Archiwum kategorii: Trasy

„Global Spirit Tour” – kolejna paczka koncertowych newsów

Płyta jest już właściwie na rynku. Jedni czekają, inni słuchają. Tym czasem ważne rzeczy się dzieją. Zapraszam na krótkie podsumowanie, tego co zbliża się na trasie. Uwaga Spoilery!

Zacznijmy od informacji o narodzinach piątej już dziedziczki rodowej fortuny Gore’ów. Tradycyjnie matka i dziecko czują się dobrze, a ojciec jako wprawiony w bojach nie zemdlał i przez cały poród prawidłowo oddychał – jak był uczony na szkole rodzenia.

Tym czasem kalifornijscy fani otrzymali 3. koncert z rzędu w Los Angeles – 16.  października 3. noc w Hollywood Bowl.

Eventim - ticket alarm
Eventim – ticket alarm

Zanim przyjdzie październik radzę uzbroić się kolejne fundusze. Ponieważ wróble ćwierkają, że jesienno-zimowa trasa wisi w powietrzu. Jak donoszą fani – Eventim (czemu oni, skoro lato sprzedawał Ticketmaster) testuje w Austrii 'Ticket Alarmy’ z depeche MODE w roli głównej.

W piątek transmisja koncertu depeche MODE w Berlinie. Start koncertu o 21:00. Koncert będzie można oglądać na profilu Electronic Beats na YouTube. Dla tych z Was, którzy nie będą mogli oglądać koncert, zapraszamy na relację na żywo na stronach 101dM.pl.

Po raz pierwszy w Berlinie zobaczymy wizualizacje przygotowane przez Tim’a Saccenti jeszcze w ubiegłym roku.

Pora na mały spoiler – zebraliśmy listę znanych numerów, o których wiemy, że były trenowane na nadchodzącą trasę.

Z albumu Spirit:

  • Where’s The Revolution
  • Scum
  • Cover Me

Poprzednie albumy:

  • Barrel Of A Gun
  • A Pain That I’m Used To
  • Corrupt
  • In Your Room (devo version)
  • World In My Eyes (nowe intro i trochę zmian w środku)
  • Everything Counts
  • Enjoy The Silence
  • Personal Jesus
  • It’s No Good
  • And Then…

Inne:

  • Heroes

Razem daje to 14 utworów. Czego nie wiemy? Na pewno nie znamy 2 numerów Martina – 1. pewnie z nowej płyty i 1 odgrzewany. And Then… raczej przypadnie Martinowi.

Brakuje jeszcze 2-3 numery z nowej płyty i ze 2-3 ze staroci – na pewno Never Let Me Down Again i Walking In My Shoes. I mamy już właściwie cały set wyjściowy.

W piątek przekonamy się, czy coś nowego dojdzie do setu. Warto pamiętać, że nie wszystkie numery grane podczas Promo Tour mogą być włączone do podstawowego setu – tak było w 2013. Kawałki te potem mogą pojawić się w secie na drugą noc, na kolejnych legach lub wcale.

TimesTalks Nowy Jork 8.03.2017 – relacja

O 1 nad ranem minionej nocy oglądaliśmy na żywo nieco ponad godzinną rozmowę krytyka muzycznego Jona Pareles’a z depeche MODE w Skirball Center w Nowym Jorku w ramach serii TimesTalks. Przygotowaliśmy dla Was krótką relację.

Było nieco o nowej płycie, dużo więcej niż nieco o historii zespołu, pojawiło się kilka śmiesznych anegdot i w ogóle było miło (aż się lekko oczko przymykało).

Co o nowej płycie powiedzieli członkowie zespołu:

Martin:  swoje kawałki pisał w większości na koniec 2015 roku i początku 2016, kiedy świat zaczął być w pewnym chaosie. Where’s The Revolution wydaje się być kawałkiem, który został napisany pod obecne czasy.

Dave: zmiana producenta była pewnym kalkulowanym ryzykiem, zmianę popierał też Daniel Miller. Współpraca z Jamesem Fordem się udała.

Martin: James był „wierny” wersjom demo, natomiast we wcześniejszych latach zespół miał tendencje do „przekombinowywania”, dekostrukcji wersji demo do takiego poziomu, na którym nic z nich nie zostało i musieli zaczynać kawałki „na nowo”.  Na przykład – doszli kiedyś do  stworzenia Judas w wersji reggae 😉

Dave: dema przygotowane przez Martina na tą płytę były bardzo kompletne. Praca Dave’a polegała na dodaniu charakteru wokalem i interpretacją (nie siadają z Martinem i nie rozmawiają o znaczeniu jego tekstów). Kiedy Dave przychodzi ze swoimi kawałkami, podoba mu się pomysł ich „rozbiórki” na części pierwsze i podejście od innej strony. Tak się stało z Cover Me.

Anegdoty i historie

Personal Jesus

Martin był bardzo zainspirowany książką Priscilli Presley o Elvisie – był on dla niej jak swego rodzaju prywatny prorok.

Andy  przyznał, że nie sądził, że PJ będzie hitem i dodatkowo bał się, że jego mamie się nie spodoba, przez odniesienie do Jezusa 😉

Condemnation – jeden z punktów zwrotnych w historii zespołu.

