Archiwa tagu: 101

101 w 4K w ITunes

Jeszcze nie opadły emocje i dyskusje wokół wydania 101 na fizycznych nośnikach, a już niedługo dostaniemy dokument w postaci cyfrowej w seriach online.

Czytaj dalej 101 w 4K w ITunes

101 4K na Blu-Ray – specyfikacja

Aktualizacja mojego wpisu sprzed paru chwil, poniżej specyfikacja poszczególnych formatów reedycji.

Czytaj dalej 101 4K na Blu-Ray – specyfikacja

101 na Blu-Ray jeszcze w tym roku

Pamiętacie informację o tym, że D.A. Pennebaker oraz Chris Hegedus, jeszcze przed śmiercią mistrza rozpoczęli prace nad reedycją 101 w wersji 4K na blu-ray? Informacja została podana w 08.2019.

Czytaj dalej 101 na Blu-Ray jeszcze w tym roku

101 w 4K?

Jak wiecie niedawno ukazał się specjalny numer Classic Pop poświęcony depeche MODE. Jeszcze przed śmiercią D.A. Pennebakera on i Chris Hegedus udzielili wywiadu na potrzeby tego wydawnictwa.

Niedawna śmierć D.A. Pennebakera była wstrząsem dla wielu fanów, pojawiły się nawet spekulacje, że to oznacza koniec marzeń o reedycji dostosowanej do współczesnych standardów obrazu i dźwięku. Tak na szczęście może się nie stać.

Wg Classic Pop Magazine D.A. Pennebaker i Chris Hegedus złożyli zespołowi i wytwórni propozycję ponownego wydania 101 w wersji 4K.

depeche MODE Special Edition Classic Pop
depeche MODE Special Edition Classic Pop

Co więcej, Chris zapewnia, że dokumentaliści odnaleźli kilka nieopublikowanych nigdy fragmentów koncertu, dzięki czemu nowe wydawnictwo może być bogatsze o kolejne fragmenty z Pasadeny. Niestety nie wiadomo czy dotyczy to wszystkich brakujących utworów. W 2003 na DVD wydany został koncert z bonusową płytą, na której były (nie w kolejności) – Master & Servant, Pimpf, Behind The Wheel, Strangelove, Blasphemous Rumours, Stripped, Somebody, Black Celebration, Pleasure, Little Treasure, Just Can’t Get Enough, Everything Counts i Never Let Me Down Again. Pozostałe kawałki były jedynie obecne we fragmentach w dokumencie.

Póki co nie ma, podanych żadnych terminów i raczej należy nastawiać się na 2020 lub 2021. W tej chwili plan wydawniczy zakłada wydanie wszystkich singli na winylach. W tym roku miałyby się ukazać jeszcze single z Violator’a i Songs Of Saith And Devotion (nie ma żadnego potwierdzenia w tym temacie), a w kolejnym roku latach resztę singlowej dyskografii. Cały czas czeka w kolejce na wydanie Dokument / Koncert z Berlina 2018. Choć w pierwszej kolejności należy się spodziewać premiery na Netflix.

Główny archiwista zespołu — Daniel Barassi — prowadzi prace nad odświeżeniem wszystkich teledysków zespołu, czego efekty co jakiś czas widzimy na You Tube.

Rajd sprzed kilku lat na archiwa Mute/EMI sprawił, że kolejka clipów, filmów, dokumentów znanych i nieznanych jest długa.

D.A. Pennebaker [*]

1 sierpnia, w wieku 94 lat zmarł z przyczyn naturalnych – Donn Alan ” Penny” Pennebaker — mistrz dokumentu.

D.A. Pennebaker — dokumentalista i filmowiec. Sławę przyniósł mu dokument z 1973 roku opowiadający o jednym z wcieleń Davida BowieZiggy Stardust and the Spiders From Mars oraz Down From the Mountain z 2000 roku. Ponadto zasłynął takimi dokumentami, jak Monterrey Pop z 1967 — zapis występu na festiwalu Jennis Joplin i Jimi Hendrixa z tzw. Lata Miłości ’67 i Don’t Look Back z 1968 opowiadający o Bobie Dylanie.

D.A. Pennebaker / Bob Dylan - 1967 - Don't Look Back
D.A. Pennebaker / Bob Dylan – 1967 – Don’t Look Back

Dla nas fanów depeche MODE będzie znany przede wszystkim jako współautor filmu drogi, dokumentu o grupce fanów jadących za zespołem i na finałowy koncert depeche MODE w Pasadenie – 101.

D.A. Pennebaker i depeche MODE w 1988 podczas kręcenia dokumentu 101.
D.A. Pennebaker i depeche MODE w 1988 podczas kręcenia dokumentu 101.

Artysta otrzymał w 2013 nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za Całokształt Twórczości. W 1994 D.A. Pennebaker był nominowany do statuetki Oskara za dokument War Room — dokument polityczny o kampanii wyborczej Billy’ego Clintona z 1992 roku.

Zachary Efron w DM t-shircie

Disneyowska gwiazda Zac Efron także lubi Depeche Mode. Niedawno został przez paparazzi przyłapany ze swoim czworonogim pupilem,miał wówczas na sobie sprany t-shirt z motywem 101.

Depeche Mode – 101 (wideo mix)

101-ka z autografem Dave’a Gahana wystawiona na aukcji

W serwisie aukcyjnym eBay można licytować dwie rzeczy,które zostały podpisane przez Dave’a Gahana – program koncertu MusiCares MAP 2011 oraz winyl Depeche Mode – 101.

Uzyskane kwoty zostaną przekazane fundacji MusiCares.

