Singles 81>85 też miał jedynie dwa single. Gdyby jednak być superprecyzyjnym, to pierwszą płytą długogrającą na której ukazał się kawałek Get The Balance Right jest właśnie ta składanka. Formalnie to tu powinien znaleźć się ten kawałek.

Inna decyzja sprawia, że nie wiadomo do końca co zrobić z Shake The Disease i It’s Called A Heart. Pozytywna decyzja dla Construction Time Again sprawia, że jednym z rozwiązań jest niewydanie boxa The Singles 81>85, tylko rozdzielenie singli Shake The Disease do Some Great Reward i It’s Called A Heart do Black Celebration.

Oczywiście zawsze można wydać box składający się z dwóch singli, ale sami przyznacie, że dwa single w boxie, to ciut mało jest.

Osobiście skłaniam się do wersji, w której Get The Balance Right ląduje w boxie Construction Time Again, a single Shake The Disease i It’s Called A Heart są wydane jako box The Singles 81>85. Mieszanie z innymi albumami nie ma sensu.

Ten sam problem jest potem z singlmami Little 15 i Everything Counts (Live). Trzecia rozważana wersja, to wydanie samodzielnych boxów z Get The Balance Right, Shake The Disease, It’s Called A Heart, Little 15, Only When I Lose Myself + plus dwa powyższe… gdzieś w okolicach 2025 roku 😉

W przypadku Little 15 jest jeszcze jedna niekonsekwencja. Bazą do wydania całej reedycji jest brytyjski katalog pierwszych wydań. Little 15 należy do katalogu francuskiego, a single But Not Tonight i One Caress do katalogu amerykańskiego. Ta celowa niekonsekwencja powielana jest od lat. Ot takie problemy pierwszego świata.

Konkurs dla czytelników 101dm.pl – Rozwiązany!

Odpowiedzi na dole strony!

Od 28 czerwca startuje wystawa fotografii autorstwa Briana Griffina. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy.

Wspólnie z Muzeum Miasta Gdyni mamy dla Was pytania, dzięki którym będziecie mogli wygrać dwa pojedyncze bilety na wystawę. Pytania zostały przygotowane wspólnie z Brianem Griffinem:

  • Jak wiele razy Brian odwiedził Polskę?
  • Jak nazywa się ulubiony sport Briana?
  • Jak nazywa się najbliższe miasto w pobliżu którego odbyła się sesja zdjęciowa do płyty 'A Broken Frame'?

Brian Griffin
Brian Griffin

Do wygrania są dwie pojedyncze wejściówki na wystawę. Odpowiedzi na pytania proszę przysyłać przez Wiadomości na Facebooku, Twitter, Google+ lub formularz kontaktowy.


No dobrze. Pora rozwiązać konkurs. Wiem, że nie było łatwo, bo nie musiało. Zaczniemy od:

  • Pytanie nr 2 – prawidłowa odpowiedź to nie piłka nożna i nie saneczkarstwo czy też prasowanie ekstremalne. Prawidłowa odpowiedź to żużel. Brian Griffin często bywa w Toruniu na meczach żużlowych, szczególnie na pucharze europy i świata.
  • Pytanie nr 3 – prawidłowa odpowiedź to Saffron Walden w hrabstwie Essex. W tym samym hrabstwie znajduje się Basildon. Można znaleźć o tym miejscu informacje w wielu biografiach.
  • Pytanie nr 1 – to pytanie było najtrudniejsze i tu trzeba było po prostu strzelać. Ze względu na bycie fanem speedway’a, a ostatnio ze względu na liczne wystawy Brian odwiedził Polskę już 20 razy. Tak zeznaje sam Brian.

Bilety na wystawę wygrywa: Jarek Bugajny. Gratulujemy!

Reedycja z dedykowaną stroną

Promocja reedycji winylowych singli rozkręca się w najlepsze. Od wczoraj została uruchomiona specjalna strona (landing page), która promuje nadchodzące wydawnictwo.

Pod tym adresem – depechemodeboxsets.com będziecie mogli śledzić wszystkie wiadomości o reedycji singli.

Do tego całość została okraszona jakże uroczą animacją opisującą zawartość pierwszych wydawnictw zapowiedzianych na 31 sierpnia 2018.