Martin przygotował bardzo podstawowe demo (wokal + piano) a tekst powstał dość szybko i płynnie, co się rzadko zdarza.

Dave usłyszał demo i wiedział od razu, że kawałek miał w sobie coś szczególnego. Zaśpiewał wokal za jednym razem, a wykonując ten kawałek, po raz pierwszy poczuł się jak wykonawca („singer”).

Home – czyli kawałek o śmierci

Martin przechodził wówczas przez bardzo ciężki czas i bał się przedwczesnej śmierci, której wizję starał się wówczas zaakceptować.

Anton Corbijn – kolejny punkt zwrotny

Martin: Anton zgodził się na pracę z zespołem w 1986 roku. Wcześniej dM wielokrotnie prosili go o to, natomiast ten ciągle odmawiał. Martin zażartował, że patrząc w przeszłość wcale mu się nie dziwi 😉  Zespół wiele mu zawdzięcza, pomógł im zmienić to, jak byli postrzegani i zbiegło się to też z ich zmianą muzyczną. Anton jest na pewno ważną częścią tego co depeche MODE robi.

Kilka pytań publiczności

Padło pytanie o system kolejkowania i przedsprzedaży biletów dla fanów w Ameryce Północnej  – Andy przyznał, że zespół jest wręcz sfrustrowany faktem, że na koncertach fani są gdzieś dalej, a niekoniecznie w pierwszych rzędach. Martin powiedział wprost, że system miał wyeliminować scalperów, czyli koników.

Pytanie o ulubiony kawałek, który niekoniecznie odniósł komercyjny sukces:

Andy: World In My Eyes, ponieważ wybili się z małego miasteczka i poniekąd podbijają teraz świat i ta podróż jest niesamowita.

Martin: Surrender, aczkolwiek trudno było mu wybrać.

Dave: trudno powiedzieć, ponieważ wszystkie odniosły sukces (!). A na serio, są na albumach takie utwory, które nie wypadają dobrze na koncertach i łatwo to wyczuć. Tak na przykład będzie z Worst Crime – być może zagrają go gdzieś podczas kameralnego występu w TV,  ale kawałek nie sprawdzi się na dużym koncercie.

Dave odniósł się też przy okazji do faktu, że album Spirit już wyciekł do sieci. Wspomniał też o setliście, w której na pewno nie zabraknie hitów, takich jak Personal Jesus, bo inaczej fani byliby zawiedzeni.  Oczywiście obok kawałków z nowej płyty zagrają te starsze, które pasują do nich klimatem.

Pełne nagranie jest dostępne na FB wydarzenia, a poniżej wersja z YT bez kilku początkowych minut (stream na YouTube zaczął się z opóźnieniem).

Był jeszcze jeden sekretny koncert

Wszyscy żyjemy faktem, że depeche MODE zagrało koncert (?), próbę (?) przed wybraną grupką fanów, ale dziś wypłynęła informacja, że nie był to pierwszy raz, kiedy zespół się pokusił o tego typu wydarzenie.

Tego samego dnia grupka dziennikarzy usłyszała zupełnie inny set, niż fani wtorkowej nocy. 6 marca depeche MODE wykonało krótki set przed grupą amerykańskich dziennikarzy, która została przywieziona w taki sam sposób jak we wtorek fani. Występ odbył się po występie dla fanów.

Tym razem zespół wykonał następujące numery:

  1. Everything Counts
  2. Enjoy The Silence
  3. Personal Jesus
  4. Heroes

Ten ostatni, to oczywiście cover Davida Bowie. Porządek numerów jest przypadkowy, bo nic więcej o tym mini występie nie wiadomo.

Jak tylko pojawią się nowe łamiące wiadomości będziemy Was informować.

Sekretny koncert w Nowym Jorku [aktualizacja]

Dzisiejszej nocy depeche MODE zagrało sekretny koncert dla grupy ok 25 fanów. Sekretny występ odbył się w sali prób zespołu, a start wydarzenia był w Sony Studios w Nowy Jorku.

Uwaga dalej już będą spojlery, więc jeżeli nie chcesz znać setlisty i szczegółów informacji o koncertach promocyjnych przed startem trasy, to zatrzymaj się w tym miejscu.

3

2

1

No to zaczynamy…

Fani początkowo spotkali się w centrali Sony, po czym po sprawdzeniu telefonów i możliwego innego sprzętu zostali przewiezieni do nieznanego miejsca autobusem, gdzie czekał na nich zespół. Cytuję za jedną z uczestniczek koncertu:

our phones were checked and we were whisked away on a bus (Get on Board!) to a secret location

Miejscem koncertu było prawdopodobnie studio nagraniowe (Avatar Studios). Z głośników puszczane były 4 numery z nowej płyty, w tym Where’s The Revolution. Opisy kawałków podaruję sobie, bo nie te były najważniejsze, tylko koncert.