 

 

 

 

MC Dave Gahan Signed Depeche Mode 101 Vinyl | $155.00
http://cgi.ebay.com/MC-Dave-Gahan-Signed-Depeche-Mode-101-Vinyl

MC 2011 MAP Fund Benefit Program Signed By Dave Gahan | $102.50
http://cgi.ebay.com/MC-2011-MAP-Fund-Benefit-Program-Signed-Dave-Gahan

D.A. Pennebaker dla A.V. Club

Wywiad z D.A. Pennebakerem,w którym nie mogło zabraknąć wzmianki o Depeche Mode do przeczytania pod adresem www.avclub.com.

Odbierasz niemiecki kanał BR ? Oglądniesz wieczorem 101-kę

Niemiecka stacja Bayerischer Rundfunk (w skrócie BR),w repertuarze na dzisiejszy dzień,przygotowała gratkę dla fanów Depeche Mode.

Film z którym każdy powinien się zapoznać,101-ka D.A. Pennebakera,zagości dzisiaj w odbiornikach każdego kto nie tylko jest fanem dorobku Depeche Mode,ale przede wszystkim odbiera ten kanał. Także odwiedzamy stronę operatora kablowego lub satelitarnego,z którego oferty korzystamy i szukamy Bayerischer Rundfunk (BR). Emisja 101-ki rozpocznie się o godzinie 23:40. Na tej stronie,odpowiedniku iPlayer’a BBC,można oglądać stację BR online (za pośrednictwem internetu),jednak wątpliwe czy akurat ten film będzie wyświetlony online,choć kto wie.

Pasadena Rose Bowl raz jeszcze z klubem Confashion

Warszawski bar i restauracja – Confashion zaprasza na projekcję 101’ki Depeche Mode. Projekcja która odbędzie się w najbliższy wtorek (18 maja), jest częścią cyklu Confashion LIVE!.

Oprócz wyświetlenia 101’ki Pennebakera z 1989 roku,na dużym ekranie obejrzymy także Coldplay – „Live 2003” i „At The BBC”. Start przewidziano na godz. 21:00,wstęp wolny,dane adresowe poniżej,natomiast więcej informacji oraz pozostałe wydarzenia,znajdziecie na stronie confashion.pl.

 

Dan adresowe:

Confashion cocktail bar&restaurant
Warszawa
ul.Moliera 2/4

Start. 21:00 / Wstęp wolny

Maraton muzyczny w kinie Alamo

Mieszczące się w stolicy stanu Teksas,kino Alamo Drafthouse Cinema wybrało do wyświetlenia 9 filmów dokumentalnych,w tym Depeche Mode.

Od 26 kwietnia do 28 czerwca na każdy z poniedziałków,amerykańskie kino przygotowało po jednym filmie. Dokładna rozpiska poniżej,w przypadku Depeche Mode będzie to 101-ka autorstwa Pennebakera,która zostanie wyświetlona jako jedyna dwukrotnie – 7 czerwca i 14 czerwca.

TEXAS TENOR
poniedziałek,26 kwiecień 2010

SECONDHAND SURESHOTS with Daedelus LIVE!
poniedziałek,03 maj 2010

THE SLOG MOVIE
poniedziałek,10 maj 2010

TENDER MERCIES
poniedziałek,17 maj 2010

THE DOORS: WHEN YOU’RE STRANGE
poniedziałek,24 maj 2010

NASHVILLE GIRL
poniedziałek,31 maj 2010

DEPECHE MODE 101
poniedziałek,07 czerwiec 2010
poniedziałek,14 czerwiec 2010

MINGUS: CHARLIE MINGUS 1968
poniedziałek,21 czerwiec 2010

X: THE UNHEARD MUSIC
poniedziałek,28 czerwiec 2010

Projekcja Depeche Mode w Jaśle

W mieście Jasło w województwie podkarpackim odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury projekcja z DVD koncertu Live At The Rose Bowl wydanego na płycie Depeche Mode „101”. Wstęp wolny,więc jeżeli zamieszkujecie te okolice i nie macie innych planów,zawsze można oglądnąć stary koncert w większej grupie fanów. Wprowadzenie do projekcji rozpocznie dziennikarz muzyczny – Piotr Chojecki.

Pasadena Rose Bowl 20 lat temu

Przeszło 60 000 osób na trybunach, ponad milionowy dochód za sprzedane bilety i pamiątki, to wynik słynnego koncertu na trybunach Rose Bowl w Pasadenie, który odbył się 18 czerwca 1988 roku rozpoczynając się od pamiętnych słów „Good evening Pasadena” wypowiedzianych przez Dave’a Gahana. Zarejestrowany materiał audio-wideo do dziś jest słuchany przez fanów na całym świecie.

Już jutro mija dwudziestolecie tego występu,z tej okazji oficjalna witryna depeche MODE przygotowała pod stronę zawierającą materiały z koncertu.

Na stronie do wysłuchania i obejrzenia:
– klipy utworów które ukazały się w materiale 101 na DVD w 2003 roku (każdy trwający 1:30)
– 58 minut audycji radiowej prowadzonej na żywo prosto z Rose Bowl, przez Dj-ów radia KROQ oraz Richard Blade, Jed The Fish, Ramondo, Swedish Egil, Doc On The Roq, Lewis Largent, Rodney Bingenheimer, Dusty Street, Scott Mason i Rick Carroll
– Rock Report – klip z premierą filmu 101 w Century City,California
– The Week In Rock
– zwiastun premiery 101-ki w Nowym Jorku (prowadzący Kurt Loder)
– oraz nagrany na żywo podczas koncertu,promocyjny klip Everything Counts.