Archiwa tagu: 101dm.pl

Podsumowanie 2022 – roku po mojemu i kilka przemyśleń na rok 2023.

Trochę się zastanawiałem, jak podsumować rok 2022 w świecie depeche MODE. Poza tym, że każdy ma swoje preferencje i każdego prawda jest najmojsza, zapewne mógłbym wymyślać różne rankingi. Mógłbym robić ankiety, głosowania czy inne topy, ale jestem dziwnie spokojny, że na szczycie odpowiedź byłaby tylko jedna…

Czytaj dalej Podsumowanie 2022 – roku po mojemu i kilka przemyśleń na rok 2023.

Kalendarium i MODEontheROAD – nowe działy na 101dm.pl

W sumie to nie wiem, czy już jest odpowiedni czas, czy jeszcze chwilę poczekać. W każdym razie z publikacją tego tekstu zwlekam już od kilku miesięcy, bo ciągle wydaje mi się, że jeszcze nie czas, że jeszcze za mało.

Czytaj dalej Kalendarium i MODEontheROAD – nowe działy na 101dm.pl

Podsumowanie 2020 – po mojemu… i coś o planach na 2021.

Parszywy był ten rok i dobrze, że się kończy/skończył… (nie wiem kiedy czytasz ten tekst). Jak co roku podsumuję kolejny rok z punktu widzenia dM i nieumiejętnie snuję plany na 2021. Wbrew pozorom nie będzie to wcale takie trudne.

Plany na rok 2020 były ambitne. Rok miał upłynąć pod znakiem solowych projektów przeplatanych kolejnymi wydawnictwami retrospektywnymi. W sumie tak było… tylko nie do końca.

Czytaj dalej Podsumowanie 2020 – po mojemu… i coś o planach na 2021.

101DM w nowej odsłonie

Po odświeżeniu od zewnątrz i od środka serwisu dmuniverse.pl,kolejnym celem na liście do zrobienia było odświeżenie także serwisu 101dm.pl,który wizualnie się nieco zestarzał. I tak też się stało. Przed Wami 101dm.pl w nowej odsłonie,bardziej współpracującej z mobilnymi urządzeniami i lepiej eksponującej treści. Do tego aktualności zostały podzielone na kategorie i formaty (wideo,audio,galeria,zwykły) a dublujące się działy połączyły siły.

Od zewnątrz 101dm.pl jest gotowe,od środka nadal trwają w pocie czoła prace,m.in. te najważniejsze – przeniesienie treści z poprzedniej do nowej odsłony serwisu,stąd obecnie większość działów jest offline,a na stronie głównej widnieją (w chwili pisania tego newsa) starsze aktualności. Tydzień,dwa i 101dm.pl będzie w pełni gotowe i oddane do użytku 😉

Forum 101dm.pl przeszło lifting ;)

Nasze forum przeszło kompletną przebudowę,dzięki czemu jest teraz bardziej funkcjonalne, szybsze i mroczniejsze ;D Zapraszamy do odwiedzenia i życzymy przyjemnych dyskusji!! 😀

http://forum.modeontheroad.pl/

Poniżej kilka ciekawszych zmian względem poprzedniej wersji:

1) Forum straciło spoooro na wadze, przez co działa i ładuje się znacznie szybciej.

2) Zaszła drobna zmiana w nazewnictwie: kategorie => kanały || posty => odpowiedzi || tematy => wątki

3) Dodawanie/edycja/cytowanie/usuwanie odpowiedzi odbywa się bez przeładowania strony,podobnie logowanie i przeszukiwanie/filtrowanie wątków.

4) Strona z odpowiedziami jest automatycznie odświeżana,w efekcie gdy ktoś doda odpowiedź w temacie który aktualnie mamy wyświetlony to po kilku sekundach ujrzymy nowo dodaną odpowiedź.

5) Gdy mamy wyświetlony spis wątków na forum a ktoś w tym momencie doda nowy wątek to po kilku sekundach otrzymamy w formie komunikatu powiadomienie o nowo dodanym wątku. Komunikat jest wyświetlany w lewym dolnym rogu.