Fani zostali przeprowadzeni do sali prób, gdzie czekał na nich zespół, ustawiony centralnie przed nimi. Cały występ brzmiał faktycznie jak próba i wszyscy z zespołu dyskutowali z technicznymi na temat poziomów głośności. Martin zagrał na 4 gitarach i klawiszach w czasie tego mini występu.

We were brought into the rehearsal studio with the band right in front of us. I stood a few feet in front of Mart and Dave. We screamed and danced. Dave said a few words to greet us. It was a real rehearsal and everyone made comments to the sound guys during breaks, to raise levels etc. Martin played 4 different guitars and keyboards.

Pora przejść do najważniejszego, czyli tego, co zagrali. Jest kilka zaskoczeń i to nie w kwestii nowych, tylko starych numerów. Zespół zagrał 8 numerów z zapowiadanych 10 na promo tour – 3 nowe i 5 starych.

01. Scum
02. Barrel Of A Gun
03. A Pain That I’m Used To
04. Corrupt
05. In Your Room (devo version)
06. World In My Eyes (nowe intro i trochę zmian w środku)
–  Where’s The Revolution – (puszczone z taśmy)
08. Cover Me

Corrupt – pierwszy wykon ever. Kawałek nigdy nie był grany na żywo.

In Your Room – w końcu!!! po 24 latach od Devotional Tour jest w wersji jaką wielu pokochało, czyli zbliżonej maksymalnie do wersji albumowej. Przypomnę, że w 2009 roku zespół wykorzystał jedynie intro z wersji z Devo natomiast cała reszta numeru to był znienawidzony Zephyr Mix. Dave przed tym numerem nawet podkreślił, że jest to album version.

World In My Eyes – kawałek otrzymał nowe intro itrochę zmian w środku podobno brzmi rewelacyjnie.

[aktualizacja]

Wg relacji fanów, niewielka grupa fanów została wybrana (ok 20 osób) i zaproszona razem z osobami towarzyszącymi do centrali Sony. Stamtąd zostali przewiezieni do Avatar Studio, gdzie zespół odbywa próby przed trasą. Cały występ został zarejestrowany i ma być wyemitowany w bliżej nie określonym czasie.

_

Więcej opisów i relacji póki co brak, jak tylko pojawią się nowe informacje będziemy uzupełniać ten wpis.

Dziś rusza przedsprzedaż biletów do USA i Kanady

Fani, którzy zarejestrowali się wcześniej do przedsprzedaży biletów, wybierając jedną z lokalizacji w Stanach lub Kanadzie, otrzymali dziś informację o swoim finalnym miejscu oraz link do zakupu ze specjalnym kodem.

Jak informowali zarządzający rejestracją, ewentualnej zmiany miasta wybranego koncertu można było dokonać do 4 marca. Również do tego czasu liczone były wszelkie punkty dodatkowe, pomagające polepszyć pozycję w kolejce. Na te działania składały się: dzielenie się informacją na Twitterze i FB, e-mailem oraz zakup płyty na oficjalnej stronie. O kolejkowaniu pisałam wcześniej w poście tutaj.

Z ciekawostek, moje skromne 3380 miejsce pozwoli mi teoretycznie na zakup biletu w drugiej grupie. Dostęp otrzymam o godzinie 12.30 PM ET (czyli 18.30 naszego czasu).  Jeden kod pozwala na zakup maksymalnie 4 biletów, oczywiście na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Standardowa sprzedaż  biletów na trasę północnoamerykańską rusza 10 marca.

17 marca koncert depeche MODE w Berlinie

Podobnie, jak w Paryżu, również w Berlinie szykuje się zamknięty koncert. 17 marca depeche MODE wystąpi w ramach cyklu „Telekom Street Gigs „

Koncert będzie miał charakter zamknięty jedynie dla wybranej grupy fanów. Na szczęście dla tych, co się nie poszczęści będą mogli obejrzeć przekaz na żywo. Podobnie, jak to było w 2015 z koncertem Dave’a i Soulsavers. Livestream będzie dostępny dla wszystkich.

Na stronie niemieckiego T-Mobile pod Tym linkiem podane są wszelkie szczegóły.

Północnoamerykańska trasa ogłoszona.

Na razie tylko Kanada i USA, nie mniej wiemy już jak potoczy się trasa po zakończeniu trasy po Europie.

Przed sprzedaż rusza 6 marca (posiadacze kart i rachunków telekomie), a główna sprzedaż startuje 10 marca.

August 23 Salt Lake City, UT USANA Amphitheatre
August 25 Denver, CO Pepsi Center
August 27 Detroit, MI DTE Energy Music Theatre
August 30 Chicago, IL Hollywood Casino Amphitheatre

September 01 Uncasville, CT Mohegan Sun Arena
September 03 Toronto, ON Air Canada Centre
September 05 Montreal, QC Centre Bell
September 07 Washington, DC Verizon Center
September 09 New York, NY Madison Square Garden
September 11 New York, NY Madison Square Garden
September 13 Tampa, FL MIDFLORIDA Credit Union Amphitheatre
September 15 Miami, FL AmericanAirlines Arena
September 18 Nashville, TN Ascend Amphitheater
September 20 Austin, TX Austin360 Amphitheatre
September 22 Dallas, TX Starplex Pavilion
September 24 Houston, TX Cynthia Woods Mitchell Pavilion presented by Huntsman
September 27 Phoenix, AZ AK-Chin Pavilion
September 30 Las Vegas, NV T-Mobile Arena