Co ciekawe planowane jest jedno wydawnictwo na cały świat. Czyli nie będzie wersji z dla Ameryki, Australii itp. Może to oznaczać, że wszędzie ukażą się tylko wersje z katalogu europejskiego lub na singlach będą dokładane remixy z innych edycji. Wciąż wiele niewiadomych.

Brian Griffin z nową książką 'POP'

Brian Griffin uruchomił zbiórkę w serwisie Kickstarter na wydanie albumu ze swoimi fotografiami z całego okresu artystycznej działalności.

Celem akcji jest sfinansowanie wydania albumu POP ze zdjęciami okładek, sesji fotograficznych zespołów na zlecenie których Brian pracował w od lat 70 do dziś. Na jego liście znajdują się tacy artyści jak: depeche MODE, OMD, Iggy POP, Kate Bush.

Brian planuje zebrać 30 tysięcy funtów. Stan na dziś, to już 25115 funtów. do końca akcji zostało jeszcze 11 dni. Akcja zakończy się 2 czerwca.

Kompleksowa retrospekcja wszystkich fotografii muzycznych autorstwa Briana Griffina, stworzonych na potrzeby okładek albumów, singli, plakatów i dla prasy.

Każdy donator otrzyma kopię albumu z autografem fotografa. Album będzie wydany w twardej okładce. Minimalny poziom wejścia to 10 funtów, ale dopiero 35 funtów uprawnia do otrzymania albumu.

Brian Griffin
Brian Griffin

Jako bonus można być zaproszonym na wydarzenie promocyjne powiązane z wydaniem POP podczas Soundedit Festival na jesieni tego roku.

Wyższe datki pozwalają otrzymać dodatkowe bonusy. Niektóre datki z przedziału 500 – 1000 funtów pozwalają na otrzymanie albumu z jakąś pamiątką powiązaną z depeche MODE.

Część paczek bonusowych interesujących dla fanów depeche MODE już nie jest dostępna. Datek na poziomie 125 funtów uprawniał do otrzymania albumu z autografami depeche MODE… i nie jest już dostępny. Datek 250 funtów uprawniał do otrzymania POP oraz podpisanej płyty przez członków zespołu z kolekcji Briana… i również nie jest już dostępny.

Strona Kickstarter

Już za tydzień „A Broken Frame” na żywo w wykonaniu duetu Marsheaux

Równy tydzień pozostał do koncertu Marsheaux w warszawkism klubie Progresja,podczas którego będzie można usłyszeć poszczególne utwory z albumu „A Broken Frame” Depeche Mode w wykonaniu dwóch greczynek Marianthi i Sophie.

Zapraszamy serdecznie na ten wyjątkowy koncert,jak i do dopisanie się do listy uczestników na stronie eventu na Facebooku – https://www.facebook.com/events/828944567154775/

 

 

=== Poniżej oficjalne info ===

Marsheaux [Grecja] prezentują „A Broken Frame” Depeche Mode
support: Electro Spectre [Norwegia]

po koncercie:
„The Sun & The Rainfall” Party – specjalna impreza dla fanów Depeche Mode i nie tylko.
poprowadzą: DJ Mały,DJ James,DJ Endżi,VJ Martini.

NOISE STAGE (scena mała)
otwarcie bram: 18.00,koncert: 19:00
wstęp: 65 PLN przedsprzedaż | 75 PLN w dniu koncertu.

Bilety kolekcjonerskie w cenie 68 PLN w przedsprzedaży dostępne tylko poprzez stronę www Klubu w Progresja Cafe oraz w dn. koncertu.

Wstęp na imprezę po koncercie dla posiadaczy biletu: bezpłatny.
Wstęp na samą imprezę po koncercie: 15 PLN. 

Bilety dostępne na stronie Klubu: http://progresja.com/events/marsheaux-grecja-graja-a-broken-frame-depeche-mode/ a także w bileterii: www.eventim.pl oraz we wszystkich salonach EMPiK w Polsce.