6) Zamiast typowego spisu tematów dyskusji jak to wygląda na innych forach,tutaj na stronie głównej są wyświetlone wszystkie tematy. Dzięki czemu nie ma potrzeby „łażenie” po działach tylko mamy na dzień dobry wgląd w ostatnie tematy. Z lewej strony tytułu mamy nazwę kanału do którego dany wątek został przypisany a po prawej stronie ilość odpowiedzi,ilość nowy odpowiedzi od ostatniej naszej wizyty oraz autor i data ostatniej odpowiedzi.

7) W razie potrzeby możemy pisanie odpowiedzi odłożyć na później – w formularzu pisania odpowiedzi wystarczy kliknąć „Zapisz szkic”.

8) Możliwość dodania pliku do odpowiedzi w formie załącznika

9) Linki do YouTube czy Vimeo są automatycznie zamieniane na wstawki embed,czyli wklejamy link do filmu a po opublikowaniu odpowiedzi/wątku w miejsce linka zostaje wstawiony odtwarzacz z filmem.

10) Linki do stron są automatycznie zamienione na klikalne linki.

11) Opcja obserwowania wątków,dzięki której możemy otrzymywać powiadomienia o nowych odpowiedziach.

12) Przycisk „Lubię to” dla poszczególnych odpowiedzi,możemy w ten sposób wyrazić aprobatę dla danej odpowiedzi lub po prostu polubić daną odpowiedź – nie nie jest to przycisk Facebooka 😀

13) Na stronie profilowej można zamienić krótką lub dłuższą notkę o naszej osobie.

14) Opcja tworzenia prywatnych wątków,czyli dyskusja w prywatnym gronie 😉

Warszawa 2013 – nasza nowa (piąta?) strona

Stwierdziliśmy,że zebranie i umieszczenie informacji o koncercie Depeche Mode w Warszawie w jednym miejscu będzie łatwiejszym sposobem na zapoznanie się dotychczasowymi informacjami niż przeglądanie całego 101Dm.pl.

Tym sposobem narodziła się strona Warszawa 2013 – https://101dm.pl/waw

Na stronie 101DM.pl nadal będą publikowane informacje związane z koncertem Depeche Mode w Polsce.

Lubisz 101DM.pl na Facebooku a mimo to nie otrzymujesz najnowszych wpisów w aktualnościach?

Krótka instrukcja jak otrzymywać wszystkie aktualności z naszego fan page’a na Facebooku w swoich aktualnościach,a nie tylko te,na które Facebook zezwoli.

Niestety Facebookowi wrast ze wzrostem liczby uzytkowników rośnie aptety na dolary,do tego stopnia,że administratorzy fan page’y muszą płacić aby osoby,które polubiły dany fan page otrzymywały/widziały najnowsze wpisy po przejściu do zakładki aktualności (czyli to co widać na Facebooku po kliknięciu Strona główna  u góry po prawej,obok odesłania do naszego profilu). Ogólnie Facebook za nas decyduje co nas interesuje i jakie wg niego chcemy czytać wpisy!

Rozwiązanie nr1 to być aktywnym na danym fan page’u (w tym przypadku fan page’u 101DM.pl 😉 – lajkować,komentować i udostępniać wpisy – ale sporo osób po prostu czyta bez facebookowych lajknięć,komentarzy etc. I wówczas Facebook stwierdza na tej podstawie,że dany fan page nas nie interesuje bo nie jesteśmy na nim aktywni i nie wyświetla z niego wpisów w zakładce aktualności.

Rozwiązanie nr2 to dodać fan page 101DM.pl do listy zainteresowań,wówczas otrzymujemy/widzimy wszystkie dodane wpisy na fan page’u,jak dodać fan page 101DM.pl do listy zainteresowań dowiecie się poniżej:

1) Wchodzimy na fan page 101DM.pl – https://www.facebook.com/101DMpl

2) Po kliknięciu Lubię to! (lub jeżeli już lubimy) najeżdżamy kursorem myszki na ten sam przycisk aby wyświetlić małe okienko.