October 02 Santa Barbara, CA Santa Barbara County Bowl
October 06 San Diego, CA Mattress Firm Amphitheatre
October 08 San Jose, CA SAP Center
October 10 Oakland, CA Oracle Arena
October 12 Los Angeles, CA Hollywood Bowl
October 14 Los Angeles, CA Hollywood Bowl
October 21 Seattle, WA KeyArena
October 23 Portland, OR Moda Center
October 25 Vancouver, BC Rogers Arena
October 27 Edmonton, AB Rogers Place

Nasz komentarz:

Pewnie nie są to jeszcze wszystkie daty i coś dołożą jeszcze. Nawet jakby tego już nie zrobili, to i tak trasa wygląda lepiej, niż obraz jaki przedstawiał się po zakończeniu trasy po USA i Kanadzie w 2013.

28 koncertów w 26 lokalizacjach. Poprzednia trasa to 22 koncerty, włączając w to krótkie sety Austin. Cieszy, że plany są ambitne, i że zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Oby tylko nie skończyło się na zapowiedziach i przegrzania obietnicami, z których potem nic nie wyniknie. W 2013/2014 przeżyliśmy już to. Fani z Ameryki Południowej mają gula do tej pory, a wszystko przez to, że 3 Panów się pokłóciło. Póki co doczekaliśmy jedynie 3 podwójnych koncertów na całej trasie – Hannover 11-12.06, Nowy Jork 09/11.09 i Los Angeles 12/14.10.

Nas cieszy fakt, że depeche MODE nie zwalnia tempa (miejmy nadzieję, że deklaracje będą mieć pokrycie w faktach) i po zakończeniu trasy na północy zespół ruszy w dół Ameryki.

The Global Spirit Tour will later bring the band to Latin America, with details to be announced shortly

Global Spirit Tour zaprowadzi zespół do Ameryki Łacińskiej, szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Dla nas europejczyków powinno to oznaczać tyle, że kolejna odsłona trasy po Europie nie zostanie ogłoszona szybciej, niż po ogłoszeniu południowoamerykańskiej trasy. Być może stać się to może gdzieś przy okazji startu trasy w maju…

Miejmy tylko nadzieję, że z powodu amerykańskiej trasy nie ucierpi setlista.

The Tonight Show z dM – kolejne promo

depeche MODE wystąpią jako muzyczna gwiazda programu The Tonight Show, którego gospodarzem jest Jimmy Fallon. Odcinek wyemitowany będzie 1 marca.

Nie będę ukrywała swojej radości, ponieważ od lat jako fanka Fallona i The Tonight Show, czekałam na ten moment. To nie pierwszy występ zespołu  w amerykańskim talk show, jako że dM gościł w 2013 roku u Davida Lettermana oraz zagrał dłuższy koncert u Jimmy’ego Kimmela. U Fallona spodziewamy sie zaprezentowania pierwszego singla nowej płyty Spirit.

Dla tych, którzy nie znają formuły tego talk show, Jimmy Fallon zaprasza do swojego programu aktorów i muzyków, z którymi przeprowadza krótkie wywiady, a na sam koniec prezentuje mniej lub bardziej znane zespoły muzyczne. Podobna formuła jest znana również u nas – bez wymieniania nazw programów 😉

Wśród tegorocznych muzycznych gwiazd zaproszonych do programu Fallona, znaleźli się m.in. Stevie Wonder, Kings Of Leon, Ryan Adams, a w zeszłym roku: Sia, Coldplay, Madonna, Jack White czy Metallica. Lista jest długa, a oglądalność programu bije rekordy.

I to zapewne ta wysoka oglądalność zdecydowała o promocji nowego singla Where’s The Revolution wśród amerykańskiej publiczności, za pośrednictwem tego właśnie programu.

Zapowiedź odcinka znajdziecie tutaj.  Natomiast sam występ dM powinien być dostępny z pewnym opóźnieniem na oficjalnym kanale The Tonigt Show na Youtube (przynajmniej mam taką nadzieję).

Informacyjnie – bilety upoważniające do wzięcia udziału w nagraniu odcinka są już wyprzedane.

Trasa w Ameryce Północnej / próby przed trasą promo.

Oficjalny fanpage FB dM oraz strona główna depechemode.com zapowiedziały właśnie dość ciekawe podejście do zakupu biletów na koncerty w Ameryce Północnej, których daty mamy poznać wkrótce. A zespół pracuje nad trasą promocyjną. Zapraszamy na nasz kolejny raport.

Fani otrzymali właściwie możliwość rejestracji celem kolejkowania do zakupu biletów na wybrany koncert w pierwszej kolejności. Na miejsce w kolejce ma wpłynąć kilka różnych czynników: rejestracja przez facebooka, zamówienie albumu w przedsprzedaży, wybór miasta koncertu (vs. ilość innych rejestracji na ten koncert).

