W zeszłym tygodniu zamieszczono na oficjalnej stronie listę utworów,które zostały wybrane przez Martina Gore’a do puszczania przed występem zespołu (więcej informacji w jednym z poprzednich newsów). Wszystkie utwory z tej listy można przesłuchać oraz prawie wszystkie nabyć za pośrednictwem portalu beatport.com w postaci dwóch pakietów,pierwszy „Depeche Mode Pre-Show Music Pt.1” zawiera pierwszą dziesiątkę listy w cenie $14.90,drugi „Depeche Mode Pre-Show Music Pt.2” zawiera kolejną dziesiątkę w cenie $15.40. W dostępnych pakietach brakuje jedynie ostatnich trzech utworów których autorami są Max Cooper Rainer Weichhold i X.L.R.8.R,brak informacji czy zostanie wydany w postaci trzeciego pakietu czy może jako osobne pliki do ściągnięcia.
Depeche Mode Pre-Show Music Pt.1 ($14.90)
Kjofol – Thirteen People
Minilogue – Hundraelva
Andre Kronert – Salzwasserliebe
Ben Klock – Check For Pulse
Simone Tavazzi – Poltergeist (Perc Mix)
Maetrik – Envy
Ki.Mi – StereoKubizm
Marko – Everything Turns Black (Alex Bau Mix)
The Chain – Letting Go
Popof – Serenity
Depeche Mode Pre-Show Music Pt.2 ($15.40)
Ben Klock – Sub-Zero
Dusty Kid – Lynchesque
FLG – Amplifier
Guy Gerber – Timing
Jurek Przezdziecki – Qwerty Poema
Loco Dice – Breakfast At Nina’s (Onur Ozer mix)
Mini Mode – Ombra
Noir – Ragnarok
Ryan Davies – Spicyal Sound
Simian Mobile Disco – 10,000 Horses Can’t Be Wrong
Brakujące utwory:
Max Cooper – Harmonisch Serie
Rainer Weichhold – Bamboo (Format B Mix)
X.L.R.8.R – Clubnight


Niemiecka radiostacja WDR 2 przygotowała niecodzienne głosowanie. Słuchacze,odwiedzający radiostacje a w szczególności fani mogą głosować na wybrany przez siebie zespół w liście „WDR 200. DIE BESTE BAND ALLER ZEITEN” za pośrednictwem przygotowanego formularza. Sam formularz zawiera przeszło 1000 dopisanych zespołów jak Abba,ZZ Top,U2,AC/DC,Qeen,Pink Floyd oraz oczywiście Depeche Mode,więc każdy fan powinien znaleźć swój zespół. Głosowanie kończy się 7 listopada punktualnie o północy,a z oddanych głosów zostanie wybranych „200 zespołów wszech czasów”. Stronę radiostacji można znaleźć pod
Pierwszy teledysk z albumu „Sound of The Universe”,”Wrong” autorstwa Patricka Daughtersa został nominowany do tegorocznego „UK Music Video Awards 2009”,aż w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii „Najlepsze rockowe wideo” teledysk powalczy z dwoma klipami zespołu Coldplay,oraz klipami Glasvegas,Oasis i The Dead Weather. Drugą kategorią do której nominowany został „Wrong” to „Najlepsze wizualne efekty w klipie” w której ponownie oprócz depeszy znalazł się klip Coldplay oraz Glasvegas. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas rozstrzygnięcia UK Music Video Awards 2009 13 października w londyńskim kinie „The Odeon West End”.
Przeglądając jesienno-zimową ramówkę brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Four,jeden program może zainteresować szczególnie fanów elektronicznych dźwięków. Na antenie stacji BBC Four zostanie wyemitowany dokument „Synth Britannia”,opowiadający o wpływach elektronicznej muzyki na brytyjski pop,rock oraz scenę taneczną od początku lat 70-tych. W przygotowaniu dokumentu pomagał znany każdemu fanowi zespołu Depeche Mode – Vince Clarke,oprócz Vince’a w programie wystąpi szef Mute Records Daniel Miller,Martin Gore którego nie mogło zabraknąć,Phil Oakey z Human League,klawiszowiec i gitarzysta Joy Division oraz w późniejszych latach wokalista New Order Bernard Sumner,lider zespołu Pet Shop Boys Neil Tennant oraz inni o których dowiemy się 16 października,to właśnie na ten dzień została ustalona emisja dokumentu (obecnie brak podanej godziny).