Zdjęcie

3) Klikamy na Dodaj do list zainteresowań…

Zdjęcie

4) Jeżeli mamy już jakieś listy to klikamy na jedną z nich,jeżeli nie mamy żadnej listy to klikamy na + Nowa lista…

Zdjęcie

5) W nowo wyświetlonym oknie wyświetli się logo naszego fan page’a z „ptaszkiem” w prawym dolnym rogu,klikamy przycisk Dalej.

Zdjęcie

6) W kolejnym oknie w Nazwa listy: podajemy nazwę naszej listy (np: Depeche Mode),następnie poniżej Osoby,które mogą zobaczyć tę listę: zaznaczmy Tylko ja – lista będzie widoczna tylko dla nas. Następnie klikamy Gotowe.

Zdjęcie

7) Od teraz jak wejdziemy na Facebooka i przejdziemy na Stronę główną,pod linkami Aktualności,Wiadomości,Wydarzenia,Zdjęcia,będzie wyświetlany link do naszej utworzonej listy z aktualnościami z fan page’a 101DM.pl.

Zdjęcie

Zapraszamy na nasz nowy fan page na Facebooku!

Zapraszamy serdecznie Wszystkich na nasz nowo założony fan page na łamach serwisu Facebook – https://www.facebook.com/101DMpl – powiązany ściśle z serwisem 101DM.pl.

Dotychczasowy fan page dostępny pod adresem – https://www.facebook.com/dmuniverse – powiązany ze stroną DMuniverse.pl,będzie miejscem akcji i reakcji,będą publikowane tam projekty/produkcje fanowskie pod patronatem 101DM.pl oraz projekty/produkcje,które promujemy bo po prostu nam się podobają 😉 Plus okazjonalne akcje promocyjne.

101DM.pl

strona: https://101dm.pl/
fan page: https://www.facebook.com/101DMpl

DMuniverse.pl

strona: http://dmuniverse.pl/
fan page: https://www.facebook.com/dmuniverse

My też mamy forum i nawet czaterię!

Wspólnie z ekipą jednego z for Depeche Mode,zamkniętego z przyczyn technicznych,uruchomiliśmy wspólnie forum pod domeną 101DM.pl,a dodatkowo oddaliśmy do użytku dla zarejestrowanych użytkowników połączoną z forum czaterię na luźniejsze tematy,nie koniecznie związane z Depeche Mode czy Recoil.

Adres forum: https://101dm.pl/forum

Zaś odesłanie do czaterii zostanie wyświetlone w lewym menu po zalogowaniu na forum.

Zapraszamy do rejestracji (można się także logować za pośrednictwem Facebooka) i dyskusji na naszym (jeszcze pachnącym nowością 😉 forum!!

Podsumowanie dnia wprost na Twój adres mailowy

Machineria mailingowa 101DM ruszyła,codziennie w godzinach 21:00 – 23:00 wysyła mail będący podsumowaniem dnia. Co dokładnie zawiera takie podsumowanie dnia ? Nowe treści zamieszczone na 101DM.pl w dziale newsy,imprezy/zloty,dyskografia,live,trasy koncertowe.

Aby otrzymywać takie podsumowanie dnia wprost na swój adres mailowy,wystarczy po prawej stronie w bloku Newsletter w pustym polu wpisać swój adres mailowy i kliknąć poniżej przycisk Dopisz do bazy. Pozostałe czynności to w nowo otwartym oknie podanie prawidłowego kodu CAPTCHA (zabezpieczenie antyspamowe) oraz potwierdzenie subskrypcji newslettera (weryfikacja właściciela podanego adresu mailowego) w pierwszym otrzymanym mailu od 101DM.pl.

W razie jakikolwiek problemów prosimy o kontakt via formularz kontakwowy.

UWAGA!! Poprzez newsletter wysyłane są tylko i wyłącznie nowo dodane treści na stronie 101dm.pl oraz fan page’u i miniblogu 101DM. Żadne reklamowe papki i inne spamy firm trzecich w postaci osobnych maili (mailing reklamowy) nie są i nie będą wysyłane poprzez naszą bazę,zaś sama baza adresów mailowych nie będzie udostępniana,odsprzedawana.