Ci szczęśliwcy, którzy znajdą się na początku kolejki zostaną również zaproszeni na oficjalny meet & greet.

Co ciekawe w wywiadzie dla BBC6 Music z ust Dave’a pada stwierdzenie, że po Europie (wiosna/lato 2017) będzie trasa po obu Amerykach. Pada również stwierdzenie, że do Ameryki wrócą również (next Spring) następnej wiosny. Wychodziłoby, że trasa będzie mieć wiele nóg (many legs) i skończy się dopiero głęboko w 2018. Powstaje pytanie, co pomiędzy? Kiedy Europa po raz drugi?

Na profilu, jednego z pracowników firmy Rivera pojawiło się takie zdjęcie, razem z krótkim komentarzem:

Very proud to have rivera on tour with one of the biggest bands in the world. […]

Bardzo dumny z powodu zabrania (sprzętu) rivera na trasę z jednym z największych zespołów na świecie […]

Zdjęcie zostało zrobione 2017-02-20 w Nowym Jorku, gdzie zespół odbywa próby przed trasą promocyjną (DM rehearsing for showcases).

Zdjęcie to jest wypełnieniem zobowiązań sponsorskich. Martin (najpewniej) otrzymał ten wzmacniacz na preferencyjnych warunkach w zamian za kilka fotek zrobionych przez Jaz’a Webb’a na instagrama. Później pewnie pojawi się film promocyjny na profilu firmy.

Jak do tej pory ogłoszone zostały dwa występy w Europie, ale możemy się spodziewać dużo więcej. Dave powiedział w BBC6 Radio, że planują kilka w USA również. Nieoficjalnie przyznaje się, że planowany jest set składający się z 10 kawałków. Na poprzedniej trasie zespół grał podobny set.

Koncert w Londynie (60 tysięcy) jest wyprzedany.

Koncert promocyjny RTL2 w Paryżu

Jak zapowiedziała francuska stacja radiowa RTL2, depeche MODE zagra 21 marca w Paryżu specjalny koncert wyłącznie dla słuchaczy.

Na ten zamknięty dla zwykłych śmiertelników fanów spoza Francji występ zaprasza sam Dave Gahan w oficjalnej zapowiedzi stacji.

Jeśli jesteś szczęśliwym rezydentem Francji, możesz wziąć udział w losowaniu tutaj.

Nie jest to pierwsza wizyta Panów z dM w RTL2, jako Soulsavers Dave dał w 2015 wywiad.

Kolejny koncert promocyjny – tym razem już w Europie!

26 marca depeche MODE wystąpi w Glasgow na 6Music Festival organizowanym przez BBC Radio 6 Music.

To pierwszy z potwierdzonych koncertów zespołu w Europie, a drugi po ogłoszonym niedawno koncercie w Nowym Yorku, o którym Martini pisał tutaj.

Występ w Glasgow odbędzie się Barrowland Ballroom. Otwarcie drzwi planowane jest na 17.00 a zakończenie imprezy o 23.00.

Bilety w cenie 30£  będzie można kupić w piątek 24 lutego o godz.10.00 pod tym adresem. Na tej samej stronie znajdziecie też line-up całego festiwalu.


Oczywiście redakcja 101dM.pl planuje relację live z koncertu. Szczegóły niebawem.

 

 

 

 

Potwierdzone kawałki na trasę (chyba nie będziecie zaskoczeni)

W marcowym numerze niemieckiej wersji Rolling Stone depeche MODE dostali okładkę. Oczywiście wiadomo z jakiego powodu… Zobacz zapowiedź.

Jedną z głównych pozycji jest wywiad z Dave’em. Nas zainteresował oczywiście fragment w którym Dave opowiada o trasie koncertowej. Jako pewniaki do grania wymienił – Enjoy The Silence, Walking In My Shoes, Personal Jesus… ależ jesteśmy zaskoczeni.

Jak ostatni numer Dave wymienił Everything Counts, który przewijał się w naszych przeciwkach od jakiegoś czasu. Ze wcześniejszych wywiadów wiemy, że były wymieniane kawąłki takie, jak: Barrel Of A Gun, In Your Room, It’s No Good.

Everything Counts został napisany w 1983 podczas trasy A Broken Frame Tour po koncercie w Hong Kongu, jako krytyka kapitalistycznego modelu świata. Wg Dave’a ów polityczny wydźwięk utworu był jednym z powodów wybrania go do tegorocznej setlisty.

Z przecieków około próbowych wiemy, że Martin podobno trenuje And Then…, ale nie jest to jedyny numer, jaki brany jest na warsztat. Podobno Martin z Peter’em Gordeno próbują również inne kawałki z Construction Time Again. Niestety którykolwiek numer nie zostanie wybrany, to ocznacza, że będą one w wersji obranej z jakiejkolwiek elektroniki, jedynie w towarzystwie nowego klawisza Petera Gordeno. Niestety.

* Marcowy numer Rolling Stone ukaże się 23 lutego.

Pierwszy koncert promocyjny ogłoszony!

8 marca zobaczymy depeche MODE na żywo. Koncert planowany jest w Nowym Jorku.