info:
Ceniona grecka formacja electro przedstawi w ramach repertuaru m.in. swoje wersje piosenek z albumu „A Broken Frame” Depeche Mode wydanego oryginalnie w 1982. Będzie to jedyny koncert Marsheaux z tym materiałem w Polsce!
„A Broken Frame”,drugi album Depeche Mode powstał po odejściu pierwszego lidera Vince’a Clarka,który w tym czasie założył projekt Yazoo razem z Alison Moyet. Właśnie podczas pracy nad tą płytą rolę głównego kompozytora przejął Martin Gore. Album do dzisiaj pozostał swego rodzaju świadectwem przemiany Depeche z formacji grającej łatwą,prostą i przyjemną odmianę synthpopu w zespół,który będzie chciał pójść w nieco mroczniejszą i bardziej ambitną stronę muzyki elektronicznej. Potwierdzeniem tego kierunku było kilka kompozycji,do których można zaliczyć m.in. „My Secret Garden”,”Leave in Silence”,”Monument”,”Satellite” i przede wszystkim „The Sun & the Rainfall” który do dzisiaj pozostał jednym z najbardziej cenionych i ulubionych utworów wśród Fanów. „A Broken Frame” to również chyba jedyna płyta Depeche Mode,którą można wpisać w nurt klasycznego synthpopu oraz muzyki new romantic – stylów muzycznych tak charakterystycznych dla tamtego czasu tj. pierwszej połowy lat 80. Potwierdzeniem tego może być największy przebój z tego albumu a mianowicie „See You”.

Cover album „A Broken Frame”,który został wydany przez Marsheaux w tym roku zbiera wspaniałe recenzje na całym świecie w tym również wśród fanów Depeche Mode w Polsce.
Usłyszenie na żywo piosenek z „A Broken Frame” będzie niezapomnianym przeżyciem dla Fanów ponieważ Depeche Mode nie wykonują tych utworów na swoich koncertach od ponad 30 lat…

Po koncercie zapraszamy na specjalną imprezę dla wszystkich wielbicieli DM i nie tylko zatytułowaną „The Sun & The Rainfall” Party.
Imprezę rozkręcą: DJ Mały,DJ James,DJ Endżi oraz VJ Martini.

/// źródło zdjęcia: fan page Marsheaux

Formacja Marsheaux z „A Broken Frame” w czerwcu w klubie Progresja

W styczniu pisaliśmy o żeńskim duecie Marsheaux,który scoverował album Depeche Mode „A Broken Frame”. A teraz informujemy,że Marsheaux w przyszłym miesiącu,dokładnie 20 czerwca,wystąpi w warszawskim klubie Progresja.

Data: 20.06.2015
Godzina:18:00 – 23:30
Scena: NOISE STAGE
Cena biletu: 65 PLN (przedsprzedaż) | 75 PLN (w dniu koncertu)

Ceniona grecka formacja electro przedstawi w ramach repertuaru m.in. swoje wersje piosenek z albumu “A Broken Frame” Depeche Mode wydanego oryginalnie w 1982. Będzie to jedyny koncert Marsheaux z tym materiałem w Polsce!

Więcej na temat występu Marsheaux można przeczytać na stronie klubu,pod adresem: http://progresja.com/events/marsheaux-grecja-graja-a-broken-frame-depeche-mode/

plakat.marsheaux

Cover album „A Broken Frame” od Marsheaux

Żeński duet Marsheaux,który czerpie inspiracje i natchnienie z twórczości Yazoo,OMD,Depeche Mode,Soft Cell,Erasure czy Eurythmics,miał chrapkę na utwory Depeche Mode i scoverował w całości album „A Broken Frame„. Ich cover album tak samo zatytułowany trafił właśnie do biblioteki serwisu Spotify.

Zainteresowani jak brzmi i oczywiście mający konto na Spotify znajdą album „A Broken Frame” pod adresem https://play.spotify.com/album/51794AZz5Nc5CpvYSbCWca.

https://play.spotify.com/album/51794AZz5Nc5CpvYSbCWca

Animacje z okładką „A Broken Frame”

Twitter oficjalnej strony Depeche Mode,wykrztusił 9 godzin temu pytanie „Kto jeszcze animuje okładki Depeche Mode ?”,jednocześnie przypominając o swoim istnieniu.
Tak jak w pytaniu,znacie jeszcze jakieś artystyczne przejawy,w których okładki Depeche Mode „nabierają życia” ? Zapewne większość z was już widziała animowaną wersję „A Broken Frame” na YouTube z 2006 roku,ale być może nie widzieliście najnowszej,pochodzącej ze strony animatedalbums.tumblr.com. Na której można znaleźć pokaźną porcję animowanych okładek innych zespołów.