W ramach większego projektu TimesTalks depeche MODE da koncert w Skirball for Performing Arts. Całe wydarzenie pod patronatem New York Times będzie trwało 1:15, natomiast sam występ depeche MODE będzie trwał 45 minut.

Wydarzenie startuje o 19:00 EST, czyli wg naszego czasu o 01:00 w nocy. Bilety w cenie 40 USD do nabycia pod tym adresem.

_
Redakcja 101dM.pl planuje przeprowadzić pierwszy z serii live blogów podczas tej trasy. Zapraszamy od 1 w nocy. Szczegóły niebawem.

O singlu Where’s The Revolution i o trasie

Na pierwszego singla na fizycznym nośniku będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Ostatnio podawane informacje tylko częściowo się potwierdziły. Początek tygodnia przyniósł ciekawostkę na temat przyszłej trasy.

Where’s The Revolution

Niestety dopiero marzec przyniesie ten moment, kiedy będziemy mogli odpalić singiel na fizycznym nośniku. Wcześniej informowaliśmy jakoby miałby być to 17.02. No to nie będzie. Singiel ukaże się dopiero 3 marca.

— Depeche_d Mode♨️ (@Ultra_Depeche) 12 lutego 2017

Global Spirit Tour

Fanowskie serwisy donoszą, że zespół zaczyna w przyszłym tygodniu próby przed trasą. Co raz głośniej, mówi się, że koniec lutego, a na pewno początek marca ma być  czasem, w którym depeche MODE ruszą w trasę promującą singiel i album.

Spekuluje się, że data 24 lutego nie jest przypadkowa i oddanie na rok fanom oficjalnego fanpage’a to ten moment, kiedy zacznie się dziać promocyjnie bardzo dużo… nie nastawiałbym się, ale miło będzie….

Jakiś czas temu jeden z fanów blisko związanych z managementem zespołu ustawił na swoim profilu wiele mówiące zdjęcie:

@PeterToo (Twitter)
@PeterToo (Twitter)

Są to zawieszki szykowane na wydarzenie z udziałem zespołu. Zdjęcie pojawiło sie tego samego dnia, co poniższa wiadomość (zamieszczaliśmy już ją na FB jakiś czas temu).

A skoro już o trasie, to być może umknął nam ten wywiad, ale oprócz tego, że depeche MODE ma odswieżyć Everything Counts na najbliższej trasie, to jakoby Martin miałby odświeżyć w swoim secie bardzo dawno temu grany numer – And Then… po raz ostatni zespół zagrał ten kawałek 02.06.1984 w Ludwigshafen.

Coś dużo tych odwołań do Contruction Time Again. Więcej przecieków i newsów w drodze…

Przejmij kontrolę

Na oficjalnym profilu depeche MODE na YouTube pojawiła się informacja od Dave’a do fanów.

Każdy fan może na jeden dzień przejąć kontrolę nad oficjalną stroną (fanpage) na Facebooku (jeśli masz tam profil).

Depeche Mode wants you to run their Facebook page while they’re busy with their new album and tour. Beginning February 24th, a different fan will be in charge every day for a year, sharing their own Depeche Mode stories, photos and more. Fans new and old, apply now at takeover.depechemode.com.

 

depeche MODE chce aby każdy  miał szansę poprowadzić stronę zespołu na Facebook w czasie, gdy zespół będzie zajęty promocją i trasą. Począwszy od 24 lutego, każdego dnia, jeden fan będzie odpowiedzialny za stronę przez okrągły rok. Fani będą mogli dzielić się swoimi historiami o depeche MODE, zdjęciami, itp. Fani nowi i starzy mogą zgłaszać się na podstronę takeover.depechemode.com.

Jak to działa? Musisz lubić stronę depeche MODE na FB. Wypełniając formularze udzielasz zgody na wgląd w twoje profile na FB, YT, Instagramie, Twitter itp.

Musisz opisać czemu i jakie jest Twoje powiązanie z depeche MODE, co byś chciał pisać na Facebooku, oraz przesłać próbkę tego jak piszesz. Jaki masz styl itp.

Nowa zabawka Petera Gordeno

Jeżeli interesujecie się sprzętem, jaki depeche MODE używa na trasach, to to będzie ciekawa wiadomość dla Was. Peter Gordeno ma nową zabawkę z której będzie sterował wszystkim, co dzieje się na scenie, także klawiszami Martina i Andiego (gdyby była taka potrzeba)

Ta nowa zabawka to Roland RD-2000 – jest to kontroler, którym muzyk steruje instrumentami, za sceną, oraz w razie czego pomaga pozostałym Panom, gdyby ci mieli problemy techniczne.

W pierwszym filmie Peter opowiada, o tym jak z Martinem masakrują klasyki w środku setu, żeby zagrać je na pianinku

Na drugim filmie otrzymujemy demo możliwości nowego sprzętu i Petera:

Może się podobać…, byłbym bardzo zdziwiony gdyby po takiej laurce zrobionej Rolandowi nie zobaczylibyśmy tego sprzętu na trasie. Peter od początku swojego pobytu z depeche MODE na scenie gra na Rolandach (głównie model A 80, a na ostatniej trasie RD-700 GX).

Nie jest to pierwszy raz, gdy Peter „testuje” klawisze tego producenta. Poprzednio był to model Roland LX-17.

Warszawa 2017

W miarę jak trasa będzie się rozkręcać wielu z Was będzie poszukiwać informacji o przedostatnim koncercie w na letniej trasie depeche MODE. Zanim depeche MODE przyjedzie do Warszawy bardzo wiele będzie się działo i wielu z organizatorów będzie ogłaszać istotne informacje, które mogą Wam pomóc przeżyć dzień, dwa, trzy w Stolicy.

Od 2013 roku istnieje FanPage na FB, który w przeszłości zbierał wszystkie istotne informacje dla fanów i pomaga organizatorom wydarzeń przed koncertem w 2013 roku.

FanPage @dMWarszawa oficjalnie powraca do życia. W tym miejscu będziecie mogli przeczytać wszystko, co ważne przed koncertem w Warszawie 2017.07.21.

FanPage//dM Warszawa
FanPage//dM Warszawa

Każdy z Was może współredagować ten FanPage podsyłając każdą istotną informację o koncercie, biforach, afterach, logistyce, noclegach, transporcie, pomocy i zgubach.

Po koncercie opublikujemy zdjęcia, filmy, artykuły z pobytu depeche MODE w Stolicy.

Również na 101dM.pl stworzyliśmy specjalną zakładkę dM w Polsce, gdzie będziemy zbierać wszelkie wiadomości o pobycie, dojazdach, transportach, przylotach afterach i odlotach w czasie pobytu depeche MODE w Polsce.

Zapraszamy. Pierwsze informacje o 21.07 już są.

„Global Spirit Tour” – podsumowanie statusów o trasie.

Oficjalnie Global Spirit Tour wystartuje 5 maja 2017 w Sztokholmie, zanim jednak do tego momentu dojdzie bardzo dużo jeszcze się wydarzy, łącznie z tym, że dowiemy się kiedy po raz drugi przyjadą do Polski.

Zanim jednak o tym kiedy po raz drugi przyjadą do Polski, najpierw podsumujmy to, co wiemy obecnie. Część z tego, co wiadomo, to szablony i patenty znane u naszych Panów od bardziej lub niej dawna, reszta to smaczki wywiadów pokonferencyjnych.

Setlista

Tu wiadomo najmniej… jeszcze. Na razie wiadomo tyle, że aranżacje już powstały do numerów z katalogu. W lipcu i wrześniu fani donosili, że ten punkt jest już zamknięty.

Jedynym pewniakiem jaki pojawił się w wywiadach, to to że zespół pracuje nad nową wersją Everything Counts, która ma drugą część koncertu. Oprócz tego w wywiadach pojawiały się takie tytuły.

Wg zespołu znacząca część albumu pojawi się na trasie. Które z 12 zapowiadanych numerów pojawią się na żywo nie wiemy w zasadzie nic. Jedynym znanym pewniakiem jest Revolution (tytuł taki chodzi po sieci), który będzie pierwszym singlem i kawałkiem najbardziej promowanym przed startem trasy.

Oczywiście nie zabraknie hiciorów, więc na dobrą sprawę połowę setu można już teraz wytypować.

Scena i wizualizacje.

Ten punkt również mamy częściowo odhaczony. Zespół(?) spędził znaczącą część listopada na kręceniu 4 wizualizacji na nadchodzącą trasę. Reżyserem był Anton. Wizualizacje kręcono w USA. Na pewno wiadomo, że do wizualizacji był wykorzystywany Dave, a przy produkcji użyto zespół kaskaderów.

I can tell you this, the lead singer was an absolute professional and delight to work with. – TMStunts

Mogę powiedzieć tyle, że główny wokalista był absolutnym profesjonalistą i praca z nim to czysta przyjemność. – TMStunts.

Nie oznacza to, że nie powstanie (powstało) więcej wizuali. Po prostu przy 4 wykorzystywano zespół lub pojedynczych członków.

Nie można oczywiście zapominać o trasie promo, na którą swoje wizualizacje przygotował Timothy Saccenti.

Podczas konferencji zobaczyliśmy jedynie próbki kilku z nich. Wizualizacje uświetnią planowaną serię mini koncertów.

Promo Tour

A skoro już mówimy o trasie promocyjnej, to po Nowym Roku zaczną się próby przed startem tejże. Zespół planuje ruszyć w Promo Tour po świecie po wydaniu singla. Możemy się spodziewać dwa miesiące promocji w Europie i w USA.

Póki co skalę Promo koncertów i występów w TV ciężko określić. Jeżeli ktoś z Was śledził trasę promocyjną Metallica pod stacjach TV, to może sobie swobodnie wyrobić ogląd, które są godne odwiedzenia. Pewne patenty są wspólne dla wielu wielkich graczy.

Global Spirit Tour

Właściwa trasa będzie miała 33 koncerty (+1 w stosunku do ogłoszonej w Mediolanie). Największą niewiadomą jest jednak nadal tzw WarmUp, czyli koncert rozgrzewkowy, albo po naszemu – „próba generalna z udziałem publiczności”.

Są pewne poszlaki, które mówią, że będzie to Szwecja, tylko być może mniejsza hala. No właśnie… O wszystkim powinniśmy się dowiedzieć gdzieś w okolicach lutego. A przynajmniej tak było poprzednim razem.

Dalszy przebieg trasy

Nie wiem, jak wielu z Was się zastanawia jak będzie wyglądała trasa po 23.07.2017? Bardzo dziwne jest, że do tej pory nie ma dat na Ameryki. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że trasa będzie po drugiej stronie Atlantyku, i że na pewno będą min. 4 daty w Ameryce Południowej.

Kto pamięta moje analizy po zakończeniu trasy po Ameryce w 2013, ten wie, że nie jestem optymistą co do Północnego kontynentu i sukcesu depeche MODE upatrywałbym raczej w Południowej Ameryce. Tak jak w Europie największy fanbase jest od Niemiec na wschód, tak w Amerykach od Kalifornii w dół. Pytanie, czy fani będą w stanie sfinansować organizację całej trasy po Ameryce Południowej, a nie tylko 4 koncerty na krzyż.

Marzec może być również ważnym miesiącem ale z innego powodu. Przy okazji promocji poprzedniej płyty, to właśnie w marcu dowiedzieliśmy się o kolejnym koncercie w Polsce. Co prawda plotki krążyły już od lutego, ale słowo ciałem się stało 22.03.

Tym razem zespół jest oszczędny w podgrzewanie atmosfery i nie mami długim setem, koncertowością płyty, czy obiecywaniem niewiadomo jak długiej trasy. Wystarczy, jak zagrają na 3 kontynentach i późną zimą lub wczesną wiosną 2018 Global Spirit Tour przejdzie do historii.

Ten koń kuleje?

Dave ostatnio był widziany jak spacerował o lasce. Może to nowy look (obok ramoneski), a może coś poważnego się stało?

Jedna z wersji mówi, że Dave poddał się operacji prewencyjnej przed trasą, aby potem na trasie nie było historii, jakie znamy z odwołanych koncertów bo gardło, albo nogi odmawiały posłuszeństwa. Tak było np. w 2009 w USA. Jakoby firma ubezpieczeniowa miała się o tego typu zabezpieczenie upominać.

Druga wersja mówi, że Dave po prostu nadwyrężył sobie nogę podczas „obowiązków domowych”. Jak by nie było, taki obrazek krew mrozi.

Przedsprzedaż biletów – podsumowanie [aktualizacja]

Potwierdziły się wczorajsze informacje o likwidacji sektora Golden Circle, podniesieniu cen na zwykłą płytę oraz ograniczeniu zakupu liczby biletów do 4 na osobę. Dodatkowo ci, którzy chcieli kupić bilety na trybuny, nie mogli wybrać miejsc – przydział  następował automatycznie.

Od rana emocje sięgały zenitu, zwłaszcza gdy około 9.57 na ekranach osób czekających na zakup biletu pojawił się niebieski ekran śmierci ekran z komunikatem o kolejce.

Muszę jednak przyznać, że po pojawieniu się docelowego ekranu z wyborem biletów, wszystko poszło już sprawnie (przynajmniej u mnie).

zrzut-ekranu-2016-10-19-o-10-10-24Na stronie pojawiła się natomiast mapka z finalnymi sektorami i jeśli obawy się potwierdzą, sektor EE nie będzie oddzielony od reszty płyty. Z drugiej strony, dla bezpieczeństwa osób stojących z przodu, logicznym byłoby postawienie barierki gdzieś na wysokości stołu mikserskiego, który zwykle jest w 1/3-1/2 odległości od sceny.

[aktualizacja]
Z naszych informacji wynika, że do sprzedaży trafiła tylko pula najtańszych i „najgorszych” miejsc z kategorii Premium. Sektor V02 jest już wyprzedany całkowicie. Po drugiej stronie, czyli sektory C03-C04 mają 1-2 miejsca wolne. W tej chwili cała sprzedaż idzie na D11.  Sektory bliżej sceny czyli V03 do V05 trafią do sprzedaży od piątku.

Na tę chwilę sektory z kategorii Premium (te które zostały wpuszczone do sprzedaży) po obu stronach sceny są albo wyprzedane, albo zostały pojedyncze krzesełka.

W kategorii biletów D sektor D16 jest już wyprzedany, a D15 ma ostatnie pojedyncze miejsca.

Również bilety na płytę z kategorii EE nie wszystkie zostały wystawione do przedsprzedaży.

Wg informacji z LN koncert bardzo dobrze się sprzedaje i jest spora szansa, że przy tym tempie zainteresowania koncertem będzie frekwencyjnym sukcesem.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom biletów gratulujemy zakupu. A Ci, którzy postanowili jednak nie pakować się na Narodowy przypominamy, że sprzedaż Budapesztu i Bratysławy jeszcze nie ruszyła, a Praga dziś, no i czerwiec jest przed lipcem 😉

PS. Możliwy jest wirtualny spacer po Stadione Narodowym  tutaj.